Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια που θα βρω drivers για το Κ750i?????

 

Καλησπέρα .

 

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10242&fid=14033&esi=true

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

Ps:Εμενα στην μεγαλη αναλυση,μεγαλη ποιοτητα παει μεχρι 4 ζουμ..

 

Έχουμε πει ότι στις νεότερες εκδόσεις fw δεν υπάρχει Χ4 στην μεγάλη ανάλυση. Κάτι που υπήρχε στις παλιότερες εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Exo 1 mina poy exo parei to K750i.

To megalo lathos pou ekana itan oti to pira apo katastima Vodafone kai etsi to kinito mou einai Vodafone Live. Prin 2-3 meres eixa ksehasi na kleidoso ta pliktra kai to eixa valei mesa sta rouxa mou. Otan teleiosa thn douleia ti na do: Eixe patithei to kendriko pliktro (Vodafone Live) kai eimuna sto internet epi 5 ores evo apo data ixa katevasi 50-60 kb .

Ti na kano gia na min bo sto internet kata lathos , xoris na thelo. Pos ginete gia na allakso tin rithmisi sto kentriko pliktro tis Vodafone live gia na min mpo aftomata sto Internet ?

 

Efharisto

Μπες στο Ρυθμίσεις >Συνδεσιμότητα>Ρυθμίσεις Internet> Προφίλ Internet και επέλεξε VF mms σαν προφίλ .To κινητό δεν θα συνδέεται και θα μπορείς να στέλνεις και mms και δεν μπαίνεις και σε μεγάλη διαδικασία αλλαγών ,όταν θέλεις απλά το αλλάζεις ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.Χαζευα στο youtube και βρηκα το εξης που αφορα το κλειδωμα του menu.Ο συγκεκριμενος τυπος εχει βρει ενα τροπο για να κλιεδωνει οποιο μενου θελει απο το κινητο του.Το μονο κακο ειναι οτι δεν δειχνει τον τροπο ή εστω ποιο προγραμμα χρησιμοποιει.Αξιζει να το δειτε!Και οποιος εχει καποια πληροφορια ασ μας την πει!:)

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.Χαζευα στο youtube και βρηκα το εξης που αφορα το κλειδωμα του menu.Ο συγκεκριμενος τυπος εχει βρει ενα τροπο για να κλιεδωνει οποιο μενου θελει απο το κινητο του.Το μονο κακο ειναι οτι δεν δειχνει τον τροπο ή εστω ποιο προγραμμα χρησιμοποιει.Αξιζει να το δειτε!Και οποιος εχει καποια πληροφορια ασ μας την πει!:)

 

Εκπληκτικό!!! Αν δεν είναι απάτη.

Ακόμα και το "κατάσταση τηλεφώνου" είχε κλειδώσει με κωδικό. Το μενού φαίνεται να έχει αραβικούς χαρακτήρες.

Αλλά αν είναι δυνατόν κάτι τέτοιο γιατί δεν υποστηρίζεται επίσημα από την κατασκευάστρια εταιρία; Κρίνουν ότι δεν είναι χρήσιμο; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.Χαζευα στο youtube και βρηκα το εξης που αφορα το κλειδωμα του menu.Ο συγκεκριμενος τυπος εχει βρει ενα τροπο για να κλιεδωνει οποιο μενου θελει απο το κινητο του.Το μονο κακο ειναι οτι δεν δειχνει τον τροπο ή εστω ποιο προγραμμα χρησιμοποιει.Αξιζει να το δειτε!Και οποιος εχει καποια πληροφορια ασ μας την πει!:)

 

 

 

Που έχει βρει τέτοια πρόσοψη αυτός ο τύπος?

Link to comment
Share on other sites

Που έχει βρει τέτοια πρόσοψη αυτός ο τύπος?

 

Δεν ξερουμε τιποτα αλλο για τον τυπο δυστυχως,μονο το οτι ειναι απο Αιγυπτο :ninja: ...Ισως να ειναι και απατη οπως λεει και ο Geofil.Ουτε στα μηνυματα που του εστειλαν απαντησε.Και ισως να μην αξιζει καν να επικοινωνισεις μαζι του,ειδικα αν ψαχνει να βγαλει λεφτα απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Password Protection for W800 κ k750i

Το video που με προκαλεσε!!! :

 

Λοιπον παιδια εφαγα ολο το Internet και το βρηκα!Δεν γινεται ενας Αιγυπτιος να μας το παιζει μαγκας με το βιντεακι του. :)

Ακολουθουν 2 links (που μας κατευθινουν σε Forums)παρακατω που δειχνουν τον κωδικα δημιουργιας αυτου του Patch μαζι με οδηγιες που ειναι γραμμενες στα αγγλικα.

Το συγκεκριμενο προγραμμα λειτουργει στο πρωτο link μονο για τα SE W800 με firmware R1BC002. :!:

Στο δευτερο link ομως...(!!!)..... θα βρουμε το ιδιο patch τροποποιημενο για το SE K750i.Kαι για διαφορα firmwares απ'οτι ειδα. :!:

 

Aς το τσεκαρει καποιος εμπειρος please!

link 1: http://www.topsony.com/forum/showthread.php?p=16090

 

link 2: http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=8176&st=40

 

YΓ Μακαρι να δουλευει! :O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο το δευτερο link αφου εγινα μελος μπορεσα και πηρα το αρχειακι που χρειαζεται για να κλειδωσουμε τα Κ750ι με firmaware R1CA021.

 

To συγκεκριμενο patch κλειδωνει δυστυχως μονο τα μηνυματα.

 

Για να το περασουμε στο κινητο χρειαζεται απ'οτι διαβασα το GFlash ή το FAR που χρησιμοποιησαν οι περισσοτεροι.

