Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ kiwi browser χρησιμοποιω.

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι fan Samsung browser,πολύ ελαφρύς,smooth με native dark mode και βολεύει πολύ σε switch tabs με χρήση gesture.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι παραπάνω browsers όμως δουλεύουν στα 60hz. Μόνο αν κάποιος έχει κάνει force 90hz σε όλες τις εφαρμογές αξίζουν.

 

Εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι παραπάνω browsers όμως δουλεύουν στα 60hz. Μόνο αν κάποιος έχει κάνει force 90hz σε όλες τις εφαρμογές αξίζουν.

 

 

 

Εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι.

Σε custom rom δουλεύουν πάντα στα 90 by default σε oos θες force όπως είπες πχ Samsung browser εμένα δουλεύει στα 90 με custom rom σε oos στα 60.

 

Υπάρχει και αυτή η εφαρμογή βέβαια που επιλέγεις ανά εφαρμογή ποιες θες να δουλεύουν στα 60 η 90 και είναι μόνο για oos.

 

 

f8aced1ddb2e2ed421d9f38916135081.jpg

95bf7f455c927868148529f750a3ac73.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η beta 5 είναι στον αέρα!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε ήδη ΟΤΑ. Λίγα πράγματα στο log
Άντε να προχωράει σιγά σιγά να έχουμε και stable σε λίγες εβδομάδες.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε custom rom δουλεύουν πάντα στα 90 by default σε oos θες force όπως είπες πχ Samsung browser εμένα δουλεύει στα 90 με custom rom σε oos στα 60.

 

Υπάρχει και αυτή η εφαρμογή βέβαια που επιλέγεις ανά εφαρμογή ποιες θες να δουλεύουν στα 60 η 90 και είναι μόνο για oos.

 

 

f8aced1ddb2e2ed421d9f38916135081.jpg

95bf7f455c927868148529f750a3ac73.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Έχει καποια μειονεκτήματα η ενεργοποίηση των 90hz για όλες τις εφαρμογές και ιδίως για τη διάρκεια της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Έχει καποια μειονεκτήματα η ενεργοποίηση των 90hz για όλες τις εφαρμογές και ιδίως για τη διάρκεια της μπαταρίας;

 

Δεν βλέπω κανένα μειονέκτημα στην απόδοση μπαταρίας από την δικιά μου χρήση.

Νομίζω η ανάλυση οθόνης τρώει παραπάνω μπαταρία παρά τα παραπάνω Hz.

 

Άρα κάλλιστα να έχεις 90hz αλλά auto switch στην ανάλυση για βέλτιστη απόδοση.

 

Αρκετές πάντως custom rom πάντως παίζουν μόνιμα στα 90hz/2k ανάλυση χωρίς δυνατότητα για άλλη επιλογή όπως σε OOS.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο βράδυ με OB5 και είχα ανεβασμένο battery drain στην αναμονή. Από εκεί που είχα 2-3% στις 6-7 ώρες,σήμερα είχα 7%. Στην ανάλυση της μπαταρίας δεν βγάζει καμιά εφαρμογή.απολυτο μηδέν. Και με κλειστό ΒΤ παρακαλώ. Το παρακολουθω...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο βράδυ με OB5 και είχα ανεβασμένο battery drain στην αναμονή. Από εκεί που είχα 2-3% στις 6-7 ώρες,σήμερα είχα 7%. Στην ανάλυση της μπαταρίας δεν βγάζει καμιά εφαρμογή.απολυτο μηδέν. Και με κλειστό ΒΤ παρακαλώ. Το παρακολουθω...

 

Αύριο το πρωί θα ξυπνήσεις όμως με 2-3% απώλεια κατά 90-95% :p

Συνήθως θέλει 1-2 ημέρες να κάτσει καλά το νέο update.

 

Κάνε και ένα clear cache απο recovery όμως.

 

Το κατεβάζω και εγώ αλλά θα κάνω καθαρή εγκατάσταση αφού το έχω το OOS ως βάση για εγκατάσταση custom 10 rom.

