Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως την εβδομαδα παραγωγης δεν την βλεπεις απο το κρυφο μενου αλλα το γραφει κατω απο την μπαταρια του κινητου στην μορφη πχ 04W01 οπου τα πρωτα δυο ειναι το ετος ( 2004 ) και τα δευτερα η εβδομαδα.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ypex έχεις ενεργοποιήσει τους εθνικούς χαρακτήρες στις ρυθμίσεις για sms;

Εγώ αυτό έκανα και δεν έχω πρόβλημα με το "ς".

 

Ναι φίλε μου τους έχω ενεργοποιήσει. Γράφεις με Τ9 ή χωρίς; Με Τ9 δουλεύει αλλά εγώ θέλω να γράφω με τον παραδοσιακό τρόπο και η SE δεν μ'αφήνει. Με όσα ΝΟΚΙΑ είχα παλιότερα ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Κρίμα γιατι κατά τ'άλλα το τηλεφωνάκι φυσάει!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα ρε φιλε που ξεκαθαρισες τα πραγματα!

Τοσο καιρο ειχα την ψευδαισθηση οτι η Kωλοphone ολα αυτα τα κλειδωματα τα εβαζε στις συσκευες της για να μην μπορουμε να βαζουμε μονοι μας τα δικα μας MP3 και να ειμαστε αναγκασμενοι να τα κατεβαζουμε μεσω του Live με ΧΡΕΩΣΗ!

 

Αλλα εκανα λαθος απλα η συμπαθεστατη εταιριουλα θελει να προστατεψει τα πνευματικα δικαιωματα των καλλιτεχνων!

 

Να ναι καλα τα παιδια... :w00t:

Σωστότατος. Και λίγα έγραψες. Οχι προς τον φίλο της έρικσον, αλλα για την σιχαμερή κατάσταση της βόνταφον. :mad:

Link to comment
Share on other sites

-.ΕΝΑ τηλέφωνο με προσωπικότητα είναι το Κ750 που μας άρεσε για την καλή αίσθηση των πλήκτρων και τις πολλές λειτουργίες του. Ειδικότερα μας εντυπωίασε η πάντα ευκρινής οθόνη του που μπορεί να ρυθμιστεί η φωτεινότητά της σε σχέση με το Κ700, η πολύ καλή ποιότητα φωτογραφιών που μεταφέρονται άνετα στον υπολογιστή, η ταχεία απόκριση του μενού, τα νέα κινούμενα θέματα που είναι έξοχα, τα λίγα αλλά καλά 3D παιχνίδια που μπορούν να συγκριθούν με μία μιρκή παιχνιδομηχανή στο τομέα της ψυχαγωγίας, τη μεταφορά αρχείων με ΒΤ άνετα ακόμα και mp3 ολόκληρα που μπορούν να λειτουργήσουν ως ήχοι κλήσης, η δυνατότητα αναβάθμισης από το σπίτι, η μεγάλη επιλογή αρχείων ήχου και βίντεο αλλά και η ευκολία χειρισμού με τα ενδεικτικά κουμπιά που συμπληρώνουν την εικόνα μαζί με το πλούσιο ραδίοφωνο που λέει πολλά. ΔΕΝ ΜΑΣ άρεσαν όμως : στο μενού αναπαραγωγής ήχων και βίντεο όταν αρχεία με ελληνικούς χαρακτήρες δεν διαβάζονται σωστά όπως και στην οθόνη αναμονής η ημερομηνία σε γράμματα που είναι στα Αγγλικά, η ποιότητα βίντεο που δεν μας ικανοποίησε πολύ και παραμένει στα 10 δευτ., η αδυναμία διαχείρσης από τη συσκευή της μνήμης συσκευής και της κάρτας μνήμης ανάλογα με τις απαιτήσεις αφού το κινητό δεν ρωτά που θέλουμε να αποθηκεύσουμε κάθε στοιχείο, η ένταση του ήχου που θέλαμε να είναι πιο δυνατή σε ορισμένους ήχους. ΕΥΚΟΛΙΕΣ

