Jump to content

Online αναβάθμιση του K750i: Προβλήματα, απορίες


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;

    • ΝΑΙ
      0
    • ΟΧΙ
      0
    • Δεν ασχολούμαι με τα updates
      0


Recommended Posts

Λοιπον παιδια εκανα και γω την αναβαθμιση απο R1N0035 σε R1AA0008 πριν απο λιγο και δεν βλεπω καμια απολυτως διαφορα στο κινητο μου!

Τα ελληνικα δεν χρειαστηκε να κανω master reset για να τα επαναφερω...

Υπηρχαν κανονικα. Εκανα το τεστ για να δω ποια εκδοση εχω τωρα και λεει κανονικα R1AA0008 και εκδοση καμερας 4.5. Αυτο επρεπε να λεει για την καμερα?

Οποτε ολα κανονικα ειναι μαλλον ετσι?

Μενει να το αφησω για ωρα ανοιχτο για να δω αν θα εμφανιστουν παλι τα περιβοητα "μαυρα κουτια" και ολα τα συναφη με αυτα προβληματα που βγαζει η συσκευη ....

Για να δουμε.....

Οσο ζω ελπιζω!!!

 

Στο service point ειπαν πως για να ειναι πετυχημενη η αναβαθμιση, χρειαζεται ενα master reset. Καποιος φιλος ειπε πως τα μαυρα κουτια (που εγω προσωπικα δεν εχω δει ποτε... παρα μονο σε κατι gif αρχεια οπου φυσικα και ηταν μαυρα καθως το gifaki ειχε μαυρο φοντο) ειναι θεμα καρτας SIM και οχι κινητου. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αυτο αληθεια.

 

Για το BT, ειχα και γω καποια μικροπροβληματα. Με την δευτερη φορα παντα ξεπερνιοντουσαν. Οταν ομως κανεις safe pairin μεταξυ 2 συσκευων, δεν υπαρχει κανενα προβλημα απολυτως.

 

:)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την memory stick για να την κανεις format χρειαζεται ενας κωδικος τηλεφωνου λεει.

Ποιος ειναι αυτος? Δεν τον εχω πειρξει ποτε οποτε μαλλον θα ειναι ο default.

Ποιος ειναι?

Thanks!

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Την memory stick για να την κανεις format χρειαζεται ενας κωδικος τηλεφωνου λεει.

Ποιος ειναι αυτος? Δεν τον εχω πειρξει ποτε οποτε μαλλον θα ειναι ο default.

Ποιος ειναι?

Thanks!

 

Για το ΒΤ ειναι το 0000 (4 μηδενικα). Δοκιμασε το :X

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Την memory stick για να την κανεις format χρειαζεται ενας κωδικος τηλεφωνου λεει.

Ποιος ειναι αυτος? Δεν τον εχω πειρξει ποτε οποτε μαλλον θα ειναι ο default.

Ποιος ειναι?

Thanks!

Μαλλον το 0000 :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια ειμαι ετοιμος να κανω format την mem sticκ και master reset τωρα!

Κατι τελευταιο. Αν κανω αυτα τα δυο, οι επαφες μου θα χαθουν η δεν θα πειραχτουν καθολου? Μονο για τις επαφες με νοιαζει γιατι εφαρμογες, ηχοι, θεματα κτλ δεν εχω πολλα αφου αγορασα προσφατα το κινητο.

Με τον τηλ. καταλογο τι παιζει? Σβηνεται?

Ευχαριστω πολυ και παλι! :)

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια ειμαι ετοιμος να κανω format την mem sticκ και master reset τωρα!

Κατι τελευταιο. Αν κανω αυτα τα δυο, οι επαφες μου θα χαθουν η δεν θα πειραχτουν καθολου? Μονο για τις επαφες με νοιαζει γιατι εφαρμογες, ηχοι, θεματα κτλ δεν εχω πολλα αφου αγορασα προσφατα το κινητο.

Με τον τηλ. καταλογο τι παιζει? Σβηνεται?

