Jump to content

Xiaomi Mi 9 SE


_Dante_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι δεν εχετε θεμα μου βαζετε ενα screeshot απο τη καρτελα του υλικου εκει πυο δειχνει τι καταναλωνει μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 474
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά σήμερα είναι πιο light χρήση...58dd3dbe33a2be806298c68f3c5fde8f.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ώρα χρήσης οθόνης βαλε

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Οντως και μια της χρησης οθονης θα ηταν χρήσιμη.

Παντως και σε εσας η αδρανεια τρωει αρκετο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά τι γίνεται με την κάμερα. Απόψεις διίστανται από ότι κατάλαβα. Ψάχνω ένα μαζεμένο τηλ κ οι επιλογές μου είναι αυτό κ το s10e.

Θα μου πείτε καμία σχέση το ένα με το άλλο αλλά από ότι διαβάζω κ στα φόρουμ και η κάμερα του s10e

Εχει θέματα. Έχω το honor 8 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από κάμερα κ επιδόσεις. Δε συγκρίνω τα κινητά αλλά για 4 χρονών τηλ είναι πολύ δυνατό ακόμα κ τωρα

!!!
Link to comment
Share on other sites

ώρα χρήσης οθόνης βαλε
Ορίστε και η χρήση οθόνης5df76d4bf8e3dd1fcbe08653a4086436.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε δε πες και πολυ μακρια και εσυ.

3 ωρες με 34% μπαταρια να μενει δε το λες και καλο.

5ωρο οθονη πιανω και εγω εαν μολις το βγαλω απο το φορτιστη το χρησιμοποιω συνεχεια.

Το θεμα ειναι πχ να βγαλεις ενα 4-5 ωρο οθονη αλλα σε βαθος 2 ημερων .

Συνεπως το προβλημα υπαρχει και σε εσας απλα με τη χρηση που κανετε ισως δε φαινεται τοσο.

Σε μενα που δε χρησιμοποιω πολυ το κινητο, λογω της τραγικης stand by καταναλωσης παει περιπατο η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω ότι το έβγαλα το πρωί από την φόρτιση στο 55%. Ο χρόνος ξεκινά από την τελευταία φόρτιση;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κλασσικες ************ απο χρήστες που επιρεάζουν και τους μελλοντικούς αγοραστές. Μια ζωή σε μερικούς βγάζει οθόνη 5:30 ώρες και με φουλ χρήση και έχουν και 30% υπόλοιπο και όταν πάνε να ποστάρουν φωτογραφία, τρίχες κατσαρές. Λοιπόν το κνητό έχει θέμα με την μπαταρία του, είναι η πρώτη συσκευη που μου βγάζει ειδοποίηση κατά τις 11 το βράδυ με αρκετή χρήση αλλά όχι υπερβολική. Εΐναι η πρώτη συσκευη που σε stand by καιει 10% ενώ όλες μου έκαιγαν το πολί 1%. Ελπίζομαι στην 10 που θα πάρουμε να έχει λυθεί αν και άκουσα πως και στο mi 9 υπάχρει παρόμοιο θέμα. Η φωτογραφεία του φίλε μου είναι πολύ κάλη και μιλάς με έναν απαιτητικό χρήστη στις φωτογραφίες. Αν είχαμε OIS το κινητό θα ξέφευγε αλλά δυστυχώς μας πρόδωσαν. Στα huawei έκανε παπάδες το long explosure αλλά πιστεύω πως εδώ θα καταλάβεις ότι πας σε κάτι ανώτερο. Τολμησέ το για μενα. Samsung ποτε, δεεν ξέρω γιατί αλλά δεν μου άρεσε ποτέ.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

3 μιση ώρες οθόνη και 7.2% αδράνεια σε μένα στο 51% μπαταρία .

Τηλέφωνο αδρανές 3.1%

Edited by Bxtrm
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τις οθόνες,τις κάμερες και τα SOΤ και εστιάστε στο μεγάλο γεγονός σήμερα: πότε θα έρθει το MIUI 11? Από το πρωί κάθε 10 λεπτά πατάω το Check Updates... :ninja::grin:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπαν;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Επομένως έρχεται και με το android 10 σωστά;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Global stable?

Η dev?

 

Ό,τι του κατέβει στο κεφάλι του καθενός απ' ότι κατάλαβα.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Global Stable ρε μαν!

 

Ήδη πήρε το 9T και αναμένουμε και εμείς

 

Που το διαβασες ρε αδερφε πες μας; Ειπαν πουθενα επισήμως ότι θα το παίρναμε χθες; Το 9Τ είναι ναυαρχιδα, λογικό να δώσουν πιο νωρίς! Είχε βγει ανακοίνωση πως τέλη οκτωβρίου θα πέρναμε κι εμείς την 10. Συνήθως η xiaomi τις αργεί έναν με δύο μήνες και τις βγάζει και με bug. Μην λέτε ότι σας έρθει στο κεφάλι.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Δες κάτω κάτω εδώ: http://en.miui.com/

 

Στην ίδια λίστα είναι το 9Τ και το 9SE οπότε δεν νομίζω ότι είναι παράλογο να αναμένουμε και εμείς το update

Link to comment
Share on other sites

Δες κάτω κάτω εδώ: http://en.miui.com/

 

Στην ίδια λίστα είναι το 9Τ και το 9SE οπότε δεν νομίζω ότι είναι παράλογο να αναμένουμε και εμείς το update

 

Μια ερώτηση. Πρώτη φορά παίρνεις xiaomi ε;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Πρώτη φορά παίρνεις xiaomi ε;

 

Ναι ναι και είμαι πολύ εντυπωσιασμένος. Άσε που έχουν σούπερ τιμές και μπορείς να αλλάζεις κινητό κάθε 2 χρόνια :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι και είμαι πολύ εντυπωσιασμένος. Άσε που έχουν σούπερ τιμές και μπορείς να αλλάζεις κινητό κάθε 2 χρόνια :D

 

Κι εγώ στα ίδια είμαι απλά επειδή είμαι 4 χρόνια χρήστης σου λέω τα εξής. Απο λογισμικό ακόμα υστερεί. Και στις αναβαθμήσεις. Απ ότι υπόσχεται να προσθέτεις +2 μήνες και για να βγει κάτι σταθερό +4 μήνες. Για εμένα μακάρι να έβγαινε Δεκέμβρη με android 10 κιόλας και με διορθωμένα θέματα όπως η μπαταρία. Επιπλέον αν δω κανά OIS σε κανένα Mi 10 SE και μια εν γένει αναβάθμιση έφυγα χωρίς δεύτερη σκέψη αν πιάσει μια καλή τιμή το mi 9 se και δεν βάλω παραπάνω από 100€.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ρε μαν, ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Συμφωνώ ότι ένα OIS χρειάζεται, όπως και μεγαλύτερη αυτονομία...
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά έχουμε και την καινούργια gcam για το κινητό μας. Όμορφο interface.

 

Κατεβάζεται από εδώ και κατευθείαν install χωρις root:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/

 

προτείνω την MGC-7.0.009_MiIXSE.RPII.MiVIII_V1b.apk γιατί δεν έχει κολλήματα

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...