Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και που να δεις πως "ρολλάρει" το δάκτυλο πάνω στην οθόνη. Δεν συγκρίνεται η αίσθηση σε σχέση με τις μεμβράνες.

Να φανταστείς πριν είχα ismooth που θεωρούνται οι καλύτερες.

 

 

Μπορείς μήπως να δώσεις ένα λινκ από εκεί που το πήρες και να μας πεις περίπου πόσες μέρες έκανε να έρθει??

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς μήπως να δώσεις ένα λινκ από εκεί που το πήρες και να μας πεις περίπου πόσες μέρες έκανε να έρθει??

Ευχαριστώ!

 

Από εδώ.

Δίνει και ένα usb-otg δώρο.:lol:

 

Σε 3-4 μέρες είχε έρθει.

Link to comment
Share on other sites

η spigen neo hybrid με το μαύρο πλαστικό γύρω γύρω ,αυτή την στιγμή είναι σε προσφορά στο site της ,στα 11,7 ευρώ.Ερώτηση σε αυτούς που την έχουν.

 

1.μπαινοβγαίνει εύκολα?

2.η αφή πίσω αντέχεται? Έχω την rearth την άσπρη,και η πλαστικούρα που νιώθω όταν το πιάνω είναι απάλευτη.

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

Καμμια λεπτη θηκη απο skroutz ή ebay ?απλα να μην το αφηνει ανοικτο πανω και κατω γιατι το βαζω τσεπη...

 

Εγώ πήρα από τ πλαίσιο μια σιλικονησ που έχει 4€ πολύ καλη εφαρμογή δεν το περίμενα αλλά αυτή με το τζαμι μπροστά που λέει το παιδί πιο πανω ειναι ασφαλέστερη

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ έχω γνήσια την neo hybrid. Και πριν 2-3 μέρες παρέλαβα και απο Ali μια slim armor των 3,60. Έχω να πω οτι δεν είναι γνήσια, αλλά είναι παρα πολύ καλή. Στην αρχή πιστευα οτι είναι γνήσια για να φανταστείς. Την έχω συγκρίνει και με γνήσια slim armor απο g2 και δεν έχουν σχεδόν καθόλου διάφορες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η spigen neo hybrid με το μαύρο πλαστικό γύρω γύρω ,αυτή την στιγμή είναι σε προσφορά στο site της ,στα 11,7 ευρώ.Ερώτηση σε αυτούς που την έχουν.

 

1.μπαινοβγαίνει εύκολα?

2.η αφή πίσω αντέχεται? Έχω την rearth την άσπρη,και η πλαστικούρα που νιώθω όταν το πιάνω είναι απάλευτη.

 

Η neo hybrid δεν μπαινοβγαίνει καθόλου εύκολα. Κάθε φορά νομιζω οτι θα κανω ζημιά στο κινητό.Η slim armor δίνει την αίσθηση οτι είναι πιο λεπτή γτ έχει κάτι γωνίες στα πλαϊνά. Η αφή στην neo hybrid είναι πολύ καλη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την Ringke Fusion "ησύχασα". Μια που την έβαλα μία που το ξέχασα. Φοβερή ποιότητα κατασκευής/λειτουργικότητα/τιμή. Συνιστώ ανεπιφύλακτα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πήρα από τ πλαίσιο μια σιλικονησ που έχει 4€ πολύ καλη εφαρμογή δεν το περίμενα αλλά αυτή με το τζαμι μπροστά που λέει το παιδί πιο πανω ειναι ασφαλέστερη

 

Το τζάμι είναι άλλη φάση. Είναι αντί για screen protector. Δεν πάει μαζί με θήκη. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο που κατάλαβα λάθος εγώ. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Επομένως προσφέρει και κάποια προστασία από τις πτώσεις. Ευχάριστα νέα.

Τυχερός ήσουν μέσα στην ατυχία σου.

 

Σε λίγες ημέρες παραλαμβάνω το δεύτερο Nillkin που σκεφτόμουν να το δώσω σε αγγελία. Τώρα ίσως το κρατήσω και το περάσω σε αντικατάσταση αυτού που έχω ήδη επάνω.

 

Πως σου έπεσε το κινητό; Με την οθόνη κατευθείαν κάτω ή σε γωνία;

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-9H-Hardness-Tempered-Glass-Front-Screen-Protectors-for-Google-Nexus-5-/331066742753

 

Aυτο ειναι το glass που λεντε εδω μεσα ?εννοω το original γιατι σκεφτομαι να το αγορασω

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι.

