Jump to content

Huawei P30


Doctor2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω απο bestprice το παρηγγειλα αλλα ολα οκ μεχρι στιγμης.Μου ειπαν οτι θελουν περιπου 10 εργασιμες μερες να το παραλαβουν στο καταστημα τους λογω κορονοιου.Εσυ φιλε καραμαζοφ απο ποιο καταστημα το παραγγειλες αν επιτρεπεται?
Από τα συμφραζόμενα σας ,από το ίδιο με εσάς. Είχα και τηλεφωνική επικοινωνία σήμερα και οι πρώτες εντυπώσεις από την εξυπηρέτηση ήταν θετικες. Αναμένουμε λοιπόν όλοι μας :-)
Link to comment
Share on other sites

Οκ!Εγω το παρηγγειλα οπως προειπα στις 28 Απριλη το βραδυ δηλαδη 29 Απριλη ουσιαστικα και σημερα που τους πηρα μου ειπαν οτι μαλλον την αλλη εβδομαδα θα το παραλαβουν στο καταστημα τους.Τοσο καλα! Εσενα σε ποσες εργασιμες σου ειπαν?
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σχεδόν όλο το νήμα κ δεν είδα κάπου να έχει αναφερθεί για Τζαμάκια οθόνης. Πήγα σε κανα 2 μαγαζιά και τα ful cover Τζαμάκια δε μου άρεσαν γιατί έχουν μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω. Κόβει από την οθόνη.. Εχετε να προτείνετε κάτι?
!!!
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σχεδόν όλο το νήμα κ δεν είδα κάπου να έχει αναφερθεί για Τζαμάκια οθόνης. Πήγα σε κανα 2 μαγαζιά και τα ful cover Τζαμάκια δε μου άρεσαν γιατί έχουν μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω. Κόβει από την οθόνη.. Εχετε να προτείνετε κάτι?

 

Εγώ έχω παραγγείλει αυτά και τα περιμένω.

https://www.amazon.it/gp/product/B07PRNS9GM?ref=ppx_pt2_dt_b_prod_image

Link to comment
Share on other sites

Θενκς stark. Αν και βγαίνει λίγο ακριβό μαζί με τα μεταφορικά μάλλον είναι μονόδρομος

 

Κι εγώ δεν ξέρω αν θα βγουν καλά. Είδα ότι τα σχόλια είναι κατά βάση θετικά (τα περισσότερα αρνητικά είναι από ανθρώπους που είχαν το P30 pro και δεν είχαν προσέξει ότι αυτά είναι για το P30), ότι δίνει 3 στο πακέτο, ότι δεν έχει εκείνο το μαύρο πλαίσιο που κι εμένα δεν μου αρέσει στα τζαμάκια, και έχει και το πλαστικό πλαίσιο τοποθέτησης που ίσως βοηθάει.

Διαβάζω επίσης ότι δεν καλύπτει στο 100% την οθόνη (είναι μικρότερο κατά 1-2 χιλιοστά) αλλά αυτό το σκέφτομαι σαν θετικό ώστε να μην το σηκώνει / ξεκοκολλάει η θήκη που έχω.

 

The screen protector covers all the 'flat' part of the screen, except for a small semi-circular indent at the top so that the forward facing camera is not covered. The edges of the protector are slightly rounded and there is about a millimetre space top and bottom and about half that side to side to allow a tiny bit of flexibility in positioning it on the phone.

I have also found that the screen sensitivity is as good as it was without the protector

 

Στο UK Amazon αυτό. https://www.amazon.co.uk/LK-Protector-Tempered-Lifetime-Replacements-Clear/dp/B07PRNS9GM/

 

Στην πράξη θα δείξει αν ήταν καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Θενκς stark. Αν και βγαίνει λίγο ακριβό μαζί με τα μεταφορικά μάλλον είναι μονόδρομος

 

