Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πουλαγανε λοιπον το κ750ι 382 ευρω καινουργιο πριν 3.5 χρονια.

Σημερα με 199 αγοραζεις ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ το 6220c με τρελλες δυνατοτητες σε σχεση με το μουσιακο πλεον κ750ι.

Δεν μπορεις να τα συγκρινεις σε κανενα επιπεδο,ακομα και στην τιμη!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πουλαγανε λοιπον το κ750ι 382 ευρω καινουργιο πριν 3.5 χρονια.

Σημερα με 199 αγοραζεις ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ το 6220c με τρελλες δυνατοτητες σε σχεση με το μουσιακο πλεον κ750ι.

Δεν μπορεις να τα συγκρινεις σε κανενα επιπεδο,ακομα και στην τιμη!

 

Κοιτα εγω αν μπορουσα να το βρω καπου γυρω στα 100 ευρω θα το επερνα ευχαριστως ξανα...Δεν θα το περνα για τις δυνατοτητες που προσφερει αλλα για το πληκτρολογιο του. Το εχω αλλα μου εχει σπασει η οθονη αλλα ηταν το κινητο που με εχει βολεψει πιο πολυ απο οποιοδηποτε αλλο να στελνω μηνυματα...Εχει απιστευτα βολικο πληκτρολογιο οποτε αν μπορουσα να το ξαναβρω θα το περνα!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εχω 4 χρονια+ τωρα και απλα τα σπαει!δεν εχει παθει τπτ!Ειναι σαν nokia,που οτι και να του κανεις δεν καταλαβαινει Θεο!Σταθερη Αξια;)
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω το κινητο αυτο,αλλα δεν εχει ελληνικο μενου,μονο αγγλικο..

Μπορω να κανω καποια αναβαθμηση μονος μου και να του βαλω μεσα και τα ελληνικα? δεν το εχω πειραξει ποτε και δε ξερω πως γινεται η αναβαθμιση,μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο αυτο,αλλα δεν εχει ελληνικο μενου,μονο αγγλικο..

Μπορω να κανω καποια αναβαθμηση μονος μου και να του βαλω μεσα και τα ελληνικα? δεν το εχω πειραξει ποτε και δε ξερω πως γινεται η αναβαθμιση,μπορει καποιος να βοηθησει?

 

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/topic/updateserviceapplication/k750i?lc=el&cc=gr

 

ισως με την αναβαθμιση λογισμικου περαστουν και τα ελληνικα;)

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/topic/updateserviceapplication/k750i?lc=el&cc=gr

 

ισως με την αναβαθμιση λογισμικου περαστουν και τα ελληνικα;)

συγγνώμη που θα σας απογοητεύσω αλλά δε γίνεται έτσι απλά...Ο φίλος πρέπει να βρει τα αρχεία του λογισμικού(που περιέχουν Ελληνικά)και να τα περάσει μέσω xs++...;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη που θα σας απογοητεύσω αλλά δε γίνεται έτσι απλά...Ο φίλος πρέπει να βρει τα αρχεία του λογισμικού(που περιέχουν Ελληνικά)και να τα περάσει μέσω xs++...;)

 

νομιζα οτι μονο flasharisma κανεις με το xs++!Δε το ειχα ψαξει παρακατω!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου,είναι ενδιαφέρον το γεγονός ότι γίνεται ακόμα συζήτηση για συσκευή ηλικίας άνω των 4 ετών,όταν οι αλλαγές/εξελίξεις γίνονται με τόσο ταχείς ρυθμούς.Το θεωρώ ως ένδειξη επιτυχίας του συγκεκριμένου μοντέλου...

Γνωρίζετε άλλες συσκευές (της SE ή άλλης εταιρίας) με τέτοια απήχηση/αντοχή στο χρόνo;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η αλλαγη του κερσορα ποσο περιπου μπορει να κοστισει??

Λιγοτερα απο 20 ευρο.αλλα θα περιμενεις πολυ...:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λιγοτερα απο 20 ευρο.αλλα θα περιμενεις πολυ...:cool:

Ωραια ευχαριστω......και πρεπει να το παω σε μαγαζι της sony ή μπορω και στον Γερμανο πχ?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι η αλλαγή του κέρσορα?

Του joystick προφανώς.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω......και πρεπει να το παω σε μαγαζι της sony ή μπορω και στον Γερμανο πχ?:worry:

Στην θεση σου θα το πηγαινα στον "γερμανο" για καλυτερη εξυπηρετηση.

σε service point θα καθυστερησεις χωρις λογο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην θεση σου θα το πηγαινα στον "γερμανο" για καλυτερη εξυπηρετηση.

σε service point θα καθυστερησεις χωρις λογο.

