Jump to content

Huawei P30


Doctor2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν είδα καμιά διαφορά

Και δεν χρειάζεται όλα είναι εντάξει

 

Από τέλη του Μήνα αρχίζει η αναβάθμιση σε Android 10

 

https://t3n-de.cdn.ampproject.org/v/s/t3n.de/news/android-10-q-update-ubersicht-1185300/amp/?amp_js_v=a2&amp_gsa=1#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=Von%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Ft3n.de%2Fnews%2Fandroid-10-q-update-ubersicht-1185300%2F

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή μπαταρία βλέπω

Από τις 7 το πρωί εκτός πρίζας

Έχω τώρα 10% ακόμα με 7 ώρες οθόνη και 2 ώρες κλήσεις

Με όλα ανοικτά WiFi data κλπ και συνδεμένο το ρολόι gt active

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή μπαταρία βλέπω

 

Από τις 7 το πρωί εκτός πρίζας

 

Έχω τώρα 10% ακόμα με 7 ώρες οθόνη και 2 ώρες κλήσεις

 

Με όλα ανοικτά WiFi data κλπ και συνδεμένο το ρολόι gt active

Αυτό πως το κάνετε και εγώ δεν έχω περάσει ποτέ 4 ωρεε.... Με καμία συσκευή

Ούτε με αυτό ούτε με το Pro ούτε με το Mate ούτε με ότι άλλο έχω ποιασει

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έλεγα μέχρι χτες δεν είχα δει ποτέ 7 ώρες!!!
Εγώ αν δω 5 στα δικά μου κινιτα θα πετάξω κροτίδες απο χαρά (Mate 20 pro, one plus 7 pro)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια ζωη σε ολα τα κινητα θεμα..πλεον με το p30 το φορτιζω πολλες φορες καθε 2 μερες με 25% μπαταρια...αντε να ερξηει πισω.πολυ μου αργουν στην Μιχαλακοπουλου

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Είχα το Mate 20 Pro και στη συλλογή είχε στις ρυθμίσεις την επιλογή για απόκρυψη φακέλων.

Όσο και αν έψαξα εδώ δε βρήκα κάτι αντίστοιχο.

Δεν έχουμε αυτή τη δυνατότητα πλέον;;; Και αν θέλω να κρύψω κάποιους φακέλους φωτογραφιών πως μπορώ να το κάνω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μενού Tresor αλλά μεμονωμένες μπαίνουν όχι φάκελοι

 

Η κατεβάζεις άλλο πρόγραμμα

 

Σ ευχαριστώ πολύ.

 

Τι εννοείς με το Tresor και από πρόγραμμα προτείνεις κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που έμενα μου άρεσε και τα έχει όλα είναι

Foto Galerie

Gion lap

 

Όσο για το Tresor

Στο μενού προσθέτεις μέσα ότι θες και βάζεις κωδικό αλλά όχι σαν φακέλους το μειονέκτημα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που έμενα μου άρεσε και τα έχει όλα είναι

Foto Galerie

Gion lap

 

Όσο για το Tresor

Στο μενού προσθέτεις μέσα ότι θες και βάζεις κωδικό αλλά όχι σαν φακέλους το μειονέκτημα

 

Τέλεια. Σ ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ηθελα να ρωτησω τι γινεται με το p30 pro κ γενικα με την εταιρια. Αν παρουμε την συσκευη θα εχουμε προσβαση σε αυτα που ελεγαν οτι θα διακοψουν ή υπαρχει ακομα προβλημα?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πιστευετε αξιζει η αλλαγη απο p20 pro σε p30;

 

Επισης η μπαταρία ειναι καλη; του p20 pro βγαζει ανετα μια μερα.

 

Το p30 pro ειναι μεγαλο κ με curved οθονη κ δε μου αρεσει.. Για να προλαβω κάποιους.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος στο p30 από σήμερα, θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να αλλάξω το widget του καιρού από φαρενάιτ σε κελσίου.

 

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα.

Είχα το Mate 20 Pro

 

Αυτη την στιγμη και οι δυο συσκευες ειναι κοντα στα 430 ευρω. Με ποια εμεινες περισσοτερο ευχαριστημενος?

Αυτονομια, διαφορα σε φωτο, αλλες διαφορες?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στη πίσω κάμερα υπάρχει ζελατίνα;

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Από σημερα κατοχος και εγω της συσκευης παρεα με το samsung galaxy Note 10 Plus...Την συσκευη την πηρα σαν 2η πολύ μικροτερη backup...

