Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τζαμακι έβαλα της dome, δεν δούλευε το αποτύπωμα.

Έβαλα της belkin και δουλέυει,, έστω με την 2η/3η φορά,, αλλά δουλεύει, , να μπορώ να μπαίνω σε τραπεζικη εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/18679906/Belkin-ScreenForce-TemperedCurve-Tempered-Glass-Galaxy-S10.html

 

Το πήρα και εγώ Δευτέρα θα μου έρθει ευχαριστώ που το Αναρτησες δεν το ήξερα καθόλου, να ρωτήσω κάτι άλλο κάθεται καλά επάνω στην οθόνη ?γιατί Το έβγαλα το εργοστασιακό και πήρα μια πλάτης θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια , της panzer και της Belkin είναι παρόμοια, κάθονται καλά και δουλεύει το αποτύπωμα έστω με προσπάθεια;

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το belkin μου το είπε, ένας από εδώ το νήμα, και το συνιστώ και εγώ. Το έχω με original flip cover Samsung, έχει περιθώριο 2 χιλιοστά,, σε άλλες θήκες δεν ξέρω,, μπορεί μια πχ θήκη να το ξηλώσει,,

 

https://www.belkin.com/us/p/P-F7M070/

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.cc/mcxbnJNM

 

https://postimg.cc/V0zPwcdr

 

https://postimg.cc/PPG8m30L

 

Ανεβάζω τις φωτογραφίες, για να το δείτε, που πατάει,,, εκεί που αρχίζει το μαύρο χρώμα πλευρικά, και πάνω το ακουστικό δεν το καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το προσέχω, πρέπει να μου ξέφυγε ένα χιλιοστό προς τα κάτω, δηλαδή πάνω πρέπει να εφάπτεται με το ακουστικό,, νομίζω......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, gcam για το exynos έχει βγει ? Αν ναι μπορεί κάποιος να βάλει σε link την τελευταία έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση ειχα βάλει ένα τζαμακι της Mocolo πριν 5 μέρες με αποτέλεσμα να μην είχε καθίσει καλά και το έβγαλα την επόμενη μέρα καθώς πήρα τηλ δεν ακούγονταν σχεδον καθολου καλά σήμερα παρατηρησα επάνω στο μεγάφωνο να έχει καθίσει κόλλα και έχει ξεραθεί πως μπορώ να την βγάλω? Ευχαριστω

.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ξαφνικά με εμφάνισε το forum σε προβολή υπολογιστή,,, χωρίς να τικαρω στο chrome settings την επιλογή.

Επειδή είναι η 2η φορά , έχει συμβεί αυτό σε εσάς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση ειχα βάλει ένα τζαμακι της Mocolo πριν 5 μέρες με αποτέλεσμα να μην είχε καθίσει καλά και το έβγαλα την επόμενη μέρα καθώς πήρα τηλ δεν ακούγονταν σχεδον καθολου καλά σήμερα παρατηρησα επάνω στο μεγάφωνο να έχει καθίσει κόλλα και έχει ξεραθεί πως μπορώ να την βγάλω? Ευχαριστω

.

 

Το ίδιο έπαθα σε Huawei, και με μια οδοντογλυφίδα το έσπασα, και φυσικά Γρατσουνιές στο χρώμα του ακουστικού.

Γι'αυτό πήγαινε σε ένα service,,, Γερμανό, Κωτσόβολο, public κλπ, μήπως κάνουν κάποιο κόλπο...,

κάτι παραπάνω θα ξέρουν,!!!!

καιι αφαιρέσουν την κόλλα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ξαφνικά με εμφάνισε το forum σε προβολή υπολογιστή,,, χωρίς να τικαρω στο chrome settings την επιλογή.

Επειδή είναι η 2η φορά , έχει συμβεί αυτό σε εσάς.

 

Δεν το εκανε το κινητο, κατω δεξια οταν εισαι στο mobile site εχει ενα κουμπί Desktop αυτο πατησες κατά λάθος.

Παλι ομως στο desktop site κατω κάτω δεξια εχει ενα link Mobile site, πατα εκει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση ειχα βάλει ένα τζαμακι της Mocolo πριν 5 μέρες με αποτέλεσμα να μην είχε καθίσει καλά και το έβγαλα την επόμενη μέρα καθώς πήρα τηλ δεν ακούγονταν σχεδον καθολου καλά σήμερα παρατηρησα επάνω στο μεγάφωνο να έχει καθίσει κόλλα και έχει ξεραθεί πως μπορώ να την βγάλω? Ευχαριστω

.

