Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος ή κάποιο πρόγραμμα έκανε κάποια αλλαγή στο pc σου. :)

Το MVSBVM60.DLL ανήκει στην visual basic runtime library

download and install

Και ξαναεγκατέστησε το myPhoneExplorer :)

 

Χίλια ευχαριστώ! Μ' έσωσες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά γεια σας.

 

Φόρτισα το Κ750 για 2 ώρες χθες το βράδυ. Σήμερα το πρωί η μπαταρία ηταν σχεδόν στο τέλος με το που το άνοιξα.

 

Επιπλέον

1. Δεν βλέπει την κάρτα μνήμης ο υπολογιστής.

2. Δεν συνδέεται με το Myphonexplorer

3. Δε κάνει αναβάθμιση γιατί γενικώς δεν βλέπει το κινητό ο υπολογιστής.

4. Επαναφορά ρυθμίσεων(ολική-μερική)

 

Δοκίμασα τα παρακάτω.

 

Πέρασα όλους τους drivers. Κατέβασα το Update service ξανά. Δοκίμασα με άλλη μπαταρία, τα ίδια.

Τι να κάνω?

Το κινητό το έχω σχεδόν ένα χρόνο με κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εδώ δεν φαίνεται να είναι μόνο ένα το πρόβλημα. Το πρώτο που αναφέρεις μυρίζει μπαταρία που τα έχει φτύσει.

Τα υπόλοιπα όμως είναι άσχετα μ΄αυτό αλλά και μεταξύ τους.

Μάλλον πρέπει να την κάνεις την βολτίτσα μέχρι το κοντινότερο service point.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εδώ δεν φαίνεται να είναι μόνο ένα το πρόβλημα. Το πρώτο που αναφέρεις μυρίζει μπαταρία που τα έχει φτύσει.

Τα υπόλοιπα όμως είναι άσχετα μ΄αυτό αλλά και μεταξύ τους.

Μάλλον πρέπει να την κάνεις την βολτίτσα μέχρι το κοντινότερο service point.

 

Το θεμα ειναι πως και με άλλη μπαταρία μέσα,πάλι ο υπολογιστής δε μπορεί να δει το κινητό και ούτε να κάνει update.Και το θέμα ειναι πως αντε τρεχα τώρα σε service point. Ηδη εχω δωσει ενα w810 για κοιταγμα!

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση όμως έχει η μπαταρία με το ότι δεν βλέπει ο υπολογιστής την κάρτα μνήμης και ότι δεν συνδέεται με το MyPhoneExplorer; Καμία.

Άρα σίγουρα δεν είναι (μόνο) η μπαταρία το πρόβλημα.

Άλλη κάρτα ή και χωρίς την κάρτα στο κινητό, δοκίμασες να δεις αν συνδέεται το κινητό με τον υπολογιστή;

Επειδή αυτό θα σήμαινε ότι υπάρχει πρόβλημα (και) στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση όμως έχει η μπαταρία με το ότι δεν βλέπει ο υπολογιστής την κάρτα μνήμης και ότι δεν συνδέεται με το MyPhoneExplorer; Καμία.

Άρα σίγουρα δεν είναι (μόνο) η μπαταρία το πρόβλημα.

Άλλη κάρτα ή και χωρίς την κάρτα στο κινητό, δοκίμασες να δεις αν συνδέεται το κινητό με τον υπολογιστή;

Επειδή αυτό θα σήμαινε ότι υπάρχει πρόβλημα (και) στην κάρτα.

 

Σωστα, η μπαταρια δεν έχει καμία σχέση.Απλώς κατι πρέπει να παίζει με το software διότι η μπαταρία όσο και να φορτίζει μετα δείχνει άδεια.Δοκίμασα και με άλλη μπαταρία,τα ίδια.

 

Επισης δοκίμασα και με 3 άλλες κάρτες και δίχως καρτα και πάλι δεν το βλέπει ο υπολογιστής.Απλώς οταν συνδεω το Usb μου λεει 'φόρτιση' και δεν βλέπει τίποτα.:mad: :(

 

Τα αρχέια που εχει το stick τα βλέπει κανονικά πάντως το τηλέφωνο,τραγούδια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

@xenophon74

Τι να σου πω φίλε μου.

Όλα αυτά μαζί είναι λίγο περίεργα συμπτώματα. Ή μάλλον πολύ περίεργα συμπτώματα. Δεν του κάνεις και ένα εξορκισμό καλού κακού;

 

@mylw_4

Ποτέ. Τα είπαμε αρκετές φορές αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση?Εχω ενα Κ750 εδω και ενα χρονο με ms sandisk 1gb και παρουσιαζει τα εξης συμπτωματα.Αργει παρα πολυ ν ανοιξει(δηλαδη θελει κανενα 4-5 λεπτο για να ελθει στα ισια του) και αμα το ζορισεις στο σβησε γραψε σβηνει και κανει ρεσετ.Τα ιδια κανει και με την καρτα του της 64αρα αλλα και χωρις καρτα(να τονισω οτι η καρτα εχει αλλα 300ΜΒ ελευθερα)>Στο σερβις που τους το ειπα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει βλαβη οποτε δεν μπορουν να κανουν κατι.Τι να κανω>ΝΑ τους ζορισω περαιτερω η απλως θα χασω το χρονο μου(αφου δεν προκειται για εμφανη δυσλειτουργια)?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια λοιπον προχθες ενω εγραφα μηνυμα το κινητο τα επαιξε και σταματησαν να πατιουντε τα πληκτρα 1,2,3 το κουμπι για την κληση(η αριστερη παυλα δηλαδη) απο το joystick το κατω και το δεξια και το κουμπι για απενεργοποιηση του κινητου( και αυτο δεν δουλευει μονο οταν πας να το κλεισεις το κινητο, για να το ανοιξεις δουλευει το συγκεκριμενο κουμπι) το κινητο δεν επεσε κατω εκεινη την μερα και ολα εγιναν ενω ειχα ξεκινησει να γραφω μηνυμα..εκανα και αναβαθμιση της συσκευης και καθαρισα απο τις σκονες λιγο το κινητο αλλα τιποτα.. Το εχει παθει κανεις αλλος αυτο?το κινητο το εχω 2 χρονια..
Link to comment
Share on other sites