Ανοίξτε το κάλυμμα του φακού της ψηφιακής κάμερας του K750i και είστε έτοιμοι να απαθανατίσετε αυτή την ιδιαίτερη στιγμή. Το κινητό σας τηλέφωνο K750i είναι μια ψηφιακή κάμερα με εξαιρετική ποιότητα εικόνας. Και για τις στιγμές που θέλετε να απαθανατίσετε λίγη δράση, αυτό το τηλέφωνο τραβάει και βίντεο. Τα ρυθμιστικά της κάμερας του K750i μοιάζουν πολύ με αυτά στις δημοφιλείς ψηφιακές κάμερες. Το K750i συνοδεύεται από εύχρηστο λογισμικό επεξεργασίας εικόνων για υπολογιστή. Δημιουργήστε πολλαπλά άλμπουμ φωτογραφιών, προσθέστε εφέ, στείλτε e-mail με εντυπωσιακές εικόνες οπουδήποτε στον κόσμο. Το K750i διαθέτει επίσης εφαρμογή ψηφιακής αναπαραγωγής μουσικής με πλήρεις δυνατότητες - η μουσική σας στο κινητό σας. Οθόνη

176x220 pixel Έγχρωμη LCD 262k, Πολυφωνικοί ήχοι 40 τόνων, Μνήμη 34MB,Triband. ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ:Αυτόματη εστίαση, Camera 2 megapixel, Κίνηση φόντου, Οθόνη εικονοσκοπίου, Ροή Video, Εγγραφή βίντεο, Βίντεο-Κλιπ, Οθόνη θεμάτων, Ηχογράφηση, Μεγάλο SMS (Γραπτά μηνύματα), Προστασία οθόνης, QuickShare™, Τ9, Εικόνα ταπετσαρίας, Ευρετήριο με Εικόνες, Γκαλερί φωτογραφιών,

Εφφέ εικόνας, Επεξεργαστής εικόνων , Photo light, MMS Video, Πρότυπα MMS, Άμεση επικοινωνία με μηνύματα, Πλαίσια,EMS (Προηγμένες Υπηρεσίες Μηνυμάτων), E-mail, Ψηφιακό ζουμ 4X, Ενσωματωμένη φωτογραφική μηχανή, Φωτιζόμενη οθόνη, Μενού ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής, SVG Tiny 1.1 .ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗ: PlayNow™, Σύνθεση μελωδίας/MIDI (DJ μουσικής), Μουσικοί τόνοι, Media Player , Java™, Ενσωματωμένα Παιχνίδια, Λήψη παιχνιδιών, Περιεχόμενο Online, FM radio RDS,

Mega Bass™, Υποστήριξη USB, Sync ML, Συγχρονισμός με PC, Θύρα υπέρυθρων, GPRS, Βluetooth™ ασύρματη τεχνολογία, Γρήγορη θύρα . Πιστεύουμε ότι ορισμένα ψιλά προβλήματα που δεν επηρεάζουν καθόλου το κινητό θα επιλυθούν με την αναβάθμιση που ετοιμάζει η εταιρεία.

Είστε πολλοί; :worry:

:cry:

Link to comment
Share on other sites

05W21 κι εμένα. Υπάρχει πιο πρόσφατο;

Υπαρχει σιγουρα 05w26, για πιο προσφατη δε ξερω, το δικο μου ειναι 05w23

Link to comment
Share on other sites

Den exw skopo na xaidepso ta autia kanenos,

lew ta pragmata me t'onoma tous kai den ipotimo kanena.

 

Ekprosopo mia etaireia omos den me estile ekeini edo.

 

Iltha apo monos mou gia na moirazomai mazi sas plirofories, kai se osous epithimoun mia egkiri enimerosi na tin dinvv.

 

Gia osous eironeuontai ta legomena mou, tous lew oti den exw kamia prothesi na vgalo kanenan agio kai panta tha vgenei mia lysi apo ta logia mou.

O noon anoato.

 

Osoi den katalavenoun, as doun merikes taineies apo Stylianopoulou kai tha xelabikaroun kai autoi.

 

JF

A success of our past, a challenge for their future.

 

JF

Link to comment
Share on other sites

Η εβδομαδα 26 ειναι απο τις 27 Ιουνιου μεχρι τις 3 Ιουλιου!!! Ειναι δυνατον να κυκλοφορει στην Ελλαδα ενα τηλεφωνο κατασκευασμενο στην Κινα την εβδομαδα 26;;;

Δεν ειπα για Ελλαδα, γενικα μιλουσα, για τη 05w26 οτι υπαρχει το'χε πει ενας φιλος σ'αυτο το thread, δε θυμαμαι ποιος...

