Jump to content

Online αναβάθμιση του K750i: Προβλήματα, απορίες


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;

    • ΝΑΙ
      0
    • ΟΧΙ
      0
    • Δεν ασχολούμαι με τα updates
      0


Recommended Posts

To κάνω αυτό που μου λές αλλά αποσυμπιέζοντας μου βγάζει πολλά αρχεία και όταν τα μεταφέρω στο κινητό δεν τα αναγνωρίζει σαν εφαρμογή αλλά σαν μεμονομένα αρχεία έχοντας τον μπλε ρόμβο μπροστα. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To κάνω αυτό που μου λές αλλά αποσυμπιέζοντας μου βγάζει πολλά αρχεία και όταν τα μεταφέρω στο κινητό δεν τα αναγνωρίζει σαν εφαρμογή αλλά σαν μεμονομένα αρχεία έχοντας τον μπλε ρόμβο μπροστα. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????!!!!!!!!!!!

Κάνε rename το αρχείο σε .jar

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ποιό αρχείο. Όταν κάνω unzip εμφανίζονται πολλά αρχεία. Και όλα να τα κάνω rename πάλι τα αναγνωίζει σαν μεμονομένα. Όταν κάνω unzip πρέπει να εμφανίζεται μόνο ενα αρχείο για να μπορέσω να κάνω rename. ΒΟΉΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέσα σε ένα .zip αρχείο θα υπάρχουν τα προγράμματα με κατάληξη .jar, ένα ένα ή όλα μαζί θα τα επιλέξεις και δεξί κλικ send to->Bluetooth->k750

 

 

Offtopic

-------

Bill το χτύπησες βλέπω το κινητάκι ε;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιο firewall, απενεργοποίησέ το. Εμένα το NIS δεν αφήνει το παράθυρο ν'ανοίξει. Λάβε επίσης υπ'όψην σου ότι το παράθυρο κάνει λίγη ώρα ν'ανοίξει δεδομένου ότι φορτώνει την java.

 

 

Μιχάλης :alien:

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Σε πρώτη ευκαιρία θα δοκιμάσω πάλι
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο περισσότερο. Εγώ απ'ότι θυμάμαι περίμενα 5-10 λεπτά μέχρι να αρχίσει.
Ευχαριστώ πολύ
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Offtopic

-------

Bill το χτύπησες βλέπω το κινητάκι ε;

Δεν καταλαβαίνω τί εννοείς...:whistle::p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται τίποτα οταν το κανω rename. Ρε παιδιά εσείς πως βαλατε τις εφαρμογές που ειναι zip. βοηθήστε με!!!!!!!!!!!!!!111

Απο τις επιλογες φακελων θα επιλεξεις να φαινονται οι καταληξεις των αρχειων.επειτα θα κανεις rename το αρχειο.zip σε .jar και θα το στειλεις στο κιν.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις τον driver που θα βρείς εδώ για να μπορέσεις να κανεις την αναβάθμιση ;)

Εχω VL και προσπαθω να εγκαταστησω τον UpDate driver για να περασω Firmware και Software απο το DAVINCI TEAM, και παω στην επιλογη [Χωρις αναζητηση. Επιλογη του προγραμματος οδηγησης απο το χρηστη.] και επιλεγω το EPIUSB.INF μου βγαζει το μυνημα (Η καθορισμενη τοποθεσια δεν περιεχει πληροφοριες για το υλικο σας). Αν μπορειτε βοηθηστε με, Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

11. Μόλις τελειώσει αυτό το σημείο σας ζητάει να αποσυνδέσετε το κινητό σας από το καλώδιο, να το απενεργοποιήσετε, να περιμένετε 20", να πατήσετε το "C" (στο κινητό) και να συνδέσετε το καλώδιο

12. Το κινητό δεν ανοίγει μόνο του αυτή τη φορά, και μετά από λίγα λεπτά αρχίζει η αναβάθμιση.

13. Περιμένετε.... και αυτο ήταν περιμένουμε την καινούργια αναβάθμιση για να ξανακάνουμε τα ίδια!!!! :w00t

 

ΕΜΕΝΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΟ 11 ΤΟ ΚΙΝ ΜΕΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΤΙΤΛΟ ΑΝΑΒΑΘΙΣΜΙΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ... ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ 0% ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΩΡΑ

ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ? :worry:

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

11. Μόλις τελειώσει αυτό το σημείο σας ζητάει να αποσυνδέσετε το κινητό σας από το καλώδιο, να το απενεργοποιήσετε, να περιμένετε 20", να πατήσετε το "C" (στο κινητό) και να συνδέσετε το καλώδιο

12. Το κινητό δεν ανοίγει μόνο του αυτή τη φορά, και μετά από λίγα λεπτά αρχίζει η αναβάθμιση.

