Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παίδες. Πήρα πριν μια εβδομάδα ένα κ750 το οποίο έχει μόνο αγγλικά (και γαλλικά). Δοκίμασα να το κάνω μια αναβάθμιση μήπως και δω ελληνικά, αλλά @@. Που μπορώ να βάλω ελληνικά και πόσο θα μου κοστίσει?
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παίδες. Πήρα πριν μια εβδομάδα ένα κ750 το οποίο έχει μόνο αγγλικά (και γαλλικά). Δοκίμασα να το κάνω μια αναβάθμιση μήπως και δω ελληνικά, αλλά @@. Που μπορώ να βάλω ελληνικά και πόσο θα μου κοστίσει?

Σε επισημο Service της SE,κοστος αναλογα το καταστημα 10-15 ευρο και σε καποια δωρεαν.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Έχω το Κ750 εδώ και κάποιο καιρό και ενώ έχω κατεβασμένα από το ίντερνετ διάφορα themes και παιχνίδια για το κινητό μου, δεν τα βάζω διότι δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει κίνδυνος να έχουν κάποιο ιό για κινητά.. (τα site απ όπου τα πήρα μου ήταν εντελώς άγνωστα):nuke:

 

Όλα αυτά τα εξέτασα με το αντιιοτικό του υπολογιστή μου (F-secure) αλλά δεν ξέρω και πάλι αν μπορεί να ανιχνεύσει ιούς για κινητά (πχ σαν αυτούς που έδειχνε ο Ευαγγελάτος)..

 

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει σ' αυτό το πρόβλημα??

 

Sorry αν η ερώτηση αυτή έχει ήδη απαντηθεί σε προηγούμενο post, αλλά το thread είναι τεράστιο...Θα ήταν αδύνατο να τη βρω..

 

Thanx!:p

Link to comment
Share on other sites

zooganelis μην ανησυχείς το K750 δεν κολλάει ιους.Μονο τα κινητά της νοκια symbian,και αλλα κινητά με ανοιχτο λειτουργικο.

Raver: Τελικα στο κ750 τα μηνυματα απο το Myphone explorer εχουν κανονικη ώρα και ημερομηνία πάλι καλά:) :)

 

Παιδιά τελικα αναβάθμισα το κ750 σε w800,όλα καλά και με ωραίο Media player,και ελληνικά.:)

Αλλα το πρόβλημα με την κάμερα γ@μώτο παραμένει,αρα να υποθέσω οτι ειναι πρόβλημα υλικου?

Ωχ τώρα που το έκανα w800 πως το πάω στην s.e?:( :(

Link to comment
Share on other sites

zooganelis μην ανησυχείς το K750 δεν κολλάει ιους.Μονο τα κινητά της νοκια symbian,και αλλα κινητά με ανοιχτο λειτουργικο.

 

Thanx GEORGEGX20VF για την απάντηση..Αυτό όμως ισχύει και για τα προγραμματάκια που έδειξε ο Ευαγγελάτος? Διότι απ' όσο θυμάμαι το κινητό που χρησιμοποιούσε ήταν σχετικά παλιό.

 

Αυτά τα προγράμματα υποκλοπής κτλπ δεν μπορεί να "κρυβονται":lock: μεσα στα jar αρχεία και να μου μολύνουν το κινητό?

 

Σόρρυ που επιμένω, αλλα ανησυχώ για το λογαριασμό μου..:rocket: αλλά θέλω και τα παιχνιδάκια:music:

Link to comment
Share on other sites

Thanx GEORGEGX20VF για την απάντηση..Αυτό όμως ισχύει και για τα προγραμματάκια που έδειξε ο Ευαγγελάτος? Διότι απ' όσο θυμάμαι το κινητό που χρησιμοποιούσε ήταν σχετικά παλιό.

 

Αυτά τα προγράμματα υποκλοπής κτλπ δεν μπορεί να "κρυβονται":lock: μεσα στα jar αρχεία και να μου μολύνουν το κινητό?

 

Σόρρυ που επιμένω, αλλα ανησυχώ για το λογαριασμό μου..:rocket: αλλά θέλω και τα παιχνιδάκια:music:

μην ανησυχεις!!

Απλά μην ξαναδείς ευαγγελάτο...

Οτι έλεγε τα περισσότερα δλδ ήταν m@makies,τα οποία γίνονται μονο σε κινητά νόκια με symbian(τυχαίο ήταν μήπως που το κινητο που χρησιμοποιούσε για υποκλοπη ήταν νοκια 6600)

Σε τετοιου είδους κινητά δεν υπάρχει κανένας μα κανενας κίνδυνος,ιοι σε απλα κινητά σε μορφη Java,jar δεν υπάρχουν και δεν μπορουν να κάνουν ζημια.

Μονο σε κινητά με ανοιχτο λειτουργικό..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχουν αρκετοί που πιστεύουν τον απίθανο Ευαγγελάτο.

