Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάλιο αργά παρά ποτέ τους έκοψε σε viber όχι ότι με αποαχολουσε διότι με substratum εδώ και 2 έτη έχω μαύρο θέμα.

 

Να δούμε whatsapp πότε θα τους κόψει βάλουν stock μαύρο θέμα έως τότε substratum μας λύνει τα χέρια και έχουμε και extra πινελιές προσθέσουμε στο UI της εφαρμογής.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Προσωπικά δε με αποσχολει τόσο πολύ. Άλλωστε η διαχείριση της αυτονομίας με το μαύρο θέμα, δεν είναι κάτι το τρομερά διαφορετικό από το λευκό φόντο.

Πιο πολύ για να αλλάζω από το ένα στο άλλο θέλω και το μαύρο φόντο, όποτε βαριέμαι το ένα η το άλλο. Καλοδεχουμενο όμως όπου προστίθεται.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

είμαι σε rooted 10.0.0 και θέλω να περάσω την 10.0.1 και να ξηλώσω TWRP και να κλειδώσω bootloader.

Ποια είναι η διαδικασία;

Ευχαριστώ.

Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον δεν γλιτώνουμε κ@λοτρυπες από op.

Oneplus galaxy edition :lol:

https://www.androidauthority.com/oneplus-8-pro-1043096/

 

Και φυσικά ελλείψει μηχανικα μέρη ανοίγει ο δρόμος και για αδιάβροχοποίηση, διότι ασύρματη φόρτιση το θεωρώ στανταρακι θα μπει του χρόνου.

 

Άπλα παράλληλα προβλέπω να τσιμπάει η τιμή κάνα 50αρι.

 

Με αυτά και με αυτά με βλέπω κάθομαι μια 2ετια εδώ μιας και τρύπες ούτε ζωγραφιστες να τις βλεπω.:p

 

 

 

Καλημέρα,

είμαι σε rooted 10.0.0 και θέλω να περάσω την 10.0.1 και να ξηλώσω TWRP και να κλειδώσω bootloader.

Ποια είναι η διαδικασία;

Ευχαριστώ.

 

 

 

Follow the steps given below.

 

Μέσω twrp μέθοδο.

 

1. Backup all the important data. I am not responsible for any data loss!!!

2. Remove security lock screen (pin/pattern) or any thing

3. Download latest the stock rom and transfer it to your phone.

4. Boot into twrp recovery.

5. flash the downloaded zip

6. Once done, reboot the system.

7. Now, boot back into the fastboot. (you can enable advance restart from developer mode for easy boot into fastboot)

8. Run fastboot oem lock

9. You will be presented with two options on phone screen. Select the one that says lock the bootloader.

10. It will wipe everything.

11. Once you in the system, enable developer mode and make sure that oem unlock is turned off. If not, turn it off and restart your phone.

 

Η μέσω local update method

 

- Download the stock rom you want to flash from Official site or from XDA Thread.

- Put the stock rom in your internal storage in the main folder;

- Go in settings/system/system updates/advanced settings/Local Update and choose your new rom ( Here you can find a video guide for this passage);

- Click on Install and at the end of the process you need to reboot the phone;

- If this is a big update it's better if you wipe your data.

 

Εναλλακτικά μέσω msm recovery tool αλλά θα σε γυρίσει σε Pie και πρέπει αναβαθμίσεις μετά σε 10

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον δεν γλιτώνουμε κ@λοτρυπες από op.

Oneplus galaxy edition :lol:

https://www.androidauthority.com/oneplus-8-pro-1043096/

 

Και φυσικά ελλείψει μηχανικα μέρη ανοίγει ο δρόμος και για αδιάβροχοποίηση, διότι ασύρματη φόρτιση το θεωρώ στανταρακι θα μπει του χρόνου.

 

Άπλα παράλληλα προβλέπω να τσιμπάει η τιμή κάνα 50αρι.

 

Με αυτά και με αυτά με βλέπω κάθομαι μια 2ετια εδώ μιας και τρύπες ούτε ζωγραφιστες να τις βλεπω.:p

 

 

 

 

 

 

 

Follow the steps given below.

