Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σάββα, δεν το πήρα γιατί αφ' ενός [whatever.gif] -ξέρεις εσύ- και αφετέρου γιατί δεν είχε autofocus η camera. Α, και ήταν λιγάκι πιο ακριβό...

 

Πρέπει να δοκιμάσω να του κάνω μία εγχείριση, πόσο δύσκολο μπορεί να είναι; Απλά θα χάσω την εγγύηση, έτσι; Χμ, αυτό είναι κακή σκέψη τώρα που το λέμε... Καλά, μπορεί να το σπρώξω σε κανέναν γνωστό και να πάρω το ομορφούλι 700... Το οποίο βέβαια τώρα κάνει ακριβώς όσο πήρα εγώ το K750...

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000456

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σάββα, δεν το πήρα γιατί αφ' ενός [whatever.gif] -ξέρεις εσύ- και αφετέρου γιατί δεν είχε autofocus η camera. Α, και ήταν λιγάκι πιο ακριβό...

 

Πρέπει να δοκιμάσω να του κάνω μία εγχείριση, πόσο δύσκολο μπορεί να είναι; Απλά θα χάσω την εγγύηση, έτσι; Χμ, αυτό είναι κακή σκέψη τώρα που το λέμε... Καλά, μπορεί να το σπρώξω σε κανέναν γνωστό και να πάρω το ομορφούλι 700... Το οποίο βέβαια τώρα κάνει ακριβώς όσο πήρα εγώ το K750...

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000456

 

Δεν έχει autofocus αλλά έχει flight mode (δουλεύει κλειστό ως walkman εξού και το W) και δίδεται μαζί με 256ΜΒ κάρτα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έλα, ρίξε κι άλλο αλάτι στην πληγή, ρίξε, ρίξε!!! Τι καλός που είσαι!!!:p :p :p

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής. Το έχω παρατηρήσει και σε 4 φίλους μου και πολύ φοβάμαι ότι είναι έτσι η παρτίδα Κ750i που έχουμε αγοράσει. Όταν κρατάμε το κινητό, αν το σφίξουμε στην παλάμη μας και προσπαθήσουμε να μετακινήσουμε το πίσω μέρος, αυτό κουνιέται ελαφρά. Δηλαδή ψιλοτρίζει ας πούμε το τηλ. Γενικά όσους ξέρω και το έχουν πάρει τώρα τελευταία τρίζει κάπως . Ειδικά στα πλήκτρα έντασης αν σπρώξουμε δεξιά αριστερά το πίσω μαύρο καπάκι βγάζει το χαρακτηριστικό ήχο που κάνουν όλα τα πλαστικά. Επίσης περσινά κινητά είχαν εντονότερο μαύρο χρώμα από τις νέες παρτίδες. Όλα αυτά τα λέω με βάση 5 κινητά αγορασμένα από Μάιο 2006. Τρίζει όντως το κινητό ελαφρά ; Ή γίνεται μόνο στα δικά μας ; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου τρίζει μια χαρά είναι απλά έχω προσέξει πως όταν ακούω το ραδιόφωνο ακούγεται χαρακτηριστικά ένας μεταλικός ήχος τσιν τσιν (σα να χτυπούν 2 μεταλάκια) και μοιάζει όπως όταν ανοίγουμε τα κινητά που προσπαθούν να βρουν σήμα. Επίσης πολύ συχνά εκεί που ακούω κάνει αναζήτηση συχνότητας ή κάπως έτσι. Είμαι συνήθως στο κέντρο της πόλης και οι συχνότητες των σταθμών είναι περασμένες ακριβώς. :( Είναι προβληματικό το μικρό μου;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου τρίζει μια χαρά είναι απλά έχω προσέξει πως όταν ακούω το ραδιόφωνο ακούγεται χαρακτηριστικά ένας μεταλικός ήχος τσιν τσιν (σα να χτυπούν 2 μεταλάκια) και μοιάζει όπως όταν ανοίγουμε τα κινητά που προσπαθούν να βρουν σήμα. Επίσης πολύ συχνά εκεί που ακούω κάνει αναζήτηση συχνότητας ή κάπως έτσι. Είμαι συνήθως στο κέντρο της πόλης και οι συχνότητες των σταθμών είναι περασμένες ακριβώς. :( Είναι προβληματικό το μικρό μου;

