Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

a mhn mou peis oti espase kai to tzamaki sou?????????? :blink: :blink:

 

Είναι δυνατόν να έσπασε η οθόνη χωρίς να σπάσει το τζαμάκι?

Αυτό ούτε εσύ δεν μπορείς να το καταφέρεις... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

i memory stick duo, apo tin memory stick duo pro(high speed)ti diafora exoun?to k750 tha pernei tin teleytea?skeftomai na paro aytin http://www.shop21.gr/product_computers.asp?lngProductFamilyID=18523&lngProductID=16329&MSCSID=772UQNK649PQ9MBFRRDDDAS8BF9X0R89

 

tha kanei?

Link to comment
Share on other sites

i memory stick duo, apo tin memory stick duo pro(high speed)ti diafora exoun?to k750 tha pernei tin teleytea?skeftomai na paro aytin http://www.shop21.gr/product_computers.asp?lngProductFamilyID=18523&lngProductID=16329&MSCSID=772UQNK649PQ9MBFRRDDDAS8BF9X0R89

 

tha kanei?

nai kanei!!alla an eides einai 256mb kai oxi 1GB!!esu ti xwrhtikothtas 8es??

Link to comment
Share on other sites

Ok paidia to ksero pos tha me kraksete alla eleipa 10 meres kai oi selides exoun afksithei.

Afth edo h mnhmh kanei ?

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1239

Mhn thn agoraso kai meta den kanei gia to kinito.

Eyxaristo :D:D

Link to comment
Share on other sites

Ok paidia to ksero pos tha me kraksete alla eleipa 10 meres kai oi selides exoun afksithei.

Afth edo h mnhmh kanei ?

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1239

Mhn thn agoraso kai meta den kanei gia to kinito.

Eyxaristo :D:D

Αυτή τη μνήμη ακριβώς έχω κι εγώ. Δουλέυει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

i memory stick duo, apo tin memory stick duo pro(high speed)ti diafora exoun?

 

to les kai monos soy , diladi aman ! :blink: toso? :blink: varethika na vlepo sinexeia post me tin idia aporia , ase poy eiparxei kai to FAQ pou to leei ksekathara ths diafores

 

fotisbasm gia iremise ligo..den rotisa prosopika esena kai den rotisa an i diafora einai to HIGH SPEED rotisa apla ti einai i duo pro apo tin duo.an eyxaptese toso eykola kai thes na mas sintoniseis olous dio liseis iparxoun...i na zitiseis na se kanoun mod i na min xanaparakolouthiseis ayto to thema.ELEOS! :mad:

 

mobo aytin tin kartoula tin plironeis me credit cart i antikataboli??fobamai na balo karta sto internet. :)

Link to comment
Share on other sites

Ok paidia to ksero pos tha me kraksete alla eleipa 10 meres kai oi selides exoun afksithei.

Afth edo h mnhmh kanei ?

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1239

Mhn thn agoraso kai meta den kanei gia to kinito.

Eyxaristo :D:D

Από ό,τι είδα, ο φίλος gkandir συπλήρωσε και άλλες λεπτομέρειες για τις κάρτες μνήμης στο FAQ K750i (ερ. 8), οπότε, όποιος ενδιαφέρεται θα τις βρει εκεί. Αν θέλετε περισσότερες λεπτομέρειες: http://www.memorystick.com/en/ms/variety.html και http://www.memorystick.com/en/support/faq_contents01.html .

Όσο για τις SanDisk, αντιγράφω από το FAQ του Memory Stick: "The Memory Stick PRO media format was developed jointly by SanDisk and Sony Corporation".

Link to comment
Share on other sites

Απο το FAQ του Κ750i

 

"Επίσης, το τφ ανοίγει και αρχεία txt. Αυτά πρέπει να τα έχεις φτιάξει στο PC, τα αποθηκεύεις στο τφ και μπορείς να τα δεις από αυτό. Το Κ750 τα διαχειρίζεται σαν "ιστοσελίδες". Εδώ δεν υπάρχει περιορισμός μεγέθους (τουλάχιστον σε ό,τι άνοιξα εγώ δεν βρήκα όριο) αλλά δεν τα πάει καλά με ελληνικούς χαρακτήρες και δεν μπορείς να κάνεις edit από το τφ."