 

Απλά Google setup τίποτα άλλο και ότι root με Magisk όλα καλά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία φαινεται να ηρεμησε. Από το 93% έως το 50% με την καθημερινή μου συνηθη χρήση φτάσαμε το 4ωρο sot οπότε κομπλέ. Το μόνο που έκανα από την ώρα που το ανέφερα το πρωί,ήταν ένα απλο restart,πέρα από αυτό που γίνεται κατά το update. Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

βοήθεια παιδιααααα

όλα τα σίγμα κεφαλαία μου τα γράφει C αγγλικό.

τόσο στα μηνύματα που γράφω εγώ όσο και στα εισερχόμενα....

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

βοήθεια παιδιααααα

 

όλα τα σίγμα κεφαλαία μου τα γράφει C αγγλικό.

 

τόσο στα μηνύματα που γράφω εγώ όσο και στα εισερχόμενα....

Άλλαξε το θέμα σε σκούρο φόντο η απλά φωτεινό. Στις έντονες αποχρώσεις υπάρχει αυτό το bug που έχεις.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κανα update θα πάρουμε? Καιρος εχει περάσει

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Κανα update θα πάρουμε? Καιρος εχει περάσει
Λογικα μέχρι μέσα Νοεμβρίου θα έχουμε πάρει.

Ακομη patch Σεπτεμβρίου έχουμε...

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες

 

Θα ήθελα μια βοήθεια για να επιλέξω νέα συσκευή

 

Έχω PIXEL 2 XL, και θέλω να πάρω μια συσκευή με οθόνη 90Hz που στις κριτικές όλοι λένε ότι είναι πολύ ωραίες

 

Επίσης σημαντικός παράγοντας για μένα είναι να είναι συσκευή που έχει συχνές ενημερώσεις ασφαλείας και αναβαθμίσεις εκδόσεων του Android

 

Τρίτος σημαντικός παράγοντας είναι η ποιότητα στις φωτογραφίες

 

Είμαι μεταξύ PIXEL 4 XL και ONEPLUS 7 PRO

 

To Pixel το 128GB βγαίνει περίπου €970 προ ΦΠΑ (από αγγλία) αν τα υπολογίζω καλά, και το Oneplus (8/256) στα €525 προ ΦΠΑ, έχουν αρκετά μεγάλη διαφορά τιμής

 

Αυτό για το οποίο έχω ενδοιασμό στο Οneplus είναι αν οι φωτογραφίες του είναι εξίσου καλές με του Pixel

Έχετε κάποια γνώμη για αυτό ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες

 

 

 

Θα ήθελα μια βοήθεια για να επιλέξω νέα συσκευή

 

 

 

Έχω PIXEL 2 XL, και θέλω να πάρω μια συσκευή με οθόνη 90Hz που στις κριτικές όλοι λένε ότι είναι πολύ ωραίες

 

 

 

Επίσης σημαντικός παράγοντας για μένα είναι να είναι συσκευή που έχει συχνές ενημερώσεις ασφαλείας και αναβαθμίσεις εκδόσεων του Android

 

 

 

Τρίτος σημαντικός παράγοντας είναι η ποιότητα στις φωτογραφίες

 

 

 

Είμαι μεταξύ PIXEL 4 XL και ONEPLUS 7 PRO

 

 

 

To Pixel το 128GB βγαίνει περίπου €970 προ ΦΠΑ (από αγγλία) αν τα υπολογίζω καλά, και το Oneplus (8/256) στα €525 προ ΦΠΑ, έχουν αρκετά μεγάλη διαφορά τιμής

 

 

 

Αυτό για το οποίο έχω ενδοιασμό στο Οneplus είναι αν οι φωτογραφίες του είναι εξίσου καλές με του Pixel

 

Έχετε κάποια γνώμη για αυτό ;

 

 

 

Ευχαριστώ

Όχι. Τις βραδυνές φωτό των Pixels δεν μπορεί να τις πιάσει το 7 Pro. Σαφέστατα όμως το 7 Pro είναι αρκετά βελτιωμένο φωτογραφικά και σε βραδινές φωτό, σε σχέση με προηγούμενα μοντέλα της εταιρείας.

