Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ma milaw gia akroasi me ta akoustika tou (kai malista me aytou tou W800 pou agorasa xwria) akougete gamata , alla oxi poly dynata

 

Λυπαμαι,αλλα δεν νομιζω να μπορεσεις να το κανεις να ακουστει πιο δυνατα!Τουλαχιστον σε συγκριση με αλλα τηλεφωνα δεν μπορω να πω οτι ειναι τοσο δυνατο στον ηχο και ουτε νομιζω οτι γεινετε! Το ξερω και εκ πειρας για το W810i μιας και το εχει συγγενικο μου προσωπο! Με το δικο μου στο θεμα αυτο,καμμια σχεση,το W810i κατεμε βγαζει πιο δυνατο και πολυ πιο ποιοτικο ηχο,μιλωντας για ακροαση με τα handsfree παντα!:!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το "normalize" που έχουν μερικά προγράμματα ήχου δεν γίνεται τίποτα;

Έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

re paidia , ta MP3 poly siga paizoun , den brikate toso kairo kanena kolpo na dynamonei?

 

exw tin r1db001 ekdwsi logismikou? mipos fteei ayti?! an kai palia pali adynama epeze....(prin tin anaba8misi)....

ti na pw, 8a itan agamato kinito , an den eixe to problima tou ixou sta mp3 kai to joystikaki tou

 

Για τα mp3 μόνο αν μεγαλώσεις το bitrate θα δεις διαφορά αλλά γίνονται πολύ μεγάλα σε μέγεθος μετά. Η έκδοση λογισμικού είναι σχετικά άσχετη με το θέμα καθώς οι διαφορές από παλαιότερες σε νεότερες είναι σχεδόν ανεπαίσθητες.

Στην τελευταία πρότασή σου μάλλον μιλάς για το w810i :w00t: :yahoo:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Οχ! Κι αλλος με προβλημα στο πολυπληκτρο:cry:

Οσο δε αφορα τα mp3,αν και δεν ειμαι techno freak,αρα δεν μπορω να σου πω με απολυτη βεβαιοτητα,αλλα μαλλον δεν γεινετε να τα αναπαραγει οσο δυνατα θες και δεν νομιζω να φταιει καμια εκδοση λογισμικου γιαυτο!

Αν θες να τα ακους καλυτερα μπορεις να κανεις χρηση του hands free!

Καλυτερη αποδοση σε θεμα ηχου εχουν,κατα την αποψη μου παντα, αλλα κινητα,πχ η σειρα W της Sonyericsson ,οπως το W 810i που βγαζει τρομερο ηχο!:)

 

Το Κ750 έχει το δυνατότερο ηχείο από όλες τις σειρές όχι μόνο λόγο hardware αλλά και λόγω ειδικής κατασκευής. Μιλάω για την τοποθέτησή του στην πλάτη του τηλεφώνου με το σχήμα που έχει το πίσω κάλλυμα όταν το τοποθετούμε πάνω σε μια λεία επίπεδη επιφάνεια. Έχει μεγαλύτερη φαινομενικά ένταση, ακόμη και από το αδελφάκι του το W800 με το οποίο μοιράζονται απολύτως το ίδιο harware, αλλά και τα W700 και W810 !!!

Το ότι πλέον τα Κ750/W800 ακούγνται όχι τόσο δυνατά έχει να κάνει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με το τελευταία firmware που φοράνε.

Υπάρχει patch που τοποθέτησα στο τηλέφωνό μου και το οποίο έκανε το Κ750 μου να ακούγεται τόσο δυνατά όσο δεν ακούστηκε ποτέ ! Φοβάμαι όμως πως δεν μπορώ να επιβεβαιώσω πως δουλεύει σε "καθαρό" K750 (βλέπετε εγώ το έχω μεταλλαγμένο σε W800).

