Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα!

Κοίτα γενικά τη Sony-Ericsson δεν την πολυεμπιστεύομαι γιατί έχω ακούσει οτι τα κινητά της βγαίνουν ελαττωματικά ή με πολλά προβλήματα. Επειδή γενικά έχω αντιμετωπίσει προβλήματα με διάφορα κινητά που είχα κατά καιρούς, θέλω να πληρώσω τα χρήματα και να αξίζει κι όχι να τα κλαίω αργότερα ή να αναγκάζομαι να μένω χωρίς κινητό μέχρι να μου το επισκευάσουν. Το σκέφτομαι πολύ. Από την άλλη τα χαρακτηριστικά του με έχουν ενθουσιάσει... Δεν ξέρω...

Καλωστη! Αυτα τα "εχω ακουσει", "μου'χουν πει" κλπ. μη τα πολυεμπιστευεσαι γιατι δε πιστευω οτι ειναι θεμα εταιριας αλλα μαλλον... τυχης:rolleyes:

Γενικα πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα του το συγκεκριμενο κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλώς σας βρήκα!

Κοίτα γενικά τη Sony-Ericsson δεν την πολυεμπιστεύομαι γιατί έχω ακούσει οτι τα κινητά της βγαίνουν ελαττωματικά ή με πολλά προβλήματα. Επειδή γενικά έχω αντιμετωπίσει προβλήματα με διάφορα κινητά που είχα κατά καιρούς, θέλω να πληρώσω τα χρήματα και να αξίζει κι όχι να τα κλαίω αργότερα ή να αναγκάζομαι να μένω χωρίς κινητό μέχρι να μου το επισκευάσουν. Το σκέφτομαι πολύ. Από την άλλη τα χαρακτηριστικά του με έχουν ενθουσιάσει... Δεν ξέρω...

Από την άλλη πλευρά εγώ την τελευταία 5ετία τα κινητά μου είναι πάντα της se και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με κανένα από τα κινητά. Να χτυπήσω ξύλο βέβαια.:)

Το ότι τα κινητά της βγαίνουν ελλατωματικά είναι μάλλον αστείο. Εδώ 2 τινά συμβαίνουν νομίζω. Ή είναι κάποιος γκαντέμης ή ΘΕΛΕΙ να βρει προβλήματα σε συσκευές. Και αν θες να βρεις πρόβλημα το βρίσκεις. Έχεις ακούσει για προβλήματα στην se από που; από κατόχους-οπαδούς nokia ή κάποιας άλλης εταιρείας φαντάζομαι. Στο forum της se θα βρεις αρκετούς που θα σου πουν ότι δεν παίρνουν nokia επειδή είναι προβληματικά γενικώς. Είναι το ίδιο αστείο και οπαδικό με το προηγούμενο φυσικά.

Το Κ750 δεν έγινε άδικα πάντως best seller.

Link to comment
Share on other sites

...3 meres tora, anoigo ta links pou einai ekei.. ki akoma menoun ki alla. an exeis kati ipopsin, gine pio singekrimenos.

Thnx

Παρακαλώ. Δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς.

Εγώ θα έπρεπε να γίνω πιο συγκεκριμένος ή εσύ;

Η ερώτηση ήταν <<iparxei pouthena sto forum kanena topic pou na posterei o kathenas efarmoges java, oste na iparxoun singentromenes?>>

Σου είπα που θα βρεις. Τι παραπάνω περίμενες από το link που σου έδωσα;

Αν ψάχνεις κάτι ειδικά πες το.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!

Κοίτα γενικά τη Sony-Ericsson δεν την πολυεμπιστεύομαι γιατί έχω ακούσει οτι τα κινητά της βγαίνουν ελαττωματικά ή με πολλά προβλήματα. Επειδή γενικά έχω αντιμετωπίσει προβλήματα με διάφορα κινητά που είχα κατά καιρούς, θέλω να πληρώσω τα χρήματα και να αξίζει κι όχι να τα κλαίω αργότερα ή να αναγκάζομαι να μένω χωρίς κινητό μέχρι να μου το επισκευάσουν. Το σκέφτομαι πολύ. Από την άλλη τα χαρακτηριστικά του με έχουν ενθουσιάσει... Δεν ξέρω...

 

Eγώ είχα πρόβλημα με ένα ericsson (δε θυμάμαι το μοντέλο) που αγόρασα το 2001. Και ενώ είχα κάποιο πρόβλημα με το κινητό που έχανε το σήμα του χωρίς λόγο και αιτία, το πρόβλημα μου έγινε μεγαλύτερο όταν πήγα στο σέρβις της SE (Θεσσαλονίκη-Καλαμαριά τότε). Οι (τότε) απαράδεκτοι μου το αντικατέστησαν 3 η 4 φορές (με άλλα με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα) μέχρι που αναγκάστηκα στην τελευταία αντικατάσταση να κρατήσω το IMEI και διαπίστωσα ότι μου έδιναν το παλιό μου !!! Είχανε δηλαδή 2 κινητά με το ίδιο πρόβλημα και κάθε φορά έβγαζαν το ένα από το κουτί και μου το δίνανε (και προφανώς μετά βάζανε το άλλο μέσα) για να κάνουν το αντίθετο την επόμενη !!!