Μιας και εχω περασει από ολες τις τελευταιες ναυαρχιδες μπορω να πω ότι ισως είναι η ομορφοτερη (breathing crystal) και βοληκοτερη συσκευη που ειχα ποτε...Δεν νομιζω ότι εχει να ζηλεψει και τιποτα από το P30 Pro αν εξαιρέσουμε την μεγαλυτερη οθονη, το telescope ζουμ και το ir blaster...

Και μαλιστα στην τιμη 425€ σφραγισμενο η' 370 ελαφρος μεταχειρισμενο είναι ότι καλυτερο μπορεις να παρεις...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Από σημερα κατοχος και εγω της συσκευης παρεα με το samsung galaxy Note 10 Plus...Την συσκευη την πηρα σαν 2η πολύ μικροτερη backup...

Μιας και εχω περασει από ολες τις τελευταιες ναυαρχιδες μπορω να πω ότι ισως είναι η ομορφοτερη (breathing crystal) και βοληκοτερη συσκευη που ειχα ποτε...Δεν νομιζω ότι εχει να ζηλεψει και τιποτα από το P30 Pro αν εξαιρέσουμε την μεγαλυτερη οθονη, το telescope ζουμ και το ir blaster...

Και μαλιστα στην τιμη 425€ σφραγισμενο η' 370 ελαφρος μεταχειρισμενο είναι ότι καλυτερο μπορεις να παρεις...

 

καλορίζικο φίλε και περιμένουμε δείγματα απο την κάμερα εννοείται:)

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο φίλε και περιμένουμε δείγματα απο την κάμερα εννοείται:)

Η κάμερα είναι ίδια αν δεν κανω λάθος με του p30 pro οπότε μιλαμε για κορυφαία κάμερα... Θα βρω χρόνο να κανω ενα συγκριτικό με το Note 10 plus... Παντωε κάποια δείγματα που είχα με το Note 10 plus & το P30 pro μου αρεσαν καλύτερα του Note...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν κατσει καποιος και διαβασει τα σχολια κατω απο το review του gsmarena για το P30, θα βγει πιο μπερδεμενος απο οτι αν διαβασει ολα τα review απο τα διαφορα site...

Απο missed focus σε φωτο, aggressive noise reduction, χαμηλο ηχο στα βιντεο, καταλαθος παρμενα screenshots, ποιοτητα ηχειου κτλ κτλ...

Συν οτι τις προαλλες απο λαθος της huawei μπλοκαραν τα gapps σε καποια p30 (το εφτιαξαν βεβαια μετα...) πραγμα που βαζει σε σκεψεις για το μελλον...

Το dxomarkt δε μπηκε καν στον κοπο να το τεσταρει.

To phonearena το ψιλοχαντακωνει με 7.8 "good enough, but not great" και δεν εμφανιζεται σε καμια κατηγορια best, ενω υπαχουν τα p20 pro,mate 10

Tελικα αν δε το παρεις στα χερια σου να το δοκιμασεις δε βγαινει ακρη...

Απο την αλλη στην σημερινη του τιμη, στον τομεα φωτο δεν φαινεται να εχει αντιπαλο με εξαιρεση καποια xiaomi (με GCam) και το mate 20 pro

:wacko: :wacko: :wacko:

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Αν κατσει καποιος και διαβασει τα σχολια κατω απο το review του gsmarena για το P30, θα βγει πιο μπερδεμενος απο οτι αν διαβασει ολα τα review απο τα διαφορα site...

Απο missed focus σε φωτο, aggressive noise reduction, χαμηλο ηχο στα βιντεο, καταλαθος παρμενα screenshots, ποιοτητα ηχειου κτλ κτλ...

Συν οτι τις προαλλες απο λαθος της huawei μπλοκαραν τα gapps σε καποια p30 (το εφτιαξαν βεβαια μετα...) πραγμα που βαζει σε σκεψεις για το μελλον...

Το dxomarkt δε μπηκε καν στον κοπο να το τεσταρει.

To phonearena το ψιλοχαντακωνει με 7.8 "good enough, but not great" και δεν εμφανιζεται σε καμια κατηγορια best, ενω υπαχουν τα p20 pro,mate 10

Tελικα αν δε το παρεις στα χερια σου να το δοκιμασεις δε βγαινει ακρη...