Αν γίνεται να τοποθετηθεί το ίδιο patch στο K750 (στην πραγματικότητα πρόκειται για απλή αντικατάσταση αρχείου) ας το επιβεβαιώσει κάποιος με Κ750 που το έχει δοκιμάσει, και θα σας συνάψω το αρχείο και οδηγίες τοποθέτησής του.

Link to comment
Share on other sites

esy milas , gia tin entasi stous ixous klisis, kai otan paizeis mousiki apo to akoustikaki stin plati tou kinitou!? ma pios logikos an8ropos 8a akouge mousiki apo to eleino ixiaki tou kinitou!

 

egw milaw gia tin apodosi ixou otan akouw apo ta stereofonika akoustika tou (pira kai ta akoustika tou W800 pou einai katapliktika, alla to 8ema tis entasis , den exei na kanei me tin piotita twn akoustikwn!)

 

exw problima me tin entasi!

 

i piotita ( anebasma bitrate pou eipe enas filos prin ) den exei na kanei me tin entasi! kai to normalize, polla tragoudia ta xamilonei anti na ta anebazei , eksalou ayto kanei to normalize , fernei se normal epipeda ta mp3, an einai dinata ta xamilonei , an einai xamila ta dinamonei , to problima mou omws den einai to normalize , giati kai ta full dinata mp3 den akougonte dinata

 

to na dinamono ta mp3 mou pali den 8elw , alli doulia den exw , xwria pou otan kaneis tetiou eidous alages xaneis se piotita... :(

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντος η μέγιστη ένταση που έχει δεν με χαλάει.Συνήθως το χαμηλώνω κιόλας.Βέβαια είναι διαφορετικές οι επιθυμίες του καθενός.Πάντος απο ποιότητα ήχου πάει πολυ καλά.Αν σκεφτούμε οτι είναι κινητό και όχι mp3 player τότε πιστεύω είμαστε ικανοποιημένοι.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντος η μέγιστη ένταση που έχει δεν με χαλάει.Συνήθως το χαμηλώνω κιόλας.Βέβαια είναι διαφορετικές οι επιθυμίες του καθενός.Πάντος απο ποιότητα ήχου πάει πολυ καλά.Αν σκεφτούμε οτι είναι κινητό και όχι mp3 player τότε πιστεύω είμαστε ικανοποιημένοι.

Πολυ καλα τα ειπες ;) κινητο εχουμε και οχι ραδιοφωνακι.μην ζηταμε "παπαδες" απο το κινητο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

2 ερωτήσεις για το Κ750 (σκέφτομαι να το αγοράσω)

 

-Μπορεί να γράψει τελικό σίγμα (ς) σε επαφές και μηνύματα;

-Το Mp3 player του έχει δυνατή ένταση; Ακούγεται πχ ικανοποιητικά μέσα σε λεωφορείο ή στο δρόμο με κίνηση;

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

2 ερωτήσεις για το Κ750 (σκέφτομαι να το αγοράσω)

 

-Μπορεί να γράψει τελικό σίγμα (ς) σε επαφές και μηνύματα;

-Το Mp3 player του έχει δυνατή ένταση; Ακούγεται πχ ικανοποιητικά μέσα σε λεωφορείο ή στο δρόμο με κίνηση;

 

Σας ευχαριστώ

 

Για το ς. Κανονικά όχι. Αλλά μπορείς να το έχεις σαν προσθήκη συμβόλου όταν πληκτρολογείς και επίσης μέσα από το Τ9.

Για τα Mp3. Μπορείς να δεις και λίγο παραπάνω. Εμένα μια χαρά μου φαίνεται η ένταση. Αν θέλεις να το ακούνε και όλοι οι γύρω σου, μάλλον δεν ψάχνεις για κινητό. Αλλά αυτά είναι γούστα του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κ750 εχει αριστο mp3 player,η ακροαση απο τα ακουστικα καθως και απο το ηχείο είναι παρα πολύ καλη και ισαξια με συσκευες mp3,εχω δοκιμασει και σας λεω δεν εχει διαφορά.