 

Εχει μηπως βρει κανεις καποιο τροπο να βλεπει τους ελληνικους χαρακτηρες σωστα το κινητο εαν του βαλουμε ενα .txt αρχειο;;

Link to comment
Share on other sites

Εχει μηπως βρει κανεις καποιο τροπο να βλεπει τους ελληνικους χαρακτηρες σωστα το κινητο εαν του βαλουμε ενα .txt αρχειο;;

Φίλε μου, δυστυχώς εγώ δεν έχω βρει ακόμα άκρη, αν και πιστεύω ότι όλο και θα υπάρχει κάτι σε java. Σε παρακαλώ, αν τελικά βρεις κάποια λύση, πες μου κι εμένα, μου είναι σημαντικό. :)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω τα ακουστικα HPM-70 αλλα μεχρι στιγμης πουθενα, τα πηρε το ματι κανενος σε καποιο καταστημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο κανα μηνα παρακολουθησης αυτου του thread (οι 2πλες και 3πλες ερωτησεις ειναι πραγματικα κουραστικες... ας προσπαθησουν καποιοι 1) να διαβαζουν το manual και 2) ας κοιταξουν και 1-2 σελιδες πριν για το ποια προβληματα/αποριες εχουν ηδη εκδηλωθει - υπαρχει παντα και το search) αποφασισα να μην παρω το Nokia 6230i που ειχα στο ματι αλλα το SE Κ750 και φυσικα να μην περιμενω για το W800 καθως δεν υπαρχει ουσιαστικος λογος που τουλαχιστον να δικαιολογειται απο την διαφορα τιμης των 2 κινητων.

 

Επειτα απο 3 ημερες μαζι του μπορω να πω (και σε συγκριση με τα προηγουμενα μοντελα της SE που ειχα τσεκαρει στο παρελθον) οτι η SE με εχει ξαφνιασει πραγματικα 1) με την τιμη που εχει το κινητο αυτο 2) με τα πραγματα που το εχει φορτωσει.

 

Για να μην ειμαι κουραστικος απλα θα πω λιγα απο τα συν και πλην που εχω δει μεχρι στιγμης στο Κ750ι της VL:

 

ΣYN:

 

1) Απλα τελεια οθονη. Αν και 8α μπορουσε να εχει παραπανω pixels τα 262Κ χρωματα της ειναι εντυπωσιακα.

2) Οι φωτογραφιες (μερα) ειναι απιστευτα ευκρινεις ακομα και στην ο8ονη του υπολογιστη (ετοιμες για εκτυπωση δηλαδη)

3) Πολυ δυνατος και καθαρος (το σημαντικοτερο) ο ηχος του μεγαφωνου του στο playback των mp3s και ringtones αλλα και στην ανοικτη ακροαση (Δεν τολμω να βαλω την ενταση στο full κα8ως πραγματικα ειναι ΠΟΛΥ δυνατη.. - το εχω στο 8/8 μονο στο προφιλ της Υπαιθρου)

4) Καλος ο media player και τα εφε του equaliser (στα ακουστικα φαινεται η διαφορα) - Πολυ καλες οι επιλογες shuffle k repeat (μετατρεπουν το κινητο σε ενα πολυ καλο Mp3 player που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα υπολοιπα φορητα mp3 players της αγορας) και απλα τελεια η επιλογη FULL SCREEN για τα videos.

5) Πολυ οργανωμενα μενου με πολλες επιλογες (εστω και αν το κινητο μου ειναι VL)

6) Απειρες οι δυνατοτητες update/upgrade και download παιχνιδιων 3D!, εφαρμογων και themes απο το internet και φυσικα η δυνατοτητα να φτιαξεις τα δικα σου Mp3 η midi και να τα μεταφερεις στο κινητο ως ringtones.

7) Καλο το προγραμμα της SE για το κινητο (αν καταφερεις να κανεις σωστα την εγκατασταση των USB drivers)

8) Απιστευτο το flash/φως που εχει το κινητο και οι επιλογες χρησης του ως φακος και SOS (μεσω σηματων mors) εκτος της κανονικης του χρησης για την φωτ. μηχανη.

9) Καλη κατασκευη πληκτρολογιου και αρκετα συμπαγης (ειναι το πρωτο κινητο που πραγματικα νοιωθω οτι παταω τα πληκτρα) ενω τα κουμπια της μουσικης και της φωτ. μηχανης ειναι αρκετα ευχρηστα (θα μπορουσε να εχει 2 ακομα κουμπακια για >> και << του media player).

