Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ από ότι είδα στο βίντεο από το xda με τα 90 hz μόνιμα θα έχεις κ battery drain οπότε μια χαρά είμαστε έτσι .....

 

Αυτό δεν έχει καμία αξία. Σε μισή ώρα το βάζεις.. φορτισε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κ από ότι είδα στο βίντεο από το xda με τα 90 hz μόνιμα θα έχεις κ battery drain οπότε μια χαρά είμαστε έτσι .....

Σωπα ρε συ..Δεν έχει drain, απίστευτα καλή η μπαταρία, δεν είδα διαφορά! Απόλαυσε τη συσκευή σου, αν έχει διαφορά δεν θα ναι 10λεπτο στις 6-7 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Σωπα ρε συ..Δεν έχει drain, απίστευτα καλή η μπαταρία, δεν είδα διαφορά! Απόλαυσε τη συσκευή σου, αν έχει διαφορά δεν θα ναι 10λεπτο στις 6-7 ώρες.
Εάν είσαι root χρειάζεται να κάνεις την διαδικασία με ADB η απλά το κάνεις force στα 90Hz μέσα από το joneplus tools και τέλος;

 

Εγώ για παράδειγμα έκανα μέσα από το joneplus tools απλά force 90Hz και στις ρυθμίσεις προβολή, ανανέωση οθόνης, δείχνει μεν 60Hz αλλά εάν μπεις μέσα και τα δύο είναι uncheck. Άρα δουλεύει και χωρίς τις ADB εντολες εάν είσαι root.

 

ec96733ff2c926f1c5bacaa8d0480119.jpg563486d62bba54677a2bc40d22ff8025.jpg

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως το κατάφερες αυτό.

Μήπως είχες δώσει την ίδια εντολή adb για κάτι άλλο παλαιότερα; Για volte πχ;

Δεν μπορεί να γίνει χωρίς, αλλά όντως αυτό που περιγράφεις συμβαίνει. Δεν είναι επιλεγμένο τίποτα.be644d9c081a5f346f10d034d117d23f.jpg

 

Αααα είσαι Root τώρα το είδα.

Δεν θέλεις adb με root, αλίμονο.

Δίνεις δικαίωμα root στην εφαρμογή και το κάνει μόνο του :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω copy έναν αριθμό από κάπου και να τον κάνω paste στον dialer ώστε να κάνω κλήση κάποιον αριθμό που βρήκα στο Internet? Περίεργο το να μην γίνεται...

 

Sent from my GM1910 using Tapatalk

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω copy έναν αριθμό από κάπου και να τον κάνω paste στον dialer ώστε να κάνω κλήση κάποιον αριθμό που βρήκα στο Internet? Περίεργο το να μην γίνεται...

 

Sent from my GM1910 using Tapatalk

 

Δεν το έχω δοκιμάσει με stock Oxygen αλλά σε custom rom δουλεύει μια χαρά αυτή η λειτουργία τώρα που δοκίμασα

 

Θα μου έκανε τρομερή εντύπωση αν δεν γίνεται σε Oxygen όμως.

 

Κάτσε να δούμε τι θα απαντήσουν χρήστες με stock Oxygen rom.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

δε μπορεις απλα να τον επιλεξεις; οπως δουλευει σε aosp, ετσι δουλευει και σε oos.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω copy έναν αριθμό από κάπου και να τον κάνω paste στον dialer ώστε να κάνω κλήση κάποιον αριθμό που βρήκα στο Internet? Περίεργο το να μην γίνεται...

 

Sent from my GM1910 using Tapatalk

Κρατάς παρατεταμένο με το δάχτυλο τον αριθμό που θες, τον μαρκάρεις, σου βγάζει τρεις επιλογές από κάτω, share, copy κλπ και μετά πας στον dialer και το κάνεις επικόλληση στο πεδίο που βάζεις τον αριθμό τηλεφώνου.

 

Για παράδειγμα.129808e12a920a72f1819111d0c20da1.jpg4f6a593a17df9f9e0086f6d98893d420.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks δεν πάταγα στο σωστό σημείο αφού στο dark Mode είναι το ίδιο χρώμα το keypad!

