Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρεται έχω πάρει το Κ750ι κ εχω το εξής πρόβλημα . Όταν μου στέλνει κάποιος κάτι με bluetooth μου βγάζει μία οθόνη κ μου λ΄΄ει να σβήσω αρχεία γιατί η μνήμη είναι full. Εγώ σβήνω συνέχεια αλλά πάλι το ίδιο βγάζει, Από την αλλη οτνα παω να στείλω εγω κάτι το κινητό κολάει. ΌΤαν πάλι πάω να κανω save ενα μμσ μοθ λέει M,S, είναι full κ πρέπει να διαγράψω κάτι. ΤΙ πρέπει να κάνω?Επίσης είναι vodafone live κ δεν το γουστάρω καθόλου.Υπάρχει τρόπος να το αποβάλλω?

 

Ισως κ άλλοι έχουν ρωτήσει τα ίδια αλλά 100 σελιδες είναι πολλες για να τις διαβάσω

 

Υ.Γ. Έχω μία κάρτα sony memory stick pro duo 256 mb

" More is Never Enough . . . . ."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαίρεται έχω πάρει το Κ750ι κ εχω το εξής πρόβλημα . Όταν μου στέλνει κάποιος κάτι με bluetooth μου βγάζει μία οθόνη κ μου λ΄΄ει να σβήσω αρχεία γιατί η μνήμη είναι full. Εγώ σβήνω συνέχεια αλλά πάλι το ίδιο βγάζει, Από την αλλη οτνα παω να στείλω εγω κάτι το κινητό κολάει. ΌΤαν πάλι πάω να κανω save ενα μμσ μοθ λέει M,S, είναι full κ πρέπει να διαγράψω κάτι. ΤΙ πρέπει να κάνω?Επίσης είναι vodafone live κ δεν το γουστάρω καθόλου.Υπάρχει τρόπος να το αποβάλλω?

 

Ισως κ άλλοι έχουν ρωτήσει τα ίδια αλλά 100 σελιδες είναι πολλες για να τις διαβάσω

 

Υ.Γ. Έχω μία κάρτα sony memory stick pro duo 256 mb

file egw 8a sou proteina na to pas pisw kai na apaithshs allagh kai antikatastash tou thlefwnou!

Link to comment
Share on other sites

και αφού κάνεις την αλλαγή και διαπιστώσεις ότι το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, πέρνα από το 9Volto

http://www.9volto.gr

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται έχω πάρει το Κ750ι κ εχω το εξής πρόβλημα . Όταν μου στέλνει κάποιος κάτι με bluetooth μου βγάζει μία οθόνη κ μου λ΄΄ει να σβήσω αρχεία γιατί η μνήμη είναι full. Εγώ σβήνω συνέχεια αλλά πάλι το ίδιο βγάζει, Από την αλλη οτνα παω να στείλω εγω κάτι το κινητό κολάει. ΌΤαν πάλι πάω να κανω save ενα μμσ μοθ λέει M,S, είναι full κ πρέπει να διαγράψω κάτι. ΤΙ πρέπει να κάνω?Επίσης είναι vodafone live κ δεν το γουστάρω καθόλου.Υπάρχει τρόπος να το αποβάλλω?

 

Ισως κ άλλοι έχουν ρωτήσει τα ίδια αλλά 100 σελιδες είναι πολλες για να τις διαβάσω

 

Υ.Γ. Έχω μία κάρτα sony memory stick pro duo 256 mb

Εγω θα σου προτεινα να ψαξεις για το ποια απο τις δυο μνημες εχεις γεμισει (κινητου ή memory stick) μη τυχον κανεις το λαθος και σβηνεις απο την αλλη μνημη, εκεινη που δεν ειναι γεματη.. Δε ξερω αν καταλαβες τι λεω... Τωρα ξαναειδα οτι σου λεει για το memory stick οτι ειναι γεματο, οποτε κοιτα αν αυτα που σβηνεις ειναι αποθηκευμενα στο memory stick και οχι στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

με το που βγάζω την memory card δουλευει κανονικά. Τι να κάνω?