10) Πολυ καλη εσωτερικη μνημη των 36 (free) MΒ

 

ΠΛΗΝ:

 

1) Οχι τοσο δυνατο οσο θα περιμενα σημα. (που στο καλο ειναι η κεραια του? πανω απο την καμερα?)

2) Δεν εχει αμεση επιλογη αλλαγης γλωσσας κατα τη διαρκεια εγγραφης SMS (πρεπει πρωτα να πατησεις παρατεταμενα την # και μετα να διαλλεξεις απο το menu - η μονη "συντομευση" που βρηκα)

3) Οι φωτογραφιες (νυχτα) δεν ειναι τοσο ευκρινεις και εχουν γραμμες (ισως πρεπει να παιξω παραπανω με τις αρκετες επιλογες για την φωτ. μηχανη)

4) Κατα την διαρκεια ληψεως αρχειων μεσω BlueTooth δεν εμφανιζει το ονομα/nickname του αποστολεα! (πως τους ξεφυγε αυτο το βασικοτατο?!)

5) To κινητο φορτιζει οταν ειναι συνδεδεμενο με τον υπολογιστη με USB (κακο αυτο για τις πρωτες φορτισεις)

6) Στην VL εκδοση του, δεν μπορεις να βαλεις mp3 σαν ηχο κλησης εκτος και αν το μετατρεψεις σε *.dm αρχειο μεσω του DRM Packager (που ευτυχως βρισκεις ευκολα μεσω google και ειναι αρκετα ευχρηστο και απλο)

7) Στην VL εκδοση του δεν μπορεις να διωξεις την οθονη (screensaver) οταν το κινητο σβηνει ΑΝ ΚΑΙ μπορεις να διαλεξεις εσυ την οθονη (screensaver η photo) με την οποια το κινητο ανοιγει.

8) Τα ακουστικα δεν ειναι τοσο καθαρα οσο ΙΣΩΣ να ειναι αυτα του W800

9) Ανεπαρκης η μνημη των ~100ΜΒ (36 κινητου και 64 της καρτας μνημης) αν θες να μετατρεψεις το Κ750ι σε mp3 player (πρεπει οπωσδηποτε να αγορασεις μια καρτα 512 Η 1GB) / Αργη η καρτα μνημης SONY που περιλαμβανει το πακετο ειδικα στις φωτογραφιες και βιντεο.

10) Στις επαφες δεν μπορεις να βαλεις 2 κινητα νουμερα σε καποιον (το 2ο πρεπει να ειναι σπιτιου η κατι αλλο (για τα εικονιδια μιλαω φυσικα)). Εχει ομαδες δυστυχως ΜΟΝΟ για να στελνεις μαζικα SMS χωρις να μπορεις να ορισεις ringtone για μια ομαδα (αυτο πρεπει να το κανεις ξεχωριστα για καθε σου επαφη...). Γενικα το μενου των επαφων θα μπορουσε να ειναι και καλυτερο.

 

------------------------------------------------

 

Προσωπικα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος και ισως να ξεχναω να αναφερω καποια θετικα που δεν μπορω να σκεφτω αυτη την στιγμη και σιγουρα υπολειπονται καποια αλλα κινητα. Σε συγκριση με το 6230ι το K750 ειναι σιγουρα καλυτερο και ειδικα οσον αφορα την τιμη του πιστευω οτι θα συνεχισει να χτυπαει και την νεα σειρα N της Nokia που αν και πραγματικα απιστευτα κινητα σιγουρα θα εχουν δυστυχως υψηλη τιμη (Τα 2 κινητα Ν της Nokia ειναι τα μονα με τα οποια μπορω να συγκρινω το Κ750 και κατ επεκταση το W800 αυτη την στιγμη καθως ουτε το καινουριο της Siemens η της Samsung προσφερει αυτα που εχει το K750).

 

Δεν με ενδιαφερει να καποιος θα αγορασει το Κ750ι η καποιο αλλο κινητο και σιγουρα δεν ειμαι κολλημενος (τα προηγουμενα κινητα μου ηταν κυριως Nokia καθως εχω να παρω (Sony) Εricsson απο την εποχη του 'baby' Τ9 η οπως αλλιως το κινητο εκεινο (με την φωνητικη κληση) λεγοταν το 1999). Απλα παραθετω την αποψη μου για αυτο το κινητο υστερα απο μιας μικρης διαρκειας χρησης του.

