Jump to content

OnePlus 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιος που ειχε 6Τ ? το δαχτυλικο ειναι πολυ καλυτερο?
ναι είναι καλύτερο

 

Sent from my GM1903 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 905
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό πάντως για τα 600 ευρώ που κοστίζει αυτή τη στιγμή είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί

 

Στα 600 ότι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά με +200 ευρώ λιγότερα παίρνεις το mi9. Δλδ ακόμα και το 7αρι οκ είναι σχετικά φθηνό σε σχέση με s10 και p30 αλλά πολύ ακριβό σε σχέση με το σιαομι

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει ασχοληθει κανεις με αγορα απο κινεζομαγαζο?

Δε θελω να διαθεσω πανω απο 400ε και πηγαινα για 6t μεταχειρω, αλλα βλεπω οτι το 7αρι 8/256 μπορει να βγει γυρω στα 440 απο κινα και φαινεται ενδιαφερον....

 

Εχει ασχοληθει κανεις με εκδοσεις china/international διαφορες, και banggood/gearbest, κουπονια, τι συμφερει?

Link to comment
Share on other sites

Εχει ασχοληθει κανεις με αγορα απο κινεζομαγαζο?

Δε θελω να διαθεσω πανω απο 400ε και πηγαινα για 6t μεταχειρω, αλλα βλεπω οτι το 7αρι 8/256 μπορει να βγει γυρω στα 440 απο κινα και φαινεται ενδιαφερον....

 

Εχει ασχοληθει κανεις με εκδοσεις china/international διαφορες, και banggood/gearbest, κουπονια, τι συμφερει?

 

Η αγορά από Κίνα είναι ρίσκο αλλά με τέτοια διαφορά στην τιμή τα ζυγίζεις και επιλέγεις. Το 8/256 βγαίνει στα 425.24€ μαζί με τα μεταφορικά priority για αποστολή χωρίς τελωνείο. Ακόμα όμως είναι σε προπαραγγελια και αποστολες θα γίνουν μετά της 30 του μήνα. Η διαφορά στις εκδόσεις από Κίνα είναι μόνο στον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά από Κίνα είναι ρίσκο αλλά με τέτοια διαφορά στην τιμή τα ζυγίζεις και επιλέγεις. Το 8/256 βγαίνει στα 425.24€ μαζί με τα μεταφορικά priority για αποστολή χωρίς τελωνείο. Ακόμα όμως είναι σε προπαραγγελια και αποστολες θα γίνουν μετά της 30 του μήνα. Η διαφορά στις εκδόσεις από Κίνα είναι μόνο στον φορτιστή.

 

Η διαφορα ειναι διολου ευκαταφρονητη ομως οταν το 8/256 ειναι στα 600 απο την oneplus ευρωπης χωρις μεταφορικα. Στην ουσια προσεγγιζεις την τιμη του PRO απο Κινα.

 

Νομιζω αφου δεν ειναι ετοιμο για αποστολη ουτως η αλλως, θα περιμενω αρχες Ιουλιου να δω τι τιμες θα διαμορφωθουν.

 

Το 425 απο ποιο μαγαζι και με ποιο κουπονι φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα ειναι διολου ευκαταφρονητη ομως οταν το 8/256 ειναι στα 600 απο την oneplus ευρωπης χωρις μεταφορικα. Στην ουσια προσεγγιζεις την τιμη του PRO απο Κινα.

 

Νομιζω αφου δεν ειναι ετοιμο για αποστολη ουτως η αλλως, θα περιμενω αρχες Ιουλιου να δω τι τιμες θα διαμορφωθουν.

 

Το 425 απο ποιο μαγαζι και με ποιο κουπονι φιλε?

 

Οι διαφορά στις τιμές είναι μεγάλη και όσο πάει και πέφτει...

Banggood με το κουπόνι BGOP7ERU

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορά στις τιμές είναι μεγάλη και όσο πάει και πέφτει...

Banggood με το κουπόνι BGOP7ERU

πραγματι! βγαινει 478.88$= 421ε με priority direct mail. Αυτο δεν ειναι που ερχεται με τριγωνικη για εγγυημενη αποφυγη τελωνιου?

 

Εξαιρετικη τιμη, αλλα λεω αφου ειναι pre-order για 30 του μηνος και δε θα το στειλουν μεχρι τοτε, να περιμενω αρχες Ιουλιου να ειναι διαθεσιμο μηπως πεσει λιγο ακομα...

