Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά. Όποιος περιμένει να δει ccd camera στο k750, θα περιμένει πολύ

Μην είσαι τόσο σίγουρος.Είναι το επόμενο όπλο της se για τον ανταγωνισμό των 2mp.

Link to comment
Share on other sites

paidia kikloforisan kapia k750 i limited einai afta p tha exoun tin ccd camera ? http://www.sonyericsson.com/limited/about_ltd.asp

 

 

Προκειται για το ιδιο κινητο απλα αν παρεις το limited edition παιρνεις για δωρο καποια extra :

1. Μια θηκη ειδικα για το Κ750 αξιας περιπου 37,50€

2. Προσβαση στο VIP site για να κατεβαζεις απο εκει

3. Μπαινεις σε διαγωνισμο για να κερδισεις εισητηρια για συναυλιες

και κατι αλλα διαφορα.

 

Προσωπικα δεν νομιζω να βγει Κ750 με CCD αισθητηρα λογω διαφορετικου μεγεθους και καταναλωσης .

Και αν το κανουν λογικα δεν θα λεγεται Κ750 αλλα ισως Κ760 ( :D )

Αν θυμαστε και με το Τ610 που του αλλαξανε οθονη και τα πλαστικα λιγο το ονομασανε τοτε Τ630.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Δεν θα σας κουράσω,απλώς δυο ερωτήσεις:εχω την έκδοση RIJOO2 όταν μπαίνω στο *κρυφό*μενού με >*<<*<* και παω Δοκιμ.συσκευής Μεγάφωνο,Ακουστικό είναι προρυθμισμένα στην 4μπάρα με maximoun to 7.Λοιπόν το παω στο 7 πατάω οκ,άλλα δεν κρατάει στην μνήμη της νέες ρυθμίσεις!επανέρχετε μονο του παλι στην τέταρτη μπάρα!Το ίδιο γίνετε και με την ένταση του ήχου στα παιχνίδια.Είναι στην μέση η ένταση την παω στο μάξιμουν άλλα οταν βγαίνω απο το παιχνίδι και ξαναμπαίνω μετα απο λίγο δεν εχει κρατήση την ρύθμιση απο πρίν..επίσης στης συντομευσεις με το τζοιστικ αριστερα,δεξια,πανω,κατω,δεν μου κραταει στην μνήμη την συντομευση δεξια.οταν το σβήνω,το ξαναανοιγω και κανω δεξια το τζοιστικ μου λεει αν θέλω να προσθέσω καποια συντόμευση.μήπως εχει και καποιος άλλος απο εδω μέσα αυτά τα μικροπροβλήματα?αν ναι παρακαλώ ας με βοηθησει..κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι άπαιχτο!! :) :)
D.T.A :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Δεν θα σας κουράσω,απλώς δυο ερωτήσεις:εχω την έκδοση RIJOO2 όταν μπαίνω στο *κρυφό*μενού με >*<<*<* και παω Δοκιμ.συσκευής Μεγάφωνο,Ακουστικό είναι προρυθμισμένα στην 4μπάρα με maximoun to 7.Λοιπόν το παω στο 7 πατάω οκ,άλλα δεν κρατάει στην μνήμη της νέες ρυθμίσεις!επανέρχετε μονο του παλι στην τέταρτη μπάρα!Το ίδιο γίνετε και με την ένταση του ήχου στα παιχνίδια.Είναι στην μέση η ένταση την παω στο μάξιμουν άλλα οταν βγαίνω απο το παιχνίδι και ξαναμπαίνω μετα απο λίγο δεν εχει κρατήση την ρύθμιση απο πρίν..επίσης στης συντομευσεις με το τζοιστικ αριστερα,δεξια,πανω,κατω,δεν μου κραταει στην μνήμη την συντομευση δεξια.οταν το σβήνω,το ξαναανοιγω και κανω δεξια το τζοιστικ μου λεει αν θέλω να προσθέσω καποια συντόμευση.μήπως εχει και καποιος άλλος απο εδω μέσα αυτά τα μικροπροβλήματα?αν ναι παρακαλώ ας με βοηθησει..κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι άπαιχτο!!

 

Σχετικα με την ενταση του ηχειου δεν την ρυθμιζεις απο τις δοκιμες αλλα απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου . Οι δοκιμες ειναι για να δεις αν λειτουργει η αυξομειωσει της εντασης. :)

Οσο για την συντομευση και καποιοι αλλοι εχουν πει γι ααυτο το bug , και προτεινανε να βαλεις την συντομευση και να κλεισεις το τηλεφωνο μετα.

