Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σε ολους.εχω το κ750ι και μου δημιουργει το εξης προβλημα.οταν το συνδεω με ενα bluetooth μαρκας samsung wep185 το τηλεφωνο ενω χτυπαει δυο-τρεις φορες,μετα κολλαει και δεν μπορω να απαντησω στην κληση ουτε αποτο bluetooth ουτε απο την συσκευη.το μονο που μπορω να κανω ειναι να βγαλω την μπαταρια και να το ενεργοποιησω παλι.σε αλλο ιδιο κινητο δουλευει μια χαρα.το εχω κανει την αναβαθμιση της sony και το εχω κανει επαναφορα ολων των εργοστασιακων ρυθμισεων οπως και διαγραφη ολων.ξερει καποιος τι μπορει να συμβαινει?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Το Sony Ericsson HBH-DS200 Bluetooth Headset είναι συμβατό με το K750i; (Θεωρώ δεδομένη τη συμβατότητα με το W910i-αν κάνω λάθος διορθώστε με).

Επίσης το K750i μπορεί να δεχτεί πάνω από 1GB κάρτα μνήμης (ας πούμε 2,4,8) χωρίς να υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

 

Εάν ξέρει κάποιος από προσωπική εμπειρία θα με υποχρέωνε αν το μοιραζόταν μαζί μου, καθώς σκέφτομαι σοβαρά να μείνω με το K750i και να δι@ολοστείλω το W910i...

Link to comment
Share on other sites

Συμβατό είναι, αλλά με ποια έννοια;

Θα μπορείς να χειριστείς κλήσεις κτλ, αλλά μην περιμένεις να ακούσεις μουσική απ' το Κ750. Το Κ750 δεν "στέλνει" μουσική στο bt (δεν ξέρω πώς λέγεται αυτό το feature και βαριέμαι να το ψάξω).

Είχα το Κ750 με κάρτα 2 Gb, αλλά για παραπάνω δεν ξέρω να σου πω.

Να ξέρεις πάντως ότι από ένα σημείο και πέρα, θα είναι εκνευριστικά αργό στην εκκίνηση με τόσο μεγάλη κάρτα, ακόμα και αν δουλέψει.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Α2DΡ λεγεται το feature αυτο.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια καρτα μνημης 4giga και οταν την ειχα βαλει στο κινητο τη διαβασε κανονικα..και μου εδειχνε το απεριοριστο στη καμερα.αρα λογικα τη δεχετε...τωρα το θεμα της ταχυτητας ειναι λογικο οτι μπορει να ειναι καπως πιο αργη
Link to comment
Share on other sites

ειχα μια καρτα μνημης 4giga και οταν την ειχα βαλει στο κινητο τη διαβασε κανονικα..και μου εδειχνε το απεριοριστο στη καμερα.αρα λογικα τη δεχετε...τωρα το θεμα της ταχυτητας ειναι λογικο οτι μπορει να ειναι καπως πιο αργη

Φυσικά και τη δέχεται! :) Όσο για την ταχύτητα, αυτή πέφτει κατακόρυφα όταν αρχίσει και γεμίζει η κάρτα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ωραία με την κάρτα μνήμης.

 

Όσον αφορά το Sony Ericsson HBH-DS200 Bluetooth Headset προορίζεται για μουσική, γι' αυτό και με ενδιαφέρει να μάθω εάν είναι συμβατό με το K750i.

Εάν δεν είναι, υπάρχει περίπτωση με αναβάθμιση λογισμικού στην τελευταία έκδοση (δεν έχω κάνει ποτέ) να λειτουργήσει;

Επίσης εάν αλλάξω το λογισμικό του K750i με αυτό του W800i (γίνεται αυτό έτσι;) θα γίνει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Με full γεμάτη 2GB κάρτα που έχω εγώ πάντως ( Sandisk ) η ταχύτητα είναι μια χαρά. Παλίοτερα είχα μια 4GB ( η οποία έχει μετακομίσει σε ένα PSP :p ) στο K750 και με αυτή όντως η ταχύτητα έπεφτε κατά πολύ...
Link to comment
Share on other sites

To κινητο το εχω 2 χρονια και μολις τωρα πηρα το samsung u600,ομολογω οτι το κινητο δν μου βγαλε κανενα προβλημα ουτε καν το joystick.Στο μονο που εχω ενα μικρο προβληματακι ειναι ο κονεκτορας στη φορτιση δν πιανει καλα.Μ χει πεσει απειρες φορες και δουλευει ρολοι!Απλα οταν πεσει καμμια γερη κλεινει και ξανανοιγει εκεινη την ωρα.Κορυφαιο τηλεφωνο το οποιο θα το εχω στο στρατο απο Νοεμβριο(σιγα μη παω με το καινουριο) και ειμαι σιγουρος οτι θα με βγαλει ασπροπροσωπο και παλι!:D
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν τροφοδοτικα που δίνουν ρεύμα ακόμα και κλειστα. (Θέμα μητρικής νομίζω είναι) δεν νομίζω να έχει σχέση αυτό γιατί το φορτίζω κι εγώ μερικές φορές έτσι. Δοκίμασε το σε κανονικό φορτίστη με άλλη μπαταρία.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Αν το τροφοδοτικό είναι κλειστό από το κουμπί του, δε μπορεί να δώσει ρεύμα.

