Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχα με handfree ειναι αυτες οι ωρες!!

η οθονη κατα την ομιλια δεν σβηνει απλα χαμηλωνει η ενταση της.υπαρχει τροπος να σβησει ο φωτισμος?και νομιζω καποια θεματα "τρωνε" πιο πολυ μπαταρια δεν το εχω επιβεβαιωσει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρ'όλη την χρήση που του κάνεις,η διάρκεια μπαταρίας που αναφέρεις νομίζω οτι είναι πραγματικά μικρή.

Πόσο μάλλον όταν το Κ750 φημίζεται οτι είναι τέρας αυτονομίας.

Η επιλογή θέματος,παίζει κάποιο ρόλο (αυτά που έχουν κινούμενο background καίνε περισσότερο), αλλά και πάλι δεν δικαιολογείται.

Το πιο πιθανό είναι οτι κάποιες μπαταρίες βγαίνουν λίγο πιο "τζούφιες" απ'τις άλλες.

Εγώ θα σου πρότεινα να του κάνεις για λίγο καιρό πλήρεις φορτίσεις - αποφορτίσεις μήπως και στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι οτι στη SE το παίζουν πόντιος πιλάτος, δηλαδή αφού στον Γερμανό γνωμάτευσαν οτι η βλάβη είναι από πτώση έτσι και είναι.Στο κομπιούτερ τους μου είπαν έχει καταγραφεί ''βλάβη από πτώση''. Σε ένα δικό τους Σέρβις που με έστειλαν μου είπαν ότι το κινητό πειράχτεικε από ΤΡΙΤΟΝ. Ο μόνος ΤΡΙΤΟΣ που άγγιξε το κινητό μου ήταν στον Γερμανό. Έφτασα στο σημείο να σκέφτομαι να απευθυνθώ στην Επίσημη SE, δεν είναι μόνο η αντιμετώπιση τους που είναι στην κατεύθυνση ''ξεπέταγμα'' αλλά με έκαναν να θυμώσω με την όλη συμπεριφορά, κοινώς κορο'ι'δία.

Eίναι απαράδεκτοι,μια καταγγελία τους αξίζει.

Νομίζω οτι πρέπει πλέον να αρχίσουμε να κατονομάζουμε τα καταστήματα και τα service point που δεν μας εξυπηρετούν σωστά, ώστε να τα ξέρουμε και να τα αποφεύγουμε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.

χρειαζομαι βοηθεια.εχω το κ750 ενα χρονο με μια καρτα 2gb γεματη.εωσ εδω ολα καλα.πριν 2 μερεσ μετετρεψα ολα τα mp3 se mp4 και απο κεινη τη στιγμη το κινητο οταν αλλαζν μενου κολαει εννοω αργει υπερβολικα.ξερει κανεισ τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

 

Μόλις χθες πήρα στα χέρια μου ένα μεταχειρισμένο k750i σε άριστη λειτουργικά κατάσταση και θα ήθελα να μου δώσετε μία-δύο πληροφορίες.

 

Λόγω του οτι η πρόσοψη του είναι αρκετά φθαρμένη θέλω να πάρω μια άλλη γνήσια και να την αντικαταστήσω...Από πού μπορώ να βρώ και πόσο στοιχίζει περίπου?

 

Επίσης,θέλω να του βάλω μια μεγαλύτερη κάρτα μνήμης...Καλύτερα να βάλω 1GB ή θα κολλάει?Κάτι έχω ακούσει οτι με 2GB δεν τρέχει καλά μετά το κινητό...

 

Ελπίζω να βρεθεί κάποιος να με βοηθήσει!

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης,θέλω να του βάλω μια μεγαλύτερη κάρτα μνήμης...Καλύτερα να βάλω 1GB ή θα κολλάει?Κάτι έχω ακούσει οτι με 2GB δεν τρέχει καλά μετά το κινητό...

 

με τα 2 gb θα παρατηρήσεις μια μικρή καθυστέρηση κατα την ενεργοποίηση του κινητού...μόλις ανοίξει και βρει δίκτυο πάει κανονικά μετά

Link to comment
Share on other sites

με τα 2 gb θα παρατηρήσεις μια μικρή καθυστέρηση κατα την ενεργοποίηση του κινητού...μόλις ανοίξει και βρει δίκτυο πάει κανονικά μετά

 

Επειδή η 1GB με καλύπτει θα αρκεστώ σε αυτή...