Οκ ευχαριστω απλα ρωταω γιατι σκεφτομαι μηπως στον Γερμανο μου ζητησουν περισσοτερα χρηματα απο οτι στην sony:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω απλα ρωταω γιατι σκεφτομαι μηπως στον Γερμανο μου ζητησουν περισσοτερα χρηματα απο οτι στην sony:rolleyes:

o germanos εχει επισημο service.χρηματα τα ιδια ειναι,απλα θα εχεις καλυτερη αντιμετωπιση και το κινητο θα το παρεις αμεσα.

βεβαια εξαρταται και απο το καταστημα που θα πας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος που εχει το κ750ι πηγαινοντας στην κατσταση τηλεφωνου(εκει που δειχνει το ονομα του μοντελου,την μνημη,την ημερομηνια κ.α) φενεται και ο αριθμος του. Δεν θυμαται πως το κανε.

Μπορειτε να μου πειτε πως γινεται να το κανω να φενεται και μενα το νουμερο μου εκει?

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος που εχει το κ750ι πηγαινοντας στην κατσταση τηλεφωνου(εκει που δειχνει το ονομα του μοντελου,την μνημη,την ημερομηνια κ.α) φενεται και ο αριθμος του. Δεν θυμαται πως το κανε.

Μπορειτε να μου πειτε πως γινεται να το κανω να φενεται και μενα το νουμερο μου εκει?

 

Θα πρεπει να μπεις στον τηλεφωνικο καταλογο απο κει θα πας στις επιλογες καταλογου πανω πανω και θα μπεις στην επιλογη ειδικοι αριθμοι. Απο εκει θα επιλεξεις την δευτερη επιλογη που λεει οι αριθμοι μου. Εκει διαλεγεις το ειδος του τηλεφωνου που θα γραψεις δηλαδη κινητο, φαξ κτλ και θα στο βγαζει εκει που θες.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να μπεις στον τηλεφωνικο καταλογο απο κει θα πας στις επιλογες καταλογου πανω πανω και θα μπεις στην επιλογη ειδικοι αριθμοι. Απο εκει θα επιλεξεις την δευτερη επιλογη που λεει οι αριθμοι μου. Εκει διαλεγεις το ειδος του τηλεφωνου που θα γραψεις δηλαδη κινητο, φαξ κτλ και θα στο βγαζει εκει που θες.

 

Eυχαριστω!Αυτο ηταν.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

αθανατο! και η μπαταρια του μετα απο 3,5 χρονια μαμαει!!!

 

σκευτομαι να αλλαξω τα πλαστικα του απο εξω αλλα που μπορω να βρω ενα αλλο σε καλυτερη κατασταση??

Link to comment
Share on other sites

αθανατο! και η μπαταρια του μετα απο 3,5 χρονια μαμαει!!!

 

σκευτομαι να αλλαξω τα πλαστικα του απο εξω αλλα που μπορω να βρω ενα αλλο σε καλυτερη κατασταση??

σε ελληνικο ηλεκτρονικο μαγαζι μπορεις να βρεις αυθεντικη προσοαψη σε καλη τιμη και στα στελνει με αντικαταβολη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό μέρος για το προβλημά μου...(ελπίζω να βρίσκομαι).

Ας πάμε στο θέμα μου,εχω το αναφερόμενο μοντέλο και μου προέκυψε καποιο πρόβλημα.Μου έπεσε και έχει αχρηστευτεί η οθόνη,επίσης δεν δέχεται ούτε την "σιμ" κάρτα.Το θέμα τώρα είναι πως είχα πολύ σημαντικά νούμερα στον τηλεφωνικό κατάλογο και πως τα χρειάζομαι οπωσδήποτε λόγω δουλειάς (καταστράφηκα αν δεν βρω λύση..) δεν με ενδιαφέρουν τόσο πολύ αλλα περιεχόμενα που έχω μέσα π.χ μουσική κ.λ.π. Υπάρχει κάποια λύση ώστε να επαναφέρω αυτά που χρειάζομαι ;Να αναφέρω πως σε κάποιο κατάστημα κινητής τηλεφώνιας που επισκέφτηκα μου είπαν πως χρειάζεται επισκευή (αλλαγή οθόνης που θα μου κοστίσει 100-120 ευρώ οπως μου είπαν..αν ειναι δυνατόν) για να γίνουν κάποιες απαραίτητες ρυθμίσεις...

Θα εκτιμούσα πολύ αν βρισκόταν κάποια λύση για το προβλημά μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω γίνεται στα τυφλά να το συνδέσεις με το my phone explorer κ να πάρεις τα πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει το επισημο θεμα του SE K750 αλλα μιας και ρωτησες εχω την εντυπωση οτι αν πας στον γερμανο δινοντας ενα ποσο της ταξης των 5-10 ευρω θα σου βγαλουν ολες τις επαφες σου εκτυπωμενες σε χαρτι.

Πιθανον να γινεται και αυτο με το my phone explorer αλλα ειδικα αν δεν το εχεις ξαναχρησιμοποιησει το βλεπω λιγο δυσκολο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...