Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΣΤΕΛΝΩ ΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΕΝΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΝΕΟΥ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

 

Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος, αλλα νομιζω οτι αν ο αποστολεας εχει ζητησει απαντηση και εχει ρυθμισει το κινητο του "απαντηση απο το ιδιο κεντρο" τοτε το κινητο σου προσπαθει ν'απαντησει μεσω του δικου του κεντρου αρα.. αποτυχια.Νομιζω οτι κατι τετοιο πρεπει να παιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΤΙ ΡΥΘΜΗΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ?ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΌΝΤΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ.

 

Φίλε σε παρακαλώ μη γράφεις με κεφαλαία διότι είναι σαν να φωνάζεις. Χρησιμοποία μικρά γράμματα. Ευχαριστώ.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΡΥΘΜΗΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ?ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΌΝΤΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ.

 

Ζήτα από τον φίλο σου να βρει στις ρυθμίσεις μηνυμάτων την επιλογή "απάντηση μέσω ίδιου κέντρου" και να την απενεργοποιήσει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΡΥΘΜΗΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ?ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΌΝΤΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ.

 

Αυτο που εννοουσα ειναι πως μερικα τηλεφωνα (Nokia) στις ρυθμισεις μηνυματων εχουν την "απαντηση απο το ιδιο κεντρο" και συμφωνα με το manual τους σημαινει πως ζητουν απο τον παραληπτη να απαντησει μεσω του δικου τους κεντρου μηνυματων.Αν συμβαινει αυτο και δεν λεω τιποτα μπουρδες, τοτε οπως λεει και ο thief πρεπει να βρεις το τηλεφωνο αυτου που σου εστειλε το αρχικο sms και να απενεργοποιησεις αυτη τη ρυθμιση, ωστε το δικο σου να απαντα μεσω του δικου σου κεντρου μηνυματων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, το προβλημα ηταν οτι μολις εβαζα το pin και το δεχοταν μου εβγαζε "configuration error, contact your service.." και κατι τετοια...

το ελυσα ομως (ναι ναι, ειμαι μεγαλος χακερ :D) με ενα απλουστατο φλασαρισμα με το προγραμμα xs+ αν και ακομα δεν εχω ελληνικα στο κινητο, το οποιο το ψαχνω, ειμαι πολυ ευχαριστημενος που τελικα δουλεψε το κινητο...!!!

 

μα δεν χρειαζόταν φλασάρισμα!!!! μόνο ένα απλούστατο customization (αντιγραφή ενός φακέλου δηλαδή!!!!)

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εννοουσα ειναι πως μερικα τηλεφωνα (Nokia) στις ρυθμισεις μηνυματων εχουν την "απαντηση απο το ιδιο κεντρο" και συμφωνα με το manual τους σημαινει πως ζητουν απο τον παραληπτη να απαντησει μεσω του δικου τους κεντρου μηνυματων.Αν συμβαινει αυτο και δεν λεω τιποτα μπουρδες, τοτε οπως λεει και ο thief πρεπει να βρεις το τηλεφωνο αυτου που σου εστειλε το αρχικο sms και να απενεργοποιησεις αυτη τη ρυθμιση, ωστε το δικο σου να απαντα μεσω του δικου σου κεντρου μηνυματων.

 

το κινητο στο οποιο αναφερομαι δεν ειναι νοκια και δεν συμβαίνει στην ιδια συσκευη.Δηλαδη ειχε πρωτα το κ750ι κ μετα το w810ι με το ιδιο νουμερο.κ στις δυο συσκευες γινετε το ιδιο.ισως να φταιει κατι αλλο η να ειναι θεμα δικτυου.Thnx anyway!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ενδιαφέρομαι και εγω για την αναβάθμιση μέσω XS++ να το κάνω W800. Ξερετε αν μετά την αναβάθμιση θα μπορούμε να έχουμε ζουμ στην ανώτερη ανάλυση κάτι που αφαίρεσαι η SONYERICSSON στο τελευταίο firmware update που έχει για το Κ750i?

 

Φιλικά Κωνσταντίνος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ενδιαφέρομαι και εγω για την αναβάθμιση μέσω XS++ να το κάνω W800. Ξερετε αν μετά την αναβάθμιση θα μπορούμε να έχουμε ζουμ στην ανώτερη ανάλυση κάτι που αφαίρεσε η SONYERICSSON στο τελευταίο firmware update που έχει για το Κ750i?

 

Φιλικά Κωνσταντίνος

 

τα CID 36 στο τελευταίο fw κάνουν κανονικά ζουμ...... έχει αφαιρεθεί η δυνατότητα από τα CID 49 και δεν ξέρω γιατί.....

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

pragmati sto CID 36 den uparxei provlima... molis to ekana update stin teleutaia ekdosi!! Kai douleuei apsoga.. kai i fotografiki mou ekei pou eixe kapia psiloprovlimatakia twra douleuei mia xara.. kai apothikeuei kai grigora!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω το κινητο περιπου δυο μηνες και σημερα το

πρωι στα καλα καθουμενα η οθονη του εμεινε λευκη,

οτι και να κανω δεν ξεκολαει, ενω φαινεται να δουλευει κανονικα,

(εαν εισαγω το pin ανοιγει και δεχεται τηλ.) καμια ιδεα?

να το στηλω στο service? ειμαι και επαρχια...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω το κινητο περιπου δυο μηνες και σημερα το

πρωι στα καλα καθουμενα η οθονη του εμεινε λευκη,

οτι και να κανω δεν ξεκολαει, ενω φαινεται να δουλευει κανονικα,

(εαν εισαγω το pin ανοιγει και δεχεται τηλ.) καμια ιδεα?

