Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια,αυτη η θηκη..http://www.mobilefun.co.uk/cruzerlite-bugdroid-circuit-case-for-google-nexus-5-black-p41612.htm..εναι πιο μαλακη απο την spigen ultra fit? Edited by giorgossam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια,αυτη η θηκη..http://www.mobilefun.co.uk/cruzerlite-bugdroid-circuit-case-for-google-nexus-5-black-p41612.htm..εναι πιο μαλακη απο την spigen ultra fit?

 

ναι σίγουρα είναι τυπου gel

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα παραγγείλω της rearth μάλλον την διάφανη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.head-fi.org/t/686412/lg-quadbeat-2-appreciation-thread

Θεωρούνται πολύ καλά ακουστικά

 

Ευχαριστω για την προταση φιλε μου!

Σε αυτο που εστειλες βλεπω πολυ καλα λογια, σ'ενα thread στο xda ομως λενε πως δεν ειναι τοσο καλα :/

Τα εχεις εσυ μηπως αυτα?

 

 

Ασχετο, παρειγγειλα κι εγω screen protector απο ismooth, συνολο με μεταφορικα εχει παει 10 euros. Περιμενω να μου ερθουν :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την προταση φιλε μου!

Σε αυτο που εστειλες βλεπω πολυ καλα λογια, σ'ενα thread στο xda ομως λενε πως δεν ειναι τοσο καλα :/

Τα εχεις εσυ μηπως αυτα?

 

 

Ασχετο, παρειγγειλα κι εγω screen protector απο ismooth, συνολο με μεταφορικα εχει παει 10 euros. Περιμενω να μου ερθουν :)

Προσωπικά το head-fi το εμπιστεύομαι όσον αφορά στα ακουστικά. Είχα τα ΜΗ1 που λέει ότι τα LG είναι καλύτερα και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλά. Είναι μόνο άβολα γιατί έχουν χοντρό καλώδιο με αποτέλεσμα να βγαίνουν από το αυτί. Επίσης ήταν σχετικά δύσκολο να τα βρω σε λογική τιμή. Σαν ήχος, είναι σαφώς καλύτερα από τα ακουστικά της Samsung, περίπου στα ίδια με του HTC One και υποδεέστερα από τα Shure SE215. Αυτά έχω από "ψείρες" οπότε με αυτά συγκρίνω.

 

Εσένα τι σε ενδιαφέρει στα ακουστικά? Ο ήχος, το look, η άμεση αγορά?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το head-fi το εμπιστεύομαι όσον αφορά στα ακουστικά. Είχα τα ΜΗ1 που λέει ότι τα LG είναι καλύτερα και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλά. Είναι μόνο άβολα γιατί έχουν χοντρό καλώδιο με αποτέλεσμα να βγαίνουν από το αυτί. Επίσης ήταν σχετικά δύσκολο να τα βρω σε λογική τιμή. Σαν ήχος, είναι σαφώς καλύτερα από τα ακουστικά της Samsung, περίπου στα ίδια με του HTC One και υποδεέστερα από τα Shure SE215. Αυτά έχω από "ψείρες" οπότε με αυτά συγκρίνω.

 

Εσένα τι σε ενδιαφέρει στα ακουστικά? Ο ήχος, το look, η άμεση αγορά?

 

Το χοντρο καλωδιο που αναφερεις εννοεις πως ειναι το flat σωστα? (οπως εδω)

 

Γιατι να βγαινουν απο το αυτι? Εγω στα HTC ειχα βρει ενα τροπο να βρισκουν αντισταση και να μην βγαινουν..

Αλλα ειχα αλλαξει το "μαξιλαρακι" (αυτο που μπαινει στο αυτι) απο το μεσαιο που ειχε στο μικρο, παιζει και αυτο ρολο για το να σου καθεται κανονικα στο αυτι χωρις να πεφτει.

 

Με ενδιαφερει ο ηχος, ας πουμε στο PowerAmp που χρησιμοποιω σαν player, εχω καθισει και εχω ρυθμισει equalizer για καλυτερο ηχο συμφωνα με το ειδος μουσικης που ακουω (ας πουμε τα θελω για house, deep house, mainstream μουσικη).

Τωρα για το look, εχω δει κατι iLuv στο Public, που ειναι γαλαζια, κιτρινα, εεε δε μπορω να κυκλοφορησω με κατι τετοιο :lol::lol:

 

Ειχα σκεφτει μεχρι και αυτα που ειναι σαν φερμουαρ αλλα δεν ξερω αν βολευουν τοσο...

Τωρα για την αμεση αγορα, δε με ενδιαφερει, μπορω να περιμενω και 1-2 βδομαδες..

 

Αν εχεις να προτεινεις κατι αλλο, ευπροσδεκτο :) (το λεω επειδη ρωτησες τι με ενδιαφερει, απο ηχο, etc).