 

Τώρα αν είναι original μόνο κάποιος που έχει αγοράσει από εκεί το ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Με την οθόνη κάτω. Μόλις βλέπω το ράγισμα ήμουν 100% σίγουρος οτι έχει σπάσει η οθονη. Στην αρχή δεν ήθελα να βγάλω την προστασία για να μην διαλυθεί η οθόνη. Με προτροπή ενος συναδέλφου, την βγάζω και το αποτέλεσμα είναι ......η φωτογραφία που έστειλα. Το ΠΡΩΤΟ πράγμα που έκανα ηταν να παραγγειλω άλλες 2 για να μην μείνω μέρα χωρίς προστασία.
Link to comment
Share on other sites

Πω φίλε πραγματικά ήσουν πολύ τυχερός. Δηλαδή παιδιά το καλύτερο glass για το N5 είναι της Nikilin; η Spigen, Rearth και άλλες γνωστές δε βγάζουν glass; εοισης, ποιος έχει Nikilin glass μαζί με Ringke slim ή spigen ultra fit ή Neo Hybrid για να μου πει αν μπορεί να μπει μαζί τους χωρίς πρόβλημα;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

tempered class της nillkin.....

Για οποίον έχει αμφιβολία!!!!!!!!!

Μόλις μου έπεσε το κινητό.......

Φανταστείτε το αποτέλεσμα αν δεν είχα tempered class nillkin

 

πω,πρεπει να επεσε πολυ ασχημα..ευτυχως σου κοστισε μονο 10 ευρω!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

η spigen neo hybrid με το μαύρο πλαστικό γύρω γύρω ,αυτή την στιγμή είναι σε προσφορά στο site της ,στα 11,7 ευρώ.Ερώτηση σε αυτούς που την έχουν.

 

1.μπαινοβγαίνει εύκολα?

2.η αφή πίσω αντέχεται? Έχω την rearth την άσπρη,και η πλαστικούρα που νιώθω όταν το πιάνω είναι απάλευτη.

 

1. Όχι

2. Τέλεια αίσθηση.

Να προσθέσω επίσης οτι δύσκολα θα βρεις OTG που θα κουμπώνει με τη θήκη. Θα βρίσκει.

Προστατεύει αρκετά το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το "γυαλι" της Nilkin με τις θηκες (ιμιτασιόν) της Google και τη Spigen Ultra Hybrid Case χωρις κανενα προβλημα....:)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, την αυθεντική bumper case της google απο που μπορώ να την παραγγείλω online? Στο αγγλικό Amazon δεν τη βρίσκω παρα μόνο στο Αμερικάνικο αλλα δε γνωρίζω μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τελωνειά και τελικά την πληρώσω όσο το τηλέφωνο:worry:

Την spigen ultra thin air την έχει δοκιμάσει κανείς?

Συγνώμη εάν κάποιος έχει αναφέρει κάτι σχετικό με αυτά που ρωτάω αλλά μου είναι δύσκολο να διαβάσω και τις 50 σελίδες του θέματος.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

 

 

Άκυρο. Μόλις παρήγγειλα την Slim Armor σε ολόμαυρο από το επίσημο κατάστημα :shifty:

 

 

Βλέπω λέτε για glass screen protector. Μια που το κινητό μου είναι μερικών ημερών και περιμένω την θήκη, θα ήθελα να βάλω κάποιου είδους προστασίας και για την οθόνη, αν και η ποιότητα της οθόνης είναι φανταστική. Σαν αντί για οθόνη έχει μπουτάκια φοιτήτριας ΤΕΦΑΑ...

 

Anyway, όπως το βλέπω υπάρχουν τα ζελατινοειδή screen protectors και τα υαλικά (σκληρό πλαστικό λογικά) που λέγατε πιο πάνω. Πόσο πιο ασφαλές είναι το τελευταίο από τα άλλα scr. protctrs και πως είναι στην αίσθηση. Επίσης μπορούν να φορεθούν σε συνδιασμό με θήκη, συγκεκριμένα την Slim Armor.

Edited by dmarkos
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ το αποφεύγεις το τελωνείο;

http://www.merimobiles.com/lg-au-isai-lgl22-5-2-inches-smartphone_p/meri10142.htm

 

Δεν ειναι G2 αυτο ;)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass είναι ψημένο γυαλί, όχι πλαστικό.

Βάλε μία ζελατίνα να προστατέψεις από γρατζουνιές την οθόνη, μέχρι να σου έρθει το tempered glass.

 

Καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass είναι ψημένο γυαλί, όχι πλαστικό.

Βάλε μία ζελατίνα να προστατέψεις από γρατζουνιές την οθόνη,.

Έχει γρατζουνισει κανεισ το gorilla glass?

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω γρατζουνίσει GG3 άνετα. Σε κινητό φίλου όμως, το πάτησα κατά λάθος φορώντας παπούτσια.:lol:

Το χώμα και η σκόνη κάνει τη ζημιά.

 

Για τις γρατζουνιές το tempered glass είναι πιο ανθεκτικό. Το Gorilla Glass 3 έχει βαθμό hardness 7-8Η (αναλόγως το batch), το Nillin έχει τουλάχιστον 9Η.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...