Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να ρωτισο κατι εχω το Κ750i Vodafone Live Και ακουγα ενα mp3 ερχεται λοιπον εκει κοντα ενα φιλαρακι και βαζει και αυτος το ιδιο mp3 αλλα με εκπληξη διαπιστωσα οτι στο δικο του Κ750i(οχι Vodafone Live αλλα κανονικο) εχει 3 φορες δυνατοτερο ηχειο τι φταιει σε αυτο??Μπορω να το φτιαξω καπως???Η εστω υπαρχει καποι προγραμα να το βαλω και να δυναμοσει το ηχειο????ευχαριστω προκαταβολικα

Σωστος ο Aimar! Εντομεταξυ το ραδιο παιζει τουλαχιστον 3 φορες πιο δυνατα απο το mp3.. Καποιος τροπος να δυναμωσει ο ηχος στο mp3:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστος ο Aimar! Εντομεταξυ το ραδιο παιζει τουλαχιστον 3 φορες πιο δυνατα απο το mp3.. Καποιος τροπος να δυναμωσει ο ηχος στο mp3:confused:

 

 

Καλησπερα πηγαινε ολη η μουσικη ->προσθετα->ισοσταθμιστης και ανεβασε τα

ολα τερμα.

ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,

ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηγαινε ολη η μουσικη ->προσθετα->ισοσταθμιστης και ανεβασε τα

ολα τερμα.

 

Δεν είναι αυτό.

Πρέπει να ανεβάσεις το bitrate του κάθε τραγουδιού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηγαινε ολη η μουσικη ->προσθετα->ισοσταθμιστης και ανεβασε τα

ολα τερμα.

 

Δεν είναι αυτό.

Πρέπει να ανεβάσεις το bιtrate του κάθε τραγουδιού.

 

edit:delete this message, κόλλησε ο browser

Link to comment
Share on other sites

gia prosopsi opoios thelei pm me gia poli kali poiotita kai poli kali timh to paketo perilambanei brosta prosopsi k pisw k to sasi osoi einai apo thessaloniki mporoun na tin doun kai apo konta!
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Aν μπορείς και να την βάλεις κιόλας με ενδιαφέρει... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό.

Πρέπει να ανεβάσεις το botrate του κάθε τραγουδιού.

Το bitrate θελεις να πεις :blink: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tωρα να κατσω να ανεβαζω σε ενα ενα τραγουδι το μπιτρατε;; Ε βαριεμαι οσο να ειναι.. Απλα ρωταω αν παιζει τπτ με καμια αναβαθμιση διοτι οταν εχω ενα μπ3 ηχο κλισης χτυπαει πολυ πιο δυνατα,ενω οταν παιζει το μεντια πλαυερ ειναι αρκετα χαμηλα..
Link to comment
Share on other sites

Tωρα να κατσω να ανεβαζω σε ενα ενα τραγουδι το μπιτρατε;; Ε βαριεμαι οσο να ειναι.. Απλα ρωταω αν παιζει τπτ με καμια αναβαθμιση διοτι οταν εχω ενα μπ3 ηχο κλισης χτυπαει πολυ πιο δυνατα,ενω οταν παιζει το μεντια πλαυερ ειναι αρκετα χαμηλα..

 

Το γεγονός της χαμηλότερης έντασης στην αναπαραγωγή mp3 από τα K750 με νεώτερες εκδόσεις σίγουρα δεν έχει να κάνει με το bitrate ούτε με κάποιο άλλο χαρακτηριστικό του αρχείο Mp3, από την στιγμή που το όδιο ακριβώς αρχείο αναπαράγεται χαμηλότερα στο unbranded και δυνατότερα στο VL.

Το είχα παρατηρήσει και εγώ όταν το τηλέφωνό μου ήταν ακόμα VL. Βέβαια με την τοποθέτηση της R1L δεν παρατήρησα διαφορά στην ένταση. Πάντως μετά τις διάφορες αναβαθμίσεις και την μετατροπή του σε W800 η έντασή του έχει μειωθεί δραματικά. Σίγουρα είναι θέμα software και ελπίζω τώρα που πολλοί "πειράζουν" το λειτουργικό σύστημα θα κάνουν κάτι γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Kαι μια αλλη ερωτηση.Μου αρεσουν πολυ τα ακουστικα των SE-W γιατι αυτα του κ750 δεν στεκονται στο αυτι μου!! Μπορω να χρησιμοποιησω τετοια;Αν ναι που μπορω να βρω,και ποσο κοστιζουν;;

 

Α!Και οσον αφορα για την ενταση των μπ3 το τηλεφωνο μου ειναι VLive..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν με κάποιο κόλπο , πρόγραμμα , αναβάθμηση , μπορώ να μεγαλόσο τον κατάλογο απο 500 επαφές! Μου γέμισε και βλέπω να αλάζω τηλ από αυτό το πρόβλημα! Επίσης αν μεγαλώνει η λίστα των εξερχώμενων εισερχόμενων αναπάντητων ακι αποο τριάντα να γίνει παραπάνω όπως και να δείχνει την διάρκεια κάθε κλήσης! Ζητάω πολλά:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν με κάποιο κόλπο , πρόγραμμα , αναβάθμηση , μπορώ να μεγαλόσο τον κατάλογο απο 500 επαφές! Μου γέμισε και βλέπω να αλάζω τηλ από αυτό το πρόβλημα! Επίσης αν μεγαλώνει η λίστα των εξερχώμενων εισερχόμενων αναπάντητων ακι αποο τριάντα να γίνει παραπάνω όπως και να δείχνει την διάρκεια κάθε κλήσης! Ζητάω πολλά:lol:

Α εσυ εχεις πολλες γνωριμιες..Μαλλον δεν χρειαζεσαι κινητο,αλλα γραμματεα:D :X

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω αν γίνεται στο κ750ι στις επαφές να εμφανίζεται πρώτα το επώνυμο και μετά το όνόμα. Γιατι τα κάνω συγρονισμό από το ουτλοοκ και μου τα βγαζει πρώτα με το μικρό. <υπάρχει τρόπος να το αλλάξω αυτό? και αν γίνεται στον συγρονισμο να περάσω και την φωτογραφία που έχω στο ουτλοοκ. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

:cry:

Α εσυ εχεις πολλες γνωριμιες..Μαλλον δεν χρειαζεσαι κινητο,αλλα γραμματεα:D :X

 

Όχι απλα θέλω τα whitepages του ΟΤΕ στην memory card μου :lol:

 

Πάντος μου φένεται πως υπάρχει ένα προγραμμα java τηλ καταλόγου απλά δεν μπορείς να κάνεις άμεση κληση αναγνώριση κλπ. Έστω κάτι τέτοιο. Μου φένεται θα με φάει το ψάξιμο στο net...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω αν γίνεται στο κ750ι στις επαφές να εμφανίζεται πρώτα το επώνυμο και μετά το όνόμα. Γιατι τα κάνω συγρονισμό από το ουτλοοκ και μου τα βγαζει πρώτα με το μικρό. <υπάρχει τρόπος να το αλλάξω αυτό? και αν γίνεται στον συγρονισμο να περάσω και την φωτογραφία που έχω στο ουτλοοκ. ευχαριστω

 

Το αν θα εφανίζεται πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο ή το αντίθετο, το ρυθμίζεις μέσα από το outlook. Πέρα από αυτό υπάρχει η επιλογή στο Κ750. Ευρετήριο/Επιλογές/Προηγμένες/Σειρά συγχρονισμού. Είτε κατά όνομα, είτε κατά επώνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Kαι μια αλλη ερωτηση.Μου αρεσουν πολυ τα ακουστικα των SE-W γιατι αυτα του κ750 δεν στεκονται στο αυτι μου!! Μπορω να χρησιμοποιησω τετοια;Αν ναι που μπορω να βρω,και ποσο κοστιζουν;;

:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

:confused: :confused:

 

Κάνε μια βόλτα στoυς γνωστούς, vodafone shops, Γερμανούς κλπ. Τα είδα γύρω στα 25,00 ή 35,00 € πριν καιρό δεν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Kαι μια αλλη ερωτηση.Μου αρεσουν πολυ τα ακουστικα των SE-W γιατι αυτα του κ750 δεν στεκονται στο αυτι μου!! Μπορω να χρησιμοποιησω τετοια;Αν ναι που μπορω να βρω,και ποσο κοστιζουν;;

 

Α!Και οσον αφορα για την ενταση των μπ3 το τηλεφωνο μου ειναι VLive..

 

25 Ευρω στο Πλαισιο και ταιριαζουν κανονικοτατα.

Και πολυ καλυτερη ποιοτητα ηχου απο τα κανονικα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Sιγουρα? γιατι ενας φιλος μου μου ειπε οτι δεν εχουν βαθος αυτα τα ακουστικα των W. Α και κατι αλλο. Γινεται το service της SE να σου πει οτι δεν μπορω να σου φτιαξω την οθονη? Το προβλημα ειναι οτι ειχε πεσει στα νερα και δεν αναβει η οθονη. Λειτουργει κανονικοτατα. Κ το πληκτρολογιο μια χαρα. Κ λεει οτι δεν μπορει να φτιαχτει. Λετε να μην φτιαχνετε?
Link to comment
Share on other sites

Να σου πει ότι "δε μπορώ να το φτιάξω" δε γίνεται, αλλά γίνεται να σου πει μια τιμή που θα σε βγάλει από τα ρούχα σου...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

25 Ευρω στο Πλαισιο και ταιριαζουν κανονικοτατα.

Και πολυ καλυτερη ποιοτητα ηχου απο τα κανονικα.

 

Ενα βισματακι που εχουν πανω το ακριβως κανει; Νομιζω ειναι για να βαλεις αλλα ακουστικα και να τα συνδεσεις στο τηλεφωνο;; Μπορω να βαλω και ακουστικα DJ δλδ;;:p :lol: :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις οτι ακουστικα θελεις η να το συνδεσεις με ηχεια. Εγω το βαζω και στον ενισχυτη ακομα.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...