Να προσθέσω εδώ, ότι εγώ τα παρήγγειλα από το ιταλικό Amazon στις 26 Απριλίου, η αποστολή έχει γίνει με DHL και στο tracking δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα ακόμα. 2 Μαΐου έφτασε στο κέντρο της DHL στο Börnicke και από κει τίποτα. Σε επικοινωνία με την DHL μου είπαν ότι υπάρχουν πολύ μεγάλες καθυστερήσεις λόγω των γνωστών συνθηκών. Οπότε όποιος παραγγείλει από Amazon γενικά... θα χρειαστεί υπομονή.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω εδώ, ότι εγώ τα παρήγγειλα από το Ιταλικό Amazon στις 26 Απριλίου, η αποστολή έχει γίνει με DHL και στο tracking δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα ακόμα. 2 Μαΐου έφτασε στο κέντρο της DHL στο Börnicke και από κει τίποτα. Σε επικοινωνία με την DHL μου είπαν ότι υπάρχουν πολύ μεγάλες καθυστερήσεις λόγω των γνωστών συνθηκών. Οπότε όποιος παραγγείλει από Amazon γενικά... θα χρειαστεί υπομονή.

 

 

Καλά αυτό με τις καθυστερήσεις είναι δεδομένο πλέον. Έχω παραγγείλει από Ali express Τζαμάκι με νάνο τεχνολογία να το δοκιμάσω και πλέον έχω φτάσει σε σημείο dispute. Μιλάμε δηλ για 2 μηνες+

!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προχθές έκανα update, μετά το update στις κλήσεις που δέχομαι δε με ακούνε οι άλλοι. 2 στις 3 κλήσεις δε με ακούνε. Το έχει κανείς άλλος;

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προχθές έκανα update, μετά το update στις κλήσεις που δέχομαι δε με ακούνε οι άλλοι. 2 στις 3 κλήσεις δε με ακούνε. Το έχει κανείς άλλος;

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως συμβαίνει με το wi-fi calling ενεργοποιημένο;

Επίσης reset εκανες;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως συμβαίνει με το wi-fi calling ενεργοποιημένο;

 

Επίσης reset εκανες;

Δεν έχω το WiFi calling ενεργό. Reset όχι δεν έχω κάνει.. Να το έκανε μόνο με ένα άτομο να πω οκ έτυχε. Σε δύο άτομα μου το χει κάνει.. Α ρε θυμήθηκα εποχή με το Sony Xperia P που είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!

Θα τσεκάρω και τα ακουστικά μπας και φταίνε αυτά

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το δέμα με τα τζαμάκια.

Ετσι ξαφνικά, άσχετα με το tracking που δεν έδειχνε τίποτα.

Έβαλα το πρώτο τζαμάκι, ακολουθώντας το σχετικό βίντεο με τις οδηγίες (δίνουν link μέσα στη συσκευασία και είναι αυτό:

)

 

Το τζαμάκι φαίνεται να τοποθετήθηκε μια χαρά, ίσια, χωρίς φουσκάλες και άλλα προβλήματα.

Μου κάνει εντύπωση που το δακτυλικό δουλεύει μια χαρά, μιας κι αυτό ήταν η ανησυχία μου, και περίμενα τουλάχιστον να χρειαστεί να τα ξαναπεράσω τα δάχτυλά μου. Φαίνεται να μην χρειάζεται καν !

Σε κάθε περίπτωση όλα πήγαν άψογα μέχρι τώρα, αλλά δεν θα το προτείνω ακόμα ανεπιφύλακτα, καθότι θέλω πρώτα να δω στη διάρκεια του χρόνου πόσο θα αντέξει, οτι δεν θα ξεκολλήσει, κλπ.

 

p.s. και με την θήκη που έχω μια χαρά !

 

Εγώ έχω παραγγείλει αυτά και τα περιμένω.

https://www.amazon.it/gp/product/B07PRNS9GM?ref=ppx_pt2_dt_b_prod_image

 

Κι εγώ δεν ξέρω αν θα βγουν καλά. Είδα ότι τα σχόλια είναι κατά βάση θετικά (τα περισσότερα αρνητικά είναι από ανθρώπους που είχαν το P30 pro και δεν είχαν προσέξει ότι αυτά είναι για το P30), ότι δίνει 3 στο πακέτο, ότι δεν έχει εκείνο το μαύρο πλαίσιο που κι εμένα δεν μου αρέσει στα τζαμάκια, και έχει και το πλαστικό πλαίσιο τοποθέτησης που ίσως βοηθάει.