 

Sent from my GM1910 using Tapatalk

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Μιας και θιξατε για την πληκτρολογηση, οταν θελω να επιστρεψω σε μια λεξη για διορθωση, την μαρκαρει και μου βγαζει ενα παραθυρο με δυο επιλογες για προσθηκη στο λεξικό ή διαγραφη, πρωτου μπορέσω να σβήσω καποιο γραμμα. Ειναι λιγο ενοχλητικο και μου καθυστερει την πληκτρολογηση. Το εχετε δει; Ειναι θεμα SwiftKey ή καποιας αλλης ρυθμισης; οσο κι αν εψαξα, δεν το καταφερα να παρει δρόμο
Link to comment
Share on other sites

Μιας και θιξατε για την πληκτρολογηση, οταν θελω να επιστρεψω σε μια λεξη για διορθωση, την μαρκαρει και μου βγαζει ενα παραθυρο με δυο επιλογες για προσθηκη στο λεξικό ή διαγραφη, πρωτου μπορέσω να σβήσω καποιο γραμμα. Ειναι λιγο ενοχλητικο και μου καθυστερει την πληκτρολογηση. Το εχετε δει; Ειναι θεμα SwiftKey ή καποιας αλλης ρυθμισης; οσο κι αν εψαξα, δεν το καταφερα να παρει δρόμο
Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω είναι του SwiftKey η επιλογή αυτή. Με Google keyboard, δεν μου το κάνει τώρα που το δοκιμάζω.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψαχουλεψω κι αλλο γιατι με ενοχλει αρκετα. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρολο που χρησιμοποιω το swiftkey πληκτρολογιο,ειχα τσεκαρισμενο τον ορθογραφικο ελεγχο της Google...

Aυτο μου δημιουργουσε το θεμα που ανεφερα πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρολο που χρησιμοποιω το swiftkey πληκτρολογιο,ειχα τσεκαρισμενο τον ορθογραφικο ελεγχο της Google...

 

Aυτο μου δημιουργουσε το θεμα που ανεφερα πιο πανω.

Και εγώ έχω ενεργοποιημένο τον ορθογραφικό έλεγχο, αλλά δεν μου το κάνει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Την λειτουργια Νυχτερινο τοπιο την χαλασαν αρκετα με την 9.5.11

Στην Q beta κυκλοφορησε μια εκδοση της καμερας με νεα καλουδια μεταξυ των οποιον και macro mode για φωτογραφιες.

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Την λειτουργια Νυχτερινο τοπιο την χαλασαν αρκετα με την 9.5.11

 

Στην Q beta κυκλοφορησε μια εκδοση της καμερας με νεα καλουδια μεταξυ των οποιον και macro mode για φωτογραφιες.

 

Για να δουμε...

Έχεις κάποιο παράδειγμα από το πριν και το μετά; Γιατί πλέον εφόσον μπήκα σε κλίμα δουλειάς, δεν έχω ξαναπαίξει με την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ουρανος σε συνθηκες οχι εντελως σκοταδι,πιξελιαζει,σαν να μην γινεται καλη επεξεργασια.

Επισης,η λειτουργια αυτη μου κρασαρε 2-3 φορες,δηλαδη ενω πατησα να βγαλω φωτο,αντι να κανει τα καθιερωμενα 4-5 δευτερολεπτα,

σκαλωνε και αργουσε παρα πολυ. Ουτε το 1/10 ολοκληρωνε στον ιδιο χρονο.

Απο πριν δεν κρατησα δειγατα.Εχω μονο με την 9.5.11

 

48538044751_dd61753c3b_c.jpgIMG_20190811_221333 by Dim Tsak, on Flickr

 

Αυτοματο:

48538169897_0aebd68266_c.jpgIMG_20190811_212700 by Dim Tsak, on Flickr

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>βοηθητικά προγράμματα>λειτουργία παιχνιδιού>λειτουργία fnatic, πατάμε 5 φορές πάνω στο logo, ανοίγει ένα πεδίο κειμένου, γράφουμε alwaysfnatic και βρίσκουμε τρία wallpapers της fnatic.

 

Απλά ένα Easter egg που έμαθα εχθές.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ουρανος σε συνθηκες οχι εντελως σκοταδι,πιξελιαζει,σαν να μην γινεται καλη επεξεργασια.

Επισης,η λειτουργια αυτη μου κρασαρε 2-3 φορες,δηλαδη ενω πατησα να βγαλω φωτο,αντι να κανει τα καθιερωμενα 4-5 δευτερολεπτα,

σκαλωνε και αργουσε παρα πολυ. Ουτε το 1/10 ολοκληρωνε στον ιδιο χρονο.