 

Εγω παντως δεν εχω ιδεα πως τα χρησιμοποιεις αυτα τα δυο:O .Αν μπορει καποιος που ξερει ας πειραματιστει και να μας πει

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς μ' αυτά τα πατσάκια πολλά μαγικά μπορείς να κάνεις!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς μ' αυτά τα πατσάκια πολλά μαγικά μπορείς να κάνεις!

 

Αλλά αν είναι δυνατόν κάτι τέτοιο γιατί δεν υποστηρίζεται επίσημα από την κατασκευάστρια εταιρία; Κρίνουν ότι δεν είναι χρήσιμο; :confused:

 

Έχει δίκαιο ο multiPetros. Και η απορία μου παραμένει. Αφού μπορούν να γίνουν όλα αυτά τα κολπάκια γιατί να μην υπάρχουν σαν επιλογές μέσα από το μενού της SE?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.

Ήθελα να ρωτήσω εάν γίνεται να περάσω στην μνήμη του κινητού τηλεφώνου (Sony Ericsson k750i) περισσότερες από μία (1) επαφές.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Link to comment
Share on other sites

Μία...; Εγώ έχω 250+. Τί ακριβώς εννοείς;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.

Ήθελα να ρωτήσω εάν γίνεται να περάσω στην μνήμη του κινητού τηλεφώνου (Sony Ericsson k750i) περισσότερες από μία (1) επαφές.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

 

Γιατί όχι? Μέχρι 500 επαφές μπορείς να βάλεις!

Link to comment
Share on other sites

Μία...; Εγώ έχω 250+. Τί ακριβώς εννοείς;

 

Γιατί όχι? Μέχρι 500 επαφές μπορείς να βάλεις!

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν έγινα κατανοητός.Αυτό που θέλω να μάθω είναι εάν γίνεται σε μία επαφή να έχω περισσότερους από έναν (1) αριθμούς.Δηλαδή, να έχω αποθηκευμένο το όνομα "Γιώργος" και να έχω σε αυτή την επαφή 2 αριθμούς, π.χ. κινητό τηλέφωνο και σπίτι.:)

Link to comment
Share on other sites

Αμέ... Γίνεται κανονικά. Κινητό, αριθμός σπιτιού, εργασίας, φαξ και άλλος.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πει ότι στις νεότερες εκδόσεις fw δεν υπάρχει Χ4 στην μεγάλη ανάλυση. Κάτι που υπήρχε στις παλιότερες εκδόσεις.

 

Έχω την έκδοση R1DB001 (νομίζω είναι η τελευταία). Οι ρυθμίσεις της κάμερας είναι: Τρόπος λήψης->Κανονική, Μέγεθος->Μεγάλο 1632x1224, Ποιότητα εικόνας->Υψηλή και το zoom φτάνει εως x4 (και στις φωτογραφίες και στο βίντεο).

Link to comment
Share on other sites

Αμέ... Γίνεται κανονικά. Κινητό, αριθμός σπιτιού, εργασίας, φαξ και άλλος.

 

Τελικά, πώς γίνεται να αποθηκεύσεις σε μία επαφή περισσότερους αριθμούς;Από ό,τι είδα δεν μπορείς να προσθέσεις και άλλους αριθμούς στο ίδιο όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση R1DB001 (νομίζω είναι η τελευταία). Οι ρυθμίσεις της κάμερας είναι: Τρόπος λήψης->Κανονική, Μέγεθος->Μεγάλο 1632x1224, Ποιότητα εικόνας->Υψηλή και το zoom φτάνει εως x4 (και στις φωτογραφίες και στο βίντεο).

Στα Κ750 που πωλήθηκαν απο το περασμένο φθινόπωρο και μετά,

το zoom στη μεγάλη ανάλυση φωτογραφίας είναι μπλοκαρισμένο.:fool:

Δέν έxει να κάνει με το firmware.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πώς γίνεται να αποθηκεύσεις σε μία επαφή περισσότερους αριθμούς;Από ό,τι είδα δεν μπορείς να προσθέσεις και άλλους αριθμούς στο ίδιο όνομα.

 

Μάλλον δεν το έψαξες πολύ καλά. Κάθε φορά που αποθηκεύεις ένα νούμερο εμφανίζεται και η επιλογή νέος αριθμός. Και διαλέγεις τι θα είναι ο αριθμός. Αν θα είναι κινητό, σπίτι κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πώς γίνεται να αποθηκεύσεις σε μία επαφή περισσότερους αριθμούς;Από ό,τι είδα δεν μπορείς να προσθέσεις και άλλους αριθμούς στο ίδιο όνομα.

 

Καλησπέρα .

 

1. Διάλεξε μια επαφή

2. Πάτησε το πλήκτρο "Πρόσθετα"

3. Διάλεξε επεξεργασία επαφής και πάτα "Επιλογή"

4. Επέλεξε "Νέος αριθμός" και όπως σου είπε και ο φίλος geofil διάλεξε σπίτι κτλ.

5. Κάνε δεξιά το Joy για αλλαγή πεδίων (στην ίδια επαφή) και μπορείς να βάλεις απο φωτογραφία , email , ήχο και πολλά ακόμη στην ίδια επαφή πάντα .

 

Τα παραπάνω ισχύουν για το K750i .

 

Πιστεύω να κατάλαβα καλά ? :) :rolleyes:

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

@alekos23a http://swiatse.com/infusions/pro_download_panel/download.php?funk=file&catid=37&did=375

το Prog....δεν το έχω βάλει....άμα δεν το δοκιμάσει κάποιος άλλος πρώτος εγώ δεν το βάζω :P

 

 

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=5025

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...