Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη ζητηθηκε πολυ παρτε ολα τα servise points της SE στην Ελλαδα !

 

[url]http://briefcase.pathfinder.gr/file/jimtasop/18419/554340[/url]

XiaoMi RedMi Note -7, Dual Sim , Black ,

MIUI-> Global 11.0.3.0 [PFLEUXM]

ANDROID -> V. 9_PQ1.181021.001

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

THANKS GEOFIL!!!!!

 

Δεν θυμάμαι για ποιο πράγμα αλλά... παρακαλώ.:)

Μάλλον θα ήταν λίγο πίσω ο λόγος για το thanks.

Link to comment
Share on other sites

GEOFIL HELP!

ΤΟ THANKS HTAN ΓΙΑ ΤΟ EASY VIDEO SPLITTER.

ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΣΕ 2 ΚΟΜΜΑΤΙΑ.

ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Το mp4 είναι ένα τύπος container file, ο οποίος μπορεί να περιέχει οποινοδήποτε αριθμό από κομμάτια ήχου, βίντεο, υπότιτλους, διαχωρισμό σε κεφάλαια. Συγκεκριμένα από κομμάτια βίντεο υποστιρίζονται οι κωδικοποιήσεις MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ASP, H.264/MPEG-4 AVC, και από ήχο MPEG-1 Layers I, II, III (MP3), MPEG-2/4 (HE)-AAC, Vorbis, Apple Lossless.

 

Αυτό σημαίνει ότι το κινητό μπορεί να αναπαράγει αρχεία mp4 που περιέχουν βίντεο (H.264/MPEG-4 AVC) όσο και αρχεία mp4 που περιέχουν αποκλειστικά ήχο (MPEG-1 Layer III, MPEG-4 eAAC).

 

Ευχαριστώ, αλλά η απορία μου είναι όχι αν δεχετε την αναπαραγωγη αυτων των τυπων αρχειων αλλά αν τα δεχετε για να τα ρυθμισεις να παιζουν ως ηχοι κλησης.

Link to comment
Share on other sites

GEOFIL HELP!

ΤΟ THANKS HTAN ΓΙΑ ΤΟ EASY VIDEO SPLITTER.

ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΣΕ 2 ΚΟΜΜΑΤΙΑ.

ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!

 

Καλύτερα να τα πούμε με pm. Στείλε μου και πες μου ποιά έκδοση έχεις και τι κάνεις ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά η απορία μου είναι όχι αν δεχετε την αναπαραγωγη αυτων των τυπων αρχειων αλλά αν τα δεχετε για να τα ρυθμισεις να παιζουν ως ηχοι κλησης.

 

Η απάντηση είναι όχι. Το τηλέφωνο μπορεί να θέσει ως ήχο κλήσης μόνο αρχεία ήχου που μπορεί να αναπαράξει δηλαδή, mp3, amr, wav(με 16 KHz maximum sample rate). Εξάλλου ακόμη και αν αντιγράψεις αρχεία mp4 ή acc στον σωστό κατάλογο, το τηλέφωνο ενώ τα "βλέπει" δεν μπορεί να τα επιλέξει ως ήχο κλήσης. Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται αν κάποιος σε mp4 container αρχείου ήχου αλλάξει τον προέκταμα σε mp3, αλλά πιστεύω πως ούτε αυτό θα δουλέψει.!

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι όχι. Το τηλέφωνο μπορεί να θέσει ως ήχο κλήσης μόνο αρχεία ήχου που μπορεί να αναπαράξει δηλαδή, mp3, amr, wav(με 16 KHz maximum sample rate). Εξάλλου ακόμη και αν αντιγράψεις αρχεία mp4 ή acc στον σωστό κατάλογο, το τηλέφωνο ενώ τα "βλέπει" δεν μπορεί να τα επιλέξει ως ήχο κλήσης. Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται αν κάποιος σε mp4 container αρχείου ήχου αλλάξει τον προέκταμα σε mp3, αλλά πιστεύω πως ούτε αυτό θα δουλέψει.!

 

 

καλημερα

το δικο μου κ750ι παιζει και mp3 και mp4 ως ηχο κλήσεις απο την μανα του.είναι η συλλεκτικη εκδοση vodafonelive σε νικελ χρωμα και τα επαιζε απο παντα διχως να το πειραξω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

το δικο μου κ750ι παιζει και mp3 και mp4 ως ηχο κλήσεις απο την μανα του.είναι η συλλεκτικη εκδοση vodafonelive σε νικελ χρωμα και τα επαιζε απο παντα διχως να το πειραξω...

 

Όσο αφορά στα mp3 παίζει σε όλα ως ήχος κλήσης, αλλά για mp4 πρώτη φορά το ακούω. :confused:

Link to comment
Share on other sites

ναι και γενικα οσοι φιλοι μου εχουν το μοντελο που εχει μαυρο χρωμα δεν τους επαιζε ουτε τα mp3 εμενα παιζει ομως και mp4!!!!καλο ε?
Link to comment
Share on other sites

ναι και γενικα οσοι φιλοι μου εχουν το μοντελο που εχει μαυρο χρωμα δεν τους επαιζε ουτε τα mp3 εμενα παιζει ομως και mp4!!!!καλο ε?