 

Το global rom που λεει ειναι αραγε international version ή απλα flashαρισμενο? γιατι στο gearbest λεει international version και επειδη το δειχνουν διαθεσιμο και μονο σε grey, ενω εχουν αλλο listing στο banggood για chinese grey/red μηπως ειναι international αυτο...

Link to comment
Share on other sites

πραγματι! βγαινει 478.88$= 421ε με priority direct mail. Αυτο δεν ειναι που ερχεται με τριγωνικη για εγγυημενη αποφυγη τελωνιου?

 

Εξαιρετικη τιμη, αλλα λεω αφου ειναι pre-order για 30 του μηνος και δε θα το στειλουν μεχρι τοτε, να περιμενω αρχες Ιουλιου να ειναι διαθεσιμο μηπως πεσει λιγο ακομα...

 

Το global rom που λεει ειναι αραγε international version ή απλα flashαρισμενο? γιατι στο gearbest λεει international version και επειδη το δειχνουν διαθεσιμο και μονο σε grey, ενω εχουν αλλο listing στο banggood για chinese grey/red μηπως ειναι international αυτο...

 

Ότι ROM και να έχει,του περνάς Oxygen και καθάρισες...

Απλή διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Καλή η διαφορά στην τιμή βεβαίως, αλλά βρε παιδιά δεν φοβάστε καθόλου με το θέμα εγγύηση? Είναι ανύπαρκτη από Κίνα. Τι θα γίνει αν έχετε προβλημα στο μέλλον?
Link to comment
Share on other sites

Εγω την πάτησα με ένα mi6 που είχε πρόβλημα το δακτυλικό και στο bangood έκαναν τους Κινέζους... Έμεινα χωρίς κινητό 5μιση μήνες παρά την παρέμβαση που δήθεν έκανε γνωστό άτομο που κάνει καριέρα με κουπόνια από Κίνα. Από τότε θα το σκεφτώ δίπλα για κινητό από εκεί
Link to comment
Share on other sites

Καλή η διαφορά στην τιμή βεβαίως, αλλά βρε παιδιά δεν φοβάστε καθόλου με το θέμα εγγύηση? Είναι ανύπαρκτη από Κίνα. Τι θα γίνει αν έχετε προβλημα στο μέλλον?

 

Φυσικα ολα τα λαμβανεις υποψιν σου και αποφασιζεις, αλλα και ολα ειναι θεμα τιμης.

Ο καθενας κοστολογει την εγγυηση ευρωπης οσο νομιζει και πραττει αναλογως.

 

Για 200ε ή αλλιως +50% στην τιμη συγγνωμη δε θα παρω απο Ευρωπη για να εχω την εγγυηση. Εγω προσωπικα. Στην τελικη στα 600-κατι δε θα επαιρνα καν αυτο το κινητο, ημουν εκτος budget εξάρχης.

 

Συνηθως η διαφορα δεν ειναι τοσο κραυγαλεα, ειναι γυρω στο 20-30% φτηνοτερα απο Κινα. Παλι οικονομοτεχνικα αν το δεις, καποιος που συστηματικα αγοραζει απο εκει, νομιζω οτι αν του χαλανε λιγοτερο απο 1/4 συσκευες κερδισμενος ειναι....και δε πιστευω οτι σε καποιον χαλανε τοσες ή περισσοτερες.... Αρα και μια στο τοσο να σου κατσει μια στραβη, το κοστος της συσκευης το εχεις κερδισει προ πολλου σε αλλες αγορες, κανεις και οτι μπορεις για κανα partial refund ή βλεπεις μηπως μπορεις να το στειλεις οικονομικα πισω για αλλαγη αν ειναι νωρις, μπας και σωσεις τιποτα και εισαι ΟΚ.

 

Τωρα αν εισαι κανενας τσιπης που αγοραζει απο Κινα για να κερδισει ενα 5-10% εκει σου αξιζει να την πατησεις και να κλαις αργα η γρηγορα...

 

My 2 cents...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Έκανα παραγγελία στις 15/6, παραλαμβάνω λογικά την ερχόμενη Τρίτη (25/6).

Είναι πολλές οι μέρες και πραγματικά ανυπομονώ.

Πρώτη φορά στην OnePlus, προερχόμενος από την LG τα 5 προηγούμενα χρόνια.

 

Δύο ερωτήσεις...

