Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες όποιος ξέρει για τον τηλεφωνητή που ρώτησα λίγο πιο πάνω, ας πει :)

Μενού -> Μηνύματα -> Ρυθμίσεις -> Αριθμ. τηλεφ/τή

Ελπίζω να βοήθησα...

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει άλλος λόγος (κλεμένο) δεν έχει σημασία από που είναι αγορασμένο. Και είναι και εντός εγγυήσεως έτσι και αλλιώς.

 

Ουφ, με πιάσανε. Είναι αλήθεια πως έκλεψα πρόσφατα ένα φορτηγό με K750i και βελγικό κρέας! :lol:

 

Απλά, ρωτάω γιατί μου φαίνεται περίεργο να αναβαθμίζουν δωρεάν με ελληνικό λογισμικό, τηλέφωνο που δεν έχει αγοραστεί στην Ελλάδα. Τουλάχιστον παλιότερα, αυτό δεν γινόταν. Για άλλου είδους επισκευές, ξέρω πως δεν υπάρχει πρόβλημα, γιατί ούτως ή άλλως αυτό επιβάλλει η νομοθεσία.

 

Είχα τραυματικές εμπειρίες από καθυστερήσεις στο σέρβις παλιότερα, γι' αυτό έψαχνα "σπιτική" μέθοδο ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως στο Sony ericsson point στα Ιωαννινα την εχω κανει δωρεαν,αλλα με ολα τα παραστατικα οτι το κινητο ηταν αγορασμενο στο εξωτερικο!.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Έχω αυτό το κινητό εδώ και ένα χρόνο, ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά:

 

1. Η εγγύηση είναι 2 χρόνια ή κάνω λάθος (βασικά έχω ένα προβληματάκι με την επαφή του φορτιστή)

 

2. Τελικά το πρόβλημα με το joystick είναι θέμα λογισμικού ή υλικού;Γιατί δεν μου κολλάει πάντα και γιατί μερικές φορές κάνοντας επανεκκίνησαη ξεκολλάει;

 

3.Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίσω το λογισμικό του τηλεφώνου έτσι ώστε όσα μηνύματα στέλνω στο φάκελο "Αποθηκευμένα Μηνύματα" να σώζονται στη μνήμη του τηλεφώνου και όχι στη SIM. Θα αλλάξω SΙΜ σε λίγες μέρες και είναι επείγων να περάσω με κάποιο τρόπο τα μηνύματά μου στην καινούργια...

 

4. Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση από τη SE και μου λέει οτι έχω την τελευταία έκδοση. Από το κρυφό μενού στις πληροφορίες λογισμικού η έκδοση είναι R1BC002 υπάρχει νεότερη; Και αν ναι με ποιον τρόπο μπορώ να το αναβαθμίσω;

 

Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει σε αυτό...

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

1) Ναι 2 χρόνια

2) Θέμα καθαριότητας είναι. Αν το πας στο σέρβις για το πρώτο σου πρόβλημα πέστους να στο κάνουν και ένα καθαρισμό... Aλλιώς υπάρχει τρόπος να το καθαρίσεις μόνος σου... στην υπογραφή του migel... :wink:

3) Νομίζω ότι αποθηκεύονται κατευθείαν στο τηλέφωνο και όχι στη Sim. Αν τα θέλεις τόσο πολύ, κατέβασε το My phone explorer και πάρτα στο PC... http://www.fjsoft.at/

4) Έχω την εντύπωση ότι αυτή είναι η τελευταία έκδοση.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

3) Νομίζω ότι αποθηκεύονται κατευθείαν στο τηλέφωνο και όχι στη Sim. Αν τα θέλεις τόσο πολύ, κατέβασε το My phone explorer και πάρτα στο PC... http://www.fjsoft.at/

