Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Τι εχετε να πειτε για αυτο που εχει αυτονομια εως και 3 μηνες?

Με χρόνο αναμονής έως & 3 μήνες και λειτουργία μείωσης θορύβου DSP.

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Nokia-Bluetooth-Clip-BH-218-Stone-02723H7.htm

 

το εχω ιδη παραγγειλει και μαλλον δευτερα θα το εχω. Ρωτησα και εγω πριν καταληξω την γνωμη καποιων που ενδεχομενως το ειχαν αλλα δεν πηρα απαντηση.

Η αναμονη των τριων μηνων επιτυγχανεται οταν το ακουστικο ειναι πανω στο κλιπ. Φανταζομαι ειναι κατι σαν την "αναστολη λειτουργιας" που εχουν οι υπολογιστες γι αυτο κραταει τοσο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σωστά, όσο είναι πάνω στο κλιπ είναι ουσιαστικά ανενεργό με αποτέλεσμα να μην καταναλώνει καθόλου μπαταρία. Μόνο όταν σε καλέσουν και το απαγκιστρώσεις "ξυπνάει" και συνδέεται αμέσως με τη συσκευή σου.

 

Μου το έκαναν δώρο και έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου, ίσως το καλώδιο θα έπρεπε να ήταν λίγο πιο μικρό σε μήκος. Συνδέεται και με δύο συσκευές.

 

Συνολικά πολύ καλή πρόταση.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα οικονομικο (20-40€) ΒΤ για iphone 3G με καλωδιακι. Εχετε καμια προταση;
Link to comment
Share on other sites

39 ευρώ κάνει αυτό για το οποίο συζητάμε παραπάνω.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει οθονη ομως και ραδιο.

Κανενα με τα παραπανω και με οθονη και ραδιο?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα οικονομικο (20-40€) ΒΤ για iphone 3G με καλωδιακι. Εχετε καμια προταση;

 

nokia bh-218, χθες το πηρα, πολυ καλο, 39 ευρω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

nokia bh-218, χθες το πηρα, πολυ καλο, 39 ευρω

 

Απο ποιοτητα κλησης τι λεει? Εχεις να το συγκρινεις με καποιο αλλο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nομιζω ειναι η πιο ολοκληρωμενη λυση αυτη την στιγμη.

Εχει κ ραδιο και συνδεεται με 2 κινητα, κ εχει κ καλη μπαταρια.

Μονο αν εχει αναγνωριση κλησης στην οθονη δεν ειμαι σιγουρος.

Αν εχει κ αυτο δεν νομιζω να του λειπει κατι.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα κλησης τι λεει? Εχεις να το συγκρινεις με καποιο αλλο?

 

πολυ καλη ποιοτητα. δυστηχως δεν εχω τη δυνατοτητα να δοκιμασω και αλλα bluetooth για να μπορω να συγκρινω.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω ειναι η πιο ολοκληρωμενη λυση αυτη την στιγμη.

Εχει κ ραδιο και συνδεεται με 2 κινητα, κ εχει κ καλη μπαταρια.

Μονο αν εχει αναγνωριση κλησης στην οθονη δεν ειμαι σιγουρος.

Αν εχει κ αυτο δεν νομιζω να του λειπει κατι.

 

ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΚΙΝΗΤΑ? ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΠΩΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΝΑΛΑΓΗ ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ???

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Once you go mac you'll never go back!!!:nuke:
Link to comment
Share on other sites

ok μηπως λεω μήπως ξερεις και πως ακριβως γινεται η ενναλαγη απο τηλεφωνο σε τηλεφωνο για να κανεισ ή να δεχτεισ κληση?
Once you go mac you'll never go back!!!:nuke:
Link to comment
Share on other sites

ok μηπως λεω μήπως ξερεις και πως ακριβως γινεται η ενναλαγη απο τηλεφωνο σε τηλεφωνο για να κανεισ ή να δεχτεισ κληση?

 

Συνήθως οι συσκευές που προσφέρουν ταυτόχρονη σύνδεση με δύο κινητά, δεν έχουν κάποια built-in ρύθμιση ..

Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να έχεις ανοιχτό το bluetooth και στις δύο συσκευές, να τις κάνεις pair με το bluetooth headset .. και ανάλογα με το πότε δέχεσαι κλήση, να απαντάς..

 

Αλλά απ' ότι φαίνεται σύμφωνα με το manual της συγκεκριμένης συσκευής .. δεν μπορείς να το συνδέσεις σε δύο κινητές συσκευές ταυτόχρονα, αλλά σε ένα κινητό και έναν υπολογιστή, για παράδειγμα.

