Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να προτείνει κάποιος ένα επώνυμο/γνήσιο power bank με σεβαστή χωρητικότητα μπαταρίας και λογική τιμή (VFM); Δηλαδή όχι φτηνοκινεζιές με πλασματικά mAh.

 

Θα προτιμούσα η έξοδος να μην είναι 2.1A, γιατί το Nexus υποστηρίζει μέχρι 1.5Α, οπότε τα 0.6Α θα μετατρέπονται σε θερμότητα και έτσι χάνεται τσάμπα ενέργεια από το power bank.

http://www.amazon.co.uk/dp/B00D5T3QK4

 

Όσο για το ρεύμα εξόδου, μη σκας.

Δεν πάει τίποτε χαμένο. Οσο ρεύμα θέλει η συσκευή θα τραβήξει, δεν υπάρχει υπόλοιπο.

Απλά, η τιμή είναι το μέγιστο που μπορεί να δωσει το pack όταν του ζητηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από ebay με τίποτα όντως όλα κινέζικα... Θα σου ήταν κόπος να δοκιμάσεις αν είναι οκ με τις κλήσεις;;

 

Το δοκίμασα,δουλεύει.Απλά δεν ξέρω κατά το πόσο σωστά,εάν έχει δηλαδή την ίδια ποιότητα που θα είχε και με ένα iPhone.

Η γείωση και το μικρόφωνο,αν θυμάμαι καλά,είναι ανάποδα σε σχέση με τα υπόλοιπα ακουστικά που κυκλοφορούν λόγω πατέντας της Apple :dash:...

Για αυτό θα δεις αρκετά ακουστικά άνω των 50ε και ιδιαίτερα για αθλητές που μικρόφωνο και κουμπιά δεν λειτουργούν καθόλου σε συσκευές πέραν των iPhone.

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα,δουλεύει.Απλά δεν ξέρω κατά το πόσο σωστά,εάν έχει δηλαδή την ίδια ποιότητα που θα είχε και με ένα iPhone.

Η γείωση και το μικρόφωνο,αν θυμάμαι καλά,είναι ανάποδα σε σχέση με τα υπόλοιπα ακουστικά που κυκλοφορούν λόγω πατέντας της Apple :dash:...

Για αυτό θα δεις αρκετά ακουστικά άνω των 50ε και ιδιαίτερα για αθλητές που μικρόφωνο και κουμπιά δεν λειτουργούν καθόλου σε συσκευές πέραν των iPhone.

 

Τα πήρα τελικά... Άνετα, δεν σου βουλώνουν τα αυτιά, ο ήχος πολύ καλός για ακουστικά χωρίς λαστιχάκι και τέλος λειτουργούν όλα εκτός από το συν πλην... Κάτι που δεν με πειράζει... Ακόμα και οι φωνητικές εντολές παίζουν κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Τα xiaomi piston v2 τα έχει κανένας; διαβάζω τα καλύτερα και για τα λεφτά του είναι κορυφή.

 

Καλημέρα. Τα pistons τα πήρα πριν λίγο καιρό. Δεν το συζητάμε οτι έχουν ωραίο δυνατό ήχο με ικανοποιητικό μπάσο. Ελαφριά στο αυτί. Η τιμή τους γύρω στα 19€. Ίσως ενα ελάττωμα τους να είναι οτι ξεφτιζει το κορδόνι σιγά σιγά στο σημείο κοντά στο βύσμα τους. Να αναφέρω ακόμα οτι το χειριστήριο δουλεύει κανονικά ( ενταση - κλήσεις κτλ) με μια σημείωση οτι είναι ανάποδα, δηλαδή η ένταση αυξάνει με το κάτω κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τα pistons τα πήρα πριν λίγο καιρό. Δεν το συζητάμε οτι έχουν ωραίο δυνατό ήχο με ικανοποιητικό μπάσο. Ελαφριά στο αυτί. Η τιμή τους γύρω στα 19€. Ίσως ενα ελάττωμα τους να είναι οτι ξεφτιζει το κορδόνι σιγά σιγά στο σημείο κοντά στο βύσμα τους. Να αναφέρω ακόμα οτι το χειριστήριο δουλεύει κανονικά ( ενταση - κλήσεις κτλ) με μια σημείωση οτι είναι ανάποδα, δηλαδή η ένταση αυξάνει με το κάτω κουμπί.

Καλημέρα... Έχεις την δεύτερη έκδοση; από ότι είδα στο ίντερνετ έχει διορθωθεί αυτό το ξεφτισμα και έχει καλύτερο ήχο. Από που τα πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Έχεις την δεύτερη έκδοση; από ότι είδα στο ίντερνετ έχει διορθωθεί αυτό το ξεφτισμα και έχει καλύτερο ήχο. Από που τα πήρες;

 

Καλησπέρα. Ναι, είναι τα V2. Το ξεφτισμα είναι ελάχιστο, μια δυο τριχουλες αλλά υπάρχει. Τα κάνω καθημερινή χρήση και δεν τα προσέχω ιδιαίτερα, τα πετάω από εδώ και απο εκεί. Τα πήρα απο eBay το οποίο θέλει προσοχή με τις απομιμήσεις. Όσο για τον ήχο είμαι ευχαριστημένος, δεν έχω βέβαια και μουσικό αυτί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ναι, είναι τα V2. Το ξεφτισμα είναι ελάχιστο, μια δυο τριχουλες αλλά υπάρχει. Τα κάνω καθημερινή χρήση και δεν τα προσέχω ιδιαίτερα, τα πετάω από εδώ και απο εκεί. Τα πήρα απο eBay το οποίο θέλει προσοχή με τις απομιμήσεις. Όσο για τον ήχο είμαι ευχαριστημένος, δεν έχω βέβαια και μουσικό αυτί.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου....

