Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια θελω να χρησιμοποιησω το k750 ως μοντεμ για το λαπτοπ μου.Μπορειτε να μου πειτε τι ρυθμισεις πρεπει να κανω?Αν εχει απαντηθει δωστε μου ενα λινκ γιατι δεν μπορω να διαβασω τοσες σελιδες που εχει καθε θεμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω το κ750 με vodafone μενου και θελω να το αφαιρεσω διοτι δεν μου βαζει mp3 για ηχους κλησης... πως το επαναφερω στα αρχικα μενου της sony ericsson? flashing δεν λεγεται αυτη η μεθοδος;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εχω το κ750 με vodafone μενου και θελω να το αφαιρεσω διοτι δεν μου βαζει mp3 για ηχους κλησης... πως το επαναφερω στα αρχικα μενου της sony ericsson? flashing δεν λεγεται αυτη η μεθοδος;

το κ750ι και σε vodafone live μπορει να βαλει κανονικα ηχο κλησης mp3! μηπως εχεις αλλο μοντελο οπως (κ700ι) :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι και εκανα αναβαθμιση απο το sony update αλλα τιποτα..τι να κανω; λεω να κανω flashing με το xs++ αλλα δεν εχω τα firmware files μηπως ξερεις που μπορω να τα βρω;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οχι και εκανα αναβαθμιση απο το sony update αλλα τιποτα..τι να κανω; λεω να κανω flashing με το xs++ αλλα δεν εχω τα firmware files μηπως ξερεις που μπορω να τα βρω;

περιεργο μου φαινεται,της αδερφης μου το κ750ι ειναι vodafone live και παιζει κανονικα mp3 σαν ηχο κλησης!! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου λεει πως ειναι αδυνατο σε ολα τα mp3.. ειναι απο τα πρωτα k750 vl.. να σου πω καμια ιδεα για τα firmware files?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα VL είχαν αυτό τον περιορισμό στα mp3. Προφανώς τέτοιο είναι και το δικό σου. Κάποιος έμπειρος σίγουρα μπορεί να σε βοηθήσει στην αλλαγή firmware. Κάπου υπήρχε και ένας οδηγός, αλλά δε μπορώ να τον βρω...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

κανε ο,τι μπορεις μονο τα firmware files θελω το προγραμμα το εχω και ξερω οτι θελει το ΕΜΕΑ 3 cad για τα ελληνικα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε εαν μπορω να βαλω msn στο k750i και εαν χρεωνετε?

Δεν γινετε..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ενσωματώσει δε μπορεί,όμως μπορεί με αρκετές εφαρμογές...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε εαν μπορω να βαλω msn στο k750i και εαν χρεωνετε?

Υπάρχουν αρκετά προγράμματα σε java. Ένα παράδειγμα θα βρεις στο 2422002.

Επίσης μπορείς να μπεις και στη διεύθυνση http://mobile.live.com/ από τη συσκευή σου, βέβαια θα έχεις messenger σε web interface.

 

Όσον αφορά τη χρέωση, τα περισσότερα προγράμματα που κυκλοφορούν είναι δωρεάν, καθώς και το http://mobile.live.com/ κατά συνέπεια η χρέωση αφορά μόνο την τιμολόγηση που σου κάνει ο πάροχός σου στη χρήση του internet. Κατά συνέπεια θα σου πρότεινα να βάλεις ένα "flat rate" πακέτο (π.χ. Vodafone Surf & eMail, Comote MyView 'n' Web, Wind Plus non-stop).

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά προγράμματα σε java. Ένα παράδειγμα θα βρεις στο 2422002.

Επίσης μπορείς να μπεις και στη διεύθυνση http://mobile.live.com/ από τη συσκευή σου, βέβαια θα έχεις messenger σε web interface.

 

Όσον αφορά τη χρέωση, τα περισσότερα προγράμματα που κυκλοφορούν είναι δωρεάν, καθώς και το http://mobile.live.com/ κατά συνέπεια η χρέωση αφορά μόνο την τιμολόγηση που σου κάνει ο πάροχός σου στη χρήση του internet. Κατά συνέπεια θα σου πρότεινα να βάλεις ένα "flat rate" πακέτο (π.χ. Vodafone Surf & eMail, Comote MyView 'n' Web, Wind Plus non-stop).

