Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα γιατι δεν θα τα επελεγες? να δωσεις 15 η 30 ευρω μου φαινονται παρα πολλα για tempered glass...εγω ηδη την επαθα μια φορα και μεσα σε ενα μηνα εβγαλε φουσκαλες σε διαφορα σημεια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα γιατι δεν θα τα επελεγες? να δωσεις 15 η 30 ευρω μου φαινονται παρα πολλα για tempered glass...εγω ηδη την επαθα μια φορα και μεσα σε ενα μηνα εβγαλε φουσκαλες σε διαφορα σημεια..

Δεν θα τα επέλεγα γιατί αυτό το no name που πήρα από το Κάιζερ όταν αγόρασα το κινητό με 10€ παρακαλώ ήταν άθλιο οπότε δεν θα το διακινδύνευα!

Το Nillkin μπορείς να το βρεις στο ebay με 7,5$ περίπου. Η εδώ τιμολόγηση είναι αισχρή...

Την δίνεις μόνος σου την απάντηση! Αν δεν πάρεις ένα σωστό από την αρχή έχεις θέματα στην αφή και στην εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Αξιοπιστο και οικονομικο bluetooth ; Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για δερμάτινη θήκη με πιαστράκι ζώνης, η θήκη του dtek50 είναι ακριβώς και την παρέγγειλα ήδη.

Είχα για το nexus 5 την αντίστοιχη του z30 για 3 χρόνια. σκυλί θήκη!

http://shop.crackberry.com/images/product_images/accessories/large/24035.jpg

Edited by dLazaros
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ..μετα απο δυο μηνες το τζαμάκι εβγαλε φουσκάλες ακριβώς στην κάμερα..10 ευρω αγορά από Ελλάδα..μήπως παίζει ρόλο που δεν έχει εγκοπή στην κάμερα??Και η Nillkin H+ PRO δεν εχει τετοια εγκοπή..είναι δοκιμασμένη μετά απο καιρό??
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ..μετα απο δυο μηνες το τζαμάκι εβγαλε φουσκάλες ακριβώς στην κάμερα..10 ευρω αγορά από Ελλάδα..μήπως παίζει ρόλο που δεν έχει εγκοπή στην κάμερα??Και η Nillkin H+ PRO δεν εχει τετοια εγκοπή..είναι δοκιμασμένη μετά απο καιρό??

 

Από που το πήρες το tempered glass? Στο τοποθέτησαν στο μαγαζί?

Εγώ πήρα το Nillkin από ebay το έβαλα μόνος μου και είναι τέλειο μετά από 2 μήνες περίπου

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκα σε ελληνικό μαγαζί σε ανθρώπινη τιμή την Ringke Fusion!

Παρά πολύ καλή θήκη...

Από τις φωτό στο δίκτυο φαίνεται πως δίνει πολύ όγκο αλλά τελικά είναι μία χαρά!

Αφού σκέφτομαι να πουλήσω την μαμά Nexus που επίσης έχω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις παταω ρυθμίσεις> τοποθεσία μου βγάζει η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει δυστυχώς τερματιστει.

Αποτέλεσμα δεν μπορώ να ανοίξω gps.

Καμία ιδέα πως να το διορθώσω;

Κινητό με κανανικα προγράμματα που γυρισε 2 φορές από σέρβις με αλλαγμενες κεντρικές πλακέτες (2 νεα ιμει)

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν λιγο το LG G5 κουτα.

 

Ανοιξα την συσκευση συνδεθηκα με το Google λογαριασμο μου, και μετα απο λιγο μου εβγαλε ειδοποιηση για αναβαθμιση λογισμικου. Εγινε κανονικοτατα η αναβαθμιση και καπακι εκανα το κλασικο hard reset οπως σε καθε μου συκευη Android που εχω τοσα χρονια.

 

Ανοιγει λοιπον το G5 μετα το Hard Reset και μου ζητάει την κλασικη επαλήθευση λογαριασμού google με το email μου για να ενεργοποιηθεί η συσκευή.

