Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Νεα απο το Jabra Wave πραγματικα εκπληκτικο bt,δεν εχω κανενα προβλημα οταν ειμαι κοντα αλλσ στα 5μετρα αρχιζει κανει θορυβο,μιλουσα με τρελο αερα και ακουγομουνα πεντακαθαρα,ο συνομιλιτης δεν ενιωσε τιποτα,ανεβαζει αυτοματα ενταση εαν χρειαστει.Το εχω στην πρωτη σκαλα τον ηχο γιατι παραπανω σου περνει τα αυτια,μονο στον πολυ αερα η σε θορυβο το παω κοντα στην μεση.Συνηθησα και το αγκιστρωμα στο αυτι και η μπαταρια κραταει μια χαρα,πολυ καλυτερο απο ολα οσα ειχα και ξαφνικα το παλιο μου by jabra 3040 αρχισε να δουλευει και παλι μια χαρα,οποτε εχω αυτο για την μηχανη και για μουσικη και το wave για ολα τα υπολοιπα

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σου εχουν παραπονεθει οτι σε ακουνε χαμηλα με το νοκια σε σχεση με τα αλλα 2 bluetooths που εχεις?

 

οχι,αλλα εχω παρατηρησει οτι εγω ακουω καπως χαμηλα με το νοκια σε σχεση με τα αλλα δυο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. εχω αγοράσει ένα bluetooth nokia -BH105 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. όταν το έχω σε κάποιο τσαντάκι΄μαζί μου ή οταν το έχω στην τσεπη πατιέται το πλήκτρο του bluetooth λόγω αλλων αντικειμένων που έχω στο τσαντάκι και κάνει επανάκληση τον τελευταιο αριθμο που είχα πάρει με αποτελεσμα να παίρνει μονο του τηλέφωνα. (οταν πατιεται 2 φορες το πλήκτρο του εχει ρύθμιση για αυτόματη επάνάκληση) . Εχει κανεισ ιδέα αν μπορω να κάνω κάτι? το κινητο μ είναι το νοκια xpress music 5530. Απο τη νοκια μ είπαν να το εχω κλειστο και να το ανοιγω μονο οταν παιρνω κλήσεις , αλλα όπως καταλαβαινετε δεν ειναι καθολου πρακτικό. Ξερει κανεισ κάποιο άλλο bluetooth nokia που να ΜΗΝ εχει αυτη την εκνευριστικη λειτουργια της επανακλησης?? ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρυθμισεις συσκευης για επανακληση κοιταξες;

 

Εχει δοκιμασει καποιος αυτο; http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/headsets/bluetooth-headsets/bh-301

Το βρισκω με 8 ευρω!!

Edited by cpt
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε να προτεινετε κανενα ακουστικο που να συνδυαζεται καλα με Htc Desire μεχρι περιπου 30-35 ευρω?

Μεχρι στιγμης εχω βρει αυτα:

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=54794&selectedCategoryId=485

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=53796&selectedCategoryId=485

 

Καθε προταση ευπροσδεκτη..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω αυτο :

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/SAMSUNG-Bluetooth-Clip-HM1500-RODIN-BHM1500EBECEUR.htm

 

ειναι πολυ εξυπηρετικο !

και παρολο που το HTC Desire HD λενε οτι εχει προβλημα στον ηχο με αυτο ακουω πολυ καλυτερα και σε μεγαλες αποστασεις απο το κινητο !

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω αυτο :

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-In...500EBECEUR.htm

 

ειναι πολυ εξυπηρετικο !

και παρολο που το HTC Desire HD λενε οτι εχει προβλημα στον ηχο με αυτο ακουω πολυ καλυτερα και σε μεγαλες αποστασεις απο το κινητο !

Link to comment
Share on other sites

και παρολο που το HTC Desire HD λενε οτι εχει προβλημα στον ηχο με αυτο ακουω πολυ καλυτερα και σε μεγαλες αποστασεις απο το κινητο !