 

Κανένας για την πρόσοψη γνωρίζει?

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

 

Κανένας για την πρόσοψη γνωρίζει?

 

http://mobile-parts.gr

alla kane ena tilefono protou paraggilis meso internet na deis an yparxei prosopsi se stock. giati ama sou pei "tha sth fero" perimene kana 2 mines

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η 1GB με καλύπτει θα αρκεστώ σε αυτή...

 

σε ταξίδι με καράβι από το Κ750 απόλαυσα

 

-5 επεισόδια από τη σειρά Friends Season 9

-άλλη μία ώρα μουσικής

- 40 λεπτά μουσική από το σταθμό του Πειραιά μέχρι το σπίτι μου....

 

συμπεράσματα?

- αν είναι να αγοράσεις, αγόρασε τη 2gb

- από αυτονομία το κινητάκι σκίζει...;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν που λέτε παιδιά,χτές βράδυ επέλεξα το ραδιόφωνο ως ξυπνητήρι και έκλεισα το κινητό.

Το πρωί το ξυπνητήρι χτύπησε με μια άσχετη μελωδία που επέλεξε μόνο του.

Όσες φορές επανέλαβα συνέβη το ίδιο.

Συμπερασματικά λοιπόν το ραδιόφωνο λειτουργεί ως ξυπνητήρι μόνο όταν το κινητό είναι ανοικτό,

πράγμα άχρηστο για εμένα γιατί το κινητό το κλείνω το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Είχες το handsfree (κεραία) επάνω στο κινητό ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Αν όχι πως να δουλέψει το ραδιόφωνο;

Αν και δεν ξέρω τι γίνεται με κλειστό κινητό. Δεν το κλείνω ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είχα επάνω το handsfree βρε παιδιά...

 

Αν δεν σας κάνει κόπο, ρίχτε μια ματιά αν στα δικά σας λειτουργεί και πείτε μου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βγάλω το vodafone live από την συσκευή.Δεν μου δέχεται ήχους κλήσης mp3 παρά μόνο αν το κατεβάσω απο vodafone live.Ξέρω ότι το κάνουν στο 9volto.Μπορώ μόνος μου ή είναι περίπλοκο;
A WORLD OF HIGH DEFINITION @ http://www.blu-rayshop.gr
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βγάλω το vodafone live από την συσκευή.Δεν μου δέχεται ήχους κλήσης mp3 παρά μόνο αν το κατεβάσω απο vodafone live.Ξέρω ότι το κάνουν στο 9volto.Μπορώ μόνος μου ή είναι περίπλοκο;

Νομιζω οτι με το τελευταιο update σε vodafone live επιτρεπεται να βαζεις ηχο κλησης mp3.μονος σου για να κανεις κατι τετοιο θα πρεπει να εχεις πιστωτικη καρτα και να το κανεις μεσω davinciteam.com.καλυτερα πηγαινε'το στο 9volto.gr που τα παιδια εκει ξερουν πολυ καλα την δουλεια τους.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σωστός ο marras.....

 

το είχες και πάλι δε δούλεψε???

 

Μάλλον πρέπει να γίνω πιο σαφής...

Το ραδιόφωνο δουλεύει και είναι σούπερ.

Το πρόβλημα είναι όταν το επιλέγω για ξυπνητήρι.

Δηλαδή:

Αν έχω το κινητό ανοικτό την ώρα που χτυπάει το ξυπνητήρι,τότε χτυπάει κανονικά ανοίγοντας το ραδιόφωνο

όπως το έχω ρυθμίσει .

Άν όμως έχω το κινητό κλειστό,τότε το ξυπνητήρι

χτυπάει με μια τυχαία μελωδία και όχι ανοίγοντας το ραδιόφωνο όπως έχω επιλέξει.

Και ναί,έχω το handsfree επάνω!:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από seralex1980 Εμφάνιση Μηνύματος

Πως μπορώ να βγάλω το vodafone live από την συσκευή.Δεν μου δέχεται ήχους κλήσης mp3 παρά μόνο αν το κατεβάσω απο vodafone live.Ξέρω ότι το κάνουν στο 9volto.Μπορώ μόνος μου ή είναι περίπλοκο;

 

Νομιζω οτι με το τελευταιο update σε vodafone live επιτρεπεται να βαζεις ηχο κλησης mp3.μονος σου για να κανεις κατι τετοιο θα πρεπει να εχεις πιστωτικη καρτα και να το κανεις μεσω davinciteam.com.καλυτερα πηγαινε'το στο 9volto.gr που τα παιδια εκει ξερουν πολυ καλα την δουλεια τους.:)

 

Πήρα το Κ750i με επιδότηση απο Vodafone.