Συγκεκριμένα βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

 

Έχει γίνει επαναφορά της συσκευής.

Για να συνεχίσετε, συνδεθείτε με κάποιο λογαριασμό Google ο οποίος έχει συγχρονιστεί στο παρελθόν με αυτή τη συσκευή.

 

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ βάζω το gmail μου που είχα δηλωσει κανονικοτατα πριν το hard reset και το δεχτηκε μια χαρα, πλεον μετα το Hard Reset δεν το δέχεται κ δεν μπορώ να δουλεψω τη συσκευή με κανένα τρόπο.

Κάποια βοήθεια του τι μπορει να συμβαινει και γιατι γινετε αυτο ??????

 

Οσο για την ορθοτητα του κωδικου και του email δεν τίθεται καποιο ζητημα, δοκιμασα το email στο Youtube, gmail κ.τ.λ. και συνδεθηκε κανονικοτατα, εκανα τελος και μια αλλαγη του κωδικου μπας και αλλαξει κατι και καταφερω να συνδεθω, αλλα και παλι τιποτα... με παει παλι πισω στο μυνημα για να κανω επιβεβαιωση του email ξανα..

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν λιγο το LG G5 κουτα.

 

Ανοιξα την συσκευση συνδεθηκα με το Google λογαριασμο μου, και μετα απο λιγο μου εβγαλε ειδοποιηση για αναβαθμιση λογισμικου. Εγινε κανονικοτατα η αναβαθμιση και καπακι εκανα το κλασικο hard reset οπως σε καθε μου συκευη Android που εχω τοσα χρονια.

 

Ανοιγει λοιπον το G5 μετα το Hard Reset και μου ζητάει την κλασικη επαλήθευση λογαριασμού google με το email μου για να ενεργοποιηθεί η συσκευή.

Συγκεκριμένα βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

 

Έχει γίνει επαναφορά της συσκευής.

Για να συνεχίσετε, συνδεθείτε με κάποιο λογαριασμό Google ο οποίος έχει συγχρονιστεί στο παρελθόν με αυτή τη συσκευή.

 

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ βάζω το gmail μου που είχα δηλωσει κανονικοτατα πριν το hard reset και το δεχτηκε μια χαρα, πλεον μετα το Hard Reset δεν το δέχεται κ δεν μπορώ να δουλεψω τη συσκευή με κανένα τρόπο.

Κάποια βοήθεια του τι μπορει να συμβαινει και γιατι γινετε αυτο ??????

 

Οσο για την ορθοτητα του κωδικου και του email δεν τίθεται καποιο ζητημα, δοκιμασα το email στο Youtube, gmail κ.τ.λ. και συνδεθηκε κανονικοτατα, εκανα τελος και μια αλλαγη του κωδικου μπας και αλλαξει κατι και καταφερω να συνδεθω, αλλα και παλι τιποτα... με παει παλι πισω στο μυνημα για να κανω επιβεβαιωση του email ξανα..

 

αυτό μου το είχε κάνει κι εμένα αλλά το είχα αγοράσει μεταχειρισμένο.... και μου έδωσε ο προηγούμενος χρήστης τον κωδικό του... μπήκα και τον άλλαξα χρήστη κι ολα οκ

το αγόρασες καινούργιο το κινητό?

όταν το άνοιξες δεν σου ζήτησε email....

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κινητο το αγορασα καινουργιο σφραγισμενο χθες το απογευμα.

Οταν το ανοιξα για πρωτη φορα κανονικα του καταχωρισα τον λογαριασμο μου της Google με email και κωδικο και ολα καλα μπηκα μεσα στο τηλεφωνο και συνδεθηκα στο Google Account.

Εκανα αναβαθμιση λογισμικου και καπακι Hard Reset. Και τωρα πλεον δεν δεχεται τον λογαριασμο μου.

