Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Στο manual που μας δίνεις παραπάνω φίλε μου για το ακουστικό σου,δεν διαβάζεις την παράγραφο που λέει ΄Αντιστοίχιση του Ακουστικού΄?:worry:

 

Στην παράγραφο ''Αντιστοίχηση του Ακουστικού'' μέχρι το 3 βήμα μπορώ να κάνω.Εφόσον το κινητό μου δεν βρίσκει το bt hands-free δεν μπορώ να το επιλέξω,να βάλω τον κωδικό και να κάνω τα παρακάτω.:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αναβοσβήνει η πράσινη λυχνία του ΒΤ ακουστικού γρήγορα,δηλαδή είναι σε pairing mode και το κινητό σου δεν το βρίσκει?

Και αν δεν το βρίσκει...που να βάλεις το κωδικό και να προχωρήσεις παρακάτω όπως λές?

Link to comment
Share on other sites

Αναβοσβήνει η πράσινη λυχνία του ΒΤ ακουστικού γρήγορα,δηλαδή είναι σε pairing mode και το κινητό σου δεν το βρίσκει?

 

Ακριβώς.Ενώ είναι ενεργό και το μπλέ φωτάκι αναβοσβήνει όταν κάνω αναζήτηση νέων συσκευών μου λέει ότι δεν βρέθηκαν συσκευές.:(

 

Και αν δεν το βρίσκει...που να βάλεις το κωδικό και να προχωρήσεις παρακάτω όπως λές?

 

Αυτό λέω και εγώ.Εφόσον δεν μου βρίσκει τη συσκευή έχω κολλήσει στο 3 βήμα από τις οδηγίες χρήσεως και δεν μπορώ να πάω παρακάτω.:(

Link to comment
Share on other sites

θελω ενα αξιολογο ακουστικο,τι προτεινετε;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

θελω ενα αξιολογο ακουστικο,τι προτεινετε;

 

καλη χρονια και εδω

Ωραίο όνομα συμφορουμιτη...

προχθες τσιμπησα ενα I-Tech i.Voice Pro 69 eyro και ειναι κορυφη...

συνδεσα 2 κινητα (6500slide + Ν82) και ειμαι πολυ ικανοποιημενος

μεσα απτο Bluetooth ακους mp3,φωνητικες οδηγιες(gps N82) το συνιστώ...

 

ψαξτο.... ααα εχει και ρυθμιζομενο ακουστικο (καθ υψος)αναλογα με τ αυτι πως σε βολευει

edit: οντως το φιλτρο θορυβου κανει δουλεια... πρωτη φορα μιλουσα με bluetooth ενω οδηγουσα στην εγνατια και μ ακουγαν(κι ακουγα) καμπανα.....

9/10 του δίνω (με 2 κινητα συνδεδεμενα.... γτ ακομα δεν εχω μαθει τις εξτρα εφαρμογες του)

για ενα κινητο μαλλον παιρνει 10' !!!

 

Επισημη σελιδα ... στα downloads εχει και λιστα συμβατοτητας... και αλλα ενδιαφεροντα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακουστικα που να εχουν 3,5mm jack, χωρίς όμως να απαιτούν A2DP???

 

ρε παιδια, εμενα γιατί δεν μου απαντά κανεις????

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εμενα γιατί δεν μου απαντά κανεις????

 

προσωπικα δεν ξερω να σ απαντησω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. :) Ψήνομαι πολύ για να πάρω το νέο jawbone που το έχω βρει εδώ. Είναι βέβαια αρκετά τσιμπημένο σε τιμή, και για αυτό θα ήθελα να μου πει κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει, αν είναι όντως αλήθεια όλα αυτά τα διθυραμβικά σχόλια που ακούγονται. Επίσης από άποψη εφαρμογής στο αυτί πως πάει;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. :) Ψήνομαι πολύ για να πάρω το νέο jawbone που το έχω βρει εδώ. Είναι βέβαια αρκετά τσιμπημένο σε τιμή, και για αυτό θα ήθελα να μου πει κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει, αν είναι όντως αλήθεια όλα αυτά τα διθυραμβικά σχόλια που ακούγονται. Επίσης από άποψη εφαρμογής στο αυτί πως πάει;

 

http://cgi.ebay.co.uk/Jawbone-2-Boxed-New-with-12-Months-Warranty_W0QQitemZ260323869016QQcmdZViewItemQQptZUK_Mobile_Home_Phones_Bluetooth_Acc_ET?hash=item260323869016&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2%7C65%3A15%7C39%3A1%7C240%3A1318

 