 

Μέσω twrp μέθοδο.

 

1. Backup all the important data. I am not responsible for any data loss!!!

2. Remove security lock screen (pin/pattern) or any thing

3. Download latest the stock rom and transfer it to your phone.

4. Boot into twrp recovery.

5. flash the downloaded zip

6. Once done, reboot the system.

7. Now, boot back into the fastboot. (you can enable advance restart from developer mode for easy boot into fastboot)

8. Run fastboot oem lock

9. You will be presented with two options on phone screen. Select the one that says lock the bootloader.

10. It will wipe everything.

11. Once you in the system, enable developer mode and make sure that oem unlock is turned off. If not, turn it off and restart your phone.

 

Η μέσω local update method

 

- Download the stock rom you want to flash from Official site or from XDA Thread.

- Put the stock rom in your internal storage in the main folder;

- Go in settings/system/system updates/advanced settings/Local Update and choose your new rom ( Here you can find a video guide for this passage);

- Click on Install and at the end of the process you need to reboot the phone;

- If this is a big update it's better if you wipe your data.

 

Εναλλακτικά μέσω msm recovery tool αλλά θα σε γυρίσει σε Pie και πρέπει αναβαθμίσεις μετά σε 10

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Γιατί ρε Alex, μεταξύ μας, θα υπήρχε λόγος να πας στο 8 Pro του χρόνου, ακόμα και εάν έχει ασύρματη φόρτιση;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιήστε zenmode για να ηρεμήσετε.... βοηθάει πολυ ψυχολογικά

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιήστε zenmode για να ηρεμήσετε.... βοηθάει πολυ ψυχολογικά
Άχρηστη εφαρμογή που δεν βοηθάει πουθενά και προκαλεί ένα εκατομμύριο wake locks. Πέταμα από τις πρώτες. Άλλωστε εάν δεν κάνω λάθος, κάτι παρόμοιο μπορείς να κάνεις και με το digital wellbeing.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η μέσω local update method

 

- Download the stock rom you want to flash from Official site or from XDA Thread.

- Put the stock rom in your internal storage in the main folder;

- Go in settings/system/system updates/advanced settings/Local Update and choose your new rom ( Here you can find a video guide for this passage);

- Click on Install and at the end of the process you need to reboot the phone;

- If this is a big update it's better if you wipe your data.

 

Εναλλακτικά μέσω msm recovery tool αλλά θα σε γυρίσει σε Pie και πρέπει αναβαθμίσεις μετά σε 10

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Μέσω local update πώς κλειδώνει πάλι ο bootloader;

Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο επισημο site οτι σημερα,δοθηκε η 10.0.1GM21BA οποτε μαλλον μετα απο μια βδομαδα χρησης,θα αφησω την ΟΒ3

https://www.oneplus.com/gr/support/softwareupgrade/details?code=11

 

Πρωτη αποπειρα εγκαταστασης της 10.0.1 και απετυχε.Μηνυμα οτι δεν γινεται να εγκαταστησω παλιοτερη εκδοση απο την ηδη υπαρχουσα,δηλαδη τη ΟΒ3. Καμια ιδεα?

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο επισημο site οτι σημερα,δοθηκε η 10.0.1GM21BA οποτε μαλλον μετα απο μια βδομαδα χρησης,θα αφησω την ΟΒ3

https://www.oneplus.com/gr/support/softwareupgrade/details?code=11

 

Πρωτη αποπειρα εγκαταστασης της 10.0.1 και απετυχε.Μηνυμα οτι δεν γινεται να εγκαταστησω παλιοτερη εκδοση απο την ηδη υπαρχουσα,δηλαδη τη ΟΒ3. Καμια ιδεα?

Πρέπει να κάνεις downgrade σε pie πρώτα και μετά να πας stable

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο επισημο site οτι σημερα,δοθηκε η 10.0.1GM21BA οποτε μαλλον μετα απο μια βδομαδα χρησης,θα αφησω την ΟΒ3

https://www.oneplus.com/gr/support/softwareupgrade/details?code=11

 

Πρωτη αποπειρα εγκαταστασης της 10.0.1 και απετυχε.Μηνυμα οτι δεν γινεται να εγκαταστησω παλιοτερη εκδοση απο την ηδη υπαρχουσα,δηλαδη τη ΟΒ3. Καμια ιδεα?

