Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχισαν τα προβληματα: απο το πρωι η οθονη κανει ολο κυματα δεν εχει σταματησει καθολου και η καμερα του οταν παω για να βγαλω φωτο παταω το κουμπι αλλα δεν βγαζει και με πεταει εξω. Εχει firmware R1J002 και 05W24. Τι λετε να κανω;;;

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα πως γινεται να κανεις αναβαθμιση χωρις να πειραζεται τιποτα απο το κινητο?Εδω σε αλλα κινητα πριν το δωσεις σου λενε αν εκανες Backup τα αρχεια και τα τηλεφωνα γιατι η αναβαθμιση τα σβηνει ολα...
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν τα προβληματα: απο το πρωι η οθονη κανει ολο κυματα δεν εχει σταματησει καθολου και η καμερα του οταν παω για να βγαλω φωτο παταω το κουμπι αλλα δεν βγαζει και με πεταει εξω. Εχει firmware R1J002 και 05W24. Τι λετε να κανω;;;

τι να κανεις?να πας αυριο πρωι,πρωι στο service και να τους τα πεις και να τους το δειξεις το κινητο ωστε να φροντισουν να επιδιορθωθει το προβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αναβάθμιση και σε V800 και σε 3 διαφορετικά K750 απο το Seus. Ποτέ δεν χάθηκε τίποτα, ούτε καποια επαφή, ούτε μηνήματα, ουτε φώτος, ούτε κάποιο προγραμμα. Προφανώς η αναβάθμιση αλλάζει μόνο το firmware xωρίς να κοιτάζει τα άλλα δεδομένα. Βεβαια αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο κάντην, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω χάσει ποτέ κάτι απο τη αναβάθμιση. :)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στις ρυθμίσεις>οθόνη εχει μια επιλογη ''ρολόι λειτ. ύπνου''. Τι κάνει αυτη γιατί όσο κι αν έψαξα στο manual δε βρήκα κατι σχετικό.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχει βρει κανείς τρόπο να κάνει προβολή μιας επαφής πχ για να δει τη διεύθυνση ή τα γενέθλια που έχει περασμένα σε αυτήν; Σίγουρα γίνεται μέσω "Επεξεργασίας επαφής", αλλά δεν είναι το βολικότερο πράγμα...
Link to comment
Share on other sites

κι εγω περυσι που ειχα παει ενα k-700 για αναβαθμιση δεν μου εσβησαν τιποτα παρα μονο καποιες φωτογραφιες που ειχα μεσα μετα ηταν σαν λιγο αλλοιωμενες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι 05W21 VFL και μέχρι τώρα δεν έχει κολήσει ούτε μία φορά!!!

Πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα hw και όχι λογισμικού..

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας ολα αυτα τα posts σχετικα με το πολυαγαπημενο και "μπελαλιδικο" Κ750 εχω βγαλει ενα συμπερασμα που εχει ξαναγραφτει καπως αλλιως απο εναν φιλο: Η ποιοτητα κατασκευης και τα κολυματα που θα εχει το κινητο ειναι θεμα ΤΥΧΗΣ! υπαρχουν καποιοι -για παραδειγμα- που εχουν την ιδια εκδοση λογισμικου αλλα ο ενας ειναι αγανακτισμενος απο τα πολλαπλα προβληματα και κολληματα απο το Κ750 και ο αλλος πλεει σε πελαγη ευτυχιας που αγορασε το συγκεκριμενο κινητο!

 

μέχρι στιγμής δοκίμασα να παίζει το ραδιόφωνο και να τραβήξω με την κάμερα και εκτός από το στιγμιαίο κόλημα (σβήσιμο του ήχου) του ραδιοφώνου δέν κώλοσε πουθενά :whip:

Link to comment
Share on other sites

:whip:
Edw leei ta xarakthristika tou thlefwnou???File 21crntury tzampa ta egrafes tosh wra afou mporoume na ta doume kai apo thn preth selida!!!
:whip: :whip: :whip:
Link to comment
Share on other sites

na s pw pwsn na s kollisei mpes apo to menu sto vodafone live k prin prolavei na fortosei ta eikonidia pata 2-3 fores to velaki gia to back

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Paidia den antexo allo!!! Me tosa kala logia pou akouo gia ayto to kinito den antexo allo tha pao na to paro. Kai ta provlimata etsi kai allios arga i grigora lynontai. Mia erotisi mono na kano? Dokimase Kanenas Na ektyposei tis fotografies pou travixe me to k750??? An oxi borei na to dokimasei kapoios gia na xeroume kai emeis pou skeftomaste na to paroume. A! Kai kati allo... Me ta handsfree poso kalo hxo vgazei to kinito??? Ftanei katholou se poiotita hxo apo ena kanoniko cd player? Eyxaristo prokatavolika!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια ηλίθια ερώτηση ρε παιδιά …

Το κουμπάκι που έχει στα hands free τι κάνει ;;;

Απαντά σε εισερχόμενη κλήση, τελειώνει την κλήση. Στην αναμονή, αν το πατήσεις για 2-3 δευτερόλεπτα, ετοιμάζεται να δεχτεί φωνητική κλήση (αν έχεις ενεργοποιήσει τέτοιες).

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλά .

Και εγώ νόμιζα ότι ήταν για να αλλάζει τους σταθμούς στο ράδιο

Συνηθισμένος από το παλιό μου nokia βλέπεις (μακριά από μας)..