1. Μαζί με το κινητό, παρήγγειλα και tempered glass της OnePlus. Από διάφορα βίντεο είδα ότι δίνουν κάποιο "βοήθημα" για την τοποθέτησή του. Είναι εύκολο ή να πάω σε κάποιο κατάστημα να μου το τοποθετήσουν; Ενημερωτικά, δεν έχω καταφέρει ποτέ να τοποθετήσω τζαμάκι χωρίς να παραμείνει φουσκάλα στην οθόνη :lol:

 

2. Τελικά με τη φόρτιση τι παίζει; Είναι καλύτερα να το φορτίζεις συνέχεια για λίγο παρά ολόκληρη φόρτιση από το 5 στο 100% ?

Αυτό που κάνω στη μέχρι τώρα συσκευή μου, είναι να την αφήνω όλο το βράδυ στη φόρτιση για να βγάλω την επόμενη μέρα. Δολοφονικό,ε ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...

Παρέλαβα πριν καμιά ώρα...

Τι απίστευτη αίσθηση, τι σπιρτάδα, τι, τι, τι....!!!!

 

Έχω ένα προβληματισμό, όμως: Μαζί με το κινητό, αγόρασα και το tempered glass της ΟΡ.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να βγάλω με τίποτα την εργοστασιακή ζελατίνα, ή μάλλον... φοβάμαι!:lol:

Είναι κολλημένη πάνω στην οθόνη σα να μην υπάρχει αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...

 

Παρέλαβα πριν καμιά ώρα...

 

Τι απίστευτη αίσθηση, τι σπιρτάδα, τι, τι, τι....!!!!

 

 

 

Έχω ένα προβληματισμό, όμως: Μαζί με το κινητό, αγόρασα και το tempered glass της ΟΡ.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να βγάλω με τίποτα την εργοστασιακή ζελατίνα, ή μάλλον... φοβάμαι!:lol:

 

Είναι κολλημένη πάνω στην οθόνη σα να μην υπάρχει αύριο!

Δεν έχεις να φοβηθεί τίποτα. Βγαλτην με το νύχι από την μια γωνιά και τράβα :p

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...

Παρέλαβα πριν καμιά ώρα...

Τι απίστευτη αίσθηση, τι σπιρτάδα, τι, τι, τι....!!!!

 

Έχω ένα προβληματισμό, όμως: Μαζί με το κινητό, αγόρασα και το tempered glass της ΟΡ.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να βγάλω με τίποτα την εργοστασιακή ζελατίνα, ή μάλλον... φοβάμαι!:lol:

Είναι κολλημένη πάνω στην οθόνη σα να μην υπάρχει αύριο!

 

Δοκίμασε με το νύχι σου. Η μάλλον καλύτερα το νύχι να είναι γένους θηλυκού!

Πώς σου φαίνεται το notch? Ο μοναδικός λόγος που δεν το πήρα ήταν αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν σας κάνω πλάκα, δεν ξεκολλάει με τίποτα!!!

Μου θυμίζει μια ζελατίνα που είχαν βάλει στα Media Markt σε ένα φίλο χρησιμοποιώντας νερό....

 

Το notch δε με ενοχλεί καθόλου μπορώ να πω.

 

Έχω πάθει πλάκα γενικά από την απόδοση του θηρίου..

 

Εντάξει, παιδιά, τα κατάφερα, έπιασα άλλη γωνία και βγήκε πολύ εύκολα.

Καλά, εννοείται ότι έμειναν 2 φουσκάλες :p

Edited by magos_88
Link to comment
Share on other sites

Το notch το φοβόμουν κι εγώ. Ήταν το πρώτο μου κινητό με notch. Μετά από λίγες μέρες το συνηθίζεις και δεν σε ενοχλεί καθόλου. Βοηθάει βέβαια ότι είναι πάνω και στο κέντρο, σε ένα σημείο που ούτως ή άλλως το Android δεν σου δείχνει κάποια πληροφορία. Δεξιά και αριστερά υπάρχει αρκετός χώρος για τα εικονίδια. Πάντως θα την προτιμούσα λίγο πιο διακριτική τη σταγόνα, όπως του huawei p30.

Τέλος ένα bug που έχω βρει και ελπίζω να διορθωθεί σύντομα, είναι ότι δεν δουλεύει σωστά η προσαρμοστική φωτεινότητα. Αργεί πολύ ορισμένες φορές.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας.

 

Σχεδόν 10 ημέρες μαζί του και νομίζω ότι είναι ό,τι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου.

