Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Σύμφωνα με το site του κατασκευαστή περιέχει αυτά ακριβώς που είπες σύν φορτιστή.Συνήθως όλα αυτά όταν έρχονται έχουν μια επαρκή φόρτιση για μια-δυό μέρες λειτουργίας.Το έχεις βάλει σε κατάσταση για να συνδεθεί με κάποιο απο τα τηλέφωνά σου;Πρέπει να πατήσεις το call button σταθερά μέχρι να αρχίσει να αναβοσβήνει σε συνεχές κόκκινο μπλέ.Sorry που δεν μπορώ να είμαι απόλυτος αλλά έχω το 665 και το 815 της plantronics

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σύμφωνα με το site του κατασκευαστή περιέχει αυτά ακριβώς που είπες σύν φορτιστή.Συνήθως όλα αυτά όταν έρχονται έχουν μια επαρκή φόρτιση για μια-δυό μέρες λειτουργίας.Το έχεις βάλει σε κατάσταση για να συνδεθεί με κάποιο απο τα τηλέφωνά σου;Πρέπει να πατήσεις το call button σταθερά μέχρι να αρχίσει να αναβοσβήνει σε συνεχές κόκκινο μπλέ.Sorry που δεν μπορώ να είμαι απόλυτος αλλά έχω το 665 και το 815 της plantronics

 

 

EYXARISTO GIA TIN APANDISI,EPITELOUS VRIKA TO PROI POS SINDEETE.

ALLA EPEIDH DEN EIXA PROSEKSEI STO EBAY EGRAFE ''LIKE NEW''

kAI THA ITHELA NA KSERO POSO KRATAEI MIA PLIRIS FORTISMENI MPATARIA GIA NA KATALAVO AN EINAI POLIXRISIMOPOIIMENO I APLOS APO VITRINA!

kAI AN KSEREIS POS KSEXOREIZEIS TO ''FAKE'' APO TO GNHSIO AN KAI APO TON IXO KAI TA GRAMMATA GIA GNISIO MOU PAEI.!.

eN pasei periptosi eyxaristo gia to endiaferon kai elpizo kai se peretero voeitheia kai opoios allos gnorizei vevea!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς σας το ΒΤ ακουστικό με καλώδιο-κλιπ του Γερμανού (αυτό της εταιρείας Orbit); Τι λέει από πλευράς ποιότητας ήχου; Πάντως από αυτονομία είναι καλό.

 

Σήμερα δοκίμασα δύο ακουστικά της Nokia και απογοητεύτηκα από τη μέγιστη ένταση στην οποία λειτουργούν... :(

Link to comment
Share on other sites

HBH-PV703 της SONY ERICSSON. Πολυ καλη μπαταρια αριστη ενταση και ποιοτητα ηχου και για την τιμη του (20 eyro)ειναι πολυ καλη περιπτωση
Link to comment
Share on other sites

HBH-PV703 της SONY ERICSSON. Πολυ καλη μπαταρια αριστη ενταση και ποιοτητα ηχου και για την τιμη του (20 eyro)ειναι πολυ καλη περιπτωση

 

Το έψαξα στο site της SE αλλά δεν βρήκα ώρες αυτονομίας-ομιλίας. Πάντως μάλλον θα πάω για το iTech Vibrate (αυτό)

 

Αν κρίνω από την ποιότητα ήχου που έχει το απλό iTech clip, τότε θα είναι πολύ καλό. Έχει και καλή αυτονομία (10-180). Την Τρίτη με βλέπω στο Πλαίσιο πάλι :rolleyes:

 

*κάτι ακόμα: Πρόσεξα πως στο ΒΤ της iTech (clip, vibrate κλπ), η υποδοχή του βύσματος για τον φορτιστή ταιριάζει και για τον νέο φορτιστή της Nokia (2mm) που χρησιμοποιείται πχ στο Ν73 που έχω. Αν δοκιμάσω να το φορτίσω με τον φορτιστή της Nokia λέτε να πάθει κάτι το ΒΤ; :worry: Θα ήταν καλό να έχω τελικά μόνον 1 φορτιστή για κινητό και ΒΤ :cool:

Link to comment
Share on other sites

to sony to exo treis meres exo kaneis synolika 2,5 ores klhsewn kai akoma h endeixh ths batarias den exei pesei. mono elatoma oti sto maximum h entash hxou se koufainei. alla apopoiothta skizei kai sthn timh tou den yparxei allo. sto site h ericsson edine 10 ores omilia kai 350 ores anamonhs
Link to comment
Share on other sites

to sony to exo treis meres exo kaneis synolika 2,5 ores klhsewn kai akoma h endeixh ths batarias den exei pesei. mono elatoma oti sto maximum h entash hxou se koufainei. alla apopoiothta skizei kai sthn timh tou den yparxei allo. sto site h ericsson edine 10 ores omilia kai 350 ores anamonhs

 

Kαλά νέα μας δίνεις :D Μια ερώτηση: το τμήμα του ακουστικού τι μορφή έχει; Είναι σαν κώνος που μπαίνει μέσα στον πόρο ή επίπεδο; Επίσης δεν ξέρω αν το άγγιστρο στερέωσης θα μου επιτρέπει να το φοράω ταυτόχρονα με γυαλιά που τώρα που έρχεται καλοκαίρι θα είναι απαραίτητα.

 

Επ! αυτές ήταν δύο ερωτήσεις! :p

Link to comment
Share on other sites

einai epipedo (ena poly mikro tmhma bainei sto auti) kai epitrepei na akous kai tous hxous apo to pperivallon (idaniko gia odhghsh h sthn douleia). gia to agkistro einai poly leptotero apo alla bt se mena forietai kai me gialia (me lepto skeleto omos) alla den mporo na sou po me sigouria.
Link to comment
Share on other sites

einai epipedo (ena poly mikro tmhma bainei sto auti) kai epitrepei na akous kai tous hxous apo to pperivallon (idaniko gia odhghsh h sthn douleia). gia to agkistro einai poly leptotero apo alla bt se mena forietai kai me gialia (me lepto skeleto omos) alla den mporo na sou po me sigouria.

 

Φαίνεται καλό μοντέλο αυτό που μου προτείνεις. Το θέμα είναι να έχει άγκιστρο που στερεώνεται καλά στο αυτί γιατί αρκετά ΒΤ με άγκιστρο που έχω δοκιμάσει, έχουν πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα. Αν και το άγκιστρο είναι ρυθμιζόμενου σχήματος, μετά από λίγη ώρα πάνω στο αυτί αρχίζουν να χαλαρώνουν και τα νοιώθεις σαν να κρέμονται από το αυτί, έτοιμα να πέσουν :mad:

 

Στο μεταξύ δοκίμασα να φορτίσω ένα ΒΤ της iTech με φορτιστή της Nokia μιας και ταιριάζουν τα βύσματα αλλά δεν είχα αποτέλεσμα. Ήταν σαν να μην είχα βάλει καν τον φορτιστή...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους έχουν το bluetooth της i.tech το vibrate. Έχω παρατηρήσει ότι όταν το έχω συνδεδεμένο με 2 τηλέφωνα ταυτόχρονα, με ακούν καλά μόνο από το 1 τηλέφωνο. Από το άλλο δεν με ακούνε καθόλου καλά. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο? Το έχω συνδεδεμένο με Nokia N95 8gb και BenQ-Siemens S68. Από το Nokia . Από το BenQ-Siemens η κατάσταση είναι τραγική.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς φίλε μου να μου πεις αν είσαι ευχαριστημένος από την ένταση και την ποιότητα ήχου του iTech Vibrate γιατί αύριο λέω να πάω να το αγοράσω. Αν απομακρυνθείς κάπου 7-8 μέτρα από το τηλέφωνο, έχεις πρόβλημα στη λήψη;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς φίλε μου να μου πεις αν είσαι ευχαριστημένος από την ένταση και την ποιότητα ήχου του iTech Vibrate γιατί αύριο λέω να πάω να το αγοράσω. Αν απομακρυνθείς κάπου 7-8 μέτρα από το τηλέφωνο, έχεις πρόβλημα στη λήψη;

 

Ευχαριστώ :)

Αν το έχω συνδεδεμένο με 1 μόνο τηλέφωνο είναι αρκετά καλό. Και ένταση και ποιότητα. Όταν απομακρυνθείς πάνω από 6-7 μέτρα αρχίζεις και ακούς παράσιτα. Επιφυλάσσομαι για την περίπτωση που το έχεις συνδεδεμένο σε 2 τηλέφωνα, καθώς αν διαβάσεις το προηγούμενο post μου θα δείς ότι είχα κάποια προβληματάκια (αν και μάλλον φταίει το τηλέφωνο και όχι το ακουστικό αφού συνέδεσα μία τρίτη συσκευή και ήταν όλα οκ.)