Από τότε δεν ξαναπήρα Ericsson κινητό, μέχρι που πραγματικά εντυπωσιάστηκα με το Κ750i και είπα να ξαναδοκιμάσω την τύχη μου... Ευτυχώς μέχρι στιγμής δουλεύει πολύ καλά και ότι ψιλοκολλήματα έχουν κατά καιρούς παρουσιαστεί, στρώνουν όλα με ένα restart. ;)

 

Απλά να ξέρεις ότι σε όλες τις εταιρίες είναι δυνατόν να πέσεις σε ελλατωματικό κομμάτι.

 

Αυτό με τους οπαδούς των εταιριών ακόμη δεν το έχω καταλάβει. Αφού εμείς πληρώνουμε, αυτοί θα έπρεπε να μας υποστηρίζουν και όχι εμείς αυτούς !!! Ειδικότερα από τη στιγμή που δίνουμε αρκετά λεφτά πλέον για την απόκτηση τηλεφώνου, η κριτική μας στο προιόν που έχουμε θα πρέπει να είναι τουλάχιστον αυστηρότατη.

Και σίγουρα τα κινητά μας δεν είναι αθλητισμός για να έχουμε οπαδούς και φιλάθλους !!!

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παντως η επιλογη να αναβαθμιζεις το κινητο σου απο το σπιτι ειναι μεγαλη υποθεση και αξιζει σιγουρα τον κοπο γιατι το εχω δοκιμασει σε πολλα κινητα που περασαν απο τα χερια μου...
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη πλευρά εγώ την τελευταία 5ετία τα κινητά μου είναι πάντα της se και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με κανένα από τα κινητά. Να χτυπήσω ξύλο βέβαια.:)

Το ότι τα κινητά της βγαίνουν ελλατωματικά είναι μάλλον αστείο. Εδώ 2 τινά συμβαίνουν νομίζω. Ή είναι κάποιος γκαντέμης ή ΘΕΛΕΙ να βρει προβλήματα σε συσκευές. Και αν θες να βρεις πρόβλημα το βρίσκεις. Έχεις ακούσει για προβλήματα στην se από που; από κατόχους-οπαδούς nokia ή κάποιας άλλης εταιρείας φαντάζομαι. Στο forum της se θα βρεις αρκετούς που θα σου πουν ότι δεν παίρνουν nokia επειδή είναι προβληματικά γενικώς. Είναι το ίδιο αστείο και οπαδικό με το προηγούμενο φυσικά.

Το Κ750 δεν έγινε άδικα πάντως best seller.

 

mia apo ta idia ki ego kai malista xoris na paizo me anabathmiseis opos einai apo tin mama:D

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να καταχωρηθούν οι επαφές στο τηλέφωνο αλφαβητικά, δηλαδή να αρχίζει απο το Α και να συνεχίζει στο Β κ.τ.λ. χωρις όμως να επανέχεται μετά το Ω με άλλες επαφές που αρχίζουν απο το Α και ούτω καθ εξής? Όπως ακριβώς γίνεται στα ΝΟΚΙΑ?
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε τη μλκία η R1BC002 , πριν όταν πατούσες ένα απο τα κούμπια έντασης να δεις πόση ελεύθερη μνήμη έχεις, στην έδειχνε ακριβώς σε ΚΒ και τώρα με την R1BC002 το δείχνει στρογγυλομένα σε MB.
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε τη μλκία η R1BC002 , πριν όταν πατούσες ένα απο τα κούμπια έντασης να δεις πόση ελεύθερη μνήμη έχεις, στην έδειχνε ακριβώς σε ΚΒ και τώρα με την R1BC002 το δείχνει στρογγυλομένα σε MB.

Και είναι κακό αυτό; Εάν έχεις μεγάλη καρτούλα βοηθάει πάρα πολύ... ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια ερώτηση να κάνω: η ασημί πρόσοψη είναι προνόμιο μόνο της VLive έκδοσης ή το κινητό κυκλοφορεί με αυτή και unbranded;

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω τώρα που έχει πέσει αρκετά η τιμή του και το θεωρώ best value for money αλλά το μαύρο είναι «σούπα». Όχι ότι με ενοχλεί φυσικά αλλά μου αρέσει και το ασημί.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια ερώτηση να κάνω: η ασημί πρόσοψη είναι προνόμιο μόνο της VLive έκδοσης ή το κινητό κυκλοφορεί με αυτή και unbranded;

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω τώρα που έχει πέσει αρκετά η τιμή του και το θεωρώ best value for money αλλά το μαύρο είναι «σούπα». Όχι ότι με ενοχλεί φυσικά αλλά μου αρέσει και το ασημί.