Αρα εχεις γεμισει τη memory card... Φροντισε σε αυτα που σβηνεις να φαινεται ενα λευκο "καθιστο" ορθογωνιο παρ/μο αριστερα τους και οχι ενα μαυρο-μπλε "ορθιο" ορθογωνιο (το οποιο αναπαριστα το κινητο και συμβολιζει τη μνημη του κινητου)

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω αυτό που λες αλλά η κάρτα έχει άδεια 132 ΜΒ οπότε????????

Εξάλλου όταν στέλνω kati me bluetooth κολλάει το κινητό. αν την βγάλω δεν κολάει

" More is Never Enough . . . . ."
Link to comment
Share on other sites

το ξέρω αυτό που λες αλλά η κάρτα έχει άδεια 132 ΜΒ οπότε????????

Εξάλλου όταν στέλνω kati me bluetooth κολλάει το κινητό. αν την βγάλω δεν κολάει

Οποτε ακυρο!! Φταιει η καρτα δηλαδη... Μπορει να ειναι προβληματικη... Καντης κανενα format μπας και στρωσει και αν συνεχιζει στα κανει την επιστρεφεις εκει που την πηρες...

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω αυτό που λες αλλά η κάρτα έχει άδεια 132 ΜΒ οπότε????????

Εξάλλου όταν στέλνω kati me bluetooth κολλάει το κινητό. αν την βγάλω δεν κολάει

Δε δοκιμάζεις να βάλεις πάνω την 64Μ κάρτα της συσκευασίας, να δεις αν κολλάει και σε εκείνη; Αν ναι, φταίει μάλλον το τφ. Αν όχι, φταίει η κάρτα (οπότε πας αρχικά για backup και Format της 256Μ και βλέπουμε...)

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον όλα αυτά.θα κάνω ένα φορματ κ βλέπουμε. όσο αφορα για update sto firmware γνωρίζει κανείς τι που κ πως(ενοοω απο το σπίτι μου)?
" More is Never Enough . . . . ."
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια και εγώ με το δικό μου

Συν ότι η οθόνη ασπρίζει και μένει άσπρη !!!!! μέχρι να περάσει λίγη ώρα

Αλλά βγάζει ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ φωτογραφίες

Τα βίντεό του είναι καραχάλια αλλά its ok

 

 

Παίξε λίγο με την 'εκθεση' (κουνόντας το stick θα δεις οτι παει απο -7 εως +7) Έτσι κλεβεις λίγο ταχύτητα αλλα μην περιμένεις και πολλά πράγματα. Η ταχύτητα λήψης επηρεάζεται πολύ απο το φως στο περιβάλλον. Δοκίμασε και με φλας. Το πρόβλημα είναι κοινό στη φωτογραφία γενικότερα. Αν δεν έχεις αρκετό φώς, το θέμα πρέπει να το δει η κάμερα περισσότερη ώρα, ωστε να "γράψει" στο φιλμ/αισθητήρα. Αν κουνιέται το θέμα, θα γραφτεί και η κίνηση. Αυτό λύνεται με χαμηλότερης ανάλυσης φιλμ αλλά στις ψηφιακές δεν γνωρίζω πως ακριβώς το αντιμετωπίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Pantws ap'oti 8ymamai me thn mpataria to idio pragma ekane k se ena palio se pou eixa. katevene otan to ekanes xrisi k anevene otan to afina. To kako einai oti prepei na to pame gia anava8misi sth se oposdipote gia na mh kollaei. eixe ap'th arxi to r1j002.

 

to kitrinisma sth fwto de ofeilete se kako sygxronismo. otan anavei to flas to kin 8ewrei oti isws einai polu fwteinh k to kitrinizei ligo.

Link to comment
Share on other sites

Kati akomh. Ta arxeia *.class pou einai paixnidia pws ta kanw install?

Λογικά θα είναι ζιπαρισμένα.Μετονόμασε το .zip/.rar σε .jar!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

@nikoss

Κοίτα στο FAQ ερώτηση 35

 

@Donzone

Κοίτα στο FAQ ερώτηση 29

 

Με την ευκαιρία, διαβάστε και το υπόλοιπο FAQ, θα βρείτε πολλά χρήσιμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω αν ξέρει κανείς να απαντήση (η αν έχει ιδέα):

 

Network Lock Menu

 

To get into the network lock menu, make sure your phone is in standby mode and not in one of the menus (new Ericssons) and press the following sequence:

<**<

 

Οι επιλογές αυτές τί είναι; Δοκιμάστε το και πείτε μου.