Επίσης είμαι πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία. Είναι τέταρτη μέρα μακρυά από φορτιστή που το έχω και δεν έχει την παραμικρή αλλοίωση στον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μόνον με 1 τηλέφωνο θα το συνδέσω. Φαίνεται πως είναι καλή περίπτωση. Η δόνηση μπορεί να απενεργοποιηθεί; Περισσότερο το ρωτάω για λόγους εξοικονόμησης ενέργειας ;)
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μόνον με 1 τηλέφωνο θα το συνδέσω. Φαίνεται πως είναι καλή περίπτωση. Η δόνηση μπορεί να απενεργοποιηθεί; Περισσότερο το ρωτάω για λόγους εξοικονόμησης ενέργειας ;)

Υπάρχουν 3 modes ειδοποίησης.

1) Ενδεικτικός ήχος+δόνηση

2) Ενδεικτικός ήχος σκέτο:p

3) Δόνηση σκέτη

 

Φαντάζομαι κάποιο θα σε καλύπτει:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 3 modes ειδοποίησης.

1) Ενδεικτικός ήχος+δόνηση

2) Ενδεικτικός ήχος σκέτο:p

3) Δόνηση σκέτη

 

Φαντάζομαι κάποιο θα σε καλύπτει:)

 

Τέλεια! Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε :happy:

Link to comment
Share on other sites

HBH-PV703 της SONY ERICSSON. Πολυ καλη μπαταρια αριστη ενταση και ποιοτητα ηχου και για την τιμη του (20 eyro)ειναι πολυ καλη περιπτωση

 

 

Το έψαξα στο site της SE αλλά δεν βρήκα ώρες αυτονομίας-ομιλίας. Πάντως μάλλον θα πάω για το iTech Vibrate (αυτό)

 

Αν κρίνω από την ποιότητα ήχου που έχει το απλό iTech clip, τότε θα είναι πολύ καλό. Έχει και καλή αυτονομία (10-180). Την Τρίτη με βλέπω στο Πλαίσιο πάλι :rolleyes:

 

Το 703 έχει περίπου ίδιες ώρες αυτονομίας με το 705. Στο κουτί γράφει 10 ώρες ομιλία και 350 αναμονή. Στην πράξη, με 1 ώρα την ημέρα ομιλία και χωρίς να το κλείνεις καθόλου, θα χρειαστεί φόρτιση περίπου μια φορά την εβδομάδα. Αν το κλείνεις τα βράδια και η ώρα ομιλία ανά ημέρα είναι περίπου στα 20 λεπτά θα ξεχάσεις πότε το φόρτισες.

Είναι πολύ καλό ακουστικό. Δοκίμαζα συνεχώς διάφορες μάρκες αλλά τελικά κατέληξα στα SE. Έχουν πολύ καλή ποιότητα και απόδοση. Ειδικά το 703 με την τιμή που διατίθεται αγγίζει το 10 στον τομέα τιμή/απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

HBH-PV703 της SONY ERICSSON. Πολυ καλη μπαταρια αριστη ενταση και ποιοτητα ηχου και για την τιμη του (20 eyro)ειναι πολυ καλη περιπτωση

 

20 ευρω??

