Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΟ ΤΟ Κ750 ΣΤΑ 209Ε ΑΠΟ ΠΛΑΙΣΙΟ!Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΡΑΦΕΙ ΗΜΕΡ.ΠΑΡΑΓ 06W41 ΚΑΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ 06W40 ΔΗΛΑΔΗ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ!!!ΠΑΡΟΛΟ ΤΟ ΞΕΣΚΙΣΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΣΤΟΝ Η/Υ.ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ R1CA021.EPISHS ΕΙΧΕ ΧΑΡΤΙ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΜΑΙΟ 2006 ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ,ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑ Η ΕΚΔΟΣΗ ΑΥΤΗ??ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΕΚΤΟΣ ΜΕΡΙΚΩΝ ΜΙΚΡΩΝ ΠΑΡΑΤΥΠΟΙΩΝ ΣΤΟ ΦΙΝΙΡΙΣΜΑ ΟΠΩΣ ΣΤΡΑΒΟΚΟΛΗΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΟΛ QUICKSHARE ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥ JOYSTICK ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΜΑΤΙΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ!Η ΚΑΛΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΓΟΡΑΣ ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ!!!!Α ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΕΞ.ΗΧΕΙΟ ΤΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paidia exo thn ekdosi firmware R1DB001 non-VL, kai to kinito mou mporei na paiksei mp4 gia hxo klisis. ayto ginete se ola ta k750i? giati kapou diabasa oti den ipostirizoun ola mp4 gia ixo klisis...:O

Κι εγώ αυτήν την έκδοση έχω και είναι μια χαρά. :)

Δεν την αλλάζω!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω την έκδοση R1CA021 στο firmware. Είναι η τελευταία ή όχι? Και κάτι άλλο, πως μπορώ να μάθω την ημερομηνία παραγωγής του κινητού? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω την έκδοση R1CA021 στο firmware. Είναι η τελευταία ή όχι? Και κάτι άλλο, πως μπορώ να μάθω την ημερομηνία παραγωγής του κινητού? Ευχαριστώ

Η τελευταία είναι η R1DB001. Όσον αφορά την ημερομηνία, αν βγάλεις την μπαταρία του κινητού και κοιτάξεις λίγο μέσα, θα δεις μια επιγραφή 06WΧΧ όπου ΧΧ είναι η εβδομάδα κατασκευής του κινητού.

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυαντότητα να πάιρνω τα e mail μου μέσω του κινητού μου. Ποιές είναι οι ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω, υπάρχει κάποιο link;

Κάνω χρήση του δυκτίου της Cosmote.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυαντότητα να πάιρνω τα e mail μου μέσω του κινητού μου. Ποιές είναι οι ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω, υπάρχει κάποιο link;

Κάνω χρήση του δυκτίου της Cosmote.

Ευχαριστώ.

 

Κυκλοφορεί έγγραφο του word με τις ρυθμίσεις αλλά είναι για την Vodafone. Για την Cosmote θα είναι διαφορετικοί οι διακομιστές. Μπορείς πάντως να επικοινωνήσεις με την Cosmote και να μάθεις για τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί έγγραφο του word με τις ρυθμίσεις αλλά είναι για την Vodafone. Για την Cosmote θα είναι διαφορετικοί οι διακομιστές. Μπορείς πάντως να επικοινωνήσεις με την Cosmote και να μάθεις για τις ρυθμίσεις.

 

και που θα βρω αυτο της βονταφον?

:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας εδώ και θα σου στείλουν τις ρυθμίσεις wap/mms μέσω sms,

εσύ απλά αρκεί να πατήσεις αποθήκευση των ρυθμίσεων και είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση - πρόβλημα βρε παιδία... έχω κάνει αρκετές αναβαθμίσεις στο κινητό (Κ750) αλλά έχω ένα πρόβλημα που με καταδιώκει. Μερικές φορές όταν πάω να καλέσω κάποια επαφή το κινητό κάνει reboot με το που πατήσω ''Κλήση'', επανέρχεται κανονικά σε λειτουργία χωρίς να χρειαστεί pin και μετά όλα καλά?

 

Έχει τύχει σε κανέναν???

Link to comment
Share on other sites

και που θα βρω αυτο της βονταφον?

:)

 

Το ανέβασα στο briefcase μου. Για όποιον ενδιαφέρεται εδώ:

http://briefcase.pathfinder.gr/browse/geofil/25868/?pg=2

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου εχει το k750 και οταν του κανουν κλησεις ατομα απο τις επαφες του, βγαζει σε ολα αγνωστος αριθμος. Τι ρυθμιση θελει;
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου εχει το k750 και οταν του κανουν κλησεις ατομα απο τις επαφες του, βγαζει σε ολα αγνωστος αριθμος. Τι ρυθμιση θελει;

 

Μήπως έχει τις επαφές του αποθηκευμένες μόνο στην SIM?