 

Αριστερά/αστεράκι, αστεράκι/Αριστερά

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκλειδώνει το vodafone live έτσι ρε παιδιά ! Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο.

Απλώς είναι ένας τρόπος να κλειδώσετε το τηλέφωνό σας σε λάθος δίκτυο και να το αχρηστεύσετε !

Δέστε εδώ :

http://sms.buy.si/ericsson_kode.html

Είναι για πιο παλιά κινητά αλλά η SE δεν τα έχει αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

to kitrinisma sth fwto de ofeilete se kako sygxronismo. otan anavei to flas to kin 8ewrei oti isws einai polu fwteinh k to kitrinizei ligo.

 

Το κιτρίνισμα στις φώτο υπάρχει και χωρίς την χρήση του φλας, και έχει να κάνει κυρίως με το πως αντιλαμβάνεται ο αισθητήρας cmos τα 3 βασικά χρώματα RGB (red green blue) της φωτογραφίας. Συμβαίνει πολλές φορές και σε κανονικές ψηφιακές μηχανές, αλλά είναι πολύ μικρό το πρόβλημα και διορθώνεται εύκολα με την χρήση κάποιου προγράμματος επεξεργασίας εικόνας (photoshop).

Δεν είναι κακό να διορθώνουμε κάποιες μικροατέλειες των photos του κ750 με εξωτερικά προγράμματα. Και δεν θα ήθελα να ακούσω να λέγεται πως το κ750 δεν βγάζει καλές φώτος (για κινητό πάντα), ούτε πως δεν πρέπει να διορθώνουμε τις photos. Eξάλου, αν κάποιος θέλει να έχει τέλειες φωτογραφίες καλύτερα να πάρει μια slr κάμερα και να τραβάει φώτος σε raw mode, αυτό κάνω εγώ τουλάχιστον :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Μόλις άνοιξα κ εγώ το καινούριο μου Κ750i.

Καιρό τώρα διαβάζω το forum οπότε οι περισσότερες απορίες έχουν ήδη λυθεί.

Ήθελα να ρωτήσω το εξής, για το οποίο δεν ξέρω αν έχει γίνει λόγος (αν έχει γίνει κ το ξαναρωτάω ζητώ συγγνώμη - δεν κατάφερα να το βρω)

 

Δεδομένου ότι α) το κινητό φορτίζει όταν είναι συνδεδεμένο στο PC κ β) οι 3 πρώτες φορτίσεις πρέπει να συνοδευόνται με πλήρεις αποφορτίσεις, εγώ βγάζω το συμπέρασμα ότι θα ήταν προτιμότερο να ΜΗΝ συνδεθεί το τηλέφωνο στο PC παρά μόνο μετά την 3η φόρτιση. Ισχύει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Μόλις άνοιξα κ εγώ το καινούριο μου Κ750i.

Καιρό τώρα διαβάζω το forum οπότε οι περισσότερες απορίες έχουν ήδη λυθεί.

Ήθελα να ρωτήσω το εξής, για το οποίο δεν ξέρω αν έχει γίνει λόγος (αν έχει γίνει κ το ξαναρωτάω ζητώ συγγνώμη - δεν κατάφερα να το βρω)

 

Δεδομένου ότι α) το κινητό φορτίζει όταν είναι συνδεδεμένο στο PC κ β) οι 3 πρώτες φορτίσεις πρέπει να συνοδευόνται με πλήρεις αποφορτίσεις, εγώ βγάζω το συμπέρασμα ότι θα ήταν προτιμότερο να ΜΗΝ συνδεθεί το τηλέφωνο στο PC παρά μόνο μετά την 3η φόρτιση. Ισχύει αυτό??

Σωστη σκεψη.. Αν και εγω δεν το ειχα σκεφτει οταν το πηρα, αυτο θα εκανα στη θεση σου αν το'χα παρει τωρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την γρήγορη απάντηση..
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...