 

Πηρα στην Procordia και μου λενε 20 ευρω για να το ξεκλειδωσουν..... Απαραδεκτοι λεμε, πεταν την ευθηνη πανω μου οτι και καλα το εχω κλειδωσει εγω.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Ναι το κινητο το αγορασα καινουργιο σφραγισμενο χθες το απογευμα.

Οταν το ανοιξα για πρωτη φορα κανονικα του καταχωρισα τον λογαριασμο μου της Google με email και κωδικο και ολα καλα μπηκα μεσα στο τηλεφωνο και συνδεθηκα στο Google Account.

Εκανα αναβαθμιση λογισμικου και καπακι Hard Reset. Και τωρα πλεον δεν δεχεται τον λογαριασμο μου.

 

Πηρα στην Procordia και μου λενε 20 ευρω για να το ξεκλειδωσουν..... Απαραδεκτοι λεμε, πεταν την ευθηνη πανω μου οτι και καλα το εχω κλειδωσει εγω.

 

για μπες εδώ

να δεις αν υπάρχει η συσκευή σου....

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη μια χαρα υπαρχει αλλα δεν περναει το σταδιο της επιβεβαιωσης του email

 

http://i65.tinypic.com/296ca3o.jpg

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη μια χαρα υπαρχει αλλα δεν περναει το σταδιο της επιβεβαιωσης του email

 

http://i65.tinypic.com/296ca3o.jpg

 

τι να σου πω φιλαράκι επικοινώνησε πρώτα με το μαγαζί που το αγόρασες...

κανε ένα reset μέσω της google να δεις αν το δέχεται....

δεν ξέρω πως αλλιώς να σε βοηθήσω....

με τα λεγόμενα σου η Procordia και το 20ακι είναι μονόδρομος

η εκτός αν θέλεις να μπεις σε ποιο βαθιά νερά..... που αν δεν είσαι αρκετά γνώστης δεν στο συνιστώ

Link to comment
Share on other sites

Το πηγα τωρα στην Arvato.

Σε 30 λεπτα μου ειπαν θα ειναι ετοιμο με Online διαδικασια μεσω της Google.

Χωρις χρεωση.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θέλω ένα καλώδιο USB σε type C για να φορτίζω το nexus μου στο αυτοκίνητο και με κλασικό φορτιστή με θύρα USB στο σπίτι.

Έχω πάρει ήδη ένα (αν θυμάμαι καλά με 3-4€ από το skroutz) αλλά ενώ το κινητό είναι στην πριζα η μπαταρία πέφτει αν το χρησιμοποιώ.

 

Εκτός αν φταίνε και δυο ο φορτιστές που δοκίμασα.

 

Έχετε καμία πρόταση;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θέλω ένα καλώδιο USB σε type C για να φορτίζω το nexus μου στο αυτοκίνητο και με κλασικό φορτιστή με θύρα USB στο σπίτι.

Έχω πάρει ήδη ένα (αν θυμάμαι καλά με 3-4€ από το skroutz) αλλά ενώ το κινητό είναι στην πριζα η μπαταρία πέφτει αν το χρησιμοποιώ.

 

Εκτός αν φταίνε και δυο ο φορτιστές που δοκίμασα.

 

Έχετε καμία πρόταση;;

 

το συγκεκριμένο κινητό δεν φορτίζει όσο το χρησιμοποιείς (το έχουν κάνει έτσι επίτηδες έτσι ώστε να μην υπερθερμαίνεται), οπότε ότι καλώδιο και να χρησιμοποιήσεις δεν θα δεις άλλο αποτέλεσμα.

 

όσο αφορά το καλώδιο που πήρες, θα σου έλεγα να μην το χρησιμοποιήσεις ξανά. τα no name usb type c καλώδια μπορούν να προκαλέσουν βλάβη στο κινητό. προτίμησε κάποιο επώνυμο, έχουν αναφερθεί διάφορα στο παρόν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!