εγω με μια αναζητηση που εκανα μεσω skroutz,το φθηνοτερο ηταν στα 28,50!:confused::confused:

http://www.skroutz.gr/s/40081/Sony-Ericsson-HBH-PV703.html?keyphrase=HBH-PV703

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα το iTech Clip Vibrate στα 59 ευρώ από Πλαίσιο. Είδα και τα δύο ΒΤ της Sony Ericsson (το 703 και το 708) αλλά αν και έχουν εντυπωσιακή αυτονομία (15-500 το 708! :blink:), είδα πως το άγκιστρο δεν είναι μεταβλητού σχήματος. Μάλιστα ο υπάλληλος, στην προσπάθειά του να δει αν μπορεί να καμφθεί, παρολίγο να το σπάσει! :lol:

 

Anyway, φαίνεται πως το iTech Clip Vibrate είναι καλή αγορά. Θα σας πω εντυπώσεις το βράδυ όταν γυρίσω από τη δουλειά και το "τρέξω" λιγάκι :D

Link to comment
Share on other sites

20 ευρω??

εγω με μια αναζητηση που εκανα μεσω skroutz,το φθηνοτερο ηταν στα 28,50!:confused::confused:

http://www.skroutz.gr/s/40081/Sony-Ericsson-HBH-PV703.html?keyphrase=HBH-PV703

 

Για την ακρίβεια 19,90 ευρώ :lol: στο Γερμανό. Το είχε 29,00 ευρώ, το πήγε η Wind, αν θυμάμαι σωστά, 24,00 ευρώ και τελικά το έριξε κάτω από 20.

Λογικά θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το jabra BT8040 και απογοητεύτηκα τελείως.

Έχει πολύ χαμηλή ένταση ήχου με αποτέλεσμα να μην ακούς τον άλλον σχεδόν καθόλου..

Προσέξτε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα σχόλια σχετικά με το jabra bt8040, μιας και σκεφτόμουν και εγω για αυτό το ακουστικό εξαιτίας του ότι μπορεί να συνδεθεί με δύο κινητά ... Αλήθεια δοκίμασες αυτή του τη δυνατότητα?

Αν το πήρες από τα mediamarkt, και δεν σε ικανοποιεί καθόλου, δοκίμασε να το αλλάξεις με κάτι άλλο ...

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται θα τρελαθώ στο τέλος! Αγόρασα το iTech Clip Vibrate αλλά ενώ όλα καλά, δεν με ακούνε σχεδόν καθόλου! Μου λένε πως ακούγομαι σαν να βρίσκομαι σε πηγάδι...:blink:

 

Ο λόγος είναι επειδή το μικρόφωνο βρίσκεται πάνω στο κυρίως τμήμα του ΒΤ κι όχι στο καλώδιο του ακουστικού, με αποτέλεσμα να βρίσκεται σε αρκετή απόσταση από το στόμα. Πρέπει να σκύβω όταν μιλάω αν θέλω να με ακούνε :mad:

 

Πριν λίγο πέρασα πάλι από το Πλαίσιο και ρώτησα για τα ΒΤ της SE. Είχαν διαθέσιμα το 703 και το 708 αλλά είδα πως το άγκιστρο στερέωσης ΔΕΝ είναι πτυσσόμενο :wacko: Δεν ξέρω όμως αν συμβαίνει το ίδιο και με το 712. Αν το έχει κάποιος, ας με ενημερώσει αν το άγκιστρο μπορεί να καμφθεί :)

Link to comment
Share on other sites

HBH-PV703 της SONY ERICSSON. Πολυ καλη μπαταρια αριστη ενταση και ποιοτητα ηχου και για την τιμη του (20 eyro)ειναι πολυ καλη περιπτωση

 

ξέρει κανείς αν το άγκιστρο μπορεί να βγει και αν κάθεται καλά στο αυτί για να χρησιμοποιηθεί χωρίς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα σχόλια σχετικά με το jabra bt8040, μιας και σκεφτόμουν και εγω για αυτό το ακουστικό εξαιτίας του ότι μπορεί να συνδεθεί με δύο κινητά ... Αλήθεια δοκίμασες αυτή του τη δυνατότητα?

Αν το πήρες από τα mediamarkt, και δεν σε ικανοποιεί καθόλου, δοκίμασε να το αλλάξεις με κάτι άλλο ...

 

Συνδέεται κανονικά με δύο κινητά αλλά μόνο αυτό...

Ποιότητα συνομιλίας επιοικώς Απαράδεκτη...

Από χρόνο ανομονής δεν γνωρίζω μιας και το έχω από το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...