Και μενα ετσι κανει. Αλλα μονο απο το ενα ακουστικο και οχι παντα. Δεν ξερω γιατι. Ειναι παντως εκνευριστικο :(

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν έχουμε το πρόβλημα με το ράδιο. Λογικά είναι η παρτίδα παιδιά δεν εξηγείται αλλιώς. Καλά δεν περίμενα και ποιοτικά πλαστικά γιατί αν δεν κάνω λάθος στην Τaiwan φτιάχνονται. Είναι εκνευριστικό όμως!
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΘΗΚΕΣ, ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΘΗΚΗ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΑΝΗ, ΜΕ ΦΕΡΜΟΥΑΡ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, Κ ΚΛΙΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΝΗ? ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ Κ750 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΦΕΡΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ....
Link to comment
Share on other sites

Τρίζει όντως το κινητό ελαφρά ; Ή γίνεται μόνο στα δικά μας ; :worry:

 

Τρίζει μόνο όταν περνάτε πάνω από λακούβες ή και στο επίπεδο οδόστρωμα;:lol: :lol: :lol:

 

Βρε, τι λέτε τώρα; Εμένα τρίζει το αμάξι μου και το συνήθησα, θα ασχολούμαι με το κινητό;

 

Πάντως, αν θέλετε λύση στο πρόβλημα, υπάρχει! Πλακώστε το στο σπρέι σιλικόνης ή στη βαζελίνη και θα φτιάξει... το τρίξιμο! Για το τηλέφωνο δεν υπόσχομαι τίποτα, εκτός απ' το ότι το καινούριο που θα χρειαστεί να πάρετε, μπορεί να μην τρίζει!:p :p :p

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΘΗΚΕΣ, ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΘΗΚΗ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΑΝΗ, ΜΕ ΦΕΡΜΟΥΑΡ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, Κ ΚΛΙΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΝΗ? ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ Κ750 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΦΕΡΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ....

 

:rolleyes: απο τις καλυτερες θηκες για k750i/w800i εδω. &εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τρίζει μόνο όταν περνάτε πάνω από λακούβες ή και στο επίπεδο οδόστρωμα;:lol: :lol: :lol:

 

Βρε, τι λέτε τώρα; Εμένα τρίζει το αμάξι μου και το συνήθησα, θα ασχολούμαι με το κινητό;

 

Πάντως, αν θέλετε λύση στο πρόβλημα, υπάρχει! Πλακώστε το στο σπρέι σιλικόνης ή στη βαζελίνη και θα φτιάξει... το τρίξιμο! Για το τηλέφωνο δεν υπόσχομαι τίποτα, εκτός απ' το ότι το καινούριο που θα χρειαστεί να πάρετε, μπορεί να μην τρίζει!:p :p :p

 

Είναι επειδή είναι καινούριο και μας φαίνεται ! :p :p Κάτσε να φάει τις πρώτες τούμπες και θα δεις πόσο θα μας νοιάζει... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής. Το έχω παρατηρήσει και σε 4 φίλους μου και πολύ φοβάμαι ότι είναι έτσι η παρτίδα Κ750i που έχουμε αγοράσει. Όταν κρατάμε το κινητό, αν το σφίξουμε στην παλάμη μας και προσπαθήσουμε να μετακινήσουμε το πίσω μέρος, αυτό κουνιέται ελαφρά. Δηλαδή ψιλοτρίζει ας πούμε το τηλ. Γενικά όσους ξέρω και το έχουν πάρει τώρα τελευταία τρίζει κάπως . Ειδικά στα πλήκτρα έντασης αν σπρώξουμε δεξιά αριστερά το πίσω μαύρο καπάκι βγάζει το χαρακτηριστικό ήχο που κάνουν όλα τα πλαστικά. Επίσης περσινά κινητά είχαν εντονότερο μαύρο χρώμα από τις νέες παρτίδες. Όλα αυτά τα λέω με βάση 5 κινητά αγορασμένα από Μάιο 2006. Τρίζει όντως το κινητό ελαφρά ; Ή γίνεται μόνο στα δικά μας ; :worry:

 

Ακριβώς τα ίδια και στο δικό μου που δεν έχει κλείσει ούτε ένα μήνα, αλλά όπως λένε και τα παιδιά κινητό είναι ας τρίζει. Αν χαλάσει πάντως (joystic και οτιδήποτε άλλο) δε θα τους χαριστώ υπάρχει και εγγύηση δυο ετών :)

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ηθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να βγάλουμε το λογότυπο δυκτίου.