Οταν ξανανοιξει τοτε θα πρεπει να εχει μεινει η συντομευση ( Σε αυτους δουλεψε )

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

rwthsa pou kollaei epeidh les mia "ebgale h sonyericsson k750i me ccd fako??"enw sto site pou mas edwses den leei kapou gia ccd fako!!!!!

apla rwtisa epidi ta limeted edition kinita exoun kapoio + sinithws sta xara ktiristika tous k rwtisa mipws gnwrizei kapoios kati pereterw

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

chryant ευχαριστω για τις φωτογραφιες που εστειλες.αυτο το κινητο βγαζει καλυτερα κι απο ψηφιακες απ΄ο,τι φαινεται

parakalw. pragamti oi fotografies tou k750i einai entipwsiakes gia kinito tilefwno eidika an tis ektipwseis se kanoniko megethos fotografias

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την ενταση του ηχειου δεν την ρυθμιζεις απο τις δοκιμες αλλα απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου . Οι δοκιμες ειναι για να δεις αν λειτουργει η αυξομειωσει της εντασης. :)

Οσο για την συντομευση και καποιοι αλλοι εχουν πει γι ααυτο το bug , και προτεινανε να βαλεις την συντομευση και να κλεισεις το τηλεφωνο μετα.

Οταν ξανανοιξει τοτε θα πρεπει να εχει μεινει η συντομευση ( Σε αυτους δουλεψε )

Σ΄ευχαριστώ!Το δοκίμασα με την συντόμευση και ειναι οκ τώρα.υποθέτω πως έμεινε στην μνήμη ετσι?όσον αφορα την ένταση με τους ήχους στα παιχνίδια που είναι στο μισό?τι θα κάνω?

D.T.A :)
Link to comment
Share on other sites

Α!Και κάτι ακόμη..με το Ζ600 που έχω επιλέγω καθε φορα που θέλω απόκρυψη αριθμού..με το Κ750 παρατηρω πως αυτό δεν γίνετε μεμονομένα για καποιον αριθμο αλλα αν βαλεις αποκρυψη ισχύει για ολους τους αριθμους που υπάρχουν στο τηλεφ κατάλογο..μηπως κανω κατι λαθος ή ετσι ειναι όντως?
D.T.A :)
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ!Το δοκίμασα με την συντόμευση και ειναι οκ τώρα.υποθέτω πως έμεινε στην μνήμη ετσι?όσον αφορα την ένταση με τους ήχους στα παιχνίδια που είναι στο μισό?τι θα κάνω?

 

Κατα την διαρκεια που εισαι σε ενα παιχνιδι μεσα πατα τα κουμπια που αυξομειωνουν την ενταση ( ειναι στα δεξια του τηλεφωνου ).

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την διαρκεια που εισαι σε ενα παιχνιδι μεσα πατα τα κουμπια που αυξομειωνουν την ενταση ( ειναι στα δεξια του τηλεφωνου ).

Αυτο κάνω..αλλο ρωτάω,σε ολα τα τηλ το ιδιο πρεπει να κανεις καθε φορα?

D.T.A :)
Link to comment
Share on other sites

Α!Και κάτι ακόμη..με το Ζ600 που έχω επιλέγω καθε φορα που θέλω απόκρυψη αριθμού..με το Κ750 παρατηρω πως αυτό δεν γίνετε μεμονομένα για καποιον αριθμο αλλα αν βαλεις αποκρυψη ισχύει για ολους τους αριθμους που υπάρχουν στο τηλεφ κατάλογο..μηπως κανω κατι λαθος ή ετσι ειναι όντως?

 

Οντως ετσι ειναι. Δεν βλεπω επιλογη πριν να παρεις καποιο αριθμο οπως ειχε το Κ700

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κάνω..αλλο ρωτάω,σε ολα τα τηλ το ιδιο πρεπει να κανεις καθε φορα?

 

Μαλλον ειναι bug γιατι και σε μενα οι ρυθμισεις ειναι στο max αλλα οταν βαζω παιχνιδι η ενταση ειναι χαμηλα , με το που πατησω τα κουμπια της εντασης επανερχεται στα κανονικα.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι bug γιατι και σε μενα οι ρυθμισεις ειναι στο max αλλα οταν βαζω παιχνιδι η ενταση ειναι χαμηλα , με το που πατησω τα κουμπια της εντασης επανερχεται στα κανονικα.

Πως μπορούμε να λύσουμε το πρόβλημα?εχω την R1J002 έκδοση.εσυ?