Καταρχάς τα ακουστικά του w800 φαίνονται καλα αλλα δεν εχουν δυνατη ενταση σε συγκριση με τα ακουστικα του κ750.

Καντε το εξης,ανεβαστε τον ισοσταθμιστη τερμα πάνω και βαλτε τα ακουστικα του κ750 να ακουσετε.κάντε το ιδιο και με τα ακουστικα του w800.

Link to comment
Share on other sites

To laptop μου έχει ενσωματομένο card reader που διαβάζει τις ms μνήμες.Το κινητό όταν το πήρα είχε πανω μια 64αρα sandisk την οποία αναγνώριζε επιτυχώς και ο υπολογιστής και μπορουσα να περασω άνετα τα δεδομένα μου και απο τον reader.Σήμερα αγόρασα μια sony 1gb και μετα λύπης μου διαπίστωσα οτι δεν την βλέπει σωστα ο reader του pc και μου ζητάει να της κάνω format αναγνωρίζοντας capacity 256 mb.Μπορώ να κάνω κάτι για να την διαβάσει και ο reader του pc ή μήπως επρεπε να πάρω την sandisk του 1gb που ήταν και φθηνότερη.Στο κινητό δουλεύει μια χαρά.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είχα πρόβλημα με 2 στις 2 Sandisk που χρησιμοποίησα και ποτέ με Sony...

Για αρχή στείλε μέσω Bluetooth η IRDA τα δεδομένα που έχεις στην κάρτα (αν έχεις) στο PC.

Μετά κάντη format στο κινητό και ξαναδοκίμασε...

Αν πάλι έχεις πρόβλημα αναγκαστικά θα στην αντικαταστήσουν.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

1) Εγώ χθες αγόρασα μια sandisk (αυτή που είναι με reader) 2gb και δεν είχα κανένα πρόβλημα!

2) Τι το θέλετε μωρέ το τελικό σίγμα (ς);

Εγώ γράφω με κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

1) Εγώ χθες αγόρασα μια sandisk (αυτή που είναι με reader) 2gb και δεν είχα κανένα πρόβλημα!

2) Τι το θέλετε μωρέ το τελικό σίγμα (ς);

Εγώ γράφω με κεφαλαία.

 

Και εγώ με κεφαλαία γράφω και δεν θα πεθάνω με την έλλειψη του ς.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν το θέλουμε. Ή δικαιολογούμε την SE.

Link to comment
Share on other sites

esy milas , gia tin entasi stous ixous klisis, kai otan paizeis mousiki apo to akoustikaki stin plati tou kinitou!? ma pios logikos an8ropos 8a akouge mousiki apo to eleino ixiaki tou kinitou!

 

egw milaw gia tin apodosi ixou otan akouw apo ta stereofonika akoustika tou (pira kai ta akoustika tou W800 pou einai katapliktika, alla to 8ema tis entasis , den exei na kanei me tin piotita twn akoustikwn!)

 

exw problima me tin entasi!

 

i piotita ( anebasma bitrate pou eipe enas filos prin ) den exei na kanei me tin entasi! kai to normalize, polla tragoudia ta xamilonei anti na ta anebazei , eksalou ayto kanei to normalize , fernei se normal epipeda ta mp3, an einai dinata ta xamilonei , an einai xamila ta dinamonei , to problima mou omws den einai to normalize , giati kai ta full dinata mp3 den akougonte dinata

 

to na dinamono ta mp3 mou pali den 8elw , alli doulia den exw , xwria pou otan kaneis tetiou eidous alages xaneis se piotita... :(

 

 