Ναι γιατί το security patch της open beta 3 είναι πιο μπροστά από της stable.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις downgrade σε pie πρώτα και μετά να πας stable

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Kατεβασαν την pie αλλα δεν θα μπαινα σε τετοιο κοπο τωρα. Λογικα σε μελλοντικο ΟΤΑ update θα γινει η μεταβαση απο ΟΒ3 σε stable απο οτι μου ειπαν στο chat τους.Δεν ξερω αν ισχυει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω local update πώς κλειδώνει πάλι ο bootloader;

 

7 έως 11 βήματα από twrp μέθοδο ακόλουθα.

 

Γιατί ρε Alex, μεταξύ μας, θα υπήρχε λόγος να πας στο 8 Pro του χρόνου, ακόμα και εάν έχει ασύρματη φόρτιση;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείται όχι ακόμα και αν δεν είχε κ@λοτρυπα.

Δεν είναι feature που με ενδιαφέρει πόσο μάλλον να το πληρώνω κερατιατικα by oneplus :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι, εχω συνεχεις αποσυνδεσεις με τα bluetooth ακουστικα,ακουγοντας μουσικη.Τη μια βρισκω το bluetooth off και την αλλη ειναι on αλλα ακουω το μυνημα αποσυνδεσης.Το εχω τσεκαρει με 2 ακουστικα jbl t450 και κατι αλλα.Με ολα τα αλλα κινητα εως τωρα δεν ειχα ποτε πρόβλημα. Έχει κανείς το ιδιο θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι, εχω συνεχεις αποσυνδεσεις με τα bluetooth ακουστικα,ακουγοντας μουσικη.Τη μια βρισκω το bluetooth off και την αλλη ειναι on αλλα ακουω το μυνημα αποσυνδεσης.Το εχω τσεκαρει με 2 ακουστικα jbl t450 και κατι αλλα.Με ολα τα αλλα κινητα εως τωρα δεν ειχα ποτε πρόβλημα. Έχει κανείς το ιδιο θεμα?

 

Με Pie δεν είχα κανένα θέμα και κάνω χρήση 3-4 διαφορετικά Bluetooth ακουστικά(Sony και LG)

Με 10 δεν δούλεψα εκτεταμενα stock rom να έχω ασφαλή συμπεράσματα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με το video με την ultra wide θα μπει ποτέ official?

 

Ps. Το θέμα με το vowifi τελικά δεν ήθελε το logkit την είχε κρατήσει την ρύθμιση από πριν το update.

 

Sent from my GM1910 using Tapatalk

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι, εχω συνεχεις αποσυνδεσεις με τα bluetooth ακουστικα,ακουγοντας μουσικη.Τη μια βρισκω το bluetooth off και την αλλη ειναι on αλλα ακουω το μυνημα αποσυνδεσης.Το εχω τσεκαρει με 2 ακουστικα jbl t450 και κατι αλλα.Με ολα τα αλλα κινητα εως τωρα δεν ειχα ποτε πρόβλημα. Έχει κανείς το ιδιο θεμα?

 

Έχω δυο set bluetooth ακουστικών(Sony.Huawei), ένα galaxy watch και ένα σετ σύνδεσης bluetooth στο ραδιόφωνο(Anker) και δεν έχω διαπιστώσει κανένα θέμα. Κυριολεκτικά όσο έχω το τηλέφωνο κι έχω περάσει από τρεις διαφορετικές αναβαθμίσεις, δεν είχα ούτε μία αποσύνδεση.

 

Μολίς έγινε το Gmail dark theme

Εμένα όχι ακόμα. Άντε και κοντεύουμε να μην βγάζουμε τα μάτια μας όταν κοιτάμε το κινητό τη νύχτα!!

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με το video με την ultra wide θα μπει ποτέ official?

