Jump to content

Ωριμη επιλογη


Lemannia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μια δωροεπιταγη 100 ευρω απο Public.

Υπαρχει κατι που να αξιζει απο εκει;

 

P20 το απλό... Στα 329....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

P20 το απλό... Στα 329....
Αυτό λες;

 

 

https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/huawei-mate-20-lite-64gb-mayro-4g-dual-sim-smartphone/prod9321114pp/

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/huawei-p20-64gb-dual-sim-mayro-smartphone/prod9294504pp/ Αυτό λέει!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λες;

 

 

https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/huawei-mate-20-lite-64gb-mayro-4g-dual-sim-smartphone/prod9321114pp/

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι, αυτό είναι το Μate...

 

Aυτό λέω:

https://www.public.gr/product/huawei-p20-64gb-dual-sim-mayro-smartphone/prod9294504pp/

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αυτό είναι το Μate...

 

 

 

Aυτό λέω:

 

https://www.public.gr/product/huawei-p20-64gb-dual-sim-mayro-smartphone/prod9294504pp/

Έχω τα 100 της επιταγής και βάζω αλλά 230 λοιπόν...

Αξίζει; Σε σχέση παντα με το mi8;

Η να βάλω αλλά 100 να πάρω με 330 το mi8 από skroutz;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα 100 της επιταγής και βάζω αλλά 230 λοιπόν...

Αξίζει; Σε σχέση παντα με το mi8;

Η να βάλω αλλά 100 να πάρω με 330 το mi8 από skroutz;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω απαντήσει και αλλού αντίστοιχα ότι για μένα είναι σχετικό αυτό... Με τα 100 ευρώ που έχεις από Public, νομίζω σε συμφέρει καλύτερα το P20... Θα χάσεις 2 gb ram και μάλλον λίγο ταχύτητα, αλλά θα κερδίσεις 100 ευρώ και καλύτερη κάμερα... Χώρια που το P20 είναι έτσι κ αλλιώς κορυφαία συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς ανώτερη συσκευή σε όλα το Mi 8 το οποίο είναι προηγούμενη ναυαρχίδα, από το Mate 20 Lite που είναι midrange...

Δες λίγο και το P20 (το απλό)... Tώρα είδα ότι από Skroutz παίζει εντός του budget σου... Aπλά είναι λίγο κάτω από 6 ίντσες (5.8)...

 

Μπορεις να χρησιμοποιήσεις το Home button του P20 για πλοηγηση, ωστε να φυγουν τα 3 συμβολα πλοηγησης των Android και να χρησιμοποιησεις το συνολο της οθονης. Έτσι κερδιζεις περιπου 0.25 ιντσες. Αυτο ειναι equivalent με το να εχεις συσκευη 6.05 ιντσες χωρις φυσικο home button.. Αυτη είναι και η μονη διαφορα στο μεγεθος οθονης του P30. Εφυγε το Home button (fingerprint sensor) η οθονη ναι μεν πηγε στις 6.1 ιντσες αλλά οι 0.25 ιντσες ειναι τα πληκτρα πλοηγησης...Αρα καθαρή οθόνη περίπου 5.85 ιντσες..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτό τι λέει;

Προσφορά απο Germano

 

https://www.germanos.gr/touch/product/nokia-8/20368775/

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Σε καθαρα νουμερα ποιο ειναι καλυτερο κινητο;

Το mi8 η το απλο p20;

 

Θεωρητικά ελαφρώς καλύτερο σε επεξεργαστή/ΡΑΜ είναι το Mi8, αλλά δεν πρόκειται να παρατηρήσεις διαφορά εκτός κι αν παίζεις βαριά παιχνίδια ή δουλεύεις στο κινητό με βαριά προγράμματα σχεδιαστικά κλπ. Επίσης η μπαταρία του ειναι ελαφρώς καλύτερη. Κάμερα καλυτερη ειναι του P20.

To public εχει το Mi8 sta 399 και το P20 στα 329. Επομένως το θέμα ειναι αν πληρώνοντας τα 70 ευρώ επιπλέον θα καλύψεις κάποια επιπλέον ανάγκη. Προσωπικά, που δεν παιζω παιχνιδια στο κινητό, δεν θα εδινα 70 ευρω περισσοτερα για τις συγκεκριμένες διαφορες των δυο κινητών. Ισως τα εδινα αν ηθελα για καποιο λογο Xiaomi αντι Huawei ή 6.20 οθόνη αντί 5.80. Από την άλλη το notch του Xiaomi ειναι μεγαλύτερο και προσωπικά δεν μου αρέσει - επομένως το σχέδιο ειναι ενας ακομα παράγοντας που ισως κανει τη διαφορα. Όπως και το μέγεθος - το P20 ειναι λιγο πιο στενό από το Mi8 και επομένως η εμπειρία χρήσης που θα εχεις με το καθένα μπορεί να ειναι διαφορετική.