 

Στον ήχο από το bt δεν έχει κανένα πρόβλημα το DHD...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα τελικα το Νοkia BH-217 αλλα εχω το εξης προβλημα: Προσπαθω να το συνδεσω με το HTC Desire. Κανω κανονικα τη συνδεση πχ αν πατησω δυο φορες το κουμπι του ακουστικου κανει επανακληση της τελευταιας κλησης αλλα δεν εχω καταφερει σε καμια περιπτωση να μιλησω απο το ακουστικο. δηλαδη ειτε κανω κληση απο το τηλεφωνο ειτα την επανακληση απο το bluetooth ο ηχος ακουγεται απο το ακουστικο του τηλεφωνου. Υπαρχει καποιο κολπακι για να δουλεψει σωστα το bluetooth η δεν ταιριαζει με το Desire??
Link to comment
Share on other sites

Στον ήχο από το bt δεν έχει κανένα πρόβλημα το DHD...

 

το ξερω αλλωστε γιαυτο το ανεφερα , οτι με το bluetooth εχει καλυτερο ηχο !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα τελικα το Νοkia BH-217 αλλα εχω το εξης προβλημα: Προσπαθω να το συνδεσω με το HTC Desire. Κανω κανονικα τη συνδεση πχ αν πατησω δυο φορες το κουμπι του ακουστικου κανει επανακληση της τελευταιας κλησης αλλα δεν εχω καταφερει σε καμια περιπτωση να μιλησω απο το ακουστικο. δηλαδη ειτε κανω κληση απο το τηλεφωνο ειτα την επανακληση απο το bluetooth ο ηχος ακουγεται απο το ακουστικο του τηλεφωνου. Υπαρχει καποιο κολπακι για να δουλεψει σωστα το bluetooth η δεν ταιριαζει με το Desire??

Κανονικά θα έπρεπε να σου περνάει το ήχο στο bt αυτόματα. Δοκίμασε να καλέσεις κάποιον και κάτω από τον αριθμό θα δεις το κουμπί μου μεταφέρει την κλήσεις από το ακουστικό στην ανοικτή ακρόαση. Αν είναι συνδεδεμένο το bt θα σου βγάλει την επιλογή και για bt ακουστικό. Κοίτα να δεις αν την έχει και επέλεξε την να δεις αν κάνει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια παιδια εχω και εγω μια ερωτηση. Μωλις αγορασα ενα nokia BH-608 δειχνει καλο γενικα ομως εχω μια ερωτηση μιας και ο οδηγος του ειναι χαλια.

Οταν με παιρνουν τηλ μιλαω μια χαρα με ακουνε και τους ακουω τελεια.

Οταν παιρνω εγω τηλ ακουγεται το τουτ τουτ, ομως με το που το απανταει ο αλλος δεν ακουω τιποτα και δε με ακουνε! Το τηλ΄ομως δειχνει οτι μιλαμε κανονικα.

Μπορει κανεις να με βοηθισει;

 

Ακυρο το κανει και μερικες φορες οταν με παιρνουν!

Λετε να ειναι χαλασμενα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για κάποιον λόγο επηρεάζεται το σήμα σου, παρακολούθησε εκείνη την στιγμή την ένδειξη της ισχύς του σήματος στο κινητό σου.

Δοκίμασε το και σε άλλη συσκευή και εάν παρατηρείς τα ίδια προβλήματα, τότε πάς για αντικατάσταση του bluetooth.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το σημα ειναι τελειο. Το δοκιμασα σε αλλη συσκευη και συμβαινει το αντιθετο!

Οταν παιρνω μιλαω κανονικα αλλα οταν με παιρνουν δεν ακουγεται τιποτα.

Αποκλειεται λες να ειναι καποια ρυθμιση; Να το παω πισω στο πλαισιο και να ζητησω αντικατασταση;

Ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω ένα bluetooth (όχι από αυτά που πάνε κατευθείαν στο αυτί) για κλήσεις μουσική και ραδιόφωνο.