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Τις βραδυνές φωτό των Pixels δεν μπορεί να τις πιάσει το 7 Pro. Σαφέστατα όμως το 7 Pro είναι αρκετά βελτιωμένο φωτογραφικά και σε βραδινές φωτό, σε σχέση με προηγούμενα μοντέλα της εταιρείας.

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ baiosss

 

Το PIXEL 2 XL που έχω, βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες με night sight, το οποίο χαρακτηριστικό δεν υπήρχε αρχικά στη συσκευή

 

Έχει μια μοναδική κάμερα, 12MP, αλλά βγάζει πολύ καλές φωτό γενικά

 

Είναι εμφανές ότι το κάνει το λογισμικό και όχι το υλικό

 

Αν στο Oneplus βάλει κανείς την Google Camera, κάνει δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

βοήθεια παιδιααααα

όλα τα σίγμα κεφαλαία μου τα γράφει C αγγλικό.

τόσο στα μηνύματα που γράφω εγώ όσο και στα εισερχόμενα....

Είναι bug του OnePlus slate font διάλεξε το Roboto και θα φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες

 

 

 

Θα ήθελα μια βοήθεια για να επιλέξω νέα συσκευή

 

 

 

Έχω PIXEL 2 XL, και θέλω να πάρω μια συσκευή με οθόνη 90Hz που στις κριτικές όλοι λένε ότι είναι πολύ ωραίες

 

 

 

Επίσης σημαντικός παράγοντας για μένα είναι να είναι συσκευή που έχει συχνές ενημερώσεις ασφαλείας και αναβαθμίσεις εκδόσεων του Android

 

 

 

Τρίτος σημαντικός παράγοντας είναι η ποιότητα στις φωτογραφίες

 

 

 

Είμαι μεταξύ PIXEL 4 XL και ONEPLUS 7 PRO

 

 

 

To Pixel το 128GB βγαίνει περίπου €970 προ ΦΠΑ (από αγγλία) αν τα υπολογίζω καλά, και το Oneplus (8/256) στα €525 προ ΦΠΑ, έχουν αρκετά μεγάλη διαφορά τιμής

 

 

 

Αυτό για το οποίο έχω ενδοιασμό στο Οneplus είναι αν οι φωτογραφίες του είναι εξίσου καλές με του Pixel

 

Έχετε κάποια γνώμη για αυτό ;

 

 

 

Ευχαριστώ

Είμαι και εγώ ακριβώς στο ίδιο δίλημμα λόγω 90hz οθονών, μόνο που αποτι διαβάζω στο pixel 4 τουλάχιστον δεν δουλεύει όπως στα OnePlus. Ίσως και να διορθωθεί μελλοντικά με updates, αλλά θα δείξει πότε θα γίνει αυτό.

Αναφορικά με τις φωτογραφίες καθότι και πριν κάτοχος pixel 2 xl και τώρα 3 xl, πιστεύω δύσκολα τα OnePlus θα πιάσουν τα pixel.

 

Δεν κατέχω τη συσκευή του θέματος, αλλά όσα review έχω διαβάσει ή δει στο YouTube, σχεδόν σε όλα αναφέρεται πως είναι ένα κλικ κάτω οι κάμερες ή έστω το αποτέλεσμα στα OnePlus σε σχέση πάντα με τον υπόλοιπο ανταγωνισμό.

 

Επίσης χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω πως η χρήση της gcam έχει περιορισμούς, κολλήματα και γενικά θέλει ψάξιμο. Χάνει δλδ το point and shoot του πράγματος.

 

Η συμβουλή μου είναι να περιμένεις μιας και είναι σίγουρο πως όλο και περισσότεροι θα υιοθετήσουν πάνελ με υψηλό Ρυθμό ανανέωσης βλ. Samsung.

 

Τέλος προσωπικά προτιμώ οθόνες flat και είναι βασικό κριτήριο για μένα.

 

 

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα κατά την διάρκεια μιας κλήσης να ανάβει η οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...