Απο πριν δεν κρατησα δειγατα.Εχω μονο με την 9.5.11

 

48538044751_dd61753c3b_c.jpgIMG_20190811_221333 by Dim Tsak, on Flickr

 

Αυτοματο:

48538169897_0aebd68266_c.jpgIMG_20190811_212700 by Dim Tsak, on Flickr

Υπάρχει περίπτωση να έχεις εγκαταστήσει άλλη έκδοση της κάμερας μέσω APK mirror; Γιατί λίγο που έπαιξα εχθές με night scape, δεν κολλούσε η δεν παρατηρησα κάτι μεμπτό.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να έχεις εγκαταστήσει άλλη έκδοση της κάμερας μέσω APK mirror; Γιατί λίγο που έπαιξα εχθές με night scape, δεν κολλούσε η δεν παρατηρησα κάτι μεμπτό.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι,οτι δινει ΟΤΑ η oneplus ειμαι. Μπορει απλα το θεμα να μου φανηκε εντονα στον ουρανο και μονο.

Τα κρασαρισματα ομως δεν υπηρχαν σιγουρα.

Εντελει ξανακατεβασα την google cam και την ψιλοσεταρα αρκετα καλα με κατι οδηγιες στο telegram και αρκετα δειγματα για

να φερω τα χρωματα εκει που θελω. Συνεχιζω ομως.

Link to comment
Share on other sites

Οχι,οτι δινει ΟΤΑ η oneplus ειμαι. Μπορει απλα το θεμα να μου φανηκε εντονα στον ουρανο και μονο.

 

Τα κρασαρισματα ομως δεν υπηρχαν σιγουρα.

 

Εντελει ξανακατεβασα την google cam και την ψιλοσεταρα αρκετα καλα με κατι οδηγιες στο telegram και αρκετα δειγματα για

 

να φερω τα χρωματα εκει που θελω. Συνεχιζω ομως.

 

Ίσως αυτό που παρατηρώ στις φωτογραφίες σου, σε αυτή με το νυχτερινό τοπίο, είναι ότι κάνει το γνωστό oil paint effect στον ουρανό. Από υπολογιστή που τις βλέπω, δεν παρατηρώ πιξελιασμα.

 

Εγώ πάλι από Gcam δεν σκαμπάζω τίποτα από ρυθμίσεις. Την αφήνω όπως έχει και ενεργοποιω κάνα δυο από τις επιλογές που ξέρω τι κάνουν. Θα με ενδιέφερε αν έχεις να προτείνεις κάτι. Από την άλλη στις περισσότερες περιπτώσεις, προτιμώ την stock camera. Η Gcam ενώ δίνει πολύ λεπτομέρεια, πολλές φορές κιτρινίζει κάπως τα πράγματα και δεν μου κάνει οπτικά το αποτέλεσμα. Προτιμώ δηλαδή να βλέπω πιο φυσικά χρώματα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανων το ιδιο λεμε και τις ειδα και στο κινητο και στο λαπτοπ.Στο κινητο φαινεται πιο εντονα.

Την Gcam θα την εχω μονο για νυχτερινη ληψη (ηδη εκανα εικονιδιο διπλα στην στοκ καμερα την νυχτερινη οραση της GCam) γιατι δινει πιο σωστο και ρεαλιστικο αποτελεσμα με σχεδον μηδενικο θορυβο-κοκκο στα σκιερα μερη,

ειδικα αν ζουμαρεις την φωτο μετα. Αυτο συμβαινει και σε προσωπα οπου το oneplus ειναι κακο,οπως και το ΧΖ3 οταν δεν εχει καλο φως.

Θα βαλω και εδω τις ρυθμισεις και στο αντιστοιχο τοπικ με roms,kernels,apps κλπ αν και πιστευω καλυτερα ειναι να κανουμε ενα ξεχωριστικο φωτογραφικο νημα για να ανεβαζουμε εκει ρυθμισεις και φωτογραφιες εννοειται.

Αυτο που παλευω να κανω τωρα στην GCam ειναι να φερω πιο ψυχρη την αποχρωση του κοκκινου και πιο θερμη του πρασινου.

Δεν βλεπω να το καταφερνω ευκολα γιατι μαλλον ειναι αντιθετα πραγματα. Μεχρι να δουμε τι θα μας φερει το επομενο update.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...