Jump to content

Online αναβάθμιση του K750i: Προβλήματα, απορίες


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;

    • ΝΑΙ
      0
    • ΟΧΙ
      0
    • Δεν ασχολούμαι με τα updates
      0


Recommended Posts

εγω παιδια μολις εκανα το update απο το site της se στο 750 μου και δουλευει μια χαρα!!!καμια σχεση με πριν.:D .

Γινεται να το κανω W800 online χωρις να εχω πιστοτικη?:!: :blink: ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόσο περίπου κρατάει το online update; Εδώ και κανένα δεκάλεπτο το πρόγραμμα έχει σταματήσει έχοντας γεμίσει όλο το progress bar, αλλά δεν κάνει τίποτα. Δεν έχει κολλήσει πάντως. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Εξαρτάται από τον τύπο σύνδεση που έχεις... Όσο πιο γρήγορη, τόσο καλύτερα :) Μπορεί δηλαδή να σου πάρει από ένα δεκάλεπτο έως και μια ώρα!

Πάντως σε καμία περίπτωση να μην διακόψεις τη διαδικασία της αναβάθμισης...

 

εγω παιδια μολις εκανα το update απο το site της se στο 750 μου και δουλευει μια χαρα!!!καμια σχεση με πριν.:D .

Γινεται να το κανω W800 online χωρις να εχω πιστοτικη?:!: :blink: ?

Από το site της SE κάτι τέτοιο δε γίνεται...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Egw exw na pw oti evala tin R1BC002 kai ola ok. Alla mou ekopse ligo eley8ero xwro apo ti mnimi tou kinitou alla kai apo tin karta mnimis !! :angry:

Apo to kinito mou ekopse gyrw sto 1.4 mb kai allo toso apo tin karta mnimis !:angry:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και εγω.Ενω εχω εγκαταστησει κανονικα το software που χρειαζεται για να κανω update στο κινητο μου συμβαινει το εξης.Επιλεγω γλωσσα κανονικα και μολις μου βγαζει την επιλογη για ΕΝΑΡΞΗ ή ΕΞΟΔΟΣ,παταω

ΕΝΑΡΞΗ και ενω περιμενω καποια λεπτα δεν ξεκιναει η αναβαθμιση και μενω στην ιδια εικονα.

Link to comment
Share on other sites

simera ekana kai ego update sto kinito kai eftihos ola pigan kala.Kai leo eftixos giati me to k700 moy vgike i pisti gia na toy kano update Oi paratirisis moy einai oi exis. Kanena kollima pleon, tahitero menu, pio dinatos ixos.

To tilefono to eho apo perisi (apo ta prota poy irthan stin ellada) kai den toy ixa kani kanena update eos simera.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

paidia exw parei to kinito edw k liges meres k eipa na prospathisw na kanw anavathmisi alla tpt!!!exw tin ekdosi R1AA008 kai den me afinei na kanw anavathmisi me tpt!kanw oti mou zitaei k ekei pou leei afiste to pliktro "c" i leei i syskevi sas exei ti teleytaia ekdosi i me petaei kateytheian sto arxiko parathyro pou leei enarksi i eksodos!an gnwrizei kapoios ti mporw na kanw gia na to anavathmisw as voithisei plz!!!thx!
S a Q !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

 

Πριν μερικές μέρες απέκτησα και εγώ το Κ750i και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Επειδή είμαι καινούργιος στο forum για Ericsson έχω την έκδοση λογισμικού R1BC002 . Είναι η τελευταία έκδοση ? Εάν όχι αξίζει να την αναβαθμίσω ? Διορθώνει κάτι σημαντικό ?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Stl05

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

 

Πριν μερικές μέρες απέκτησα και εγώ το Κ750i και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Επειδή είμαι καινούργιος στο forum για Ericsson έχω την έκδοση λογισμικού R1BC002 . Είναι η τελευταία έκδοση ? Εάν όχι αξίζει να την αναβαθμίσω ? Διορθώνει κάτι σημαντικό ?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Stl05

Δεν ειναι τελευταια.Τελευταια ειναι η R1AA008.

Απο εμπειρια σου λεω οτι αν δεν εχεις καποιο σημαντικο προβλημα να μην κανεις ποτε αναβαθμιση,δεν κερδιζεις κατι.Να κανεις μονο αν εχεις καποιο προβλημα.Αυτην εχω εγω σε V.LIVE αλλα με κοσμοτε καρτα και μου βγαζει φυσιμα-τσιτσιρισμα το ακουστικο,ενω με βονταφον καρτα δουλευει σωστα.Μου ειπαν μεσα στο μηνα θα βγει αλλο software για να αντιμετωπισει αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τελευταια.Τελευταια ειναι η R1AA008.

 

Δυστυχώς φίλε μου κάνεις λάθος. Η τελευταία έκδοση είναι η R1BC002. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου κάνεις λάθος. Η τελευταία έκδοση είναι η R1BC002. :cool:

Τελικά μπερδεύτηκα !!

 

Άρα η τελευταία είναι αυτή που έχω R1BC002 ?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Stl05

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ??? Ξέρει κάποιος να που να πει ?