13. Περιμένετε.... και αυτο ήταν περιμένουμε την καινούργια αναβάθμιση για να ξανακάνουμε τα ίδια!!!! :w00t

 

ΕΜΕΝΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΟ 11 ΤΟ ΚΙΝ ΜΕΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΤΙΤΛΟ ΑΝΑΒΑΘΙΣΜΙΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ... ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ 0% ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΩΡΑ

ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ? :worry:

Δοκίμασε το κάμποσες φορές και θα πετύχει. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ και (μάλλον) φταίει το USB καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ημουν υποχρεωμενος σε οποιο μελος με βοηθουσε με αναλυτικες οδηγιες για το πως αφαιρω το live μενου μεσω davinci εχω διαβασει αλλα εχω μπερδευτει ... με το γνησιο καλωδιο γινεται ?τα flash files απο που τα κατεβαζω ?πηγα στο γνωστο site αλλα κατι client βρηκα μονο..οποιος εχει την διαθεση να βοηθησει ας μου στειλει pm να μην ενοχλω και τους αλλους με κατι που ξερουν
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

:mad: τα νευρα μου εχουν σπασει μια αναβαθμιση ειπα να κανω και εγω και το μετανιωσα. τα παρατησα κουραστικα εφαγα πολλες ωρες μπροστα το pc και αποτελεσμα τιποτα. Εχω R1JOO2 καλο δεν ειναι μωρε?

ποιες ειναι οι αλλαγες που θα εχει το κιν μετα την αναβαθμιση?

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

:mad: τα νευρα μου εχουν σπασει μια αναβαθμιση ειπα να κανω και εγω και το μετανιωσα. τα παρατησα κουραστικα εφαγα πολλες ωρες μπροστα το pc και αποτελεσμα τιποτα. Εχω R1JOO2 καλο δεν ειναι μωρε?

ποιες ειναι οι αλλαγες που θα εχει το κιν μετα την αναβαθμιση?

 

Αν δεν έχεις προβλήματα κάτσε εκεί που είσαι. Νομίζω ότι στις αναβαθμίσεις υπάρχουν πάντα bugs κι εμείς είμαστε τα πειραματόζωα.. :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να ξεκλειδωσει (sim lock) το Κ750 με το καλωδιο που υπαρχει στο κουτι μεσω davinci?? Αν ναι πως?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να ξεκλειδωσει (sim lock) το Κ750 με το καλωδιο που υπαρχει στο κουτι μεσω davinci?? Αν ναι πως?

 

Όταν λες να ξεκλειδώσει (sim lock) το K750i, τι εννοείς ακριβώς ? Τι σου έχει κλειδώσει η SIM ή το τηλέφωνο.?

Αν σου κλείδωσε η SIM ..... ή γνωστή διαδικασία μέσω PUK και παρόχου κάρτας.

Αν σου κλείδωσε η συσκευή τότε είναι δυνατό το ξεκλείδωμα με οποιαδήποτε έκδοση από 13.7 client και μετά του davinci (συνίσταται η 14.0) το καλώδιό σου (DCU-60) και 10€ φυσικά!

 

edit

Για δοκίμασε πρώτα το 0000 ...μήπως και...!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να ξεκλειδώσει (sim lock) το K750i, τι εννοείς ακριβώς ? Τι σου έχει κλειδώσει η SIM ή το τηλέφωνο.?

Αν σου κλείδωσε η SIM ..... ή γνωστή διαδικασία μέσω PUK και παρόχου κάρτας.

Αν σου κλείδωσε η συσκευή τότε είναι δυνατό το ξεκλείδωμα με οποιαδήποτε έκδοση από 13.7 client και μετά του davinci (συνίσταται η 14.0) το καλώδιό σου (DCU-60) και 10€ φυσικά!

 

edit

Για δοκίμασε πρώτα το 0000 ...μήπως και...!

 

χεχε :D Sim lock εχει το κινητο μου, δηλαδη δεν μου επιτρεπει να βαλω αλλη καρτα εκτος απο αυτη του δικτυου μου.

 

Μπορω με το davinci να ξεκλειδωσω το κινητο μου ωστε να δεχεται καρτες απο ολα τα δικτυα? Αν ναι μερικα links θα ηταν ευπροσδεκτα. Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

χεχε :D Sim lock εχει το κινητο μου, δηλαδη δεν μου επιτρεπει να βαλω αλλη καρτα εκτος απο αυτη του δικτυου μου.

 

Μπορω με το davinci να ξεκλειδωσω το κινητο μου ωστε να δεχεται καρτες απο ολα τα δικτυα? Αν ναι μερικα links θα ηταν ευπροσδεκτα. Ευχαριστω :)

 

Α μάλιστα, :O άρα είναι ή Τ-Mobile ή Ο2 ή παρόμοιο φαντάζομαι.!