 

Η έκδοση που έχεις R1N035 VFE_1 είναι τουλάχιστον 6 μηνών παλιά και είναι, όπως διαπίστωσα, τυπική για VL κινητό τότε που το αγόρασες. Το χρώμα του δεν έχει μεγάλη σημασία. Το τηλέφωνο κυκλοφόρησε σε δύο χρώματα (μαύρο και ασημί) εκ των οποίων το ένα (μαύρο) κυκλοφόρησε κυρίως στην Ελλάδα αλλά μερικά ελάχιστα ασημί βρέθηκαν σε μερικές προθήκες καταστημάτων στην χώρα μας.

Τo firmware λοιπόν ήταν το πρώτο* σε VL έκδοση που υποστήριζε mp3 ringtones χωρίς DRM (περιορισμούς πνευματικών δικαιωμάτων).

Τώρα αυτό που λές για mp4 ειλικρινά και χωρίς να εχω πρόθεση να σε αμφισβητήσω, μου φαίνεται λιγουλάκι δύσκολο να συμβαίνει. :O

Επαναλαβάνω λοιπόν, είσαι σίγουρη ότι το τηλέφωνό σου μπορεί να έχει ωs ringtone αρχείο με προέκταμα *.mp4 ???

 

 

*Διόρθωση: Πρώτη ήταν η έκδοση R1L

Link to comment
Share on other sites

ν...α...ι....

τι αλλο να σου πω?

ατο εχω...αυτο ακουω....και ειναι mp4!και μαλιστα το γραφει με μπλε γραμματα αντι πρασσινα και κατευθειαν το βγαζει επιλογη ως ringtone...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως είναι θεμα λογισμικού.

Πως γίνετε αρκετα κινητα να δεχονται ως ηχους κλησης και τα mp3 αρχεία.

Κανονικά θα πρεπει οι εταιριες να το κοιταξουν και αυτο διότι η προεκταση wav δεν είναι, ως προς τον χωρο που καταλαμβανει, δεχτικα.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε ρε παιδιά... ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού για τη συσκευή; (όχι vf-live)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια παλαιότερη έκδοση λογισμικού, αλλά η συσκευή δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Δουλεύει άψογα. Και το ερώτημα είναι: να προχωρήσω σε αναβάθμιση ή όχι; Κερδίζεις κάτι με τις νεότερες εκδόσεις; κάτι εννοώ αξιοσημείωτο και αξιοπρόσεκτο ώστε να κάνεις την αναβάθμιση...

Εγώ λέω να το αφήσω όπως έχει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια παλαιότερη έκδοση λογισμικού, αλλά η συσκευή δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Δουλεύει άψογα. Και το ερώτημα είναι: να προχωρήσω σε αναβάθμιση ή όχι; Κερδίζεις κάτι με τις νεότερες εκδόσεις; κάτι εννοώ αξιοσημείωτο και αξιοπρόσεκτο ώστε να κάνεις την αναβάθμιση...

Εγώ λέω να το αφήσω όπως έχει.

 

Αν όλα πάνε καλά, ποιος ο λόγος να κάνεις αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Και καλά, λέει να ακολουθήσει τις νεότερες εκδόσεις,

όπως κάνουν (κάνουμε) πολλοί νομίζοντας ότι θα κερδίσουμε κάτι!

 

Λένε π.χ. ότι σε κάποιες αναβαθμίσεις έχουν βελτιωθεί η κάμερα και ο ήχος,

αλλά δεν ξέρω, γιατί από τότε που το πήρα (κάτι λίγους μήνες πριν) πέρασα κατευθείαν στην τελευταία έκδοση λογισμικού,

δεν κράτησα καθόλου αυτή που φόραγε ώστε να σου πω αν παρατήρησα αλλαγές.

 

Υπάρχουν δυο κατηγορίες χρηστών:

1) Αυτοί που κάνουν τις αναβαθμίσεις, χωρίς να το πολυσκεφτούν, γιατί πιστεύουν ότι διορθώνουν τυχόν προβλήματα

2) Αυτοί που λένε το "if it works, don't fix it"

Εγώ, προφανώς, ανήκω στην πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και εγώ που το λέω αυτό, έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις. Αλλά η μόνη που έκανε διαφορά ήταν η δεύτερη έκδοση (πρέπει να ψάξω για να δω ποιά ήταν) που κυκλοφόρησε μετά την αρχική που είχε το Κ750 όταν πρωτοκυκλοφόρησε τον Ιούνιο του 2005. Έκτοτε δεν θυμάμαι καμία αλλαγή που να ήταν αισθητή.
Link to comment
Share on other sites

Αλλά η μόνη που έκανε διαφορά ήταν η δεύτερη έκδοση (πρέπει να ψάξω για να δω ποιά ήταν) που κυκλοφόρησε μετά την αρχική που είχε το Κ750 όταν πρωτοκυκλοφόρησε τον Ιούνιο του 2005. Έκτοτε δεν θυμάμαι καμία αλλαγή που να ήταν αισθητή.

Φίλε μου, κάνε έναν κόπο να βρεις ποια ήταν! :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

paidia exo thn ekdosi firmware R1DB001 non-VL, kai to kinito mou mporei na paiksei mp4 gia hxo klisis. ayto ginete se ola ta k750i? giati kapou diabasa oti den ipostirizoun ola mp4 gia ixo klisis...:O

 

το δικο μου τα :) παιζει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...