Link to comment
Share on other sites

+1 σε αυτό με τις απομιμήσεις. Είχα πάρει κάτι jvc fx3x από ebay μιας και είμαι basshead τύπος :p και ο seller που τα πήρα έχει πολύ καλό feedback γενικότερα. Out of the box τα ακουστικά μου δεν ακούγονταν κάθολου ήταν χαλασμένα δλδ, και βλέποντας ένα thread από head-fi org με φωτογραφίες fake - original είδα ότι πολύ πιθανό τα δικά μου να ειναι fake. Τι να πω μπορεί απλά να ήμουν τρελός γκαντέμης. Σε άλλους ήταν απόλυτα κομπλέ σε άλλον ο ήχος δεν ήταν καλός κλπ. Το καλό έιναι ότι πήρα τα λεφτά μου πίσω, και θα πάω σε άλλη κατηγορία jvc fxd80 :D

Device: Nexus 5 Black 16GB (LG-D821)

Rom: Purity (20141015) [4.4.4 KTU84Q]

Kernel: Elementalx 1.12

Recovery: TWRP 2.8.1.0

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι παιδες.

 

Για να παρω την οριτζιναλ θηκη σε κιτρινο στην Ελλαδα υπαρχει πουθενα η πρεπει μονο απο εξωτερικο;

 

Δεν θελω απομιμιση αλλα την αυθεντικη της google

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι παιδες.

 

Για να παρω την οριτζιναλ θηκη σε κιτρινο στην Ελλαδα υπαρχει πουθενα η πρεπει μονο απο εξωτερικο;

 

Δεν θελω απομιμιση αλλα την αυθεντικη της google

 

Οταν έψαχνα θήκη για το δικό μου είχα τσεκάρει την original μόνο απο εδώ για Ελλάδα https://www.skroutz.gr/s/4632307/LG-Original-Bumper-Case-Yellow-Nexus-5.html

 

Πήρα τηλ και μου είπαν επειδή είναι κατόπιν παραγγελίας και δεν υπήρχε σε απόθεμα ήθελε 10 μέρες...

Device: Nexus 5 Black 16GB (LG-D821)

Rom: Purity (20141015) [4.4.4 KTU84Q]

Kernel: Elementalx 1.12

Recovery: TWRP 2.8.1.0

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος nexus 5 από 6/11/2013 και μόλις προχθες είχα την πρώτη πτώση του κινητού. Βρισκόμουν σε ενα beach bar και αφού είχε νυχτώσει για τα καλά και είχα πιει, ούτε εγώ θυμάμαι τι και πόσα, πάω να σηκωθω να φύγω και με την μια φεύγει το κινητό απτά χέρια μου...προσκρούει με την δεξιά πάνω του γωνία σε ενα τσιμεντένιο δάπεδο, βγάζοντας έναν χαρακτηριστικό ήχο πτώσης για να καταλήξει με την πλευρά της μπροστινής οθόνης στην άμμο 1,2 μέτρα μακριά. Εκείνη την στιγμή ο χρόνος σταμάτησε για μένα και δεν ήθελα ουτε καν να σηκωσω το τηλ.απο κάτω. Με τα χίλια ζόρια το σηκώνω και χωρίς να το δω περπαταω για να φύγω απο το beach bar, νιώθοντας όμως στην παλάμη μου την άμμο.Μέχρι να πάω στο αυτοκίνητο το ετριβα πάνω μου για να φύγει η άμμος και όταν έφτασα στο αυτοκίνητο είπα επιτέλους να δω τι απώλειες είχα. Η μόνη απώλεια ήταν ενα μικρό βαθούλωμα στην LG QUICK COVER θήκη μου στην πάνω δεξιά γωνία. Ηθικό δίδαγμα για μένα ;;;;; Αν το κινητό δεν το προστατευτούμε από όλες τις πλευρες του και όψεις τότε αργά ή γρήγορα θα τα κλαψουμε τα λεφτά μας :) Καλή συνέχεια καλοκαιριού σε όλους :)
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος nexus 5 από 6/11/2013 και μόλις προχθες είχα την πρώτη πτώση του κινητού. Βρισκόμουν σε ενα beach bar και αφού είχε νυχτώσει για τα καλά και είχα πιει, ούτε εγώ θυμάμαι τι και πόσα, πάω να σηκωθω να φύγω και με την μια φεύγει το κινητό απτά χέρια μου...προσκρούει με την δεξιά πάνω του γωνία σε ενα τσιμεντένιο δάπεδο, βγάζοντας έναν χαρακτηριστικό ήχο πτώσης για να καταλήξει με την πλευρά της μπροστινής οθόνης στην άμμο 1,2 μέτρα μακριά. Εκείνη την στιγμή ο χρόνος σταμάτησε για μένα και δεν ήθελα ουτε καν να σηκωσω το τηλ.απο κάτω. Με τα χίλια ζόρια το σηκώνω και χωρίς να το δω περπαταω για να φύγω απο το beach bar, νιώθοντας όμως στην παλάμη μου την άμμο.Μέχρι να πάω στο αυτοκίνητο το ετριβα πάνω μου για να φύγει η άμμος και όταν έφτασα στο αυτοκίνητο είπα επιτέλους να δω τι απώλειες είχα. Η μόνη απώλεια ήταν ενα μικρό βαθούλωμα στην LG QUICK COVER θήκη μου στην πάνω δεξιά γωνία. Ηθικό δίδαγμα για μένα ;;;;; Αν το κινητό δεν το προστατευτούμε από όλες τις πλευρες του και όψεις τότε αργά ή γρήγορα θα τα κλαψουμε τα λεφτά μας :) Καλή συνέχεια καλοκαιριού σε όλους :)