Απο την αλλη στην σημερινη του τιμη, στον τομεα φωτο δεν φαινεται να εχει αντιπαλο με εξαιρεση καποια xiaomi (με GCam) και το mate 20 pro

:wacko: :wacko: :wacko:

Καλά ότι να ναι... Βέβαια μπορεί και να ηταν έτσι η κατάσταση οταν κυκλοφόρησε και μετά από περίπου 8 update να εχουν διορθωθεί ολα....

Οι φωτογραφίες ειναι εκπληκτικές οπως και του p30 pro τουλάχιστον σε καμια 15 άρια δείγματα που έφερα σε αντιπαράθεση με τα αντίστοιχα απο P30 pro χωρίς κάποια ουσιώδη διαφορά... Ο ήχος γενικός αλλα και στα βίντεο είναι 20% πιο δυνατός από το Mate 20 Pro και στα ίδια επίπεδα με του p30 pro...Εννοείτε ότι τα gapps τρεχουν σωστά και απροβληματιστα...τωρα οτι αφορά το dxomarkt ισως και να κανω λάθος αλλα νομίζω ότι πάντα τεστάρει τις Pro εκδόσεις απο τις ναυαρχίδες και οχι τις υπόλοιπες (mate 10,p20, mate 20,p30) μιας και ουσιαστικά εχουν κοινό hardware και software απλα με παραπανω προσθήκες στις pro εκδόσεις... Το ίδιο κάνει και με τις συσκευές της Samsung όπου τεστάρει μόνο τα plus μοντέλα

Edit: Τελικά οι φακοί του p30 δεν έχουν καμία σχέση με τους φακούς του p30 pro αλλα ειναι ακριβώς οι ίδιοι με του Mate 20 Pro εκτος του wide που και εκει είναι διαφορετικός...

Οι πρωτες εκτιμήσεις μου δείχνουν ότι πρόκειται για εξαιρετικό φακό συγκρίσιμο άνετα και με Note 10 plus...Αύριο θα ανεβάσω πολύ υλικό μέρα και low light...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό νε NOTE 10 plus αυτή την φορά θα προσθέσω και το απλό Huawei P30 (όχι το pro)

 

NOTE 10 plus Auto AI Off

https://live.staticflickr.com/65535/48849297593_9852a92c6a_c.jpg[/img]

Samsung Galaxy Note 10 plus Auto AI Off by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE"]48849297593_9852a92c6a_c.jpg

Samsung Galaxy Note 10 plus Auto AI Off by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

P30 Auto AI Off

https://live.staticflickr.com/65535/48849286103_dd962c6c55_c.jpg[/img]

Huawei P30 (no pro) auto AI off by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE"]48849286103_dd962c6c55_c.jpg

Huawei P30 (no pro) auto AI off by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

NOTE 10 plus Auto AI Off

https://live.staticflickr.com/65535/48849838597_2dfbe66316_c.jpg[/img]

Samsung Galaxy Note 10 plus Auto AI Off by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE"]48849838597_2dfbe66316_c.jpg

Samsung Galaxy Note 10 plus Auto AI Off by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

P30 Pro Auto AI On

https://live.staticflickr.com/65535/48673401083_8b2cd914cd_c.jpg[/img]

Huawei P30 Pro Auto by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE"]48673401083_8b2cd914cd_c.jpg

Huawei P30 Pro Auto by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

P30 Auto AI Off

https://live.staticflickr.com/65535/48849831057_0740e51704_c.jpg[/img]

Huawei P30 (no pro) auto AI off by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE"]48849831057_0740e51704_c.jpg

Huawei P30 (no pro) auto AI off by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

NOTE 10 plus Auto AI Off

https://live.staticflickr.com/65535/48849295808_97e7d9ca83_c.jpg[/img]

Samsung Galaxy Note 10 plus Auto AI Off by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE"]48849295808_97e7d9ca83_c.jpg

Samsung Galaxy Note 10 plus Auto AI Off by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

P30 Auto AI Off

https://live.staticflickr.com/65535/48849642501_4dfb164ed7_c.jpg[/img]

Huawei P30 (no pro) auto AI off by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE"]48849642501_4dfb164ed7_c.jpg

Huawei P30 (no pro) auto AI off by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Άνετα νομίζω τα χρώματα στο note πολύ καλύτερα και φυσικά.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...