Αυτή τη στιγμή έχω ένα android xperia x8 και σε λίγες μέρες θα έχω ένα iphone 4 οπότε θέλω να μου προτείνετε κάποιο bluetooth που να ταιριάζει και στα δυο αν γίνεται. Είχα αυτό στα υπόψιν αλλά διάβασα κάπου ότι υπάρχει πρόβλημα στο android και δεν φαίνεται το όνομα του ατόμου που σε καλεί. Μπορεί να γίνει κάτι με αυτό (έχει μήπως φτιαχθεί σε κάποια νεότερη έκδοση του android ώστε να κοιτάξω κάποια rom?)? Στο iphone θα μπορώ να δω το όνομα του ατόμου που με καλεί?

Τι μου προτείνετε?

Επίσης τι άλλο πρέπει να προσέξω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by miledent
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... μόλις αγόρασα το bluetooth nokia bh-608, πολύ ευχαριστημένος γενικά, όμως έχω ένα θεματάκι με την λυχνία του... κάθε 5 δευτερόλεπτα αναβοσβήνει ένα μπλε φως το οποίο σε εμένα είναι ενοχλητικό αρκετά. στο manual δεν αναφέρει τρόπο απενεργοποίησης της λυχνίας παρά μόνο απενεργοποίησή της όταν δέχεσαι κλήση. ξέρει κάποιος πως μπορούμε να την κάνουμε να μην αναβοσβήνει συνεχώς?

 

καποτε ειχα και εγω παρομοιο θεμα, ειχα το clip v και το βραδυ οταν κοιμομουν ή οταν μιλουσα σε σκοτεινο δωματιο, ηταν πολυ εονχλητικο το LED του. Οποτε το ανοιξα και χρωματισα με μαυρο μαρκαδοδορο εσωτερικα το τζαμακι του LED και λυθηκε το προβλημα μου. Αν εσυ δεν θελεις να το ανοιξεις ζωγραφισε εξωτερικα με μαυρο μαρκαδορο ανεξητηλο και θα δεις τρομερη μειωση του φωτισμου.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη πιο bluetooth θεωρειται το καλυτερο, ανεξαρτητα απο την τιμη του;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη, το Plantronics 975...

 

νομιζεις οτι ειναι καλυτερο απο το voyager pro;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη πιο bluetooth θεωρειται το καλυτερο, ανεξαρτητα απο την τιμη του;

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή Plantronics Voyager Pro UC V2 με δυνατότητα σύνδεσης με το pc και skype-winamp-itunes-media player integration αλλά και υποστήριξη για πολλά VOIP και softphones από εταιρίες όπως CISCO, AVAYA κλπ. Είναι και multipoint εννοείται. Αρκετά ακριβό βέβαια, από ebay περίπου 120 ευρώ με τα μεταφορικά το είχα πάρει.

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει το "καλύτερο" bluetooth αλλά το τι βολεύει τον καθένα.Τα καλύτερα για μένα πάντως είναι η σειρά Voyager Pro της Plantronics και τα Jawbone της Aliph.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

νομιζεις οτι ειναι καλυτερο απο το voyager pro;

Σαν specs όχι, αλλά σαν συνδυασμό εμφάνισης και βολικότητας/διακριτικότητας, ναι...

 

ΙΜΗΟ

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Ο φορτιστής του bluetooth ακουστικού έχει input: 0.15Α και output: 550mA ενώ του κινητού έχει input: 200mA και output: 1A. Μπορώ να χρησιμοποιώ το φορτιστή του κινητού και για το ακουστικό;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Ο φορτιστής του bluetooth ακουστικού έχει input: 0.15Α και output: 550mA ενώ του κινητού έχει input: 200mA και output: 1A. Μπορώ να χρησιμοποιώ το φορτιστή του κινητού και για το ακουστικό;

 

Εφοσον βγαζουν την ιδια ταση ναι μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...