Link to comment
Share on other sites

Με gcam το mi 8 απογειώνεται Ειδικά τη νύχτα , γτ την μέρα η κάμερα είναι ήδη πολύ καλή

 

To Mi8 Lite παίρνει GCam;

Link to comment
Share on other sites

To Mi8 Lite παίρνει GCam;

 

Παίρνει ναι, αλλά οχι με απλή εγκατάσταση APK... Θέλει αρκετά πιο complex διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Mε απλή εγκατάσταση APK ποια κινητα παιρνουν την gcam;

 

Πχ Mi 8 & Poco με APK... Τώρα από εκεί και πέρα ποιες είναι ΟΛΕΣ οι συσκευές που παίρνουν GCAM με απλό APK δεν το γνωρίζω... Google it για όποια συσκευή σε ενδιαφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι επαρχία πήγα να δω από κοντά xiaomi mi8 Huawei p20 & pocophone.

Δεν είδα δυστυχώς κανένα

Είδα όμως p20 pro και έπαθα κάτι...

Το απλό είναι το ίδιο όμορφο ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια....το 20 pro που μπορώ να το βρω φθηνότερα;

Μέσα έξω δεν με νοιάζει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι επαρχία πήγα να δω από κοντά xiaomi mi8 Huawei p20 & pocophone.

Δεν είδα δυστυχώς κανένα

Είδα όμως p20 pro και έπαθα κάτι...

Το απλό είναι το ίδιο όμορφο ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ακριβώς το ιδιο ειναι και το απλο σε σχέδιο, απλά ελαφρώς μικρότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το 100ρικο ισχύει*μεχρι τέλος του μήνα.

 

Αν είναι να βάλω και άλλα 200€ τι*να πάρω ρε παιδια από εκει τελικά;

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επανερχομαι μηπως και καταληξω τελικα...

Εχω τα 100 ευρω του Public καθως και τη δυνατοτητα πλεον του 20% επιστροφη Eurobank(Aληθεια,να ρωτησω; Μου επιστρεφεται ποσο στο λογαριασμο μου η μου αφαιρειται στο ταμειο;)

1. Μου αρεσε απο την αρχη το P20 pro.Η αγορα ομως απο Public δεν ειναι η καλυτερη δυνατη σε αντιθεση με skroutz

2. κοιταω λιγο και προς mi9 οπου με -100 το παιρνω περιπου στα 400(Mε στεναχωρει λιγο η μικροτερη μπαταρια και η ελειψη ois)

3. Ωραια επιλογη και το mi8 και μαλιστα με -100 παει στα 300 (μηπως ειναι και καλυτερο του mi9;)

4. Ξαφνικα βλεποντας το απο κοντα ερωτευτηκα και το Mate 20 pro( πρεπει να βρω 100 με 150 ακομη μονο για αγορα ομως μεσω skroutz)

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ..ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλήξεις όμως πρέπει να μας πεις τι σ ενδιαφέρει πιο πολύ κ τι λιγότερο . Π .Χ αν το οικονομικό ειναι μεγάλο θέμα αποκλείεται το mate ,.κλπ. δηλαδή να σκεφτείς χωρίς κολλήματα κ συναισθήματισμους
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλήξεις όμως πρέπει να μας πεις τι σ ενδιαφέρει πιο πολύ κ τι λιγότερο . Π .Χ αν το οικονομικό ειναι μεγάλο θέμα αποκλείεται το mate ,.κλπ. δηλαδή να σκεφτείς χωρίς κολλήματα κ συναισθήματισμους
Σίγουρα η φωτογραφία μου κάνει ένα κλικ παραπάνω,αλλά θέλω όμως και τη δύναμη έστω και χωρίς παιχνίδια του επεξεργαστή αλλά και τη μπαταρία .

Όλα δηλαδή ε;

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η φωτογραφία μου κάνει ένα κλικ παραπάνω,αλλά θέλω όμως και τη δύναμη έστω και χωρίς παιχνίδια του επεξεργαστή αλλά και τη μπαταρία .

Όλα δηλαδή ε;

Αξίζει νομίζω τα χρήματα του το mate. Εγώ αν μπορούσα αυτό θα έπαιρνα..

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακράν το mate..μοαταρια και δύναμη. Συν πανέμορφο

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...