Ηθικό δίδαγμα, όταν πίνουμε το κινητό πάντα στη τσέπη!!

Link to comment
Share on other sites

Ηθικό δίδαγμα, όταν πίνουμε το κινητό πάντα στη τσέπη!!

 

:) Έχει και αυτό μια βάση που ανεφερες αλλά ήμουν και γω με σορτσάκι χωρίς τσέπες.... Που πας ρε Καραμήτρο !!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν από λίγο το glass της nilkin. Πεταμένα λεφτά για μένα, το κάτω μέρος με 3 σημάδια που δε φεύγουν με τίποτα. Ήδη πετάχτηκε στα σκουπίδια και μάλλον τον ίδιο δρόμο θα ακολουθήσει και η υποτιθέμενη αυθεντική tpu της google.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν από λίγο το glass της nilkin. Πεταμένα λεφτά για μένα, το κάτω μέρος με 3 σημάδια που δε φεύγουν με τίποτα. Ήδη πετάχτηκε στα σκουπίδια και μάλλον τον ίδιο δρόμο θα ακολουθήσει και η υποτιθέμενη αυθεντική tpu της google.

 

Όσο να αφορά το γυαλί της Nillkin υπάρχει τρόπος να φύγει ο "ιστός" που έχει δημιουργηθεί. Η απάντηση στο post 1110. Η αίσθηση που σου δίνει είναι μοναδική και το σημαντικότερο σου προστατεύει την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Όσο να αφορά το γυαλί της Nillkin υπάρχει τρόπος να φύγει ο "ιστός" που έχει δημιουργηθεί. Η απάντηση στο post 1110. Η αίσθηση που σου δίνει είναι μοναδική και το σημαντικότερο σου προστατεύει την οθόνη.

 

το καλύτερο protector δεν το αλλάζω ηδη εχω κ ανταλλακτικό!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο protector δεν το αλλάζω ηδη εχω κ ανταλλακτικό!!

 

Στο επίσημο forum είχε γράψει ένα παιδί ότι του ράγισε η οθόνη. Αν είχε βάλει το γυαλί της Nillkin στη χειρότερη θα έδινε 8,5 € για να πάρει καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο forum είχε γράψει ένα παιδί ότι του ράγισε η οθόνη. Αν είχε βάλει το γυαλί της Nillkin στη χειρότερη θα έδινε 8,5 € για να πάρει καινούργιο.

 

ναι φίλε ειναι φοβερό!!! πάντα προστασία!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε ειναι φοβερό!!! πάντα προστασία!!!!

 

Ναι. Aν το γκουγκλάρεις θα δεις πόσοι γλίτωσαν την οθόνη τους από το Nillkin. :)

Link to comment
Share on other sites

Όσο να αφορά το γυαλί της Nillkin υπάρχει τρόπος να φύγει ο "ιστός" που έχει δημιουργηθεί. Η απάντηση στο post 1110. Η αίσθηση που σου δίνει είναι μοναδική και το σημαντικότερο σου προστατεύει την οθόνη.

 

εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5382041#post5382041

 

 

εως τωρα αψογη εφαρμογη και προστασια !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Moυ περισσευει ενα ζευγαρι καινουργια hands free LG GS100 απο διπλη παραγγελία που ο φιλος τελικα αλλαξε γνωμη.

Αν καποιος σκεφτοταν αγορα ας στειλει γιατι θα καθονται.

Αν παραβαινω κανονισμο ποσταρισματος για τις αγγελιες παρακαλω να το σβησετε.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

http://www.digitaltrends.com/mobile/say-hello-google-workshop-will-let-make-custom-cases-nexus-device/#!bEC52b

 

αν μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι δεν πολυ καταλεβαινω αγγλικα.ενδιαφερον φαινεται απο τα λιγα που καταλαβα

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...