 

@ haki: Ok, ο,τι πεις!! Εγω απλα μεταφερω αυτο που ακουσα! Γραψε λαθος :O

 

 

Του'βαλα πριν λιγο την R1L και το κινητο πεταει :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα.Γράφω με Τ9 και ενώ χωρίς εθνικούς χαρακτήρες δεν έχω κανένα πρόβλημα με ενοχλεί που είναι όλα σε κεφαλαία.Απ'την άλλη όταν ενεργοποιώ τους εθνικούς χαρακτήρες το ίδιο μέγεθος μηνύματος χρειάζεται περισσότερα SMS για να σταλεί.Και το προηγούμενό μου κινητό(Nokia 6600)το ίδιο πρόβλημα είχε και χρειάστηκε να περάσει αρκετός καιρός για να βγει αναβάθμιση σε κατάστημα Nokia.Ελπίζω να είναι δικός μου λάθος χειρισμός και όχι κάτι παρόμοιο.
Link to comment
Share on other sites

το κινητακι το πηρα κιεγω πεμπτη πρωι (non vf live).οπως αναμενοταν ειναι Σουπερ!!!πολυ καλη οθονη ,αποδοση φωτογραφιας στον υπολογιστη παααρα πολυ καλη,πολυ καλος ηχος (ειδικα το ραδιοφωνο στην ανοιχτη ακροαση ξεκουφαινει,οχι ομως και το mp3 :) ) και γενικα πολυ καλη αισθηση κινητου!!η μπαταρια μετα την πρωτη φορτιση 10 ωρων μου κρατησε 2 μερες με αρκετη χρηση!αυτο που προσεξα σαν διαφορα με το κ700 ειναι που οταν σου ερχεται ενα νεο μηνυμα σου γραφει ενα νεο συμβαν και οχι ενα φακελακι με το ονομα του αποστολεα οπως στο κ700...γινεται και στο κ750 αυτο η μπα?
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα.Γράφω με Τ9 και ενώ χωρίς εθνικούς χαρακτήρες δεν έχω κανένα πρόβλημα με ενοχλεί που είναι όλα σε κεφαλαία.Απ'την άλλη όταν ενεργοποιώ τους εθνικούς χαρακτήρες το ίδιο μέγεθος μηνύματος χρειάζεται περισσότερα SMS για να σταλεί.Και το προηγούμενό μου κινητό(Nokia 6600)το ίδιο πρόβλημα είχε και χρειάστηκε να περάσει αρκετός καιρός για να βγει αναβάθμιση σε κατάστημα Nokia.Ελπίζω να είναι δικός μου λάθος χειρισμός και όχι κάτι παρόμοιο.

 

Dhladh yparxei problhma me to sms logw unicode xarakthrwn? Kala bre paidia exoun ginei 100ades posts mexri twra kai kaneis den to anefere ayto para mono o filos Thanos13 mexri twra? Kai eixa skopo na to agorasw th deytera!

Eyxaristw Thano pou me prolabes giati de thelw na mpleksw pali me unicode sms kai na stelnw ena mhnyma 160 xarakthrwn sta Ellhnika me xrewsh 3 mhnymatwn sms!Ayto einai megalh pap@ria! Ta idia eixa pathei san blakas me to 6600 palia mexri na anabathmisthei kai ta eixa parei sto kranio!

 

Kai kati allo re paidia. Kapou diabasa oti trabaei video mono gia 10 sec? Einai alhtheia? An einai alhtheia to thewrw aparadekto!

 

As mou epibebaiwsete ta parapanw gia na kserw ti tha kanw th deytera an kai mallon opws blepw dystyxws ta parapanw tha isxyoun. thanx!

Link to comment
Share on other sites

Dhladh yparxei problhma me to sms logw unicode xarakthrwn? Kala bre paidia exoun ginei 100ades posts mexri twra kai kaneis den to anefere ayto para mono o filos Thanos13 mexri twra? Kai eixa skopo na to agorasw th deytera!

