Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα!! Εχει βρει κανείς λύση με το vowifi?? Στο μικρο 7 μου δουλεύει μονο το volte με logkit

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την περνάω κι εγώ τώρα... Καλά βλακείες έδωσαν και έφτιαξαν. Κανένα από όλα αυτά τα θέματα δεν είχα... Τέλος πάντων θα δείξει πως θα πάει και αυτή. Ελπίζω να μην χάλασαν την μπαταρία που πήγαινε πολύ καλά στην 1. Τίποτα ουσιαστικό πάντως δυστυχώς...

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχουν όλοι οι χρήστες πάντα τα ίδια θέματα. Το ότι δεν έχεις εσύ αυτά τα προβλήματα, δεν σημαίνει ότι άλλοι χρήστες δεν τα είχαν. Άρα από τη στιγμή που διορθώθηκαν (αν όντως διορθώθηκαν), για εκείνους είναι πολύ ουσιαστική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πόσο άσχημο φενεται αυτό που δεν φεύγει....

ec97936f6cbab4f5835f0b46e03263d3.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πόσο άσχημο φενεται αυτό που δεν φεύγει....

ec97936f6cbab4f5835f0b46e03263d3.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Και παλιά που έφευγε, σε προηγούμενες εκδόσεις OOS, προσωρινό ήταν.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...αγόρασα προχθές το τηλέφωνό και είναι τέλειο σε όλα όπως και όλοι γνωρίζετε προφανώς...το βασικό μου πρόβλημα είναι οι φωτογραφίες που τραβάει και το πορτρέτο του... είναι κατώτερα του μετρίου κατά την άποψη μου...έχω android 9 stock... μήπως ξέρετε εάν βελτιωθεί με την 10 η με κάποια αναβάθμιση? προερχόμενος από pixel 2 xl ίσως και το μέτρο σύγκρισης είναι το πρόβλημα μου? ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...αγόρασα προχθές το τηλέφωνό και είναι τέλειο σε όλα όπως και όλοι γνωρίζετε προφανώς...το βασικό μου πρόβλημα είναι οι φωτογραφίες που τραβάει και το πορτρέτο του... είναι κατώτερα του μετρίου κατά την άποψη μου...έχω android 9 stock... μήπως ξέρετε εάν βελτιωθεί με την 10 η με κάποια αναβάθμιση? προερχόμενος από pixel 2 xl ίσως και το μέτρο σύγκρισης είναι το πρόβλημα μου? ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Έχω παρόμοια εμπειρία, είχα και τα δύο και τελικά κράτησα το pixel μαζί με το s9 γιατί με ενδιαφέρουν που φωτό. Το οπ7 είναι μια κλάση κάτω δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...αγόρασα προχθές το τηλέφωνό και είναι τέλειο σε όλα όπως και όλοι γνωρίζετε προφανώς...το βασικό μου πρόβλημα είναι οι φωτογραφίες που τραβάει και το πορτρέτο του... είναι κατώτερα του μετρίου κατά την άποψη μου...έχω android 9 stock... μήπως ξέρετε εάν βελτιωθεί με την 10 η με κάποια αναβάθμιση? προερχόμενος από pixel 2 xl ίσως και το μέτρο σύγκρισης είναι το πρόβλημα μου? ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Bάλε gcam :)

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/themes/google-camera-op7-pro-t3944422

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρόμοια εμπειρία, είχα και τα δύο και τελικά κράτησα το pixel μαζί με το s9 γιατί με ενδιαφέρουν που φωτό. Το οπ7 είναι μια κλάση κάτω δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι απόψεις διίστανται. Ναι μεν η Gcam βελτιώνει τις βραδινές, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που δεν μπορείς και χωρίς αυτήν. Οπότε δεν είναι απαραίτητη. Όσο για το S9, πλάκα κάνουμε; Εδώ κοντραρεται στα ίσα με το S10 φωτογραφικά (κάπου χάνει, κάπου κερδίζει) και μιλάμε για S9 ακόμα; Τα Pixels σαφώς και είναι ανώτερα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οι απόψεις διίστανται. Ναι μεν η Gcam βελτιώνει τις βραδινές, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που δεν μπορείς και χωρίς αυτήν. Οπότε δεν είναι απαραίτητη. Όσο για το S9, πλάκα κάνουμε; Εδώ κοντραρεται στα ίσα με το S10 φωτογραφικά (κάπου χάνει, κάπου κερδίζει) και μιλάμε για S9 ακόμα; Τα Pixels σαφώς και είναι ανώτερα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνω απολυτα. Και 2-3 δοκιμασμενες εκδοσεις gcam που δοκιμασα προσωπικα,δεν με επεισαν.