Αν απλά είναι κλειστός ο υπολογιστής (χωρίς να έχει κλείσει το τροφοδοτικό από το κουμπί του) συνεχίζει να τροφοδοτεί τη μητρική μη κάποια Α, συνήθως στην +5V γραμμή...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, μια πληροφορία, για service εκτός εγγυησης που απευθύνομαι, τα επαιξε το τηλ της μανας μου, εμεινε εξω μια νυχτα και πηρε υγρασία και τωρα δεν ανοιγει καθολου.

 

Περιοχή Αθήνα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια πληροφορία, για service εκτός εγγυησης που απευθύνομαι, τα επαιξε το τηλ της μανας μου, εμεινε εξω μια νυχτα και πηρε υγρασία και τωρα δεν ανοιγει καθολου.

 

Περιοχή Αθήνα. Ευχαριστώ

 

Kαλο ειναι να το πας στην sony ericsson και φυσικα απο τη θυμαμαι σου δεινει και εγγυηση για τρεις μηνες....φυσικα μονο γι`αυτο που σου φτιαξανε...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Kαλο ειναι να το πας στην sony ericsson και φυσικα απο τη θυμαμαι σου δεινει και εγγυηση για τρεις μηνες....φυσικα μονο γι`αυτο που σου φτιαξανε...

 

Διεύθυνση ξέρουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το προηγουμενο κινητο μου ειναι το κ750 και ειναι 3+ χρονων.. ειναι πολυ χρησιμοποιημενο εχει βγαλει πανω απο 10.000 φωτο και απειρες ωρες μουσικης.. ειπα να κανω ενα τεστ να δω ποσο αντεχει τωρα.. το φορτισα φουλ κλειστο.. αντεξε 9 μερες με 3 μηνυματα και 4 κλεισεις... :D ..........σκυυυυλιιιι:p:p:p
Link to comment
Share on other sites

Το προηγουμενο κινητο μου ειναι το κ750 και ειναι 3+ χρονων.. ειναι πολυ χρησιμοποιημενο εχει βγαλει πανω απο 10.000 φωτο και απειρες ωρες μουσικης.. ειπα να κανω ενα τεστ να δω ποσο αντεχει τωρα.. το φορτισα φουλ κλειστο.. αντεξε 9 μερες με 3 μηνυματα και 4 κλεισεις... :D ..........σκυυυυλιιιι:p:p:p

Το καλυτερο κινητο σε αποδοση μπαταριας και σε μεγαφωνο.:yahoo:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,θα ηθελα μικρη βοηθεια.χθες κατα λαθος πατησα διαμορφωσα καρτα μνημη και πως μπορω να επαναφορα ? μηπως υπαρχει το προγραμμα που επαναφορα για να μη χαθω βιντεο η φωτογραφιες...
Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες διαμόρφωση είναι λίγο απίθανο νομίζω αλλά καλύτερα ας μιλήσουν αυτοί που ξέρουν σίγουρα.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το φορμάτ της κάρτας είναι όπως στον υπολογιστή που σβήνει όλα τα δεδομένα στο δίσκο. Άρα μάλλον χλωμό δηστυχώς.

Κρατάτε μπακάπ στο κομπιούτερ παιδιά. Και αν γίνετε και σε εξωτερικό σκληρό, είναι πλέον φτηνοί.

Όμως δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια αναζήτηση στο google για "ανάκτηση δεδομένων" ή "data recovery".

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Πρόσφατα είχα την τύχη να πέσει στα χέρια μου το παλιό κ750i του πατέρα μου, το οποίο είναι ακόμα σε εξαιρετική κατάσταση (άλλωστε περίπου 1-2 χρόνια το έχει) γιατί πήρε άλλο με επιδότηση. Όμως έχει το λογισμικό της Vodafone και εγώ θέλω να το ξεφορτωθώ. Υπάρχει τρόπος να το κάνω μόνος μου το debranding μόνο με το καλωδιάκι του usb χωρίς να δώσω 10 ευρά στος ντα βίντσι; Επειδή το thread είναι αχανές, δεν θέλω να μου τα πείτε εσείς, απλώς κάποιος τακτικός του φόρουμ ή κάποιος που ξέρει ρε παιδί μου, παρακαλώ να μου δώσει το κατάλληλο λινκ για να δω τι πρέπει να κάνω. Και επίσης να μου πει τι κερδίζω αν αναβαθμίσω το κινητό μου σε W800, από το απλώς να το αναβαθμίσω στο τελευταίο λογισμικό το δικό του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...