Από Αμερική το βρίσκεις ακόμη πιο φτηνά.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα να ρωτήσω τι ακριβώς γίνεται με την εγγύηση, και μου λέει ότι έχει μόνο εγγύηση τη στιγμή που το ανοίγεις, δηλαδή μετά το πέρας μιας εβδομάδας δεν υπάρχει εγγύηση. Βέβαια και από έξω να το πάρεις, αν πάθει κάτι και το στείλεις για αντικατάσταση τα μεταφορικά πόσο θα βγούν; Λέτε να προτιμήσω το ebay; Απλά είχα δει ότι οι περισσότεροι δίνανε μόνο το headset χωρίς καν φορτιστή και είπα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πράγματι για ebay τη βλέπω τη δουλειά τελικά. Αυτό το βρετανικό που μου έδειξες johner φαίνεται πολύ καλό με 12 μήνες εγγύηση. Και σε περίπτωση που πάθει κάτι τα μεταφορικά θα είναι και λίγα. Βρήκα και αυτή εδώ την προσφορά, που με 100 ευρώ μαζί με μεταφορικά, παίρνεις ένα retail package, και ένα headset extra, από Αμερική, αλλά δε βρήκα κάτι σαφές για την εγγύηση σε αυτό.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πράγματι για ebay τη βλέπω τη δουλειά τελικά. Αυτό το βρετανικό που μου έδειξες johner φαίνεται πολύ καλό με 12 μήνες εγγύηση. Και σε περίπτωση που πάθει κάτι τα μεταφορικά θα είναι και λίγα. Βρήκα και αυτή εδώ την προσφορά, που με 100 ευρώ μαζί με μεταφορικά, παίρνεις ένα retail package, και ένα headset extra, από Αμερική, αλλά δε βρήκα κάτι σαφές για την εγγύηση σε αυτό.

 

Καλύτερα το βρετανικό μη γίνει καμιά στραβή με τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα το βρετανικό μη γίνει καμιά στραβή με τελωνείο.

 

Εκεί κλίνω κι εγώ, johner. Για να έχει νόημα και η εγγύηση δηλαδή. Γιατί ακόμη και αν δίνεικ εγγύηση το αμερικάνικο, με τα έξοδα αποστολής πήγαινε έλα το headset, θα έπαιρνες καινούριο μάλλον. Εσύ το έχεις το jawbone μήπως;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εκεί κλίνω κι εγώ, johner. Για να έχει νόημα και η εγγύηση δηλαδή. Γιατί ακόμη και αν δίνεικ εγγύηση το αμερικάνικο, με τα έξοδα αποστολής πήγαινε έλα το headset, θα έπαιρνες καινούριο μάλλον. Εσύ το έχεις το jawbone μήπως;

 

Όχι, όταν το έψαχνα το έβρισκά μόνο πάνω από 100 ευρώ και κατέληξα στο plantronics 925. Πάντως αν ήταν να διαλέξω τώρα θα πήγαινα για jawbone II, αν και δεν έχω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα με το plantronics, το αντίθετο μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, κατάλαβα. Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και τη βοήθεια.:)

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα επιτέλους -και με τη βοήθεια του Γερμανού- να συνδέσω το hands-free στο κινητό μου:yahoo:.Ο ήχος μια χαρά το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι κάθε 5-10 λεπτά κάνει αποσυνδέσεις από το κινητό αλλά μετά από 5'' ξανασυνδέεται κανονικά.:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έκανε για να συνδεθεί;

 

Έπρεπε όταν άνοιγα το ακουστικό να συνεχίσω να πατάω το κουμπί για άλλα 4-5 δευτερόλεπτά μέχρι το μπλέ φωτάκι να αναβοσβήνει πολύ γρήγορα.Μόνο τότε το κινητό μου το έβρισκε στη λίστα συσκευών.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό δεν σου έλεγα και εγώ και το manual του ΒΤ να κάνεις?:confused:

Δεν το έκανες τότε?:cry:

 

Άντε λοιπόν τώρα καλές κλήσεις....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό δεν σου έλεγα και εγώ και το manual του ΒΤ να κάνεις?:confused:

Δεν το έκανες τότε?:cry:

 

Άντε λοιπόν τώρα καλές κλήσεις....:)

 

Δεν ήξερα πως να το κάνω τότε.Thanks a lot!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!!!

 

Επειδή η δουλειά μου είναι τέτοια που δεν μπορώ να κουβαλάω πάνω μου το κινητό αλλά είμαι πάντα σε μια εμβέλεια των 40-50 μέτρων θέλω να αγοράσω ένα bluetooth που είναι και handsfree μαζί δλδ κάτι σαν αυτό..

 

( http://www.skroutz.gr/s/642/Sony-Ericsson-HBH-DS200.html )

 

 

Το μόνο πρόβλημά μου είναι ότι θέλω να βρω ένα bluetooth που να κάνει κάποιον θόρυβο ή να δονείται όταν λαμβάνω κάποια κλήση γιατί συνήθως το κινητό είναι πεταμένο μέσα στην τσάντα μου και δεν το ακούω..Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το bluetooth έχει τέτοια εμβέλεια. Περιορίζονται στα 10 μέτρα περίπου max νομίζω.:confused:

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...