 

Ps. Το θέμα με το vowifi τελικά δεν ήθελε το logkit την είχε κρατήσει την ρύθμιση από πριν το update.

 

Sent from my GM1910 using Tapatalk

Στα 4K και 1080p μόνο νομίζω έχει. Όχι στα 60fps και για τα δύο αντίστοιχα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στα 4K και 1080p μόνο νομίζω έχει. Όχι στα 60fps και για τα δύο αντίστοιχα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Thanks!!

 

Sent from my GM1910 using Tapatalk

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Με Pie δεν είχα κανένα θέμα και κάνω χρήση 3-4 διαφορετικά Bluetooth ακουστικά(Sony και LG)

Με 10 δεν δούλεψα εκτεταμενα stock rom να έχω ασφαλή συμπεράσματα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Κι εγω με 9 ειμαι ακομα που εχω τα θεματα.Τωρα εκανα κατι κινησεις με reset bluetooth και εκαθαριση μνημης,που ειδα σε κατι βιντεακια( how to fix bluetooth issues 1+7 ),που μαλλον οπως φαινεται,εχουν κι αλλοι προβληματα.Τωρα θα τσεκαρω παλι,στο τρεξιμο που ακουω συνεχομενα μουσικη,εκει κανει τα κουλα

Σε ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω δυο set bluetooth ακουστικών(Sony.Huawei), ένα galaxy watch και ένα σετ σύνδεσης bluetooth στο ραδιόφωνο(Anker) και δεν έχω διαπιστώσει κανένα θέμα. Κυριολεκτικά όσο έχω το τηλέφωνο κι έχω περάσει από τρεις διαφορετικές αναβαθμίσεις, δεν είχα ούτε μία αποσύνδεση.

 

 

 

Εμένα όχι ακόμα. Άντε και κοντεύουμε να μην βγάζουμε τα μάτια μας όταν κοιτάμε το κινητό τη νύχτα!!

Εγω εχω συνδεδεμενα ενα fenix 5x και τα jbl t450 bluetooth ακουστικα.Ολα τα κινητα που ειχα δεν ειχα ποτε θεμα,το 7pro το εχω ενα μηνα περιπου,γι αυτο μου κανει εντυπωση,τα ιδια αξεσουαρ χρησιμοποιω παντα.Στο τρεξιμο και στην προπονηση μου κανει τα προβληματα με 1ωρα + συνεχομενη μουσικη αοισυνδεεται συνεχως.Τωρα εχω κανει καποια reset και clear cache να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Εγινε σκουρο και οταν ανοιγεις τα μηνυματα ή μονο στους φακελους οπως το Yahoo?

 

Ναι, και στα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με 9 ειμαι ακομα που εχω τα θεματα.Τωρα εκανα κατι κινησεις με reset bluetooth και εκαθαριση μνημης,που ειδα σε κατι βιντεακια( how to fix bluetooth issues 1+7 ),που μαλλον οπως φαινεται,εχουν κι αλλοι προβληματα.Τωρα θα τσεκαρω παλι,στο τρεξιμο που ακουω συνεχομενα μουσικη,εκει κανει τα κουλα

Σε ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω εχω συνδεδεμενα ενα fenix 5x και τα jbl t450 bluetooth ακουστικα.Ολα τα κινητα που ειχα δεν ειχα ποτε θεμα,το 7pro το εχω ενα μηνα περιπου,γι αυτο μου κανει εντυπωση,τα ιδια αξεσουαρ χρησιμοποιω παντα.Στο τρεξιμο και στην προπονηση μου κανει τα προβληματα με 1ωρα + συνεχομενη μουσικη αοισυνδεεται συνεχως.Τωρα εχω κανει καποια reset και clear cache να δουμε

 

Ποια έκδοση φοράει το 1+7P σου; Στο αυτοκίνητο σε ταξίδι 2.5 ωρών αλλά και καθημερινά με ακουστικά της Huawei στο τρέξιμο δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και στα μηνύματα

 

Σε Android 10 είσαι; Γιατί εμένα στο 9 δεν μου εμφανίζει επιλογή για dark theme.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...