 

Τα σεβη μου και καλη συνεχεια.

 

 

(Οσοι ειναι ηδη κατοχοι αυτου του κινητου και δεν το εχουν ηδη κανει, ας κοιταξουν το thread εδω γυρω για τις εφαρμογες/themes/παιχνιδια που εχουν κανει κατι παιδια. Εχει πραγματικα πολυ υλικο εκει μεσα και συγχαρητηρια σε αυτους.)

 

-YpNoS

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Επισης να πω οτι η Vodafone και φανταζομαι και οι υπολοιπες εταιρειες, ειναι απαραδεκτη...

 

Οντας χρηστης στο συμβολαιο 240λεπτα με SMS k MMS και με 15-20 euros πανω απο τον κανονικο λογαριασμο, η Vodafone μου εδινε επιδοτηση μονο 90 euros στην τιμη πωλησης του κινητου ΧΩΡΙΣ συνδεση, δηλαδη στα 382 euro.

 

Αυτο σημαινε οτι αν το αγοραζα ετσι, 8α επρεπε να πληρωσω 290 euro ΕΝΩ αν εκανα καινουρια συνδεση στο ακριβως ιδιο προγραμμα, θα πληρωνα μονο 160 euro οπως δυστυχως και εκανα χανοντας τον παλιο αριθμο μου..

 

Δυστυχως δεν μπορω να καταλαβω αυτη την νεα πολιτικη... Τιμωρουμε τους παλιους χρηστους για πιο λογο? Ντροπη θα ελεγα...

 

Η επιδοτηση θα πρεπει να ειναι στην τιμη που κανει το κινητο στο προγραμμα που ειναι εγεγραμμενος ο χρηστης και εφ οσον εχει παρελθει το ενα ετος ΚΑΙ δεσμευεται για ΕΝΑ ακομα χρονο, δικαιολογειται να εχει αναλογη αν οχι καλυτερη τιμη απο αυτη που εχει ενας καινουριος χρηστης..

 

Ισως θα πρεπει να οργανωθουμε φιλοι και να κανουμε καποια επισημη επιστολη διαμαρτυριας στην Vodafone και οποια αλλη εταιρεια κανει το ιδιο οπως εκαναν τα παιδια στο forum της ADSL για το αλλο μεγαλο θεμα που αντιμετωπιζουν (και αντιμετωπιζουμε αλλωστε).

 

-ΥpNoS

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω το manual εδώ που είμαι, μπορεί να μου πεί κάποιος πως κάνουμε φωνητική κλήση απο κατάσταση αναμονής?
Link to comment
Share on other sites

afou exeis paei se opoia epafi kai exi kataxorisei tin fonitiki klisi..se katastasi anamonis patas to - apo ta koumpia ayxomiosis entasis :)
Απάντηση σε 7 λεπτά. Thank you.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα έλεγα πως ένα >> κ << θα ήταν πολύ βολικό...

Αλλά τέσπα.. δεν μπορείς να τα έχεις κ όλα δικά σου.. η μήπως από κανέναν Java player ;) (Λέω εγώ....)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα έλεγα πως ένα >> κ << θα ήταν πολύ βολικό...

Αλλά τέσπα.. δεν μπορείς να τα έχεις κ όλα δικά σου.. η μήπως από κανέναν Java player ;) (Λέω εγώ....)

Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένο το +/- ;) :w00t:

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

όχι το |< ή >| ;)

το να προχωράει κάποια δευτερόλεπτα κ όχι ολόκληρο το κομμάτι ;)

 

 

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ JOYSTIC ΔΕΞΙΑ Η ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ. :rolleyes:

:!: veni vidi vici
Link to comment
Share on other sites

Σωστόοος ;) Ευχαριστώ !!!

Τώρα μπορώ να πω πως είμαι comple ;) (αρκεί να έπερνε κ κανέναν codec)

 

ΥΓ:Μάλλον πρέπει να διαβάσω κάπως καλύτερα το manual http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστόοος ;) Ευχαριστώ !!!

Τώρα μπορώ να πω πως είμαι comple ;) (αρκεί να έπερνε κ κανέναν codec)

 

ΥΓ:Μάλλον πρέπει να διαβάσω κάπως καλύτερα το manual http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/rolleyes.gif

SIGA SIGA OLA THA GINOYN.OPOIS PSAXNEI BRISKEI

:!: veni vidi vici
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...