Ορίστε και το manual για περισσότερες πληροφορίες.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Είχα το Νοκια BH-608 το οποίο μου χάλασε μετά από 6 μήνες και 5 μέρες(μέγιστη γκαντεμιά).Μέχρι να χαλάσει ήμουνα πολύ ευχαριστημένος κι από ποιότητα ήχου και γενικά αλλά με ξενέρωσε λίγο η εγγύησή τους που δεν την είχα προσέξει όταν το είχα αγοράσει.Η Νοκια που το πήγα μου είπε δεν καλύπτεται γιατί "έχει παρέλθει η εγγύηση".Μέγιστη ξεφτίλα αυτό για τη Νοκια πάντως να δίνει μόνο 6 μήνες σε προϊόντα της.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο bluetooth ακόμα και της νοκια το οποίο το έχετε δοκιμάσει σε δύσκολες συνθήκες δλδ πολλές ώρες ομιλία κάθε μέρα;Προτιμώ χωρίς καλώδιο δλδ στο αυτί κατευθείαν.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Edited by MarkKnopfler
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις Jawbone Icon? Το πηρα χθες. Ηλπιζα να το χρησιμοποιησω με το βραχιονα, αλλα μαλλον το αυτι μου ειναι μεγαλυτερο του κανονικου κια δεν μου καθεται καλα. Και τωρα με τα αλλα μαξιλαρακια δεν βολευει και τοσο... Ιδεες?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Ψάχνω να βρω Ελληνικές Οδηγίες Χρήσης για το Bluetooth Samsung HM1500. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Δε περιλαμβάνεται στη συσκευασία και δε το έχω βρει κάπου αλλού για να το κατεβάσω...

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by geo156ts
Πεζοί χαρακτήρες
Link to comment
Share on other sites

Μόλιs αγόρασα το plantronicss discovery 975 και προσπαθώ να το συνδέσω στο samsung GT-S5600 συνδεεται για 2'' και αμέσωs κάνει αποσύνδεση!Γνωρίζει κάποιοs το θέμα και τη λύση του?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.

Ψάχνω για Bluetooth φτηνό που να το φοράς κατευθειαν στο αυτί (χωρίς ακουστικα με καλώδιο) αλλά να έχει και βύσμα που να μπορώ να βάλω τα δικά μου ακουστικά και να ακούω μουσική!?? υπάρχει??

ας είναι και απο εξωτερικό...δεν με ενοχλει!

 

:X ξέρω είναι λίγο περίεργο αλλά θεωρώ ένα τέτοιο bluetooth ιδανικό!

αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!!θα το εκτιμούσα

Edited by moredread
Link to comment
Share on other sites

Μόλιs αγόρασα το plantronicss discovery 975 και προσπαθώ να το συνδέσω στο samsung GT-S5600 συνδεεται για 2'' και αμέσωs κάνει αποσύνδεση!Γνωρίζει κάποιοs το θέμα και τη λύση του?

Καποιος γνωστης του θεματος?

Link to comment
Share on other sites

Μόλιs αγόρασα το plantronicss discovery 975 και προσπαθώ να το συνδέσω στο samsung GT-S5600 συνδεεται για 2'' και αμέσωs κάνει αποσύνδεση!Γνωρίζει κάποιοs το θέμα και τη λύση του?

 

γιατί δεν το πάς να το δουν απο εκεί που το πήρες!?

το δοκίμασες με άλλο κινητό και δουλεύει σωστά?

αν ναι...τότε κάτι παιζει με το κινητό σου

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν το πάς να το δουν απο εκεί που το πήρες!?

το δοκίμασες με άλλο κινητό και δουλεύει σωστά?

αν ναι...τότε κάτι παιζει με το κινητό σου

 

Μια χαρα δουλευει σε αλλο κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει σε αλλο κινητο!

 

άλλο BT Στο κινητο σου δουλεύει μια χαρά? γιατι μπορεί να φταίει το BT του κινητού σου:worry:

Link to comment
Share on other sites

άλλο BT Στο κινητο σου δουλεύει μια χαρά? γιατι μπορεί να φταίει το BT του κινητού σου:worry:
ναι μια χαρά δουλεύουν οι υπόλοιπες συνδέσεις BT.Μόλις τσεκάρισα και το firmware και "φοράει" το τελευταίο:worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...