Ευχαριστω πολυ και παλι! :)

 

 

Κανε back up ;)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous!egkatestisa ki egw tin teleutaia anavathmisi sto kinito.eixa tin R1N035 opou ki auti itan kaluteri apo tin proigoumeni pou eixa.Twra to kinito einai pio grigoro kai genika den kollaei opws prin kai den xreiazontai restart.toulaxiston mexri stigmis.to mono psegadi einai oti otan xrisimopoiisa tin kamera to tetragwnaki pou vgazei sti mesi gia to auto focus itan mauro.auto omws egine mia kai monadiki fora kai den ksanagine.gia mena aksizei i teleutaia anavathmisi!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα για τρίτη φορά αναβάθμιση σήμερα μιας και το updater κατέβασε και άλλα αρχεία και πήγε στην έκδοση 1,2,12,2

Δεν φαντάζομαι οτι θα αλλάξει κάτι, απλά οφείλω να δοκιμάσω την τύχη μου μπας και απαντήσω ..... σε καμιά κλήση

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Κανε back up ;)

 

Τα files τα εχω κανει back up ηδη φιλε μου.

Τον τηλ. καταλογο πως να τον κανω back up???

Δεν ξερω :X

Οσο για τον τελευταιο φιλο. Τι εννοεις αλλαξε ο updater?

Αυτο που κατεβαζεις στην αρχη πριν συνδεσεις το τηλεφωνο? Που ειναι 33.9Mb?

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τον τελευταιο φιλο. Τι εννοεις αλλαξε ο updater?

Αυτο που κατεβαζεις στην αρχη πριν συνδεσεις το τηλεφωνο? Που ειναι 33.9Mb?

 

Ακριβώς. Εγώ είχα κατεβάσει τη πρώτη έκδοση και είχα κάνει αναβάθμιση το Κ750. Μετά από περίπου 10 μέρες υπήρξε νέα έκδοση (αυτή που ανακοινώθηκε στο Ελληνικό site) και χθές που δοκίμασα για τρίτη φορά έκανε και πάλι update και πήγε στην 2.2.12.2

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Τα files τα εχω κανει back up ηδη φιλε μου.

Τον τηλ. καταλογο πως να τον κανω back up???

Δεν ξερω :X

Οσο για τον τελευταιο φιλο. Τι εννοεις αλλαξε ο updater?

Αυτο που κατεβαζεις στην αρχη πριν συνδεσεις το τηλεφωνο? Που ειναι 33.9Mb?

Τον κατάλογο , μπορείς να τον κάνεις back up με συγχρονισμό με το outlook ή με κάποιο πρόγραμμα όπως το MyPhoneExplorer . Εγώ τον έχω στο Outlook , ώστε να ανανεώνω τις επαφές αυτόματα σε PC - K750 - PocketPC κατά τον συγχρονισμό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω αναβάθμιση αλλά αντιμετωπίζω προβλημα:

Κατέβασα και εγκατέστησα το πρόγραμμα αναβάθμισης κανονικά. Το άνοιξα, έτρεξε την πρώτη φορά και εγκατέστησε τους drivers αλλά από εκεί και πέρα έχω κολλήσει σε μια κυκλική διαδικασία (ίδια με αυτή που έκανα για να εγκαταστήσω τους drivers). Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Τα files τα εχω κανει back up ηδη φιλε μου.

Τον τηλ. καταλογο πως να τον κανω back up???

 

Με το προγραμμα της SE γινεται back up στο Μicrosoft Outlook.

Εγω προσωπικα, για να αποφευγω τα καλωδια κτλ, προτιμω το ΜyPhoneExplorer το οποιο ειναι 1) πιο γρηγορο 2) πιο ολοκληρωμενο (κανει ολοκληρωτικο back up - τουλαχιστον στην νεα του εκδοση).

 

Links για το MPE εχει δωθει σε προηγουμενο post :cool:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβάθμιση στο νεοτερο λογισμικο και πηγαν όλα ρολοι!!!

Αξίζε τελικά έγινε γρηγοροτερο και δυνατότατο (ηχητικά):)

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρεπεται ποτε περιπου το αγορασες το κινητο σου aurora?

Μηπως ρε παιδια αξιζει να τους το παω πισω και να τους το φερω στο κεφαλι αντι να κανω τα update απο το σπιτι?

Το θεμα ειναι οτι το κινητο το αγορασα την Δευτερα πριν 4 μερες....

Αυτο που εγραψα και στο αλλο thread.

Μηπως τελικα ειναι προβλημα hardware και οχι software?