Εδώ κ' 10 μέρες σύνδεσα στο οικιακό μου δίκτυο ένα pc με windows 10 και από τότε κάθε δύο λεπτά στην τηλεόραση μου, η οποία είναι και αυτή συνδεδεμένη ενσύρματα, μου βγάζει αίτημα για κλειδί ζεύξης όπως φαίνεται στην εικόνα αλλά όποιο κουμπί κ να πατήσω στο τηλεχειριστήριο, το μύνημα σβήνει και επανεμφανίζεται πάλι. Στο pc αφαίρεσα την τηλεόραση από τις συσκευές οπότε δε πιστεύω ότι μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Έχετε καμιά ιδέα?

 

20161126_162239_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα και καλές γιορτές!

Έχω 2 θήκες Ringke Fusion Hard Slim. Είχα παραγγείλει την crystal-διάφανη αλλά επειδή αργούσε να μου παραδοθεί, παρείγγειλα και μία smoke, την οποία την χρησιμοποίησα μόλις 2 εβδομάδες. Η crystal είναι άθικτη καθώς μου ήρθε μετά από 2 μήνες, αλλά εγώ ήδη χρησιμοποιούσα την Ringke Slim, η οποία δεν προστατεύει τόσο πολύ το κινητό όσο οι 2 πρώτες (Ringke Fusion), αλλά είναι πιο λεπτή και προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ εμφανισιακά το κινητό.

 

Αν ενδιαφέρεται κάποιος για την αγορά της θήκης ή των θηκών από Θεσσαλονίκη ας με ενημερώσει, καθώς τις έχω και κάθονται.

 

Η Ringke Fusion κατά τη γνώμη μου (αν και είναι προφανές), προστατεύει το κινητό πιο πολύ από πτώσεις, καθώς είναι ενισχυμένη πολύ, αλλά είναι πιο χοντροκομμένη.

Η Ringke Slim είναι πιο λεπτή και το κινητό δείχνει πιο ωραίο κατά τη γνώμη μου, αλλά σίγουρα δεν προστατεύει το κινητό σε πτώσεις όσο η Ringke Fusion.

 

Όσον αφορά για την προστασία της οθόνης, θα πρότεινα την Nillkin 9H+ PRO 2.5D Tempered Glass. Πολύ καλή εφαρμογή στο κινητό. Αγορά από Κίνα με 7-8 € και παράδοση μέσα σε 20 ημέρες.

Edited by ntsimpos
Link to comment
Share on other sites

Η Ringke Slim είναι πιο λεπτή και το κινητό δείχνει πιο ωραίο κατά τη γνώμη μου, αλλά σίγουρα δεν προστατεύει το κινητό σε πτώσεις όσο η Ringke Fusion.

 

Όσον αφορά για την προστασία της οθόνης, θα πρότεινα την Nillkin 9H+ PRO 2.5D Tempered Glass. Πολύ καλή εφαρμογή στο κινητό. Αγορά από Κίνα με 7-8 € και παράδοση μέσα σε 20 ημέρες.

 

Eχω αυτη τη θηκη και αυτο το tempered.

 

Τρομερα καλη θηκη η Ringke slim.

Eιχα την αυθεντικη adopted case που προστατευε το κινητο πολυ καλα. Και δοκιμασα απο φιλο την ringke slim. Την παρηγγειλα 15€ απο amazon την ιδια μερα.

 

Παιδια, ειναι σαν να εχεις αλλο κινητο.

 

Δεν ξαναβαζω bumper case και τις ψευτο-fusion πουθενα.

Πολυ πολυ χοντρες, λες και κρατας τουβλο το παχαινει το κινητο σε ολες τις πλευρες.

 

Προτιμω να διεκδικησω τις πιθανοτητες μου και να εχω τη πανεμορφη/ευχρηστη θηκη παρα να φορεσω αυτο το ασχημο χοντροπραμα στο κινητο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...