Εγώ μιλώ για την τελική ένταση που βγάζει το τηλέφωνο και που αφορά , είτε το ήχο που βγαίνει από το καταφρονημένο "ηχειάκι" είτε από τα υπερεκτιμημένα ακουστικά του W800. To patch (αντικατάσταση αρχείου είπαμε!) έχει σημαντική επίπτωση ΚΑΙ στον ήχο που βγαίνει στα ακουστικά τουλάχιστον στο δικό μου τηλέφωνο δηλαδή σε ένα W800 πράγμα που καταδεικνύει περίτρανα πως είναι καθαρά θέμα software. Νομίζω αν πούμε περισσότερα δεν προσφέρουμε στο θέμα. Το μόνο που έχει αξία είναι να δοκιμαστεί το Patch από έναν κάτοχο K750. Θα το δοκίμαζα εγώ αλλά απαιτεί ολόκληρη διαδικασία πισογυρίσματος σε K750 και ξανά πάλι σε W800.

 

Πληροφοριακά και μόνο: Τα ακουστικά του W800 έχουν σαφώς αυξημένη αντίσταση λόγω minijack σύνδεσης και γι'αυτό πιθανότατα και χαμηλότερη ένταση από τα stereo handsfree που συνοδεύουν τo K750, πράγμα που αναφέρθηκε και από άλλο φίλο λίγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

paidia ektos tou k 750 exw ena sharp gx 29 kai auto me karta cosmote.pos mporw na steilw mms?????

Στειλε στο 1651 την λεξη mms και θα σου ερθουν οι ρυθμισεις!.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό του αδερφού μου χάλασε...

 

Πατάει ας πούμε το 1 και πάει στο μενού,

πατάσει το 2 και παει στις συντομεύσεις,

πατάει να πάει πίσω και πάει στα παιχνίδια... :wacko:

Τι μπορεί να έχει? Μήπως χρειάζεται αναβάθμιση?

Μπορεί να την κάνει μόνος του ή πρέπει να πάει σε κάποιο κατάστημα?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό του αδερφού μου χάλασε...

 

Πατάει ας πούμε το 1 και πάει στο μενού,

πατάσει το 2 και παει στις συντομεύσεις,

πατάει να πάει πίσω και πάει στα παιχνίδια... :wacko:

Τι μπορεί να έχει? Μήπως χρειάζεται αναβάθμιση?

Μπορεί να την κάνει μόνος του ή πρέπει να πάει σε κάποιο κατάστημα?

 

Λογικα παει για επισκευη της συσκευης.

Σε καποιο Sony-Ericsson center.

Δεν νομιαζω να χρειαζεται αναβαθμιση.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

To laptop μου έχει ενσωματομένο card reader που διαβάζει τις ms μνήμες.Το κινητό όταν το πήρα είχε πανω μια 64αρα sandisk την οποία αναγνώριζε επιτυχώς και ο υπολογιστής και μπορουσα να περασω άνετα τα δεδομένα μου και απο τον reader.Σήμερα αγόρασα μια sony 1gb και μετα λύπης μου διαπίστωσα οτι δεν την βλέπει σωστα ο reader του pc και μου ζητάει να της κάνω format αναγνωρίζοντας capacity 256 mb.Μπορώ να κάνω κάτι για να την διαβάσει και ο reader του pc ή μήπως επρεπε να πάρω την sandisk του 1gb που ήταν και φθηνότερη.Στο κινητό δουλεύει μια χαρά.

 

fteei to reader sou file. eixa ki ego to idio problima kai to allaksa.... tora ola mia xara:D

Link to comment
Share on other sites

yparxei kai elliniko eshop ean theleis... http://mobile-parts.gr:p

Μπράβο ρε Αντώνη, ωραίος :)

Έχεις αγοράσει ποτέ; Τους ξέρεις καθόλου; Αξιόπιστοι;

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Αντώνη, ωραίος :)

Έχεις αγοράσει ποτέ; Τους ξέρεις καθόλου; Αξιόπιστοι;

 

nai exo agorasei polles fores. to mono problima einai oti an ayto pou tha paraggileis den to exoun tha kanei giro sti mia bdomada na sto ferei...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...