 

snif snif …. Τελικά Είμαι άσχετος

Την τελευταία έχεις :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία έχεις :)

Εγω σου ειπα σχετικα με το software βαση τι μου ειπαν στην Ericsson στην Γλυφαδα.Το δικο μου ειναι Vodafone live( αν εχει σχεση) και περιμενω τελος του μηνα να παω που θα βγει αλλο software.Τα ιδια μου ειπαν και απο την Ericsson.Αλλα αν ο φιλος εχει την R1B μαλλον υπαρχει συγχιση στο s.e της Γλυφαδας.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με την τελευταια εκδοση αλλα αυτο το τελικο "ς" ποτε θα το βαλουν ημαρτον!!!

for all that know where this path will lead them

along the border we have tried to fight them

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με την τελευταια εκδοση αλλα αυτο το τελικο "ς" ποτε θα το βαλουν ημαρτον!!!

Μάλλον έχουν προηγούμενα με το ς στη SE... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει! Έκανα on-line αναβάθμιση από RIN035 σε R1BC002 (τελευταία) και το κολπάκι που είχα κάνει με τη MStick 1GB σε 2 GB δεν ισχύει πλέον. Επιπρόσθετα δεν αναγνωρίζει 2 GB ούτε όταν αυτό έχει γίνει σε άλλο παλιό Κ750. Είναι μήπως δυνατόν να ξανα γυρίσω σε παλιότερη έκδοση λογισμικού και πώς; Thanks anyway.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

 

Πριν μερικές μέρες απέκτησα και εγώ το Κ750i vodafone live και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Επειδή είμαι καινούργιος στο forum για Ericsson έχω την έκδοση λογισμικού R1N035 . Είναι η τελευταία έκδοση ? Εάν όχι αξίζει να την αναβαθμίσω ? Διορθώνει κάτι σημαντικό

Επίσης πως μπορω να διαχειριστω τις επαφές μέσω Η/Υ

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,απο εχτές άρχισε να τρεμοπαίζει η οθόνη του κινητού μου.Εμφανίζονται παράλληλες οριζόντιες γραμμές σε όλη την οθόνη οι οποίες τρεμοπαίζουν.Ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κανέναν , που μπορώ να απευθυνθώ για service και για πόσο ισχύει η εγγυηση του κινητού???

Έυχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,απο εχτές άρχισε να τρεμοπαίζει η οθόνη του κινητού μου.Εμφανίζονται παράλληλες οριζόντιες γραμμές σε όλη την οθόνη οι οποίες τρεμοπαίζουν.Ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κανέναν , που μπορώ να απευθυνθώ για service και για πόσο ισχύει η εγγυηση του κινητού???

Έυχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Παρόλο που δεν αφορά το online update του k750.

Αν και δεν νομίζω να γίνει κάτι, δοκίμασε να σετάρεις τις ρυθμίσεις οθόνης από το κρυφό μενού.

Για το που μπορείς να βρεις service, κατέβασε τον κατάλογο από δω:

http://briefcase.pathfinder.gr/file/geofil/25868/519461

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!Πάω να ανοίξω το πρόγραμμα της αναβάθμισης και μου βγάζει το εξής μήνυμα:Missing JVM - Could not located a Java Virtual Machine!!! ΒΟΗΘΕΙΑ.... Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξανακάνει update?

Αν δεν έχεις απεγκαταστήσει κάτι σχετικό με την java στο pc σου μάλλον χρειάζεσαι reboot

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει! Έκανα on-line αναβάθμιση από R1N035 σε R1BC002 (τελευταία) και το κολπάκι που είχα κάνει με τη MStick 1GB σε 2 GB δεν ισχύει πλέον. Επιπρόσθετα δεν αναγνωρίζει 2 GB ούτε όταν αυτό έχει γίνει σε άλλο παλιό Κ750. Είναι μήπως δυνατόν να ξανα γυρίσω σε παλιότερη έκδοση λογισμικού και πώς; Thanks anyway.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει! Έκανα on-line αναβάθμιση από R1N035 σε R1BC002 (τελευταία) και το κολπάκι που είχα κάνει με τη MStick 1GB σε 2 GB δεν ισχύει πλέον. Επιπρόσθετα δεν αναγνωρίζει 2 GB ούτε όταν αυτό έχει γίνει σε άλλο παλιό Κ750. Είναι μήπως δυνατόν να ξανα γυρίσω σε παλιότερη έκδοση λογισμικού και πώς; Thanks anyway.

Όχι, δε γίνεται κάτι τέτοιο πλέον...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε γίνεται κάτι τέτοιο πλέον...

Φίλε μου, μόλις τό έκανα (με "Davinci Team" flash) και έχω πάλι R1N035! Τώρα προσπαθώ να βάλω ελληνικό μενου - ελληνικά για επαφές, SMS κλπ υπάρχουν κανονικά, οπότε δεν "τρελαίνομαι". Παρεπιπτόντως, η mem stick 1GB ξαναφορμαρίστηκε σε 2GB! ("mp3 joy") :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...