Δυστυχώς όχι.

edit

Τώρα είδα ότι είχε απαντήσει ο melahrinos.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ηθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να βγάλουμε το λογότυπο δυκτίου.

Γίνεται εύκολα πειράζοντας το αρχείο FS/tpa/system/layout/layout.xml αφαιρώντας όλο το block του object StatusIndication ή αλλάζοντας την τιμή της ιδιότητάς του YPos σε κάποια που να το βγάζει εκτός των ορίων της οθόνης...

 

Από το ίδιο αρχείο μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις των γραμματοσειρών των διαφόρων στοιχείων και καταστάσεων του τηλεφώνου κ.α.

Φυσικά χρειάζεται ψάξιμο, προσοχή και ανάληψη του ανάλογου ρίσκου... ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται εύκολα πειράζοντας το αρχείο FS/tpa/system/layout/layout.xml :)

Από το ίδιο αρχείο μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις των γραμματοσειρών των διαφόρων στοιχείων και καταστάσεων του τηλεφώνου κ.α.

Το έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει;

Ναι, το δοκίμασα γιατί ήθελα να αλλάξω το κείμενο του παρόχου ή να βάλω κάποια εικόνα αντ' αυτού, κάτι που όμως δεν κατάφερα. Το μόνο που μπόρεσα να κάνω ήταν να το αφαιρέσω, αλλά το επανέφερα διότι θέλω να ξέρω πότε βρίσκομαι εκτός λήψης και πότε βρίσκομαι σε περιαγωγή.

 

Αυτό που έκανα και το κράτησα είναι ν' αλλάξω τον φάκελο αποθήκευσης των μηνυμάτων, ώστε να μην έχω τον περιορισμό των 200...

Καθώς και την τροποποίηση του camera driver για λίγο περισσότερα fps στη λήψη video... :)

Δοκίμασα και την αλλαγή της αναπαραγωγής των ήχως κλήσης όπως όταν αναπαράγονται στο media player, αλλά το άλλαξα διότι ναι μεν η ποιότητα ήταν κορυφαία, όμως δεν είχαν υψηλή ένταση που είχαν πριν οι ήχοι κλήσης...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το δοκίμασα γιατί ήθελα να αλλάξω το κείμενο του παρόχου ή να βάλω κάποια εικόνα αντ' αυτού, κάτι που όμως δεν κατάφερα. Το μόνο που μπόρεσα να κάνω ήταν να το αφαιρέσω, αλλά το επανέφερα διότι θέλω να ξέρω πότε έχει σήμα, πότε δεν έχει και πότε βρίσκομαι σε περιαγωγή.

 

Αυτό που έκανα και το κράτησα είναι ν' αλλάξω τον φάκελο αποθήκευσης των μηνυμάτων, ώστε να μην έχω τον περιορισμό των 200... :)

Gia allh mia fora lew pws kata thn empeiria pou exw sta kinhta auto einai adynaton,Se kinhto SE den mporeis na afereseis to logotypo tou diktyou.Pws na to kanoume dld?:chair: :stupid:

Link to comment
Share on other sites

Gia allh mia fora lew pws kata thn empeiria pou exw sta kinhta auto einai adynaton,Se kinhto SE den mporeis na afereseis to logotypo tou diktyou.Pws na to kanoume dld?:chair: :stupid:

Ε, τι να πω; Ίσως βλέπω οράματα... :)

 

Εκεί που γράφει:

<object name="StatusIndication">

<settings>

<sett name="RowHeight" value="0"/>

<sett name="TopOffset" value="0"/>

<sett name="TitleHeight" value="0"/>

<sett name="TitleTopOffset" value="0"/>

<sett name="TitleMode" value="1"/>

<sett name="OverlayStyle" value="0"/>

<sett name="YPos" value="18"/>

<sett name="Height" value="176"/>

</settings>

<attributes count="29"> κλπ...

 

Δοκίμασε ν' αλλάξεις το <sett name="YPos" value="18"/> σε κάτι εκτός οθόνης π.χ. <sett name="YPos" value="-50"/>

 

ή ακόμα καλύτερα σβήσε όλες τις ιδιότητες και άφησε μόνο τα:

<object name="StatusIndication">

<settings></settings>

</object>

και πες μου, εάν βλέπεις όνομα παρόχου... ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...