Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πληρωσα 12,70 πριν 5 μέρες.

Η τιμή είναι ίδια τα μεταφορικά τα έχεις υπολογίσει..δες και την χρέωση στην κάρτα σου

Ναι σωστα, λαθος εκανα! Τοσο ειναι ακριβως! Εμενα το email για shipped μου ηρθε 28/1 στη 1:30 το βραδυ. Ποσο λετε να κανουν να ερθουν?

 

 

Όχι δεν τα έχω αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα τα πάρω.Άκουσα τα quadbeat και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.Τα quadbeat 2 λένε ότι είναι καλύτερα

Τα quadbeat 2, αγορα απο Ελλαδα οχι ε? :P

 

Δεν εννοώ το flat, και τα HTC flat έχουν αλλά είναι πολύ λεπτό. Είναι χοντρό σαν καλώδιο και σχετικά ανελαστικό οπότε με την κίνηση πιέζεται και βγαίνει. Απλά το αναφέρω, μπορεί σε εσένα να κάθεται μια χαρά.

Από εκεί και πέρα, όπως είπα και πριν τώρα έχω τα Shure SE215 (χωρίς μικρόφωνο αλλά μπορείς να πάρεις καλωδιάκι με μικρόφωνο, καθώς είναι αποσπώμενο το καλώδιο από τα buds) που είναι εξαιρετικά. Αν και είναι υποκειμενικό το θέμα ήχος, είναι γεμάτος και flat, χωρίς υπερβολές σε κανένα από τα τρία (highs, mids, bass) και μακράν ότι πιο βολικό έχω φορέσει αφού τα συνηθήσεις σε μια-δυο μέρες. Πρόσφατα τα φόρεσα σε ταξίδι σχεδόν 16 ώρες συνεχόμενα. Τέλος, με τα foam buds είναι πρακτικά ωτοασπίδες με ακουστικό πάνω, οπότε απομονώνουν απίστευτα τους έξω θορύβους.

Επίσης έχω εμπειρία από τα Bose MIE2i που είναι πολύ όμορφα, με flat ήχο, ανετότατα αλλά όχι με τόσο καλό noise isolation. Δεν τα επέλεξα γιατί θεώρησα ότι η τιμή τους είναι πολύ υψηλή (σχεδόν 50 ευρώ παραπάνω από τα Shure) χωρίς να δικαιολογείται, συν ότι για μένα είναι πολύ σημαντικό το isolation.

Τέλος τα Etymotic MC2, με πολύ καλό ήχο επίσης, εξαιρετικό isolation (με τα flanges), ίσως λίγο καλύτερο από τα Shure αλλά το καλώδιό τους δεν μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη, κάτι που επιβεβαιώθηκε αφού ο συνάδελφος που τα πήρε σε δύο μήνες τα έκοψε.

Αν δεν θες IEM ντε και καλά, τα Nokia Purity (τα on ear) έχουν φανταστικό ήχο και isolation, πιο bass heavy από τα Shure αλλά όχι bass heavy γενικά, φανταστική ποιότητα και τα controls δουλεύουν άψογα με Android και Mac. Αλλά δυστυχώς τα παρόπλισα γιατί μου πονάνε τα αυτιά μετά από πολύ λίγη ώρα. Ότι και να κάνω δεν μπορώ να τα διορθώσω.

Επίσης για over the ear, Audiotechnica M50, δοκιμασμένη και κλασσική λύση και νομίζω βγάζουν και καλώδιο με μικρόφωνο. Flat ήχος, αλλά είναι open με αποτέλεσμα το κακό isolation και οι άλλοι να ακούνε τι ακούς περίπου από το 70% της έντασης και πάνω.

 

Όπως βλέπεις εμένα η προτίμησή μου είναι στον flat ήχο και να ακούω μόνο μουσική (isolation). Οπότε κρίνω με βάση τα δικά μου αυτιά :)

disclaimer: δεν έχω "ΤΑ" αυτιά οπότε οι διαπιστώσεις για τον ήχο μπορεί να εκνευρίσουν τους audiophiles, αλλά τα ταπεινά αυτάκια μου εμένα αυτά ακούνε :)

 

Συνονόματε Χρήστο ελπίζω να σε κάλυψα λίγο.

 

Καταρχας ευχαριστω για την λεπτομερη απαντηση φιλε μου :)

Γενικα στοχευω σε flat cable μαζι με μικροφωνο και ενα minimal ελεγχο πανω σε music player (οπως Play/Pause + (Volume+- ή Next/Prev)).

 

Αν παω σε λυση διαφορετικη απο IEM, θα το σκεφτω σοβαρα :P δεν ξερω πραγματικα, αν θα το βολευομαι, αν.. πολλα πραγματα, οποτε δεν το σκεφτομαι για τωρα..

 

Κι εμενα με ενδιαφερει να ειναι γεματος ο ηχος, απλα σκεφτομαι στην τιμη, δεν θελω να ξεφυγω πολυ, γιατι εκατσαν τωρα αγορες κινητο, θηκη, screen protector και δεν θελω να ξεφυγω κατα πολυ απο θεμα budget.