Δυστυχώς δεν θα βρεις την ασημί πρόσοψη σε "κανονική" έκδοση του κινητού... όπως και το ίδιο συμβαίνει με την μπλε πρόσοψη του W800.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erwthsh phra metaxeirismeno apo ena palikari to k750i kai to edwsa se enan allon kai to exei edw kai 1ebdomada kai mou eipe den leitourgei h donhsh kai ontws den leitourgei.kai lew apo ti akousa ftaiei h mpataria?einai dhl.apo thn mpataria h donhsh?h na paw se kanena sony center??:wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ. Δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς.

Εγώ θα έπρεπε να γίνω πιο συγκεκριμένος ή εσύ;

Η ερώτηση ήταν <<iparxei pouthena sto forum kanena topic pou na posterei o kathenas efarmoges java, oste na iparxoun singentromenes?>>

Σου είπα που θα βρεις. Τι παραπάνω περίμενες από το link που σου έδωσα;

Αν ψάχνεις κάτι ειδικά πες το.

 

Dikio exeis, eprepe ego na gino pio singekrimenos.. Sto post pou egrapsa kai pou apantises, rotaga episis, pou mporo na vro kapoia java efarmogi pou na mou epitrepei na kano edit arxeia txt i doc i genika office, mesa apo to kinito.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να καταχωρηθούν οι επαφές στο τηλέφωνο αλφαβητικά, δηλαδή να αρχίζει απο το Α και να συνεχίζει στο Β κ.τ.λ. χωρις όμως να επανέχεται μετά το Ω με άλλες επαφές που αρχίζουν απο το Α και ούτω καθ εξής? Όπως ακριβώς γίνεται στα ΝΟΚΙΑ?

κανείς?????????

Link to comment
Share on other sites

Dikio exeis, eprepe ego na gino pio singekrimenos.. Sto post pou egrapsa kai pou apantises, rotaga episis, pou mporo na vro kapoia java efarmogi pou na mou epitrepei na kano edit arxeia txt i doc i genika office, mesa apo to kinito.

Δοκίμασε αν θες τα word, excel και microcal(excel) από το briefcase μου. Αλλά μην περιμένεις πολλά πράγματα.

http://briefcase.pathfinder.gr/browse/geofil/25868/?pg=2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να καταχωρηθούν οι επαφές στο τηλέφωνο αλφαβητικά, δηλαδή να αρχίζει απο το Α και να συνεχίζει στο Β κ.τ.λ. χωρις όμως να επανέχεται μετά το Ω με άλλες επαφές που αρχίζουν απο το Α και ούτω καθ εξής? Όπως ακριβώς γίνεται στα ΝΟΚΙΑ?

Δεν γίνεται.

Αλφαβητικά γίνεται η καταχώρηση. Γιατί σε ενοχλεί που ξαναγυρίζεις στο άλφα μετά το ωμέγα;

Link to comment
Share on other sites

pos mporw na dw tin ekdosi pou exw?

Καλως ήρθες στο forum. Πέρνα μια βόλτα από το FAQ του Κ750.

Εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910

Η απάντηση στο 22 είναι αυτή που σε ενδιαφέρει αλλά θα βρεις και άλλες χρήσιμες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται.

Αλφαβητικά γίνεται η καταχώρηση. Γιατί σε ενοχλεί που ξαναγυρίζεις στο άλφα μετά το ωμέγα;

 

ginetai

nomizo pos katalaba ti enoeis! einai aplo prepei na baleis esto to proto gramma apo ka8e kataxorisi sou se idious xaractires p.x. ego tous exo olous latinikous

allios 8a bgazei prota tous ellinikous kai meta tous agglikous! elpizo na boithisa!!;)

My Briefcase Games and Themes ;)
Link to comment
Share on other sites

opo oti katalaba ego (an kano lathos sorry) enooei oti tou bgenoun 2 katalogoi!

epeidei eixa kai ego to problima auto otan ebala to proto gramma apo ka8e epafi stin idia glossa (opoia 8es latinika i ellinika) i dyo katalogoi egina enas, oxi oti ama teleiosei o katalogos den xanaarxizei apo tin arxi!

 

sorry an kano lathos

My Briefcase Games and Themes ;)
Link to comment
Share on other sites

Σ΄αυτό έχεις δίκαιο. Αν έχεις επαφές και στα ελληνικά και στα αγγλικά εμφανίζονται δύο κατάλογοι. Με πρώτον αυτόν με τις επαφές στα αγγλικά.

Αλλά μάλλον δεν είναι αυτό που ενοχλεί τον φίλο. Αν κατάλαβα και εγώ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Aγορασα απο φιλο το κ750 κ εχω καποιες ερωτησεις :

1)Που θα καποιον ανταπτορα ωστε να συνδεω κανονικα ακουστικα στο κινητο ή να το συνδεσω με στερεο αυτοκινητου?

2)Στο κ700 που ειχα πριν οταν αλλαζες προφιλ αλλαζε και το ringtone ενω στο κ750 διαπιστωσα πως δεν μπορεις να αντιστοιχiσεις διαφορετικο ringtone σε καθε προφιλ. Μηπως αυτο εχει αλλαξει με το καινουργιο firmaware?

3)Μηπως ξερεις κανεις ποσο κοστιζουν τα αυθεντικα handsfree του K750?

GFGHGFHFGHF
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...