Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πόσο κι από που?

 

Ορίστε:http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=111235018032

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια πηγα και πηρα απο το πλαισιο τελικα την sentio σε μαυρη, ΑΡΙΣΤΗ λεμε και τα κουμπια αριστο feedback. 4 ευρω και πραγματικα τα αξιζει ολα.

 

 

ΥΓ Γενικα αυτες οι sentio απο μοντελο σε μοντελο διαφερουν , πχ για το ΟΝΕ ηταν απαραδεκτη

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα και πηρα απο το πλαισιο τελικα την sentio σε μαυρη, ΑΡΙΣΤΗ λεμε και τα κουμπια αριστο feedback. 4 ευρω και πραγματικα τα αξιζει ολα.

 

 

ΥΓ Γενικα αυτες οι sentio απο μοντελο σε μοντελο διαφερουν , πχ για το ΟΝΕ ηταν απαραδεκτη

 

Και εγώ έχω πάρει την διάφανη sentio. Πράγματι καλη εφαρμογή .

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

παντως εχει στο ebay τετοιου τυπου θηκες απειρες με λιγοτερο απο ευρω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παντως εχει στο ebay τετοιου τυπου θηκες απειρες με λιγοτερο απο ευρω.

 

Συμφωνώ απόλυτα , αλλά αν θες κάτι άμεσα και όχι να περιμένεις κάνα μήνα, δεν θα κολησεισ στα 3€ που θα γλιτώσεις.

Σου μιλάει καποιος που χρησιμοποιει συνεχώς το ebay

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο ασύρματο φορτιστή ?

Εδώ βρήκα ένα συγκριτικό για φορτιστές έως 15$: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2676249

 

Εχω τον δευτερο (τον κεκλιμενο) εδω και ενα μηνα περιπου και δεν εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η Ringke Fusion σήμερα και μπορώ να πω πως έχω εντυπωσιαστεί, πάρα πολύ καλή εφαρμογή και feedback από τα κουμπιά
Link to comment
Share on other sites

Εχω τον δευτερο (τον κεκλιμενο) εδω και ενα μηνα περιπου και δεν εχω κανενα προβλημα.

 

Τελικά αγόρασα τον αυθεντικό φορτιστή χθές. Αρκετά ποιοτικός αλλά και ακριβότερος από τους υπόλοιπους.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απόρροια για τον τροπο λειτουργίας των ασύρματων φορτιστων.

Ας πούμε οτι βάζω το κινητό να φορτίζει όλο το βράδυ και κάπου στις 3 τερματίζει η φόρτιση, απο εκείνη τη στιγμη κλείνει και ο φορτιστής ; , παραμένει ανοιχτός παρακάμπτοντας την μπαταρία (όπως στον ενσύρματο) ; ή συνεχίζει να ανοιγοκλεινει κάθε φορά που πηγαινει η μπαταρία στο 99%?

 

Με όλα αυτά θέλω να δω αν είναι επιβλαβής για την μπαταρία σε μακροχρόνιο πλαίσιο.

Διότι ο ενσυρματος ναι μεν φθείρει τη θύρα USB αλλά ο ασύρματος καταναλώνει περισσότερη ενέργεια (απώλειες νομιζω της τάξης του 30%). Οπότε αν έχει και αλλά μειονεκτήματα η ζυγαριά θα γυρει προς το καλώδιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά δίνει αυτό που χρειάζεται. Το χειρότερο για την μπαταρία είναι να χρησιμοποιείς μια βαριά εφαρμογή ή παιχνίδι και να φορτίζει παράλληλα με καλώδιο. Το αφήνω πάνω στον ασύρματο όποτε θέλω χωρίς να κοιτάω ποσοστό.
Link to comment
Share on other sites

ΑΠο που ρε παιδια αγοραζουμε την επισημη bumper?