Ούτε το Notch με ενοχλεί, ούτε η έλλειψη led. Από ταχύτητα, δίνει ρέστα.

 

Μια ερώτηση... Προερχόμενος από LG G5, είχε κάτι που με είχε βολέψει πολύ: Smart Settings. Δηλαδή έμπαινα στο σπίτι και έκλεινε μόνο του τα δεδομένα και άνοιγε τα WiFi. Έφευγες από το σπίτι, έκανε το αντίστροφο. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο; Έχω δει ότι υπάρχει η δυνατότητα να ενεργοποιεί τα WiFi όταν είναι κοντά σε γνωστά δίκτυα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

 

 

Σχεδόν 10 ημέρες μαζί του και νομίζω ότι είναι ό,τι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου.

 

Ούτε το Notch με ενοχλεί, ούτε η έλλειψη led. Από ταχύτητα, δίνει ρέστα.

 

 

 

Μια ερώτηση... Προερχόμενος από LG G5, είχε κάτι που με είχε βολέψει πολύ: Smart Settings. Δηλαδή έμπαινα στο σπίτι και έκλεινε μόνο του τα δεδομένα και άνοιγε τα WiFi. Έφευγες από το σπίτι, έκανε το αντίστροφο. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο; Έχω δει ότι υπάρχει η δυνατότητα να ενεργοποιεί τα WiFi όταν είναι κοντά σε γνωστά δίκτυα μόνο.

Ρυθμίσεις>WiFi> προτιμήσεις WiFi, δεν έχεις αυτή την επιλογή;9a62220887b4620a5babf4470211d9a5.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει η 9.5.6 αναβάθμιση, αλλά όσοι την έχουν βάλει έχουν διαπιστώσει battery drain. Καλύτερα να περιμένουμε την επόμενη
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>WiFi> προτιμήσεις WiFi, δεν έχεις αυτή την επιλογή;9a62220887b4620a5babf4470211d9a5.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Καλησπέρα. Την έχω αυτή την επιλογή. Η ερώτησή μου είναι αν γίνεται να απενεργοποιούνται μόνα τους τα WiFi ώστε να μην ψάχνει άδικα.

Έχει έρθει η 9.5.6 αναβάθμιση, αλλά όσοι την έχουν βάλει έχουν διαπιστώσει battery drain. Καλύτερα να περιμένουμε την επόμενη

 

Έχω την εντύπωση ότι ισχύει το battery drain. Ήμουν ανυπόμονος. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την έχω αυτή την επιλογή. Η ερώτησή μου είναι αν γίνεται να απενεργοποιούνται μόνα τους τα WiFi ώστε να μην ψάχνει άδικα.

 

 

 

 

 

Έχω την εντύπωση ότι ισχύει το battery drain. Ήμουν ανυπόμονος. :p

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, πρέπει να υπήρχε σε προ pie εποχές αυτό.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Σχεδόν 10 ημέρες μαζί του και νομίζω ότι είναι ό,τι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου.

Ούτε το Notch με ενοχλεί, ούτε η έλλειψη led. Από ταχύτητα, δίνει ρέστα.

 

Μια ερώτηση... Προερχόμενος από LG G5, είχε κάτι που με είχε βολέψει πολύ: Smart Settings. Δηλαδή έμπαινα στο σπίτι και έκλεινε μόνο του τα δεδομένα και άνοιγε τα WiFi. Έφευγες από το σπίτι, έκανε το αντίστροφο. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο; Έχω δει ότι υπάρχει η δυνατότητα να ενεργοποιεί τα WiFi όταν είναι κοντά σε γνωστά δίκτυα μόνο.

 

Το Σκέφτομαι κ γω για αλλαγή συσκευής απο 5τ ,σαν πρώτη επιλογή εχω το 7αρι αλλά πλέον στα 150ε διαφορά κ αγορά μονο απο κινα με οτι συνεπάγεται στο θεμα εγγύησης απουσία 3,5 θύρας, θεωρώ το 10αρι της σαμυ ποιο ολοκληρωμένο στην τιμή σκρουτζ κ με sd, 3,5 θύρα , αδιάβροχο κτλ. Νομίζω αυτα υπερυσχειουν της ταχητητας που μιας κ παιχνίδια δεν παίζω δεν νομιζω ναχω θέμα ,(το οτι καλύτερο είναι σχετικό μετα από καιρό θα δείξει απο ποιότητα που πονάει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to One plus 7 unreasponsable touch screen after replacement

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...