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πια ακοιστικά έχει μέσα η συσκευασία nexus 5 που κυκλοφορεί σε μερικές χώρες;

Aν τα έχει κάποιος ας μας πει τον τύπο ή από που μπορούμε να τα πάρουμε;

 

Επίσης το LG quick cover CCF-300 από που μπορούμε να το πάρουμε εντός ή εκτός;

 

Eυχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

αυτον εδω τον εχουν παρει μερικοι φιλοι,φαινεται πολυ ικανοποιητικος για οποιον ψαχνει ασυρματη φορτιση..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2611246

 

καποιος που να εχει παρει φθηνο handsfree μεσω νετ?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την προταση φιλε μου!

Σε αυτο που εστειλες βλεπω πολυ καλα λογια, σ'ενα thread στο xda ομως λενε πως δεν ειναι τοσο καλα :/

Τα εχεις εσυ μηπως αυτα?

 

 

Ασχετο, παρειγγειλα κι εγω screen protector απο ismooth, συνολο με μεταφορικα εχει παει 10 euros. Περιμενω να μου ερθουν :)

 

Εγώ πληρωσα 12,70 πριν 5 μέρες.

Η τιμή είναι ίδια τα μεταφορικά τα έχεις υπολογίσει..δες και την χρέωση στην κάρτα σου

Edited by M_SAK
BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να αγοράσω ismooth και μαλλον θα τις παρω απο το site της εταιριας. Εσένα σου ήρθανε; Και αν ναι, ποσες μερες κανανε;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την προταση φιλε μου!

Σε αυτο που εστειλες βλεπω πολυ καλα λογια, σ'ενα thread στο xda ομως λενε πως δεν ειναι τοσο καλα :/

Τα εχεις εσυ μηπως αυτα?

 

 

Ασχετο, παρειγγειλα κι εγω screen protector απο ismooth, συνολο με μεταφορικα εχει παει 10 euros. Περιμενω να μου ερθουν :)

 

Όχι δεν τα έχω αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα τα πάρω.Άκουσα τα quadbeat και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.Τα quadbeat 2 λένε ότι είναι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ο γνησιος ασηρματος φορτιστης ειναι 1,8Α?

 

ναι ειναι στανταρ

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το χοντρο καλωδιο που αναφερεις εννοεις πως ειναι το flat σωστα? (οπως εδω)

 

Γιατι να βγαινουν απο το αυτι? Εγω στα HTC ειχα βρει ενα τροπο να βρισκουν αντισταση και να μην βγαινουν..

Αλλα ειχα αλλαξει το "μαξιλαρακι" (αυτο που μπαινει στο αυτι) απο το μεσαιο που ειχε στο μικρο, παιζει και αυτο ρολο για το να σου καθεται κανονικα στο αυτι χωρις να πεφτει.

 

Με ενδιαφερει ο ηχος, ας πουμε στο PowerAmp που χρησιμοποιω σαν player, εχω καθισει και εχω ρυθμισει equalizer για καλυτερο ηχο συμφωνα με το ειδος μουσικης που ακουω (ας πουμε τα θελω για house, deep house, mainstream μουσικη).

Τωρα για το look, εχω δει κατι iLuv στο Public, που ειναι γαλαζια, κιτρινα, εεε δε μπορω να κυκλοφορησω με κατι τετοιο :lol::lol:

 

Ειχα σκεφτει μεχρι και αυτα που ειναι σαν φερμουαρ αλλα δεν ξερω αν βολευουν τοσο...

Τωρα για την αμεση αγορα, δε με ενδιαφερει, μπορω να περιμενω και 1-2 βδομαδες..

 

Αν εχεις να προτεινεις κατι αλλο, ευπροσδεκτο :) (το λεω επειδη ρωτησες τι με ενδιαφερει, απο ηχο, etc).

Δεν εννοώ το flat, και τα HTC flat έχουν αλλά είναι πολύ λεπτό. Είναι χοντρό σαν καλώδιο και σχετικά ανελαστικό οπότε με την κίνηση πιέζεται και βγαίνει. Απλά το αναφέρω, μπορεί σε εσένα να κάθεται μια χαρά.

Από εκεί και πέρα, όπως είπα και πριν τώρα έχω τα Shure SE215 (χωρίς μικρόφωνο αλλά μπορείς να πάρεις καλωδιάκι με μικρόφωνο, καθώς είναι αποσπώμενο το καλώδιο από τα buds) που είναι εξαιρετικά. Αν και είναι υποκειμενικό το θέμα ήχος, είναι γεμάτος και flat, χωρίς υπερβολές σε κανένα από τα τρία (highs, mids, bass) και μακράν ότι πιο βολικό έχω φορέσει αφού τα συνηθήσεις σε μια-δυο μέρες. Πρόσφατα τα φόρεσα σε ταξίδι σχεδόν 16 ώρες συνεχόμενα. Τέλος, με τα foam buds είναι πρακτικά ωτοασπίδες με ακουστικό πάνω, οπότε απομονώνουν απίστευτα τους έξω θορύβους.