 

 

Έχει βρει/αγοράσει κάποιος την αυθεντική αυτή θήκη σε πολύ καλή τιμή να μας προτείνει από κάπου αλλού ή αυτό είναι ό, τι φθηνότερο μπρούμε να βρούμε;

Oι κινέζικες απομιμήσεις είναι καλές ή μούφα; Νομίζω κάποια στιγμή είδα κάποιον να αναφέρει κάτι εδώ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή η θήκη είναι οκ? Έχει το λογότυπο nexus?

 

http://m.ebay.com/itm?itemId=151231456735

 

Αν την έχει πάρει κάποιος,ας μας πει εντυπώσεις.

Είναι όντως γνήσια?

Η διαφορά πάντως στην τιμή,σε σχέση με την τιμή του google store,είναι σημαντική και ύποπτη.

Link to comment
Share on other sites

Αν την έχει πάρει κάποιος,ας μας πει εντυπώσεις.

Είναι όντως γνήσια?

Η διαφορά πάντως στην τιμή,σε σχέση με την τιμή του google store,είναι σημαντική και ύποπτη.

 

Δεν είναι η αυθεντική. Βέβαια είναι μία πολύ καλή απομίμηση (ακριβής θα έλεγα). Την αγόρασα σε κόκκινο χρώμα, πιστεύοντας ότι είναι η αυθεντική, όπως είχα γράψει και παλιότερα και μετά τη χρήση μίας εβδομάδας ξεφλούδισε σε μία γωνία. Από τότε αυτή χρησιμοποιώ χωρίς να έχω άλλα παράπονα. Έχω αναρτήσει και φωτογραφίες από την παραλαβή.

Σημ.: Έστειλα mail στον πωλητή κάνοντάς του παράπονα ότι δεν είναι η αυθεντική θήκη και ότι παραπλανεί με τον τίτλο του αντικειμένου και μου έκανε refund όλο το ποσό της αγοράς.

Μια χαρά για τα λεφτά της.:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by kostas1976
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση kostas1976.

Έχεις παρατηρήσει σε αυτή την θήκη το φαινόμενο που παρατηρείται σε άλλες θήκες να φεύγει το χρώμα από τις γωνίες του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν εχω παρατηρησει πρόβλημα με το χρωμα. Μόνο αυτο το θεμα με το ξεφλούδισμα εχει. τη χρησιμοποιώ μέχρι να μου έρθει η θήκη που μαλλον θα πάρει μόνιμη θέση στο τηλέφωνο. http://www.ebay.com/itm/390762570744?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν διαβάσεις reviews απο το amazon για την SPIGEN SGP Neo Hybrid Case,αναφέρουν την φθορά του χρώματος στις γωνίες του τηλεφώνου.

 

Διόρθωση.Η φθορά αφορά άλλη θήκη και όχι αυτή.

Edited by atrus23
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας που του περισσέυει κάποιο protector; Θέλω ένα άμεσα, να του βάλω με paypal λεφτά και να το στείλει με τα ελτα.

 

Δεν προλαβαίνω να φέρω απο ebay... :(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν διαβάσεις reviews απο το amazon για την SPIGEN SGP Neo Hybrid Case,αναφέρουν την φθορά του χρώματος στις γωνίες του τηλεφώνου.

 

Διόρθωση.Η φθορά αφορά άλλη θήκη και όχι αυτή.

 

Την Ultra Fit * μάλλον λες, εγώ αυτήν έχω, από άποψη υφής είναι απλά τέλεια, αλλά από άποψη προστασίας τίποτα το ιδιαίτερο, συν το ότι έχει λίγο τζόγο πάνω στο κινητό και μισό-ξεκουμπώνει όταν πιεστεί. Μου έκανε όντος μικρο γρατζουνιές στις γωνίες του nexus μου...

**Είδες; Και εγώ αρχικά της μπέρδεψα... Edit για να γράψω την σωστή...**

 

Όσο για την και καλά official θήκη... λαμπρά... και εγώ την πήρα και την παραλαμβάνω την δευτέρα. Λες να του κάνω και εγώ θέμα για refund?

Edited by kalober
Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει το επισημο κ γνήσιο bumper της google για το nexus 5 ας μου πει. Το έχω απείραχτο στο κουτί.

 

Χρώμα και τιμή;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...