Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια δεν διορθωθηκε τιποτα με την αναβαθμιση,εχει συναντησει καποιος απο εσας το ιδιο προβλημα?

βοηθειστε

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Δες στις επιλογές του bluetooth αν έχεις ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας και απενεργοποίησε την.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Φυσιολογικά το bt του Κ750 δεν έχει τέτοια προβλήματα. Το πρόβλημα αυτό το θυμάμαι στα πρώτα Κ700 που κυκλοφόρησαν.

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα χθες, εκει που ακουγα ραδιοφωνο με το handsfree, σταματαει να ακουγεται ηχος...

Βλεπω την οθονη και μου λεει "Αναζητηση συχνοτητας".Εν τω μεταξυ στο κεντρο της πολης να ειμαι...Πατησα Ακυρωση και κατευθειαν επαιξε.Μου το κανε αλλες 2 3 φορες σε διαστημα 2 ωρων...

 

Ξερετε τι παιζει?

 

Κ κτ ακομα:Επειδη σπανια κουω τελεια και απ τα 2 ακουστικα και δοκιμασα προσφατα καινουρια ακουστικα, αλλα παλι δεν ακουγα καλα....Διορθωνεται αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα χθες, εκει που ακουγα ραδιοφωνο με το handsfree, σταματαει να ακουγεται ηχος...

Βλεπω την οθονη και μου λεει "Αναζητηση συχνοτητας".Εν τω μεταξυ στο κεντρο της πολης να ειμαι...Πατησα Ακυρωση και κατευθειαν επαιξε.Μου το κανε αλλες 2 3 φορες σε διαστημα 2 ωρων...

 

Ξερετε τι παιζει?

 

Κ κτ ακομα:Επειδη σπανια κουω τελεια και απ τα 2 ακουστικα και δοκιμασα προσφατα καινουρια ακουστικα, αλλα παλι δεν ακουγα καλα....Διορθωνεται αυτο το προβλημα?

 

Για την αναζήτηση συχνότητας, αν δεν το πειράξεις, σε λίγα δευτερόλεπτα (20-40) θα ξαναρχίσει να παίζει και δε θα ξαναχαθεί. Για το 2ο που ρωτάς δεν έχω ιδέα.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα: Εάν η μνήμη του κινητού έχει γεμίσει από μηνύματα και έρθει κάποιο νέο μήνυμα, μου ζητάει να διαγράψω κάποια. Διαγράφω συνήθως τα απεσταλμένα, αλλά δεν μπορώ να δω το νέο SMS παρά μόνο μετά από λίγη ώρα. Υπάρχει τρόπος να πάρω το νέο SMS μετά τη διαγραφή κάποιων μηνυμάτων;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

λιπον για το προβλημα της λευκης οθονης που σας

ειπα ποιο πανω, συμφωνα με τον τεχνικο του γερμανου

ειναι απο υγρασια πανω στην πλακετα, δεν διορθωνεται

και δεν προκειται να περασει στην εγγυηση.... μα καλα

τοσο ευαισθητο ειναι? το προσεχα και δεν μου ειχε

βραχει καθολου....

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα: Εάν η μνήμη του κινητού έχει γεμίσει από μηνύματα και έρθει κάποιο νέο μήνυμα, μου ζητάει να διαγράψω κάποια. Διαγράφω συνήθως τα απεσταλμένα, αλλά δεν μπορώ να δω το νέο SMS παρά μόνο μετά από λίγη ώρα. Υπάρχει τρόπος να πάρω το νέο SMS μετά τη διαγραφή κάποιων μηνυμάτων;

Εσυ εχεις δικιο αλλα η sony ericsson εχει αλλη αποψη..πρεπει αναγκαστικα να διαγραψεις εισερχομενο μηνυμα.εκει αντιμετωπιζεται το προβλημα.:blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που διαβάζουν αρχεία office και pdf αλλά jar?Αν ναι,πού τις βρίσκω?
Link to comment
Share on other sites

Εσυ εχεις δικιο αλλα η sony ericsson εχει αλλη αποψη..πρεπει αναγκαστικα να διαγραψεις εισερχομενο μηνυμα.εκει αντιμετωπιζεται το προβλημα.:blink: :cool:

 

Ναι, αλλά ακόμα και όταν διαγράψω κάποια μηνύματα, το εισερχομενο μήνυμα δεν το παίρνω αμέσως.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά ακόμα και όταν διαγράψω κάποια μηνύματα, το εισερχομενο μήνυμα δεν το παίρνω αμέσως.

to kalitero pou exeis na kaneis einai na ta apo8ikeyeis sto pc sou ana takta xronika diastimata oste na mi gemizei h mnimi tou kinitou sou.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα πρέπει να γίνεται αποθήκευση των sms στον υπολογιστή. Σίγουρα μερικά από αυτά θα θες να τα έχεις και στο επόμενο κινητό.

Υπάρχει πάντως κολπάκι για αύξηση των μηνυμάτων που μπορείς να αποθηκεύσεις στο Κ750. Αν έχεις όρεξη για πειραματισμούς...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,έχω ένα Κ750i εδώ και 10 μήνες τους τελευταίους 3 κλείνει από μόνο του χωρίς λόγο και είναι πολύ σπαστικό γιατί χάνω κλήσεις και πρέπει συνέχεια να το παρακολουθώ,έχω την έκδοση R1CA021,μήπως πρέπει να κάνω αναβάθμιση και αν ναι που θα αποτανθώ,σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά ακόμα και όταν διαγράψω κάποια μηνύματα, το εισερχομενο μήνυμα δεν το παίρνω αμέσως.