D.T.A :)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Το κινητό με ενδιαφέρει πολύ, μιας και έχω βαρεθεί τα smartphones της nokia..:O

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποια χαρακτηριστικά που μου χρειάζονται :)

1. Πόσα sms χωράει η μνήμη του? Στο 7610 χωράνε για παράδειγμα 999

2. mp3 σαν ήχο κλήσης? (σε επόμενη αναβάθμιση μήπως?)

3. Χωρητικότητα τηλ. καταλόγου?

4. Δεν έχω καταλάβει ακόμα, αν με την αναβάθμιση σε w800i χάνεται η εγγύηση :)

5. Μπορεί να στείλει αρχεία μέσω του filemanager, όπως jpg, mid, mp3, 3gp με bt ή irda?

6. Υποστηρίζει hot swap για την κάρτα μνήμης? (Ελπίζω πως ναι)

Ευχαριστώ, αν έχω καμμιά άλλη απορία θα επανέλθω :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Το κινητό με ενδιαφέρει πολύ, μιας και έχω βαρεθεί τα smartphones της nokia..:O

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποια χαρακτηριστικά που μου χρειάζονται :)

1. Πόσα sms χωράει η μνήμη του? Στο 7610 χωράνε για παράδειγμα 999

2. mp3 σαν ήχο κλήσης? (σε επόμενη αναβάθμιση μήπως?)

3. Χωρητικότητα τηλ. καταλόγου?

4. Δεν έχω καταλάβει ακόμα, αν με την αναβάθμιση σε w800i χάνεται η εγγύηση :)

5. Μπορεί να στείλει αρχεία μέσω του filemanager, όπως jpg, mid, mp3, 3gp με bt ή irda?

6. Υποστηρίζει hot swap για την κάρτα μνήμης? (Ελπίζω πως ναι)

Ευχαριστώ, αν έχω καμμιά άλλη απορία θα επανέλθω :)

 

1. Απο οτι εχουν πει πανω απο 200 εως τωρα δεν εχει φτασει κανεις το οριο.

2. Ναι , και σαν ηχο μυνηματος.

3. 500 επαφες, απο 5 νουμερα στην καθε επαφη.

4. Λογικο δεν θα ηταν. :D

5. Κανενα προβλημα.

6. Ναι.

 

Για παραπανω πληροφοριες κοιτα το F.A.G του Κ750

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να λύσουμε το πρόβλημα?εχω την R1J002 έκδοση.εσυ?

 

Την ιδια με σενα. :)

Δεν ξερω αν στην πιο καινουργια R1L διορθωνεται το bug.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδία εχω πρόβλημα να συνδέσω το τηλ με το bluetooth handfree jabra bt800. Ενώ τα συνδέω κανονικα λειτουργούν τα πάντα ακόμα και οι φωνητικές εντολές δεν έχω ήχο στο handsfree και δε λειτουργεί το μικρόφωνο του. Σημειώνω ότι με το Τ630 λειτουργούσε τέλεια. Τι κάνω λάθος λοιπόν. Έκανα ακριβώς οτι λέει το manual. Το τηλ είναι vodafone live edition. Καμια ιδέα;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ,

 

Κώστας

Just me...
Link to comment
Share on other sites

Έπειδή γράφονται πολλά,όχι ακριβή,για τη φόρτιση της μπαταρίας Li-ion του

τηλεφώνου,αναφέρω τα εξής (ΔΕΝ αφορούν μπαταρίες NiMH) :

 

1)Πριν την πρώτη χρήση του τηλεφώνου φορτίζουμε πλήρως την μπαταρία

δηλ. 4 ώρες(διαβάστε οδηγία στη σελίδα 104 κάτω αριστερά του manual)

2)Ο κανονικός χρόνος φόρτισης της μπαταρίας ειναι (όπως αναφέρεται στο

Κ750 white paper της Sony Ericsson) 2 ώρες.

3)Τη δεύτερη και τρίτη φόρτιση το φορτίζουμε για 4 ώρες.Κατόπιν 2 ώρες.

Περισσότερη φόρτιση δεν προσφέρει τίποτε, μάλλον βλάπτει.

4)Δεν αφήνουμε ποτέ το κινητό να σβήσει μόνο του (ούτε τις 3 πρώτες φορτίσεις)

αλλά το φορτίζουμε όταν φτάσει η μπαταρία στο 10% περίπου.

5)Η φόρτιση κατα διαστήματα π.χ. με σύνδεση με το USB καλώδιο δεν βλάπτει

τη μπαταρία.

6)Κλείνοντας (όταν δεν το χρειαζόμαστε) το κινητό ωφελεί τη μπαταρία.

 

(Οι πληροφορίες αυτές προέρχονται από κατασκευαστές μπαταριών λιθίου και

άλλες πηγές στο Internet)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...