Επίσης έχω εμπειρία από τα Bose MIE2i που είναι πολύ όμορφα, με flat ήχο, ανετότατα αλλά όχι με τόσο καλό noise isolation. Δεν τα επέλεξα γιατί θεώρησα ότι η τιμή τους είναι πολύ υψηλή (σχεδόν 50 ευρώ παραπάνω από τα Shure) χωρίς να δικαιολογείται, συν ότι για μένα είναι πολύ σημαντικό το isolation.

Τέλος τα Etymotic MC2, με πολύ καλό ήχο επίσης, εξαιρετικό isolation (με τα flanges), ίσως λίγο καλύτερο από τα Shure αλλά το καλώδιό τους δεν μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη, κάτι που επιβεβαιώθηκε αφού ο συνάδελφος που τα πήρε σε δύο μήνες τα έκοψε.

Αν δεν θες IEM ντε και καλά, τα Nokia Purity (τα on ear) έχουν φανταστικό ήχο και isolation, πιο bass heavy από τα Shure αλλά όχι bass heavy γενικά, φανταστική ποιότητα και τα controls δουλεύουν άψογα με Android και Mac. Αλλά δυστυχώς τα παρόπλισα γιατί μου πονάνε τα αυτιά μετά από πολύ λίγη ώρα. Ότι και να κάνω δεν μπορώ να τα διορθώσω.

Επίσης για over the ear, Audiotechnica M50, δοκιμασμένη και κλασσική λύση και νομίζω βγάζουν και καλώδιο με μικρόφωνο. Flat ήχος, αλλά είναι open με αποτέλεσμα το κακό isolation και οι άλλοι να ακούνε τι ακούς περίπου από το 70% της έντασης και πάνω.

 

Όπως βλέπεις εμένα η προτίμησή μου είναι στον flat ήχο και να ακούω μόνο μουσική (isolation). Οπότε κρίνω με βάση τα δικά μου αυτιά :)

disclaimer: δεν έχω "ΤΑ" αυτιά οπότε οι διαπιστώσεις για τον ήχο μπορεί να εκνευρίσουν τους audiophiles, αλλά τα ταπεινά αυτάκια μου εμένα αυτά ακούνε :)

 

Συνονόματε Χρήστο ελπίζω να σε κάλυψα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

1.2 A είναι φίλε..Μην παραπληροφορείτε τον κοσμο!!

 

1.2Α είναι ο ενσύρματος φορτιστής. Ο ασύρματος nexus είναι 1.8Α. Καμία παραπληροφόρηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να φορτίζουμε το nexus 5 με τον φορτιστή της συσκευασίας του nexus 4;

 

Eπίσης μήπως γνωρίζει κανείς πια ακοιστικά έχει μέσα η συσκευασία nexus 5 που κυκλοφορεί σε μερικές χώρες;

 

Ακόμη το LG quick cover CCF-300 από που μπορούμε να το πάρουμε εντός ή εκτός;

 

Eυχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ο ιδιος ειναι

 

ακουστικα δεν εχει

 

 

Σε μερικές χώρες έχει ακουστικά η συσκευασία, αλλά ποιος είναι ο κωδικός τους;

 

Eυχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές χώρες έχει ακουστικά η συσκευασία, αλλά ποιος είναι ο κωδικός τους;

 

Eυχαριστώ!

 

δε νομιζω σε καμια χωρα να εχει ακουστικα,οτι εγινε με το 4 γινεται και τωρα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές χώρες πρεπει να έχει λογο διαφορετικης νομοθεσιας. Νομιζω Γαλλία? Κάπου εδώ μέσα το διάβασα, οποιος ενδιαφέρεται μπορεί να κανει ενα search

ΥΓ:Ίσως σε κάποιο άλλο τοπική του Νέξους 5,μου φαίνεται στο [Επίσημο]

 

EDIT: Να το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5181885

Edited by johnannis
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές χώρες πρεπει να έχει λογο διαφορετικης νομοθεσιας. Νομιζω Γαλλία? Κάπου εδώ μέσα το διάβασα, οποιος ενδιαφέρεται μπορεί να κανει ενα search

ΥΓ:Ίσως σε κάποιο άλλο τοπική του Νέξους 5,μου φαίνεται στο [Επίσημο]

 

EDIT: Να το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5181885

 

οντως φιλε μου εχεις δικιο

 

περιεργα πραματα,κριμα τοτε που δεν εβαλαν σε ολα,σπαστικο να ψαχνεις ακουστικα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...