Α...:) Είναι ωραία η ιστορία μου: Το αγόρασα από το πλαίσιο στην καλαμαριά στις 8/10/2005 αφού βέβαια είχα πάει πρώτα στον γερμανό και με απόλυτη βεβαιότητα μου έλεγε ότι δεν υπάρχει ούτε ένα κομμάτι k750 και w800 στην θεσ/νικη :blink: γιατί ο ίδιος τα φέρνει και τα προμηθεύει στο πλαίσιο!!!:blink: :wacko: Απ'την άλλη επειδή το πλαίσιο καλαμαριάς είναι δεύτερο σπίτι μου (πάω 3φορές την βδομάδα)πήρα τηλεφωνο μια γνωστή μου εκεί και μου λέει έχω 4 k750 & 3 w800 :worry: ! Όταν ενημέρωσα τον υπάλληλο του γερμανού ότι βρήκα στο πλαίσιο τόσα κομμάτια μόνο τρελλή δεν με έβγαλε ή χαζή:blink: !! Εγώ πάντως το πήρα και δύο φίλες μου ήταν σε λιστα αναμονής επί ένα μήνα!!:D :p

:love:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθεια σας παρακαλω!

Εκανα back up τις επαφες μου με το MyPhoneExplorer αλλα δεν μπορω να τις ξαναπερασω στο τηλεφωνο μετα το master reset και το format!!!

Δεν βλεπω καμια επιλογη που να λεει restore contact numbers η κατι τετοιο!

Help!!!

Thanks :)

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθεια σας παρακαλω!

Εκανα back up τις επαφες μου με το MyPhoneExplorer αλλα δεν μπορω να τις ξαναπερασω στο τηλεφωνο μετα το master reset και το format!!!

Δεν βλεπω καμια επιλογη που να λεει restore contact numbers η κατι τετοιο!

Help!!!

Thanks :)

 

πρόσθετα--->επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αγου εγκαταστισω τους drivers και κατεβασω το προγραμμα τι κάνω?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και έγω σήμερα καινούργιο με την R1AA008 ήδη περασμένη μιλάμε τώρα από θέμα ακουστικού είναι καμπάνα και πιο γρήγορο μενού σαφέστατα,μπράβο στην SE.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την R1N035, τι θα κερδισω αν παω στη τελευταια? 2 πραγματα με ενοχλουν, οταν ακουω μουσικη και πατησω το κουμπι του shortcut κολλαει παντα μα παντα το κινητο και επισης οτι το ακουστικο εχει πολυ σιγανη ενταστη.

 

Εχω διαβασει σε ξενα φορουμς οτι βελτιωνεται ο ηχος των hands free που ειναι ηδη πολυ δυνατος, με το ηχο του ακουστικου εγινε κατι?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να βλέπουμε ποια έιναι η τελευταία έκδοση firmware χωρίς να συνδέουμε το κινητο κ να κάνουμε την διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

Εχω την R1N035, τι θα κερδισω αν παω στη τελευταια? 2 πραγματα με ενοχλουν, οταν ακουω μουσικη και πατησω το κουμπι του shortcut κολλαει παντα μα παντα το κινητο και επισης οτι το ακουστικο εχει πολυ σιγανη ενταστη.

 

Εχω διαβασει σε ξενα φορουμς οτι βελτιωνεται ο ηχος των hands free που ειναι ηδη πολυ δυνατος, με το ηχο του ακουστικου εγινε κατι?

 

 

Η ένταση ιδιαίτερα του ακουστικού έχει αυξηθεί θεαματικά,πρωτύτερα όταν το είχα ξαναπάρει η σχετικά χαμηλή ένταση ακουστικού,σε εξωτερικά περιβάλλοντα ιδιαίτερα αντιληπτή,με έκανε να το πουλήσω.Τώρα μπορώ να πω μόνο ότι δεν θα το πουλήσω στα σίγουρα,ένταση καμπάνα.Το ακουστικό είχε τις δυνατότητες και πριν,διαπιστώνεται εύκολα από τα επιμέρους tests στο service menu,η ένταση default ήταν στην τρίτη μπαρίτσα ενώ μπορούσε να πάει στην έκτη μπαρίτσα αποδεικνύοντας τις δυνατότητες του,αλλά ήταν καθαρά θέμα software.

Φίλε Nrg,μην το σκέφτεσαι προχώρα το,κάντην,αξίζει 100% !!!!!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να βλέπουμε ποια έιναι η τελευταία έκδοση firmware χωρίς να συνδέουμε το κινητο κ να κάνουμε την διαδικασία?

 

Dystixos oxi. To exw psaksei kai egw para poly...alla... tipota!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...