Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50€;;; :w00t: :shock:

 

Παιδια δεν συμφερει με τιποτα!!

 

Αυτο που δινεις raver απο το 9volto ειναι αυθεντικο ε; Γινεται να τους το παμε να το περασουν αυτοι; Στον γερμανο εννοω

 

Paidia den einai tpt na agoraste ena katsavidi kalo k na anoiksete to kin. egw exw allaksei polla plhktrologia k o8ones gia filous. to joystick ap to 9volto k maimou nanai de xaneis tpt na to valeis esu. Allaksa mikrofwno se ena T65 pou exw me 3eurw pou ekane na to agorasw mono. To katsavidaki mou k etoimo!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paidia kapou eixa dei to kalokairi(de 8umamai pou) oti mporeis na diplasiaseis th xwrhtikothta tou memory stick , egw tokana k petuxe se 3 sandisk (apo 512 eginan 1024). Apo ta administrative tools tou control panel pas computer management, storage, disk management k ekei, fainetai to memory stick k dipla tou ena unallocated part. ta kaneis delete k format k eisai komple. polu aplo. isws na leitourgei k se alla apo8hkeutika mesa (exei ginei k se sklhrous diskous).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Paidia den einai tpt na agoraste ena katsavidi kalo k na anoiksete to kin. egw exw allaksei polla plhktrologia k o8ones gia filous. to joystick ap to 9volto k maimou nanai de xaneis tpt na to valeis esu. Allaksa mikrofwno se ena T65 pou exw me 3eurw pou ekane na to agorasw mono. To katsavidaki mou k etoimo!

Μιλάμε για το μηχανισμό του joystick το οποίο είναι κολλημένο στην πλακέτα ΟΧΙ για το καπάκι του.

Στην καλύτερη να καταστρέψεις το κινητο αν έχεις μόνο ένα απλό κολλητήρι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το κινητακι ειναι κορυφη κ με τπτ δεν θα ηθελα να παθαινε καμια χοντροτερη ζημια, το πηγα κ το εδωσα για service στον αντιπροσωπο της SE εδω στη Βεροια...

 

Μακαρι να ειναι ετοιμο σε 2 βδομαδες, οσες δλδ μου ειπε αυτος κ δεν παει παραπανω. :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Paidia kapou eixa dei to kalokairi(de 8umamai pou) oti mporeis na diplasiaseis th xwrhtikothta tou memory stick , egw tokana k petuxe se 3 sandisk (apo 512 eginan 1024). Apo ta administrative tools tou control panel pas computer management, storage, disk management k ekei, fainetai to memory stick k dipla tou ena unallocated part. ta kaneis delete k format k eisai komple. polu aplo. isws na leitourgei k se alla apo8hkeutika mesa (exei ginei k se sklhrous diskous).

 

Το εχουμε δοκιμασει σχεδον ολοι αυτο, περα απο τα 512 MB δεν μπορεις να αποθηκευσεις τιποτα. Συμπερασμα? BUG.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Paidia kapou eixa dei to kalokairi(de 8umamai pou) oti mporeis na diplasiaseis th xwrhtikothta tou memory stick , egw tokana k petuxe se 3 sandisk (apo 512 eginan 1024). Apo ta administrative tools tou control panel pas computer management, storage, disk management k ekei, fainetai to memory stick k dipla tou ena unallocated part. ta kaneis delete k format k eisai komple. polu aplo. isws na leitourgei k se alla apo8hkeutika mesa (exei ginei k se sklhrous diskous).

 

Καλησπερα.:worry: Διπλασιαστε την Memory stick.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Stock House το Πλαισιο εχει μονο στην Μεταμορφωση και πουλαει μεταχειρισμενα κινητα και hardware, με εγγυηση απο το Πλαισιο φυσικα...

 

Μάλιστα... Νόμιζα πως ήταν συσκευές που χρησιμοποιούνταν από τους πελάτες δοκιμαστικά στο μαγαζί (Vodafone, Πλαίσιο κ.τ.λ.) ή συσκευές που βρέθηκε π.χ. σκισμένη η ταινία ασφαλείας στη συσκευασία και απλά πωλούνταν φθηνότερα. Προσωπικά πάντως θα απέφευγα να πάρω μεταχειρισμένο και ειδικά μοντέλο με joystic.