Eyxaristw Thano pou me prolabes giati de thelw na mpleksw pali me unicode sms kai na stelnw ena mhnyma 160 xarakthrwn sta Ellhnika me xrewsh 3 mhnymatwn sms!Ayto einai megalh pap@ria! Ta idia eixa pathei san blakas me to 6600 palia mexri na anabathmisthei kai ta eixa parei sto kranio!

 

Kai kati allo re paidia. Kapou diabasa oti trabaei video mono gia 10 sec? Einai alhtheia? An einai alhtheia to thewrw aparadekto!

 

As mou epibebaiwsete ta parapanw gia na kserw ti tha kanw th deytera an kai mallon opws blepw dystyxws ta parapanw tha isxyoun. thanx!

 

Πράγματι υπάρχει πρόβλημα με το Unicode :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Κι εγώ είχα το 6600 και τράβηξα τα ίδια με σένα.

 

Όσον αφορά το video, τραβάει μέχρι 10 δευτερόλεπτα αν είναι να το στείλεις με MMS. Αλλιώς είναι απεριόριστο.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι υπάρχει πρόβλημα με το Unicode :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Κι εγώ είχα το 6600 και τράβηξα τα ίδια με σένα.

 

Όσον αφορά το video, τραβάει μέχρι 10 δευτερόλεπτα αν είναι να το στείλεις με MMS. Αλλιώς είναι απεριόριστο.

 

Eyxaristw file gia tis plhrofories!

Me to video ok loipon omws me toys unicode xarakthres ta xalame me thn agora pou hthela na kanw! Gamwto kai hthela ayto to kinhto basika epidh eixe 2 MPixels camera kai gia tis diakopes tha afhna thn pshfiakh sto spiti. Elpizw na bgei mia anabathmish syntoma alla epidh den exw kai poly empistosynei sto ti prokeitai na praksei h SE edw sthn Ellada tha perimenw mia anabathmish pou na lynei to problhma me tous unicode xarakthres sta Ellhnika kai meta tha to agorasw ektos an mexri tote doume sthn agora kati allo pio endiaferon. Krima pantws!

 

KAI THELW STO SHMEIO AYTO NA PW PWS EINAI APARADEKTO OI EDW ETAIRIES SE, NOKIA H OPOIADHPOTE ALLH NA EISAGOUN KINHTA TA OPOIA EXOUN PROBLHMA ME TOYS UNICODE ELLHNIKOUS XARAKTHRES STA SMS KAI NA XREWNOMASTE 3 FORES PARAPANW GIA THN APOSTOLH ENOS APLOU MHNYMATOS! AYTO EINAI ALHTEIA KAI APATAIWNIA EIDIKA APO TH STIGMH POU DEN ENHMERWNEI KANEIS TON AGORASTH! AISXOS! KALO THA EINAI OLOI SAS ESEIS POU HDH AGORASATE TO KINHTO ALLA KAI OSOI ALLOI EPITHYMOUN NA "BOMBARDISETE" ME THLEFWNA, E-MAILS KAI OTI ALLO NOMIZETE THN SE HELLAS GIA NA PAPSOUN KAPOTE NA MAS PERNANE EMAS OLOUS TOYS KATANALWTES WS "PELATES" ME THN PODOSFAIRIKH ENNOIA!

Link to comment
Share on other sites

Sxetika me MP3 files.

 

Se o,ti afora ta MP3 i Vf kai oloi oi megaloi operators ana ton kosmo deixnoun megali euaisthisia sto thema tis peiratias tis mousikis.

Diafora Peer2Peer diktia opos to Kazaa alla kai metaxi mas oi perissoteroi, diathetoume megales siloges MP3 tragoudion, ta opoia omos einai eleuthera sti diakinisi, xoris pliromena pneumatika dikaiomata kai ara typika paranoma.

 

Poli fovamai oti sintoma oi diskografikes tha auxisoun tis pieseis kai tha zitisoun ti xrisi mono prostateumenon arxeion me to perivoito DRM (Digital Rights Management) kleidoma.

Pros to paron mas 'swzei' to gegonos oti kathe katoxos gnisiou mousikou CD exei to dikaioma na kanei 1 antigrafo gia prosopiki xrisi.

 

Gia na paizoun ta MP3 sta Vf live kinita san ixoi klisis, o monos tropos einai na feroun DRM protection.