Αν ναι, να τις μεταφέρει και στην μνήμη του κινητού. Ή αν δεν θέλει, να βάλει ως προεπιλεγμένες τις επαφές της SIM.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις πως μπορω να αυξησω την ενταση του ηχου ειδοποιησης στις υπενθυμισεις ημερολογιου γιατι σχεδον δεν ακουγονται καθολου με τερμα την ενταση ηχου κλησης?Οι δερματινες θηκες που εχουν ισχυρο μαγνητη στο κουμπωμα επηρεαζουν την λειτουργια του τηλεφωνου?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις πως μπορω να αυξησω την ενταση του ηχου ειδοποιησης στις υπενθυμισεις ημερολογιου γιατι σχεδον δεν ακουγονται καθολου με τερμα την ενταση ηχου κλησης?Οι δερματινες θηκες που εχουν ισχυρο μαγνητη στο κουμπωμα επηρεαζουν την λειτουργια του τηλεφωνου?

Η ένταση φυσιολογικά δεν αλλάζει.

Με τη χρήση όμως του Far Manager μπορείς να περάσεις στο κινητό τα αρχεία οδήγησης ήχου από το W810 και θα αυξηθεί αρκετά η ένταση, όπως επίσης και ν' αλλάξεις τον ήχο της υπενθύμισης με κάποιον δικό σου.

Βέβαια θα πρέπει να γνωρίζεις τη χρήση του Far Manager και να αναλάβεις το ρίσκο αυτής.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έψαξα στο φόρουμ και δε βρήκα κάτι σχετικό, οπότε σόρυ αν υπάρχει ήδη κάτι.

Πώς μπορώ να περάσω τον τηλεφωνικό κατάλογο από ένα nokia 6600 στο sony ericsson?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έψαξα στο φόρουμ και δε βρήκα κάτι σχετικό, οπότε σόρυ αν υπάρχει ήδη κάτι.

Πώς μπορώ να περάσω τον τηλεφωνικό κατάλογο από ένα nokia 6600 στο sony ericsson?

Στείλ' τες μέσω bluetooth ή ir.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Δεν υπάρχει επιλογή για αποστολή όλων των επαφών με κάποιο τρόπο.Μάλλον θα τις αντιγράφω λίγες λίγες στη SIM και θα τις μεταφέρω.Με το outlook δε βρήκα κάποια άκρη.

Αλλιώς, μπλοκάκι, στυλό και χειροκίνητη μεταφορά...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι τις πέρασα φίλε,

είχα ένα πιο παλιό Nokia από σένα,

τις πέρασα μια μια, τις συμμάζεψα και μετά στο Outlook για να χω το κεφάλι μου ήσυχο για το μέλλον...

Θεωρώ ότι δεν θα ξαναχρειαστεί να το κάνεις στο μέλλον,

απλά πέρνα τες στο Outlook και ησυχάζεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Δεν υπάρχει επιλογή για αποστολή όλων των επαφών με κάποιο τρόπο.Μάλλον θα τις αντιγράφω λίγες λίγες στη SIM και θα τις μεταφέρω.Με το outlook δε βρήκα κάποια άκρη.

Αλλιώς, μπλοκάκι, στυλό και χειροκίνητη μεταφορά...

 

Καλά θυμόμουνα για το 6600.

 

Και μέσω της SIM θα γίνει μπάχαλο. Δεν στο συνιστώ.

Τουλάχιστον αντί για μπλοκάκι, γράψε τις επαφές σε κάποιο πρόγραμμα σαν το MyPhoneExporer (πιο εύκολα από το να το κάνεις με το χέρι) και στείλε τις από κει στο Κ750 και στο outlook για να τις έχεις και για τα επόμενα κινητά σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Δεν υπάρχει επιλογή για αποστολή όλων των επαφών με κάποιο τρόπο.Μάλλον θα τις αντιγράφω λίγες λίγες στη SIM και θα τις μεταφέρω.Με το outlook δε βρήκα κάποια άκρη.

Αλλιώς, μπλοκάκι, στυλό και χειροκίνητη μεταφορά...

Με κάποιον manager του παλιού κινητού πέρνα τες στον υπολογιστή σου και αποθήκευσέ τες όλες σε μορφή scv.

Μετά πολύ εύκολα κάνε import αυτό το αρχείο στο K750.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είναι έτοιμη η μετάφραση του MyPhoneExplorer στα ελληνικά. Θα παρακαλέσω κάποιον mod, εάν γίνεται, να την επισυνάψω ώστε να τη δοκιμάσουν οι χρήστες του forum για μερικές ημέρες, να διορθώσω τα λάθη και να τη στείλω στον δημιουργό της εφαρμογής. Ευχαριστώ.

tha mporoyses na mou to steileis?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...