Σκεφτομουν κατι μεχρι 50 euros, συνολο (με τα μεταφορικα) αν το παρω απο εξωτερικο, αλλιως μεχρι 40 αν γινει αγορα απο Ελλαδα.

 

Ας πουμε, αυτα εδω τα NoiseHush NX80 πως ειναι?

Ειχα δει και τα Coloud - Pop αλλα μαλλον δεν εχουν τοσο καλο ηχο απ'οτι ειδα σ'ενα review.

Edited by chris_asl
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω γι'αυτή τη θήκη πήγαινα, αλλά μετά διάβασα σχόλια στο xda πως γρατσουνάει τις γωνίες του κινητού. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο;

 

Ναι και από το reddit σχετικά σχόλια

 

 

φιλε μου οταν την βαζεις την θηκη,εκει που εχει την εγκοπη η θηκη για το On/off βαζεις το νυχι σου κ οπως την ανασηκωνεις μπαινει μια χαρα,το ιδιο κ στο βγαλε,βαλε το νυχι σου σε μια ακρη κ βγαινει μια χαρα.δεν κανει σημαδια κ μην ακου βλακειες.

Link to comment
Share on other sites

την spigen neo hybrid την αγοραζουμε απο το official site η απο αλλου πχ ebAY?να υποθεσω οτι δεν ειχει screen protector μεσα.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παιδα εχω παραγγειλει απο amazon την Neo Hybrid απο την Spigen, ομως δε μου εχουν δωσει tracking number, λετε να υπαρξει καποιο προβλημα?

Estimated delivery ελεγε για την τεταρτη 5 του μηνα.

 

αγγλικο ειναι.αλλα εχει τα παντα.

Ευχαριστω! θα το εχω στα υποψιν μου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδα εχω παραγγειλει απο amazon την Neo Hybrid απο την Spigen, ομως δε μου εχουν δωσει tracking number, λετε να υπαρξει καποιο προβλημα?

Estimated delivery ελεγε για την τεταρτη 5 του μηνα.

 

 

Ευχαριστω! θα το εχω στα υποψιν μου!

Δε δίνει tracking number το Amazon. Με ΕΛΤΑ θα σου έρθει τη μέρα που λέει.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα. Αν ένα μαγαζί μπορείς να εμπιστεύεσαι αυτό είναι το amazon

 

Δε δίνει tracking number το Amazon. Με ΕΛΤΑ θα σου έρθει τη μέρα που λέει.

 

Ωραια, ευχαριστω παιδια! Ανυπομονω :p :D

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε τελικα μετα απο 12 μερες η θηκη που αγορασα απο etsy.

 

Ομορφη με μαλακο υφασμα,σιγουρα γλυστραει το κινητο μεσα σε αυτην και μπορει να πεσει ομως με λιγη προσοχη δεν εχεις θεμα.

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/163/1v3z.png

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/534/hm65.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/853/jzp8.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/842/bz1m.png

 

14E περιπου σταλμενη.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το original bumper το έχετε δει πουθενά διαθέσιμο ?

 

Εδώ http://gr.mobilefun.com/42351-official-nexus-5-bumper---black.htm

Αλλά και ebay

Link to comment
Share on other sites

 

Δίνει όγκο άραγε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δίνει όγκο άραγε?

χμμ πρέπει να δίνει λίγο όγκο Γιάννη!!

 

μου φαίνεται λίγο χοντρή βασικά...

 

Link to comment
Share on other sites

Δίνει όγκο άραγε?

 

Δίνει αρκετό όγκο ναι. Την κρατησα 1 μήνα περιπου. Επίσης αλλοιώνει και το σχημα της, την κανει πιο τετραγωνισμένη.

Link to comment
Share on other sites

Δίνει αρκετό όγκο ναι. Την κρατησα 1 μήνα περιπου. Επίσης αλλοιώνει και το σχημα της, την κανει πιο τετραγωνισμένη.

Κακό αυτό! :(

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilecenter.gr//index.php?target=products&product_id=37119

Αυτή είναι τόσο καλη ;την έχει πάρει κανένας;

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε αυτη http://www.ebay.com/itm/181293171474?var=480313873449&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 .πολυ ευχαριστημενος αν και ειμαι κατα αυτων των θηκων.δενει πολυ καλα το κινητο και ειναι η πιο λεπτη που εχω βαλει..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε αυτη http://www.ebay.com/itm/181293171474?var=480313873449&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 .πολυ ευχαριστημενος αν και ειμαι κατα αυτων των θηκων.δενει πολυ καλα το κινητο και ειναι η πιο λεπτη που εχω βαλει..

ρε φίλε πάλι ξοδεύτηκες :) Σε μωβ την έχεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε πάλι ξοδεύτηκες :) Σε μωβ την έχεις ?

 

εννοειται φιλαρακι,μπρουκλικο χρωμα..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...