Διαβάζω επίσης ότι δεν καλύπτει στο 100% την οθόνη (είναι μικρότερο κατά 1-2 χιλιοστά) αλλά αυτό το σκέφτομαι σαν θετικό ώστε να μην το σηκώνει / ξεκοκολλάει η θήκη που έχω.

 

 

 

Στο UK Amazon αυτό. https://www.amazon.co.uk/LK-Protector-Tempered-Lifetime-Replacements-Clear/dp/B07PRNS9GM/

 

Στην πράξη θα δείξει αν ήταν καλή επιλογή.

 

Να προσθέσω εδώ, ότι εγώ τα παρήγγειλα από το ιταλικό Amazon στις 26 Απριλίου, η αποστολή έχει γίνει με DHL και στο tracking δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα ακόμα. 2 Μαΐου έφτασε στο κέντρο της DHL στο Börnicke και από κει τίποτα. Σε επικοινωνία με την DHL μου είπαν ότι υπάρχουν πολύ μεγάλες καθυστερήσεις λόγω των γνωστών συνθηκών. Οπότε όποιος παραγγείλει από Amazon γενικά... θα χρειαστεί υπομονή.
Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο launcher δεν επιδέχεται καμία αλλαγή μέσα στο συρτάρι εφαρμογών? Δηλαδή δε μπορώ μέσα στο συρτάρι πχ να κάνω μια νέα σελίδα με κάποιες εφαρμογές που θέλω εγώ;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει παρατηρήσει κανείς λίγο πιο αργή φόρτιση της συσκευής τώρα που έχουμε πολύ πιο υψηλές θερμοκρασίες;

 

 

Σχετικά με την κάρτα μνήμης (Huawei Nano Memory Card) να επισημάνω ότι και το Spotify έχει πρόσβαση στην κάρτα, χωρίς κανένα πρόβλημα. Πολύ σημαντικό αυτό για όσους έχουν Spotify Premium και θέλουν τα offline tracks / playlists τους να κατεβαίνουν και να αποθηκεύονται εκεί.

 

Το περίεργο είναι ότι αν έχεις προσέξει, τα apps της Huawei και της Google έχουν πρόσβαση στην κάρτα, ενώ πολλά 3rd party apps δεν μπορούν να τη δουν, η απλά τη βλέπουν αλλά χωρίς write / save permission.

Π.χ. το Pocket δεν μπορεί να σώσει εκεί τα άρθρα του. Το Google Maps μπορεί να σώσει εκεί τα offline maps.

Το Here we go maps μπορεί (!) να κατεβάσει εκεί χάρτες. Το Nova Launcher δεν μπορεί να σώσει εκει backups.

Το ASR Voice Recorder μπορεί μεν αλλά μόνο σε συγεκριμένο folder (αυτό που φτιάχνει η ίδια η εφαρμογή στη memory card κατά την εγκατάστασή της στο κινητό... δηλαδη στο folder /storage/xxxx-xxxx/Android/data/com.nll.asr/files/XXX (κι αυτό το ανακάλυψα ένα review της εφαρμογής στο Play Store).

Link to comment
Share on other sites

https://www.huaweicentral.com/breaking-emui-10-1-for-huawei-p30-series-starts-to-rollout-in-europe/

 

Finally, Huawei has started to rollout the latest – EMUI 10.1 (Android 10) for the users of Huawei P30 and P30 Pro in Europe. Respective device users can now download this major upgrade via Support app to get the smart features and optimizations made available by Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω αν ξέρετε κατι. Όταν βγάζω μια φωτογραφία και την ορίζω στην οθόνη κλειδώματος γιατί βγαίνει θολή κάτω κάτω; Το κάνει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα το ξαναπήρα για δεύτερη φορά

Ωραίο μέγεθος για καλοκαίρι που δεν έχουμε πολλές τσέπες!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη Celia καλό φαίνεται. Το δοκίμασα λίγο στα αγγλικά βέβαια και υπάρχει από την emui 10.Τι λένε ότι θα ενσωματωθεί με την emui 10.1?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...