Δεν εστιαζαν σωστα και εχανες αρκετη πληροφορια. Το nightscape του OP7 pro το θεωρω πολυ δυνατο και με εκανε να αφαιρεσω ολες τις gcam.

Και ερχονται και μερικες αναβαθμισεις οπως λεγεται

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα. Και 2-3 δοκιμασμενες εκδοσεις gcam που δοκιμασα προσωπικα,δεν με επεισαν.

Δεν εστιαζαν σωστα και εχανες αρκετη πληροφορια. Το nightscape του OP7 pro το θεωρω πολυ δυνατο και με εκανε να αφαιρεσω ολες τις gcam.

Και ερχονται και μερικες αναβαθμισεις οπως λεγεται

 

Το παιδί πιο πανω μίλησε για πορτρέτο. Αμα θέλετε καλό πορτρέτο βάζετε gcam.

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί πιο πανω μίλησε για πορτρέτο. Αμα θέλετε καλό πορτρέτο βάζετε gcam.

 

Για φωτογραφιες γενικα και για πορτρετο αναφερθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Για φωτογραφιες γενικα και για πορτρετο αναφερθηκε.

Σωστα δεν μίλησε για βραδινές.

Link to comment
Share on other sites

Το να έχω 2-3 εφαρμογές για να βγάζω διαφορετικές φωτογραφίες αναλόγως την περίσταση και τον φωτισμό είναι κάπως άσχημο για μια συσκευή που έχει 700+€...κατά την γνώμη μου η 3πλη πίσω κάμερα είναι πολύ μέτρια...η σελφι απλά καλή... είναι και ο λόγος που σκέφτομαι να αλλάξω τηλέφωνο και να πάω στο "άσχημο" pixel 3 xl
Link to comment
Share on other sites

Το να έχω 2-3 εφαρμογές για να βγάζω διαφορετικές φωτογραφίες αναλόγως την περίσταση και τον φωτισμό είναι κάπως άσχημο για μια συσκευή που έχει 700+€...κατά την γνώμη μου η 3πλη πίσω κάμερα είναι πολύ μέτρια...η σελφι απλά καλή... είναι και ο λόγος που σκέφτομαι να αλλάξω τηλέφωνο και να πάω στο "άσχημο" pixel 3 xl
Σε ποιο κομμάτι της φωτογραφικής πιστευεις ότι πάσχει και είναι μέτρια η τριπλέτα του; Στο πορτρέτο, σε συνθήκες με πολύ καλό φως, σε νυχτερινές, στις wide, στο zoom; Που ακριβώς;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε δύο κομμάτια τα πάει καλά...σε συνθήκες καλού φωτισμού και δε βραδυνές λήψεις με πολύ σταθερό χέρι με το night Scape...στα αρνητικά όλα τα υπόλοιπα... χάνει πολύ στο expose στην ισορροπία με πολύ φωτισμό από πίσω αδυνατεί να καταγράψει το θέμα... επίσης δεν έχει καλή λεπτομέρια, δείχνει σαν να κάνει μόνιμα ωραιοποίηση...και το χειρότερο είναι το πορτρέτο... Πολύ χειρότερο από Xiaomi mi8 για να μην πω redmi σειρά και φανώ υπερβολικός...
Link to comment
Share on other sites

Σε δύο κομμάτια τα πάει καλά...σε συνθήκες καλού φωτισμού και δε βραδυνές λήψεις με πολύ σταθερό χέρι με το night Scape...στα αρνητικά όλα τα υπόλοιπα... χάνει πολύ στο expose στην ισορροπία με πολύ φωτισμό από πίσω αδυνατεί να καταγράψει το θέμα... επίσης δεν έχει καλή λεπτομέρια, δείχνει σαν να κάνει μόνιμα ωραιοποίηση...και το χειρότερο είναι το πορτρέτο... Πολύ χειρότερο από Xiaomi mi8 για να μην πω redmi σειρά και φανώ υπερβολικός...