 

Έλεγε και ξανάλεγε ότι αυτά γίνονται με οποιοδήποτε κινητό και έφαγε ο κόσμος το παραμύθι.

Link to comment
Share on other sites

σας έχει τύχει να χαθούν συντομεύσεις από το joystick?

είχα βάλει με το δεξιά να ανοίγουν τα προφίλ και χάθηκε :mad:

 

Θα ορίσεις τις συντομεύσεις που θες και μετά θα κλείσεις το κινητό σου. Όταν το ξανανοίξεις οι συντομεύσειςν θα είναι εντάξει. Είναι γνωστό bug του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Θα ορίσεις τις συντομεύσεις που θες και μετά θα κλείσεις το κινητό σου. Όταν το ξανανοίξεις οι συντομεύσειςν θα είναι εντάξει. Είναι γνωστό bug του κινητού.

 

Α! μάλιστα.... :p και νόμιζα ότι με το update από το site της SE θα φύγουν αυτά..

τέλος πάντων! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες. Πήρα πριν μια εβδομάδα ένα κ750 το οποίο έχει μόνο αγγλικά (και γαλλικά). Δοκίμασα να το κάνω μια αναβάθμιση μήπως και δω ελληνικά, αλλά @@. Που μπορώ να βάλω ελληνικά και πόσο θα μου κοστίσει?

 

καινούριο το πήρες από Ελλάδα ή από εξωτερικό?

Κάνε μια αναβάθμιση από το Update service και ένα master reset από τις γενικές ρυθμίσεις του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχουν αρκετοί που πιστεύουν τον απίθανο Ευαγγελάτο.

 

Έλεγε και ξανάλεγε ότι αυτά γίνονται με οποιοδήποτε κινητό και έφαγε ο κόσμος το παραμύθι.

 

 

αυτό με το bluetooth πρέπει να ισχύει αλλά πρόσβαση δε δίνω σε κανέναν που δεν ξέρω από τότε που το πήρα....μη λέμε και μαμακίες τώρα. Αμα είσαι θύμα είσαι θύμα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω όταν κλειδώνει το πληκτρολόγιο, να βγαίνει ένα ρολόι σαν screensaver το οποίο να μπορώ να βλέπω όταν πατάω κάποιο κουμπί (ώστε να φωτίζει η οθόνη). Όπως ήταν με το παλιό μου siemens. Γίνεται?

 

Γιατί και το ρολόι που έχει το SE αν πατήσεις ένα κουμπί φεύγει και εμφανίζεται μετά η αρχική οθόνη αναμονής απλά με πληκτρολόγιο κλειδωμένο

Link to comment
Share on other sites

Θέλω όταν κλειδώνει το πληκτρολόγιο, να βγαίνει ένα ρολόι σαν screensaver το οποίο να μπορώ να βλέπω όταν πατάω κάποιο κουμπί (ώστε να φωτίζει η οθόνη). Όπως ήταν με το παλιό μου siemens. Γίνεται?

 

Γιατί και το ρολόι που έχει το SE αν πατήσεις ένα κουμπί φεύγει και εμφανίζεται μετά η αρχική οθόνη αναμονής απλά με πληκτρολόγιο κλειδωμένο

 

 

ωπς...τώρα βλέπω ότι αυτό γίνεται με το ρολόι λειτουργίας ύπνου που λέει...αν πατήσω το κουμπάκι +/- έντασης ήχου?

Link to comment
Share on other sites

αλλάζει ο ήχος της αντίστροφης μέτρησης? Κόντεψα να πάθω συγκοπή!! :lol: :lol:

 

τί σημαινει αλλάζει ο ήχος της η αντίστροφη μέτρησης?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

τί σημαινει αλλάζει ο ήχος της η αντίστροφη μέτρησης?

 

εεε ναι είμαι λίγο ασαφής! :D :D :D

 

όταν βάζεις αντίστροφη μέτρηση και τη στιγμή που τελειώνει κάνει έναν ήχο για να σε ειδοποιήσει ότι τέλειωσε...

:)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟ 2007!

Ευχαριστουμε :)

 

καλη χρονια και σε εσενα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To 810 έχει αν πατήσεις "Πρόσθετα" - "Προβολή κατάστασης"

Λογικά έτσι πρέπει να είναι και το 750 αν και δεν το είχα δοκιμάσει...

 

Αν θυμάμαι καλά όμως στέλνει μέχρι και 20 ταυτόχρονα και μετά σταματάει και σε αφήνει να πιστεύεις ότι στάλθηκαν. Πρόσεξέ το αυτό... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος για το 810 αλλά με το Κ750 δεν γίνεται. Αν στείλεις sms μαζικά σε ομάδα επαφών (όχι μια-μια) δεν παίρνεις καμία αναφορά.

Στο 810 έχεις ξεχωριστή αναφορά για τον κάθε παραλήπτη, είσαι σίγουρος;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...