Link to comment
Share on other sites

εννοείται πως τα έχουν ελέγξει πιο πριν και ότι έχουν επισκευάσει τις τυχόν ζημιές. άλλωστε δίνουν και εγγύηση.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Νόμιζα πως ήταν συσκευές που χρησιμοποιούνταν από τους πελάτες δοκιμαστικά στο μαγαζί (Vodafone, Πλαίσιο κ.τ.λ.) ή συσκευές που βρέθηκε π.χ. σκισμένη η ταινία ασφαλείας στη συσκευασία και απλά πωλούνταν φθηνότερα. Προσωπικά πάντως θα απέφευγα να πάρω μεταχειρισμένο και ειδικά μοντέλο με joystic.

αμα ειναι μεταχειρησμενη και η τιμη της ειναι στο μισο απο την κανονικη τιμη..εγω θα επαιρνα..Αλλωστε σιγα την μεταχεισρηση που εχουν δεχτει αυτα τα κινητα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι μεταχειρησμενη και η τιμη της ειναι στο μισο απο την κανονικη τιμη..εγω θα επαιρνα..Αλλωστε σιγα την μεταχεισρηση που εχουν δεχτει αυτα τα κινητα.:)

Συμφωνω. Αν ειναι πολυ φθηνοτερα απο τα σφραγισμενα αξιζουν να τα παρεις. Τι να χουν δλδ; Κ το πολυ πολυ εχουν εγγυηση. :cool:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Νόμιζα πως ήταν συσκευές που χρησιμοποιούνταν από τους πελάτες δοκιμαστικά στο μαγαζί (Vodafone, Πλαίσιο κ.τ.λ.) ή συσκευές που βρέθηκε π.χ. σκισμένη η ταινία ασφαλείας στη συσκευασία και απλά πωλούνταν φθηνότερα. Προσωπικά πάντως θα απέφευγα να πάρω μεταχειρισμένο και ειδικά μοντέλο με joystic.

Η μεταχείρηση που έχουν δεχθεί αυτά στις βιτρίνες είναι μιδαμινή, ούτε πτώσεις, ούτε νερά, ούτε τίποτα... Επειδή θα έχουν βγάλει 100 φωτογραφίες και τα πλήκτρα τους έχουν πατηθεί μερικές φορές... και τι έγινε;

Είναι σε άριστη κατάσταση και εάν πωλούνται μισοτιμής είναι αγορά κελεπούρι! :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. λοιπον, προσφατα αγορασα το n70 αλλα εχω ενα προβλημα με το παλιο μου k750. λοιπον, εχω βαλει κωδικο ασφαλειας και εχω προσθεσει ασφαλεια στη SIM, οποτε με καθε αλλαγη της SIM ζηταει κωδικο ασφαλειας. Το προβλημα ειναι οτι εγω εχω ξεχασει αυτον το κωδικο.μιλησα με καποια παιδια και μου ειπανε οτι οπως ειχα κανει debranding το SE K750 VF Live! που ειχα, ετσι μπορω απο τον ιδιο client της davinciteam να κανω unlock. Ετσι αγορασα credit και ειμαι ετοιμος να το κανω αλλα δεν ειμαι σιγουρος στο τι να επιλεξω. μπορει να μου πει καποιος?

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η μεταχείρηση που έχουν δεχθεί αυτά στις βιτρίνες είναι μιδαμινή, ούτε πτώσεις, ούτε νερά, ούτε τίποτα... Επειδή θα έχουν βγάλει 100 φωτογραφίες και τα πλήκτρα τους έχουν πατηθεί μερικές φορές... και τι έγινε;

Είναι σε άριστη κατάσταση και εάν πωλούνται μισοτιμής είναι αγορά κελεπούρι! :)

 

Μα αυτό λέω κι εγώ. Αν πρόκειται για τέτοιες περιπτώσεις συμφωνώ. Λέω ότι θα απέφευγα κανονικό μεταχειρισμένο π.χ. ενός χρόνου. Εδώ αγοράζεις καινούριο κινητό και λόγω bugs ή ελλατωμάτων τα παίζει, όχι να έχεις στο μυαλό σου τι σαβούρες και ποτά μπορεί να είχε δει στη ζωούλα του. Και η εγγύηση είναι κάτι το σχετικό, αφού ναι μεν υπάρχει αλλά κανείς μας πιστεύω δεν θέλει να μπλέκει σε τέτοιες χρονοβόρες, ενίοτε, διαδικασίες. Πάντως το εν λόγω κινητό και καινούριο μια χαρά τιμούλα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να φτιάξω ένα φάκελο μηνυμάτων για να αποθηκεύω μηνύματα που θέλω να κρατήσω;

Ο φάκελος αποθηκευμένα είναι πολύ μικρός (20 μηνύματα) και αποθηκεύει στην SIM.