Ε λοιπόν ισχύουν όσα είπα και πριν, δηλαδή : davinci client 14.0 + καλώδιο DCU-60 + 1 credit (10€) μια καλή σύνδεση (ADSL) και 10-15 λεπτά από την ζωή σου :D . Την διεύθυνση την ξέρεις φαντάζομαι (http://davinciteam.com/)!

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, :O άρα είναι ή Τ-Mobile ή Ο2 ή παρόμοιο φαντάζομαι.!

Ε λοιπόν ισχύουν όσα είπα και πριν, δηλαδή : davinci client 14.0 + καλώδιο DCU-60 + 1 credit (10€) μια καλή σύνδεση (ADSL) και 10-15 λεπτά από την ζωή σου :D . Την διεύθυνση την ξέρεις φαντάζομαι (http://davinciteam.com/)!

Καλή επιτυχία.

 

Orange :D Ρε συ και εγω αυτη την εντυπωση ειχα, αλλα μετα απο αρκετο ψαξιμο στο φορουμ τους ειδα οτι οσοι ρωταγαν αν γινεται με το dcu 60 τους απαντουσαν πως δεν γινεται και χρειαζεται το καλωδιο τους, και μιλαμε για ποστς του τελευταιου μηνα. Εισαι απολυτα βεβαιος? Αν θελεις και εχεις υποψιν μου δωσε μου καποιο λινκ που να λεει οτι οντως γινεται και αν ειναι δυνατον καποιο how-to, μη πανε τζαμπα και τα 10 Ευρω! :w00t:

 

Σε ευχαριστω και παλι :)

Link to comment
Share on other sites

Orange :D Ρε συ και εγω αυτη την εντυπωση ειχα, αλλα μετα απο αρκετο ψαξιμο στο φορουμ τους ειδα οτι οσοι ρωταγαν αν γινεται με το dcu 60 τους απαντουσαν πως δεν γινεται και χρειαζεται το καλωδιο τους, και μιλαμε για ποστς του τελευταιου μηνα. Εισαι απολυτα βεβαιος? Αν θελεις και εχεις υποψιν μου δωσε μου καποιο λινκ που να λεει οτι οντως γινεται και αν ειναι δυνατον καποιο how-to, μη πανε τζαμπα και τα 10 Ευρω! :w00t:

 

Σε ευχαριστω και παλι :)

 

Έχεις δίκιο :( τα ίδια διάβασα και 'γω. Αλλά επειδή δεν το διάβασα και από "επίσημα χείλη" κάνε μια δοκιμούλα. Κατέβασε ένα client (π.χ. το 14.0) και τρέξε το. Πάτα το κουμπί Read CID/Test cable. και ακολούθα την διαδικασία! (σβήσιμο του τηλεφώνου και σύνδεση με το καλώδιο στο PC πατώντας το C) Αν μπορείς να κάνεις unlock με το DCU-60 πρέπει να σου το λέει , αν όχι, πάλι θα σου λέει να χρησιμοποιήσεις data cable πράγμα που πολύ φοβάμαι πως θα είναι!.

Τότε δυστυχώς μόνο με service (data) cable και 25 € (άντε 20€ + αποστολή αν είσαι παλιός πελάτης) θα κάνεις την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο :( τα ίδια διάβασα και 'γω. Αλλά επειδή δεν το διάβασα και από "επίσημα χείλη" κάνε μια δοκιμούλα. Κατέβασε ένα client (π.χ. το 14.0) και τρέξε το. Πάτα το κουμπί Read CID/Test cable. και ακολούθα την διαδικασία! (σβήσιμο του τηλεφώνου και σύνδεση με το καλώδιο στο PC πατώντας το C) Αν μπορείς να κάνεις unlock με το DCU-60 πρέπει να σου το λέει , αν όχι, πάλι θα σου λέει να χρησιμοποιήσεις data cable πράγμα που πολύ φοβάμαι πως θα είναι!.

Τότε δυστυχώς μόνο με service (data) cable και 25 € (άντε 20€ + αποστολή αν είσαι παλιός πελάτης) θα κάνεις την δουλειά σου.

 

Καλα οι τυποι ειναι απαραδεκτοι... http://www.seuniverse.com/forums/showthread.php?p=13496#post13496 ολοκληρος administrator λεει οτι γινεται, αγοραζω εγω ο μλκς 10 Ευρω και μετα μαθαινω οτι πρεπει να τα βαλω στον.... μου!!!!! :w00t:

 

Επικοινωνησα μαζι τους και μου ειπαν οτι δεν γινεται, οποτε εκαναν και edit αυτο το ποστ. Ελεος... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...