Τα μηνύματα όταν απ' το τηλέφωνο πατάμε αποθήκευση, πάνε στην κάρτα και όχι στη μνήμη του τηλεφώνου...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό έγραψα "νομίζω" ... Εγώ πάντα τα σβήνω αμέσως μόλις τα διαβάσω... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Μόλις πήρα καινούργιο το k750i από Cosmote (160€ με επιδότηση), και έχω το εξής πρόβλημα: (αν έχει ήδη απαντηθεί κάπου δώστε μου το λινκ):

 

Έχω το FMA 2.0.0.23 και μέχρι πρόσφατα το χρησιμοποιούσα με το k700 που είχα. Έχω περάσει στο fma όλα τα τηλέφωνα που είχε το k700 στην μνήμη του τηλεφώνου, μέχρι που μου το έκλεψαν και έτσι αγόρασα το k750. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να περάσω όλα τα τηλέφωνα που υπάρχουν στο fma και στο profile k700 στο phone memory του profile k750.

 

:help:

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Μόλις πήρα καινούργιο το k750i από Cosmote (160€ με επιδότηση), και έχω το εξής πρόβλημα: (αν έχει ήδη απαντηθεί κάπου δώστε μου το λινκ):

 

Έχω το FMA 2.0.0.23 και μέχρι πρόσφατα το χρησιμοποιούσα με το k700 που είχα. Έχω περάσει στο fma όλα τα τηλέφωνα που είχε το k700 στην μνήμη του τηλεφώνου, μέχρι που μου το έκλεψαν και έτσι αγόρασα το k750. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να περάσω όλα τα τηλέφωνα που υπάρχουν στο fma και στο profile k700 στο phone memory του profile k750.

 

:help:

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Νίκος

Καλησπερα.εδω ειναι το προγραμμα που ψαχνεις--->http://www.fjsoft.at/en/

απλα το καλυτερο! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εδω ειναι το προγραμμα που ψαχνεις--->http://www.fjsoft.at/en/

απλα το καλυτερο! :)

 

 

Μόλις το έκανα setup... όντως εκπληκτικό... και έχει γίνει και καλή μετάφραση στα Ελληνικά...

 

Θενκς για την σύντομη απάντησή σου raver :)

 

εντιτ:

 

Απλά τάχυστο και εύχρηστο... μόλις ολοκλήρωσα την επαναφορά του τηλεφωνικού μου καταλόγου...!!!

 

Μόλις έκανα και donate... ;)

Link to comment
Share on other sites

2) Θέμα καθαριότητας είναι. Αν το πας στο σέρβις για το πρώτο σου πρόβλημα πέστους να στο κάνουν και ένα καθαρισμό... Aλλιώς υπάρχει τρόπος να το καθαρίσεις μόνος σου... στην υπογραφή του migel... :wink:

Δεν θέλω να του βάλω μαχαίρι...

Τα μηνύματα όταν απ' το τηλέφωνο πατάμε αποθήκευση, πάνε στην κάρτα και όχι στη μνήμη του τηλεφώνου...

Ναι, μόλις το δοκίμασα και ουσιαστικά για να κρατήσω μηνύματα που θέλω να μη χάσω με την αλλαγή SIM που θα κάνω, θα πρέπει να τα έχω στα εισερχόμενα τα οποία όντως αποθηκεύονται στο τηλέφωνο.

Εγώ πάντα τα σβήνω αμέσως μόλις τα διαβάσω...

:D Μερικά παραείναι καλά για να τα σβήσω... :wink:

 

Παιδιά σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις σας...

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Bluetooth Remote Control από τη SE.

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, πάντως από όσο έχω δει μπορείς να χειριστείς μερικά μόνο προγράμματα...

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Bluetooth Remote Control από τη SE.

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, πάντως από όσο έχω δει μπορείς να χειριστείς μερικά μόνο προγράμματα...

 

Μπορείς να χειριστείς το desktop του υπολογιστή και τα περισσότερα από τα γνωστά προγράμματα αναπαραγωγής multimedia αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα setup... όντως εκπληκτικό... και έχει γίνει και καλή μετάφραση στα Ελληνικά...

 

Θενκς για την σύντομη απάντησή σου raver :)

 

εντιτ:

 

Απλά τάχυστο και εύχρηστο... μόλις ολοκλήρωσα την επαναφορά του τηλεφωνικού μου καταλόγου...!!!