να το στηλω στο service? ειμαι και επαρχια...

 

Aν δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση μόνος σου (που ίσως βοηθήσει) τότε δεν βλέπω άλλη λύση από το service.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω το κινητο περιπου δυο μηνες και σημερα το

πρωι στα καλα καθουμενα η οθονη του εμεινε λευκη,

οτι και να κανω δεν ξεκολαει, ενω φαινεται να δουλευει κανονικα,

(εαν εισαγω το pin ανοιγει και δεχεται τηλ.) καμια ιδεα?

να το στηλω στο service? ειμαι και επαρχια...

 

kai afou ebgales tin mpataria den ksekolise?? Kane ena update..

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω τωρα το προγραμμα, επειδη δεν εχω ξαναασχοληθει αλλο

με αναβαθμιση πειραζει που δεν θα μπορω να δω τιποτα μεσω της

οθονης του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω τωρα το προγραμμα, επειδη δεν εχω ξαναασχοληθει αλλο

με αναβαθμιση πειραζει που δεν θα μπορω να δω τιποτα μεσω της

οθονης του κινητου?

 

Όχι, έτσι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω το κινητο περιπου δυο μηνες και σημερα το

πρωι στα καλα καθουμενα η οθονη του εμεινε λευκη,

οτι και να κανω δεν ξεκολαει, ενω φαινεται να δουλευει κανονικα,

(εαν εισαγω το pin ανοιγει και δεχεται τηλ.) καμια ιδεα?

να το στηλω στο service? ειμαι και επαρχια...

 

φιλε μου ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα και εγω

στο service μου ειπανε οτι θελει οθόνη αλλα την ειχα ηδη αλλαξει με μια που δουλευε και δεν ηταν αυτο

σε εμενα εχει χαλασει το βυσμα της οθονης στην πλακετα (προφανως λογω υγρασιας) και γιαυτο βγαζει ασπρη οθονη (μερικες φορες φτιαχνει αλλα οχι για πολυ...)

δοκιμασα και την αναβαθμιση αλλα τιποτα

δοκιμασα τα παντα αλλα χρειαζομαι νεα πλακετα, δεν γινεται τιποτα

βεβαια εγω το εχω δυο χρονια το κινητο, εσενα μπορει (και σου ευχομαι) να ειναι κατι αλλο αφου ειναι μονο δυο μηνες

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα και αναβαθμιση αλλα τιποτα :( τωρα σειρα εχει το

service... σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας... το ποιο

αστειο τις υποθεσεις ειναι οτι το προηγουμενο βραδυ ειχα φτιαξει

το παλιο μου k700 μετα απο δυο μηνες που το ειχα πεταμενο, ε το

επομενο πρωι χαλασε το k750... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια επιδημια επεσε?ακριβως το ιδιο και σε μενα μονο που στο πανω μερος κανει κατι γκρι σχηματακια τα οποια αλλαζουν κιολας...

Το θεμα ξεκινησε χθες το βραδυ οταν αλλοιωθηκαν τα χρωματα και λεω ας του κανω μια επανεκκινηση που ηταν και η τελευταια...Το μονο που θελω ειναι να παρω τα τηλεφωνα απο την συσκευη...υπαρχει καποιος ευκολος τροπος?

Αν θελει μπορει καποιος να μου πει ακριβως τα βηματα(καθως δεν θα εχω οθονη) για να κανω copy to sim?

Eυχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:

οταν συνδεω το bluetooth με το κινητο μερικες φορες χανεται η συνδεση μετεξυ τους τι μπορει να φταιει?

αυτο μου το κανει και με car kit και με ακουστικο bt?

μηπως χρειαζεται αναβαθμιση?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:

οταν συνδεω το bluetooth με το κινητο μερικες φορες χανεται η συνδεση μετεξυ τους τι μπορει να φταιει?

αυτο μου το κανει και με car kit και με ακουστικο bt?

μηπως χρειαζεται αναβαθμιση?

 

Αν στο κανει συνεχεια και λιγο μετα αφοτου συνδεθεις, τοτε στις ρυθμισεις / bluetooth απενεργοποιησε το "εξοικονομιση ενεργειας".Αυτο εκτος απ'οτι δεν αφηνει ταυτοχρονα να συνδεθουν δυο bt συσκευες, οταν δεν χρησιμοποιηται η ζευξη την κλεινει παροδικα μεχρι να ξαναχρειαστει ( εισερχομενη-εξερχομενη κληση).

 

Αν το κανει περιστασιακα τοτε μαλλον αγνωστο τι φταιει (ισως παρεμβολες 'η κατι παρομοιο).Μου το κανει κι εμενα στα καλα του καθουμενου, σπανια βεβαια, οχι μονο με το k750 αλλα και με το U600 στη συνδεση τους με το car-kit.Εδω και χρονια δεν εχω ανακαλυψει τι συμβαινει και απλα κανω επανασυνδεση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanks το εδωσα για αναβαθμιση γιατι ειχα να το κανω απο τοτε που το πηρα.μου εκανε εντυπωση οτι εχανε συνεχεια την συνδεση του με το bluetooth την στιγμη που ενα παλιο 610 που εχω δεν εχει κανενα προβλημα
IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Psaxnw na brw ena Powerpoint viewer gia na balw sto kinhto mou. Mporei kaneis na me boh8hsei??

και σιγουρα δεν θα βρεις για τα δικα μας κινητα.το μονο που εχω ειναι java εφαρμογες (word,excel,paint)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...