Link to comment
Share on other sites

Paidia den antexo allo!!! Me tosa kala logia pou akouo gia ayto to kinito den antexo allo tha pao na to paro. Kai ta provlimata etsi kai allios arga i grigora lynontai. Mia erotisi mono na kano? Dokimase Kanenas Na ektyposei tis fotografies pou travixe me to k750??? An oxi borei na to dokimasei kapoios gia na xeroume kai emeis pou skeftomaste na to paroume. A! Kai kati allo... Me ta handsfree poso kalo hxo vgazei to kinito??? Ftanei katholou se poiotita hxo apo ena kanoniko cd player? Eyxaristo prokatavolika!!!

 

ta kala logia p ta akouses allous klinei xwris logo alllous kollaei sinexws allous dn exei sima ktl........... an auta dn einai sovara provlimata tote pia einai na doume to k750 na vgazei spithes apo tin othoni t ? egw s protinw na perimeneis ligo na exakrivwsoume pia/es evdomades paragwgis einai provlimatikes kai meta na agwraseis to k750

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

όσα ξέρει ο νοικοκύρης δέν τα ξέρει ο κόσμος όλος

πάντος εμένα είναι από την γνωστή σε πολλούς εβδομάδα 05W24.δέν θυμάμε τα υπόλοιπα και βαρίεμε να το ανοίγω ξανά δέν είναι Βόντα το πήρα από το Πλαίσιο Γλυφάδας

είχε αρκετά κομάτια (λεφτά δέν είχε )και γενικός είμαι πολύ ευχαριστημένος γι'αυτό που είναι.Τώρα εάν το ίδιο τηλέφωνο με την ίδια τιμή (382) είχε ανοιχτό λειτουργικό τότε θα τους πήδαγε όλους :X αλλά τη να πείς όταν ακόμη και σήμερα δέν μπορείς να γράψεις το ''ς'' ντροπή στούς Έλληνες που δέν τους πιέζουν μέσο των αρμοδίων φορέων να τσακιστούν να το διορθώσουν γιά να έχουν το δικαίωμα πώλησης,σε άλλη χώρα της Ένωσης (Γαλλία) δέν θα διανοούνταν να μην το διορθώσουν,όχι εδώ που το θυμάμε εγώ από το Τ100 και συνεχίζουν ανενόχλητοι. :mad:

Υ.Γ. πρώτα το πήρα και μετά το ανακάλυψα.....

Link to comment
Share on other sites

ta kala logia p ta akouses allous klinei xwris logo alllous kollaei sinexws allous dn exei sima ktl........... an auta dn einai sovara provlimata tote pia einai na doume to k750 na vgazei spithes apo tin othoni t ? egw s protinw na perimeneis ligo na exakrivwsoume pia/es evdomades paragwgis einai provlimatikes kai meta na agwraseis to k750

Αφού δεν αντέχεις μακριά από την Νόκια, γιατί παιδεύεσαι με άλλες συσκευές; Τα πρόβλημα με τα κολλήματα που μας έλεγες αφορά την περιήγηση στο VL; πες το ντε. Και αν βρεις κινητό VL που να δουλεύει καλά, πες το και σε μας.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω να πω οτι το δικο μου Κ750 πεταει και ειμαι ευχαριστημενος...αληθεια επειδη ολο ξεχναω πειτε μου πως θα δω την εκδοση λογισμικου να δουμε που παμε...
Link to comment
Share on other sites

ta kala logia p ta akouses allous klinei xwris logo alllous kollaei sinexws allous dn exei sima ktl........... an auta dn einai sovara provlimata tote pia einai na doume to k750 na vgazei spithes apo tin othoni t ? egw s protinw na perimeneis ligo na exakrivwsoume pia/es evdomades paragwgis einai provlimatikes kai meta na agwraseis to k750

 

Poly swsta! Ektos apo thn poly kalh camera twn 2MP me autofocus, ti allo kalo akousate mexri twra? Egw pou hthela na to agorasw san trelos, me osa exw diabasei mexri twra aporriptetai. Ean einai na exw kollimata, epanekinhseis, aspres othones pou tremosbhnoun h grammes sthn othonh kai propantws NA PLHRWNW KAI 3 FORES PARAPANW TO SMS logw toy problhmatos twn Unicode Ellhnikwn symbolwn, aporrw pou diabasate oti einai ena kalo kinhto estw kai proswrina mexri na bgei mia swsth anabathmish....

 

AN EINAI NA DEINOUME 130.000 DRX (GIA NA MH KSEXNIOMASTE) KAI NA EXOUME TOSA PROBLHMATA, NA PLHRWNOUME ENA SMS GIA 3 KAI NA PSAXNOUME GIA ANABATHMISEIS, AYTO TO THEWRW TOYLAXISTON MAZOXISMO ME TO SYMPATHEIO!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω να πω οτι το δικο μου Κ750 πεταει και ειμαι ευχαριστημενος...αληθεια επειδη ολο ξεχναω πειτε μου πως θα δω την εκδοση λογισμικου να δουμε που παμε...

βγάλε την μπαταρία και κοίτα μέσα μέσα κατι που να μοιάζει ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν αντέχεις μακριά από την Νόκια, γιατί παιδεύεσαι με άλλες συσκευές; Τα πρόβλημα με τα κολλήματα που μας έλεγες αφορά την περιήγηση στο VL; πες το ντε. Και αν βρεις κινητό VL που να δουλεύει καλά, πες το και σε μας.

gia na eime ilikrineis m arese p efiga apo tin nokia.Oso gia to sima ta kollimata ktl dn ta kanei to diko k750 ektos apo to kollima p trwei sto vodafone live option sto menu. Auta eiinai ta provlimata allwn xristwn tou k750

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...