 

Μόλις έκανα και donate... ;)

:rolleyes: Παρακαλω πολυ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

apo k750i se w800i. deite pws na anoiksete to k750i sas......

 

http://video.google.com/videoplay?docid=3495118429308146612&q=k750i

 

aksizei.........!!!!

 

Πάρα πολύ καλό. Και διδακτικό.:)

Τώρα, πως θα τα κάνεις όλα αυτά για πρώτη φορά και θα καταφέρεις να μην σπάσεις τίποτα δεν ξέρω.

Εγώ δεν θα το δοκίμαζα πάντως σε κινητό που δουλεύει.:)

Link to comment
Share on other sites

Σηκωνω τα χερια ψηλα...!!!

Μετα απο προσπαθεια 2 εβδομαδων να αναβαθμισω

το λογισμικο του K750i μου τα παραταω!

Τι format εκανα για να δουλεψει το προγραμμα της SE

σωστα! Τι Davinci εβαλα τι forum διαβασα τιποτα δεν

γινεται! Καλα να παθω που το πηρα μεταχειρισμενο!

Αν υπαρχει καποιο παιδι που ειναι προθυμο να βοηθησει

με μεγαλυτερη εμπειρια μηπως και γινει τιποτα;;;

Μενω Νοτια Προαστια Αθηνων - Ηλιουπολη.

Κανενας εδω κοντα;

Link to comment
Share on other sites

Σηκωνω τα χερια ψηλα...!!!

Μετα απο προσπαθεια 2 εβδομαδων να αναβαθμισω

το λογισμικο του K750i μου τα παραταω!

Τι format εκανα για να δουλεψει το προγραμμα της SE

σωστα! Τι Davinci εβαλα τι forum διαβασα τιποτα δεν

γινεται! Καλα να παθω που το πηρα μεταχειρισμενο!

Αν υπαρχει καποιο παιδι που ειναι προθυμο να βοηθησει

με μεγαλυτερη εμπειρια μηπως και γινει τιποτα;;;

Μενω Νοτια Προαστια Αθηνων - Ηλιουπολη.

Κανενας εδω κοντα;

 

Δεν διευκρινίζεις τι ακριβώς συμβαίνει και δεν θυμάμαι αν το πόσταρες σε άλλη σελίδα. Αλλά μήπως το πρόβλημα είναι στο firewall ή το antivirus που χρησιμοποιείς; είναι ελεύθερη η πρόσβαση στο πρόγραμμα αναβάθμισης;

Link to comment
Share on other sites

apo k750i se w800i. deite pws na anoiksete to k750i sas......

 

http://video.google.com/videoplay?docid=3495118429308146612&q=k750i

 

aksizei.........!!!!

οντως πολυ καλο το βιντεο,μπραβο!!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και με το Κ300 και με το Κ750 δεν μπορω να χρησιμοποιησω τις νεες λέξεις. Για παράδειγμα έχω βάλει την λέξη ΜΩΡΑΚΙ πααάρα πολλές φορές και δεν την έχει πάρει ούτε μια το κινητό, με αποτέλεσμα να χρειαζεται να την γράφω κάθε φορά (Από ορθογραφία). Πάω στις "λέξεις μου" και την βρίσκω δύο φορές, μια ως ΜΩΡΑΚΙ και μια που μοιάζει με κάτι σαν ΜΩΡΑΚ| (βασικά το Ι για κάποιο λόγο φαίνεται μεγαλύτερο στην δεύτερη). Πάω να τις σβύσω αλλά δεν με αφήνει. Όπως γίνεται τελικά και με πολλές από τις "Λέξεις μου". Έχετε ιδέα τι παίζει; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ραγισμένη οθόνη και υποχρεωτική αλλαγή .OMNITEK Θεσ/νίκης , κόστος 60 ευρώ με το φπα.Τουλάχιστον όταν είναι να πληρώσεις κάνουν γρήγορα.
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...