Αντε..:blink: ποτε δεν το ειχα παρατηρησει αυτο..παντως μεγαλη πατατα :whistle:

στο κ700ι αυτο το tip δουλευε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,έχω ένα Κ750i εδώ και 10 μήνες τους τελευταίους 3 κλείνει από μόνο του χωρίς λόγο και είναι πολύ σπαστικό γιατί χάνω κλήσεις και πρέπει συνέχεια να το παρακολουθώ,έχω την έκδοση R1CA021,μήπως πρέπει να κάνω αναβάθμιση και αν ναι που θα αποτανθώ,σας ευχαριστώ

 

Κλεινει μονο του την ωρα ακριβως που σε καλει καποιος και πριν προλαβει να χτυπησει.Και μαλιστα αν προσπαθησεις να το ανοιξεις αμεσως δεν γινεται με τιποτα, ακομα κι αν βγαλεις την μπαταρια.Πρεπει να περασει αρκετη ωρα για να μπορεσεις να το ξανανοιξεις!

 

Μου το εμφανισε κι εμενα στην προηγουμενη εκδοση (μαλλον πρεπει να ειναι αυτη που εχεις τωρα).Με την αναβαθμιση στην R1DB001 το προβλημα διορθωθηκε.Αρα πας στο service για αναβαθμιση.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα: Εάν η μνήμη του κινητού έχει γεμίσει από μηνύματα και έρθει κάποιο νέο μήνυμα, μου ζητάει να διαγράψω κάποια. Διαγράφω συνήθως τα απεσταλμένα, αλλά δεν μπορώ να δω το νέο SMS παρά μόνο μετά από λίγη ώρα. Υπάρχει τρόπος να πάρω το νέο SMS μετά τη διαγραφή κάποιων μηνυμάτων;

 

φίλε εάν έχεις CID 36(σε αυτή την έκδοση μπορεί και κάνει ζουμ όταν έχει επιλεγεί ανάλυση 2ΜΡ, έτσι μπορείς να το τσεκάρεις) μπορείς να αυξήσεις τη μνήμη των μυνημάτων και να παίρνει μέχρι 25.000!!!! δεν θα κρατάς τόσα πολλά εννοείται αλλά σταματά να υπάρχει το δικό σου πρόβλημα

 

μπες εδώ, θα βρεις αυτό που ψάχνεις, έχει αναλυτικές οδηγίες και μπορούν εκεί να σε βοηθήσουν για ότι θέλεις (εγώ έχω σταματήσει να ασχολούμαι με το Κ750)

http://clubs.pathfinder.gr/sony_ericsson

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά μέλη του forum. Προσωπικά δεν το δοκίμασα επειδή δεν μου χρειάζεται.

Φαντάζομαι κανείς δεν έφτασε να αποθηκεύσει τόσα πολλά.

Υπάρχει και θέμα στο forum για το πως μπορείς να το κάνεις . Αν ψάξεις λίγες σελίδες πίσω θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

sygnwmi 25.000 sms xwris na kolaei xwris kanena problima?to exei kanei kaneis na mas pei?

 

Ακόμα και 10 μηνύματα την ημέρα να αποθηκεύει κανείς, θα πρέπει να το κάνει αυτό σταθερά για 7 χρόνια ώστε να φτάσει τα 25.000 :D

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και 10 μηνύματα την ημέρα να αποθηκεύει κανείς, θα πρέπει να το κάνει αυτό σταθερά για 7 χρόνια ώστε να φτάσει τα 25.000 :D

 

Καλά δεν είναι και απίθανο. :)

Γνωστός μου πιτσιρικάς μπορεί άνετα να τα ξεπεράσει σε ένα εξάμηνο.

Και φαντάζομαι δεν θα είναι ο μόνος. :)

Link to comment
Share on other sites

sygnwmi 25.000 sms xwris na kolaei xwris kanena problima?to exei kanei kaneis na mas pei?

 

ναι, το έχω κάνει εγώ.... μέχρι τα 250-300 μηνύματα λειτουργεί άψογα, στα 400 αργεί λίγο να ξεκινήσει αλλά μετά πάει καλά.... από τα 500 και μετά χάνεται η μπάλα, τρώει κόλλημα αλλά το θέμα είναι ότι δεν χάνεις τα μηνύματά σου όταν γεμίζει η μνήμη, πράγμα σπαστικό

το 25000 προκύπτει από την εσωτερική μνήμη, στην ουσία αλλάζεις το directory που αποθηκεύει τα μηνύματα, και χρησιμοποιεί την εσωτερική μνήμη που όταν είναι 25 MB έχεις από 1Κ το μήνυμα->25000 μηνύματα αλλά όπως ανέφερα παραπάνω μην τ παρακάνετε!!!

το link από το clubs.pathfinder που σας έδωσα σε προηγούμενο ποστ έχει αναλυτικές οδηγίες που ακολούθησα

 

Σημείωση: αν το κάνετε σβήστε πρώτα όλα τα μηνύματα που έχετε, γιατί όταν τα άλλαξα φάκελο μετά δεν σβήνονταν μέσα από τη συσκευή!!!!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε ακουσει τιποτα για μερικο ασπρισμα της οθονης....οσο και φαινεται η κανονικη οθονη..και απο πανω ασπρο....

οχι μονιμα αλλα ερχετε που και που...

το εκλεισα ..εβγαλα μπαταρια και ξανα ανοιγμα αλλα τιποτα...

ερχετε παλι μονο του και ξαναχαλαει παλι τις πιο πολλες ωρες.

ουτε απο χτυπημα ερχεται ουτε απο πιεση πληκρων η οθονης

 

γνωριζει κανεις αυτη την βλαβη ?...

Samsung Wave - Όχι απλά κύμα...Τσουνάμι !

για αυτο τρεξτε να σωθητε !!!................... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...