Υπάρχει τρόπος να δημιουργηθεί άλλος ένας φάκελος για να αποθηκεύω στο τηλέφωνο;

Ή ακόμα καλύτερα υπάρχει τρόπος να αλλάξω το που αποθηκεύονται τα μηνύματα που υπάρχουν στα Αποθηκευμένα;

(Έτσι ώστε να αποθηκεύονται στο τηλέφωνο και να έχω περισσότερο χώρο για μηνύματα)

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

kalimera.. ti kanete ?katefere kaneis na persi to R1DB001 sto kinhto tou? http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=92737

 

Καλημέρα. Δεν το είχα πάρει πρέφα ότι είχε κυκλοφήσει νέα έκδοση.

Μάλιστα. Από 14/9/2006.

Αργήσαν αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν το είχα πάρει πρέφα ότι είχε κυκλοφήσει νέα έκδοση.

Μάλιστα. Από 14/9/2006.

Αργήσαν αρκετά.

 

Εμένα πάντως μου λέει ακόμα ότι έχω την πιο πρόσφατη ενημέρωση του λογισμικού.:blink:

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αξίζει να πάρω το εν λόγω κ750 η πάλιοσε? βλέπω οτι παίρνει πολλά προγραματάκια θελω να ρωτήσω αν αξίζει να θυσιασω το 750ι με το w700 :)
Link to comment
Share on other sites

R1CA021 η τελευταία, σωστά;

Μόλις έκανα αναβάθμιση... (Αλλά το τηλέφωνό μου κάνει τα δικά του πάλι)

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα,

αν κ εψαξα σε ολο το thread...δεν βρηκα το εξής...

μετα απο την σχετική επιδότηση σε vodafone θέλω να αγοράσω το Κ750ι...

θα ειναι λογικά vodafone live συσκευή ε? υπάρχει καποιος περιορισμός στην συσκευη?? ειναι κατι κλειδωμένο ?ακουσα οτι τους ηχους mp3 δεν μπορεις να τους βαλεις σαν ηχους κλησης ???ισχύει ?

συγνωμη αν εχει αναφερθει καπου αλλού και δεν το βρηκα...

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα,

αν κ εψαξα σε ολο το thread...δεν βρηκα το εξής...

μετα απο την σχετική επιδότηση σε vodafone θέλω να αγοράσω το Κ750ι...

θα ειναι λογικά vodafone live συσκευή ε? υπάρχει καποιος περιορισμός στην συσκευη?? ειναι κατι κλειδωμένο ?ακουσα οτι τους ηχους mp3 δεν μπορεις να τους βαλεις σαν ηχους κλησης ???ισχύει ?

συγνωμη αν εχει αναφερθει καπου αλλού και δεν το βρηκα...

Βασίλης

 

Δεν έχει αναφερθεί παρά μόνο 600 ή 700 φορές.:)

 

Ναι θα είναι live.

Δεν υπάρχει πλέον κλείδωμα στα mp3.

Link to comment
Share on other sites

Paidia kai kati allo.. leo na parw to k800i alla den kserw more.. den exei ousiastikes diafores.. entaksi etsi k etsi..! den kserw exw kolisei.. den yparxi k tpt allo na parw. isos n73 alla nokiaa??! mpa ..me to firmware anakalipse kaneis tpt?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα το K750i πριν από δύο μέρες, είμαι αρκετά ικανοποιημένος, μόνο που όταν το πορτάκι της κάμερας είναι κλειστό, τρίζει αν το πιέσεις ή αν το ακουμπάς σε επιφάνειες... Συμβαίνει και σε άλλα κινητά; Πρέπει να το πάω στη Sony Ericsson για αλλαγή;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...