 

Έχεις δοκιμάσει με απενεργοποιημενη την επιλογή έξυπνη ανίχνευση περιεχομένου; Νομίζω έχει διαφορά χωρίς αυτό σχετικά με την "ωραιοποίηση".

 

Αυτό που λες ότι καίει το θέμα, μου έχει τύχει να τραβήξω δύο φωτογραφίες στο ίδιο σημείο, με διάφορα τριών δευτερολέπτων. Ήμουν σε κλειστό χώρο και φωτογράφιζα από μια πόρτα τον δρόμο. Η μία παρουσίασε αυτό που λες, η επόμενη έδειχνε κανονικά το background, σκοτεινιάζοντας λίγο όμως τον εσωτερικό χώρο που βρισκόμουν. Οπότε έχει να κάνει ίσως και με το που στρέφεις τον φακό η που θα κάνεις εστίαση λογικά.

 

Για το πορτρέτο κι εγώ δεν έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Δεν ξέρω τι έκανε το Mi8 εκεί. Δεν θα του έβαζα 9 ας πούμε, αλλά ένα οχταρι.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής η ob 2 φαίνεται να τα πηγαίνει καλύτερα από την 1 και σε αυτονομία αλλά και χωρίς σκαλωματα. Θα δείξει και τις επόμενες ημέρες.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το εργαλειο ! σαν καινουργιο ! μια βδομαδα ακριβως ! σφαιρατο σερβις ! set up απο την αρχη και επιτελους θα το απολαυσω !
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το εργαλειο ! σαν καινουργιο ! μια βδομαδα ακριβως ! σφαιρατο σερβις ! set up απο την αρχη και επιτελους θα το απολαυσω !
Καλορίζικο φίλε μου. Εύχομαι να το χαρείς τωρα!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ή ειμαι γκαντεμης ή δεν εξηγειται αλλιως! πανω στο σεταρισμα ,πηγα να βαλω δαχτυλικα αποτυπ και ενω εχω κανει την διαδικασια 3 φορες , εχω τεραστιο προβλημα , δεν μ αναγνωριζει το δαχτυλικο ! εχω βγαλει κ την ζελατινα ! τι διαολο ρε σεις ! νταξει μολις ηρθε απο το σερβις!
Link to comment
Share on other sites

ή ειμαι γκαντεμης ή δεν εξηγειται αλλιως! πανω στο σεταρισμα ,πηγα να βαλω δαχτυλικα αποτυπ και ενω εχω κανει την διαδικασια 3 φορες , εχω τεραστιο προβλημα , δεν μ αναγνωριζει το δαχτυλικο ! εχω βγαλει κ την ζελατινα ! τι διαολο ρε σεις ! νταξει μολις ηρθε απο το σερβις!

 

Δεν στο βλέπει καθόλου? Τι λογισμικό φοράει?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν στο βλέπει καθόλου? Τι λογισμικό φοράει?

δε το βλεπει καθολου προς το παρων ! ψαχνω μπας κ βρω λυση!

φοραει το 9.5.11

ενω το περναω στις ρυθμισεις κ το 'διαβαζει' κανονικα , μολις παω να το ξεκλειδωσω δεν το αναγνωριζει ! ημαρτον ρε π@στη μου !

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να στο διαβάζει και μετά να μην ξεκλείδωνει η συσκευή??? Omg..

Το γνωρίζεις πιστεύω ότι πρώτα κάνεις tap στην οθόνη και μετά ξεκλείδωνει με το δαχτυλικο ε?

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...