Αυριο το πάω Γερμανό μπας και γινει τίποτα,αλλιως servise point.:O

Thanks φίλε..:O

Και ο germanos ειναι επισημο service της sony ericsson.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χθες ενα καινουργιο κ750ι εγκατεστησα κανονικα το pc suite αλλα αρνειται να συνδεθει, δοκιμασα και ποιο νεες εκδοσεις του προγραμματος και τα ιδια,οι drivers φαινεται να εχουν εγκατασταθει κανονικα,το ιδιο συμβαινει και σε δευτερο pc που δοκιμασα.

Μηπως εχει κανεις καμμια ιδεα τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χθες ενα καινουργιο κ750ι εγκατεστησα κανονικα το pc suite αλλα αρνειται να συνδεθει, δοκιμασα και ποιο νεες εκδοσεις του προγραμματος και τα ιδια,οι drivers φαινεται να εχουν εγκατασταθει κανονικα,το ιδιο συμβαινει και σε δευτερο pc που δοκιμασα.

Μηπως εχει κανεις καμμια ιδεα τι συμβαινει?

Απεγκαταστησε το υπαρχον προγραμμα με αυτό ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος(εντολή) που να μπορω να σβήσω τα πάντα απο το κινητό(οχι απο την κάρτα κνημης)? Θέλω να το πάω για service και θα ήθελα να μην αφήσω κάτι μέσα...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος(εντολή) που να μπορω να σβήσω τα πάντα απο το κινητό(οχι απο την κάρτα κνημης)? Θέλω να το πάω για service και θα ήθελα να μην αφήσω κάτι μέσα...

Επαναφορα αρχικων ρυθμισεων!! τα σβηνει ολα...και φερνει το κινητο στην αρχικη του κατασταση.ο κωδικος ειναι 0000.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanks ;)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι απο εδώ που έχουν Κ750 πιστεύουν οτι θα το αντικαταστήσουν με το Κ850 όταν βγεί ; Εγώ πιστεύω πως μάλλον θα το αλλάξω ... άλλα σίγουρα δεν πρόκειται να το αποχωριστώ. Λογικά θα το κρατήσω σαν music player η εφεδρικό τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Πόσοι απο εδώ που έχουν Κ750 πιστεύουν οτι θα το αντικαταστήσουν με το Κ850 όταν βγεί ; Εγώ πιστεύω πως μάλλον θα το αλλάξω ... άλλα σίγουρα δεν πρόκειται να το αποχωριστώ. Λογικά θα το κρατήσω σαν music player η εφεδρικό τηλέφωνο.

Αν δεν μπορέσω να πάρω το iphone, θα πάρω σίγουρα το Κ850. Είναι λίγο άσχημο στις φωτογραφίες, αλλα ελπίζω απο κοντά να το συμπαθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μαζί θα πάμε φίλε Spartan_X για αλλαγή κινητού μετά την κυκλοφορία του Κ850. Ούτε εγώ πάντως πρόκειται να ξεφορτωθώ το Κ750 μου. Υπήρξαν κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου και δεν μπορώ να πώ ότι χάρηκα ιδιαίτερα. Για το Κ750 μόνο καλά λόγια έχω. :)

Την άλλη εβδομάδα κλείνω δύο χρόνια με το Κ750 (πρώτη φορά κρατώ 2 χρόνια το ίδιο κινητό) και η αυτονομία του είναι φοβερή, το τζόιστικ άψογο, και παρόλες τις τούμπες που έφαγε δεν έχει τίποτα απολύτως. Ούτε καν ένα σημαδάκι άξιο λόγου. :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πραγματικά μόνο καλά λόγια έχω για αυτό. Είναι το πρώτο κινητό που περνάει απο τα χέρια μου το οποίο το έχω 1μιση χρόνο ( φεβρουάριο του 2006 το πήρα ) και μετά τόσο καιρό ... δεν βλέπω κανένα λόγο να το αλλάξω! Πραγματικά, ασχέτως των βελτιώσεων και τον προηγμένων χαρακτηριστικών άλλων κινητών, το Κ750 εξακολουθεί να μου προσφέρει ακριβώς αυτά που θέλω. Αλλες εποχές ( και με άλλα κινητά ) δεν θα μου πέρναγε ουτε δεύτερη σκέψη...

 

Πιστεύω οτι το Κ750 θα γίνει ( αν δεν έχει γίνει ήδη ) κατί αντιστοιχό του θρυλικού "σκαραβαίου" για τα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...