Distixos ena tetoio ergaleio den einai diathesimo sto eury koino, omos psaxnontas se exidikeumena fora pisteuo oti oi 'psagmenoi' tha to anakalipsoun.

 

Gia ola ta pragmata iparxei i lysi, kai i diki mas epithimia einai na exoume euxaristimenous xristes pou na mporoun na ekfrazoun ti dimiourgikotita tous mesa apo ta polla xaraktiristika kai leitourgies pou tous prosferoume.

 

Filika,

 

JF

 

...υπάρχουν ξέρεις mp3 δωρεάν όπως αυτά της υπογραφής μου!

Εδώ τι κάνει η SE & Vodafone...; :shifty: :confused:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΤΟ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΕΥΡΕΣΗ ΜΙΑ ΕΠΑΦΗΣ ΧΡΗΣΙΜΩΠΕΙOΝΤΑΣ ΤΗ ΝΕΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΔΥΟ Η ΤΡΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ. ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ. ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΕΙ Η ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ R1JOO2.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που θα βρουμε αξεσουαρ για Κ750?

Εμενα μου χρειαζεται ενας φορτιστης αυτοκινητου.Ο παλιος που εχω απο Κ700 δεν κανει...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Den exw skopo na xaidepso ta autia kanenos,

lew ta pragmata me t'onoma tous kai den ipotimo kanena.

 

Ekprosopo mia etaireia omos den me estile ekeini edo.

 

Iltha apo monos mou gia na moirazomai mazi sas plirofories, kai se osous epithimoun mia egkiri enimerosi na tin dinvv.

 

Gia osous eironeuontai ta legomena mou, tous lew oti den exw kamia prothesi na vgalo kanenan agio kai panta tha vgenei mia lysi apo ta logia mou.

O noon anoato.

 

Osoi den katalavenoun, as doun merikes taineies apo Stylianopoulou kai tha xelabikaroun kai autoi.

 

JF

 

Ευχαριστώ πολύ αγαπητέ SEMC freak για τις εξαιρετικές ΚΑΙ ΕΓΚΥΡΕΣ πληρο-

φορίες.Παρακαλώ πολύ συνέχισε να μας πληροφορείς και να απαντάς στις

απορίες μας! (Όσο για τους φίλους που έτρεξαν να πάρουν το vodafone live

K750i λίγες μέρες νωρίτερα από το απλό K750i , ενώ ήξεραν πολύ καλά

τους περιορισμούς που θα αντιμετώμιζαν στη χρήση του και χωρίς να

κερδίσουν και χρήματα , απλά στο μέλλον μην αγοράσουν πάλι τέτοια τηλέφωνα , εκτός εάν υπάρχουν ειδικοί λόγοι,όπως επιδοτήσεις ,κλπ.).

Πάντως όλες οι απόψεις πρέπει να ακούγονται.Πολύ φιλικά προς όλους

Link to comment
Share on other sites

Den exw skopo na xaidepso ta autia kanenos,

lew ta pragmata me t'onoma tous kai den ipotimo kanena.

 

Ekprosopo mia etaireia omos den me estile ekeini edo.

 

Iltha apo monos mou gia na moirazomai mazi sas plirofories, kai se osous epithimoun mia egkiri enimerosi na tin dinvv.

 

Gia osous eironeuontai ta legomena mou, tous lew oti den exw kamia prothesi na vgalo kanenan agio kai panta tha vgenei mia lysi apo ta logia mou.

O noon anoato.

 

Osoi den katalavenoun, as doun merikes taineies apo Stylianopoulou kai tha xelabikaroun kai autoi.

 

JF

 

Εισαι ωραιος ρε φιλαρακι τελικα!

Οχι μονο κανεις ενα ποστ που διαστρεβλωνεις μια εικονα την οποια εχουμε κατακρινει ολοι εδω μεσα υπερ της εταιριας που δουλευεις αλλα ειρωνευεσαι κιολας εμας τους "αμυαλους" που δεν μασαμε το κουτοχορτο που σερβιρεις!

Οσο λοιπον εμεις οι αμυαλοι παμε να ξελαμπικαρουμε δεν πας και εσυ να παρεις το χαρτζηλικακι σου απο τα αφεντικα σου? :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...