 

Ευχαριστω παραπολυ αλλα δηλαδη το πρωτο προγραμα που μου ειπες θα χρεωνομαι σαν να μπαινω στο ιντερνετ απο το κινητο μου?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παραπολυ αλλα δηλαδη το πρωτο προγραμα που μου ειπες θα χρεωνομαι σαν να μπαινω στο ιντερνετ απο το κινητο μου?

Ναι, όποια λύση και να χρησιμοποιήσεις χρειάζεται σύνδεση με το internet.

Γι' αυτό και σου πρότεινα τη χρήση μαζί με κάποιο πακέτο "flat rate" χρέωσης.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

το ΙΜ+ ειναι πολυ καλό προγραμμα για messenger
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όποια λύση και να χρησιμοποιήσεις χρειάζεται σύνδεση με το internet.

Γι' αυτό και σου πρότεινα τη χρήση μαζί με κάποιο πακέτο "flat rate" χρέωσης.

Συγγνωμη που ξαναρωταω αλλα με μονο 3,5 ευρω εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ για ενα μηνα??Πολυ λιγο μου φαινεται!!

Χρειαζεται να κανω τπτ αλλο.?Γιατι ουτε τα μμς εχω ενεργοποιημενα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα περνας τις ρυθμισεις και ρυθμιζεις ως προεπιλογη java το wind wap οχι το wind internet το οποιο καλο θα ηταν να το σβησεις τελειως.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να δοσει αναλυτικες οδηγιες στο πως μπορουμε να συνδεσουμε το K750 που εχει wind plus non stop, στο pc ως modem και τι ρυθμισεις πρεπει να γινουν ?

Υπαρχει καποιο link συγκεκριμενα για k750 ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να δοσει αναλυτικες οδηγιες στο πως μπορουμε να συνδεσουμε το K750 που εχει wind plus non stop, στο pc ως modem και τι ρυθμισεις πρεπει να γινουν ?

Υπαρχει καποιο link συγκεκριμενα για k750 ?

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152884

 

Στη πρώτη σελίδα του θέματος γράφει αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση στο internet από PC μέσω κινητού και ΤΙΜ Plus (gwap):

(από τον KostasDj_2)

"Λοιπόν, οι οδηγείες αυτές είναι πάνω σε 6680

 

Εγω θελω για το κ750......... :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια πειτε και σε εμας τους ασχετους τις ρυθμισεις που πρεπει να κανουμε.Στο κινητο εχω βαλει τις ρυθμισεις για wap και internet αλλα απο εκει και περα τι πρεπει να κανω στο λαπτοπ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!Ένας φίλος μου έχει το Sony Ericsson K750i και είχε βάλει μια κάρτα μνήμης SONY 1 GB και είχε γύρω στα 1500 αρχεία μαζί με φωτογραφίες και mp3.Αλλα επειδή είχε το είχε αφήσει έξω απο το σπίτι του και πήρε νερό που χάλασε η πλακέτα και άρχισε το κινητό και του διάγραφε σιγά-σιγά τα πάντα.Πήγε το κινητό για Service και πλήρωσε 80€ για αντικατάσταση πλακέτας αλλά απο τότε και με την καινούργια πλακέτα όποτε αποθηκεύει κάποια αρχεία στην κάρτα μνήμης μετά απο λίγο διαγράφονται!:(:mad:!.Τι πρέπει να κάνει ώστε να μην πληρώσει άλλα λεφτά για αυτό το κινητό αλλά και τι πρέπει να κάνει για να μην του διαγράφονται κανένα απο τα αρχεία που αποθηκεύει!:worry::worry:

Σας ευχαριστώ πολύ!

John The Greek! :D

Link to comment
Share on other sites

Και με δεύτερη κάρτα μνήμης που έβαλε πάλι διαγράφονταν αρχεία!:(:mad:

τοτε πας για αλλαγη κινητου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...