Στο 9volto δεν μπορώ να πάω γιατι είμαι Θεσ/νίκη.

Ξέρει κανείς αν μπορούν να αφαιρέσουν στo εξουσιοδοτημένο service της Sony Ericcson το λογισμικό Vodafone live;

 

Λογικά θα μπορούν και αν είναι η συσκευή μέσα στην εγγύηση δεν θα πρέπει να πληρώσουμε τίποτα.

http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι με το τελευταιο update σε vodafone live επιτρεπεται να βαζεις ηχο κλησης mp3.μονος σου για να κανεις κατι τετοιο θα πρεπει να εχεις πιστωτικη καρτα και να το κανεις μεσω davinciteam.com.καλυτερα πηγαινε'το στο 9volto.gr που τα παιδια εκει ξερουν πολυ καλα την δουλεια τους.:)

 

Ευχαριστώ αλλά δεν θέλω να δώσω 20-30 ευρώ με το που το πήρα.Κανένα άλλο προγραμματάκι που να μετατρέπει τα mp3 σε drm ή κανένας άλλος τρόπος για ήχο κλήσης mp3 υπάρχει.Επίσης όταν θα κάνω update μέσω του site της Sony Ericsson θα παραμείνει το vodafione live;

A WORLD OF HIGH DEFINITION @ http://www.blu-rayshop.gr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά δεν θέλω να δώσω 20-30 ευρώ με το που το πήρα.Κανένα άλλο προγραμματάκι που να μετατρέπει τα mp3 σε drm ή κανένας άλλος τρόπος για ήχο κλήσης mp3 υπάρχει.Επίσης όταν θα κάνω update μέσω του site της Sony Ericsson θα παραμείνει το vodafione live;

 

 

Ναι, αν κάνεις update με το πρόγραμμα της Sony θα παραμείνει το live. Το έχω κάνει ήδη

http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά δεν θέλω να δώσω 20-30 ευρώ με το που το πήρα.Κανένα άλλο προγραμματάκι που να μετατρέπει τα mp3 σε drm ή κανένας άλλος τρόπος για ήχο κλήσης mp3 υπάρχει.Επίσης όταν θα κάνω update μέσω του site της Sony Ericsson θα παραμείνει το vodafione live;

 

Μήπως θα έπρεπε να κάνεις μια μικρή αναζήτηση πριν ποστάρεις;

Το έχουμε συζητήσει χίλιες φορές το θέμα.

Και φυσικά δεν πρόκειται να βγει το live μέσω της SE. Είτε με αναβάθμιση από το site της εταιρίας, είτε σε κάποιο service point. Αν έκανε κάτι τέτοιο η SE θα ερχόταν σε αντίθεση με την συμφωνία των 2 εταιριών.

Οπότε θα πρέπει να ακολουθήσεις κάποιον από τους όχι και τόσο νόμιμους τρόπους αφαίρεσης του live. Και πάλι με μια μικρή αναζήτηση θα βρεις όλους τους πιθανούς τρόπους.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από seralex1980 Εμφάνιση Μηνύματος

Πως μπορώ να βγάλω το vodafone live από την συσκευή.Δεν μου δέχεται ήχους κλήσης mp3 παρά μόνο αν το κατεβάσω απο vodafone live.Ξέρω ότι το κάνουν στο 9volto.Μπορώ μόνος μου ή είναι περίπλοκο;

 

 

 

Πήρα το Κ750i με επιδότηση απο Vodafone.

Στο 9volto δεν μπορώ να πάω γιατι είμαι Θεσ/νίκη.

Ξέρει κανείς αν μπορούν να αφαιρέσουν στo εξουσιοδοτημένο service της Sony Ericcson το λογισμικό Vodafone live;

 

Λογικά θα μπορούν και αν είναι η συσκευή μέσα στην εγγύηση δεν θα πρέπει να πληρώσουμε τίποτα.

Δυστηχως δεν γινεται σε επισημο service της sony ericcson να "ξηλωσεις" το λογισμικο της (vodafone,tim,i-mode) και να το κανεις unbranded.

Μονο στο προαναφερθεν κατστημα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; 3 μέρες και ΤΟ θέμα δεν έχει ούτε ένα νέο μήνυμα;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...