Με μια οδοντόβουρτσα πολύ πολύ απαλά εξαφανίζεται πανεύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μα πάντα βάζουμε ένα κομμάτι σελοτειπ ώστε να καλύψουμε το ακουστικό. ..γιατί υπάρχει επικυνδυνοτητα να τρέξει η Λόκα σε εκείνο το σημείο. Για να το αφαιρέσεις θα πάρεις μια μαλακή οδοντόβουρτσα στην οποία θα ρίξεις λίγη ισοπροπυλική αλκοόλη θα την βρεις στα φαρμακεία και θα αρχίσεις πολύ μαλακά να το τρίβεις.
P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για την βοήθεια θα πάρω αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω από το φαρμακείο μπας και κάνω τίποτα.φοβαμαι μην έχει πάρει και μέσα και δεν ακούγεται πάλι.θα επανέλθω πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Ασχολούμαι αρκετά με τη λήψη φωτογραφιών .. Έχω βγάλει αρκετές όμορφες φωτογραφίες με το s10 plus. Μου λένε πολύ καλά σχόλια κ σχετικοί (φωτογράφοι) και μη σχετικοί.. Θα ανεβάσω κάνα δυο φώτο να δείτε..

Σκέφτομαι για dslr 300 με 500 ευρώ θα είναι η νύχτα με τη μέρα θέλω να πιστεύω σε σχέση με το κινητό μας;; θα μπορώ να ανταπεξέλθω κ σε πιο επαγγελματικη χρήση με αυτή τη τιμή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρω δεν πρέπει σε αυτό το νήμα απλα για να τις δείτε πιο γρήγορα

20190829-013503.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

PSX-20190821-053057.jpg

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Ασχολούμαι αρκετά με τη λήψη φωτογραφιών .. Έχω βγάλει αρκετές όμορφες φωτογραφίες με το s10 plus. Μου λένε πολύ καλά σχόλια κ σχετικοί (φωτογράφοι) και μη σχετικοί.. Θα ανεβάσω κάνα δυο φώτο να δείτε..

Σκέφτομαι για dslr 300 με 500 ευρώ θα είναι η νύχτα με τη μέρα θέλω να πιστεύω σε σχέση με το κινητό μας;; θα μπορώ να ανταπεξέλθω κ σε πιο επαγγελματικη χρήση με αυτή τη τιμή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρω δεν πρέπει σε αυτό το νήμα απλα για να τις δείτε πιο γρήγορα

20190829-013503.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

PSX-20190821-053057.jpg

Η φωτογραφία είναι ακριβό "σπορ". Αν στα 300 - 500 ευρώ περιλαμβάνεις και φακό(-ούς), τότε είναι πολύ λίγα! Την μεγαλύτερη διαφορά σε σχέση με το S10 ή όποιο άλλο καλό στην φωτογραφία κινητό θα την δεις σε φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό, έντονο contrast κλπ.

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά για ουσιαστική διαφορά διπλασίασε τουλάχιστον το ποσό (1000 ευρώ - και για τον φακό). Μην ξεχνάς όμως ότι πολλοί, έχουν τραβήξει (ή φτιάξει με το κατάλληλο software), καταπληκτικές φωτογραφίες με κινητό! Αν δεν έχεις αυτό το budget, μην απογοητεύεσαι! Μπορείς να εξασκήσεις το hobby σου, μια χαρά με το S10!

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μωρέ μια χαρά βγάζω με το s10 plus κ αυτές που ανέβασα τις θεωρώ δυνατές στα δικά μογ μάτια...

Απλα είπα να ανεβω κιαλλα. Επίπεδα ας πούμε την nikon d5300 αν κ παλιό μοντέλο δίνετε με έναν φακό σε προσιτές τιμές κ είχε πάρει καλό βαυμο απτό dxomark. Είμαι υπό σκέψη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε κλήση στο viber, messenger, WhatsApp ή και κανονική κληση σαν αναβοσβήνει μια τέλεια πάνω από το ποσοστό τις μπαταρίας? Το κάνω μόνο τότε όμως. Μετα εξαφανίζεται αυτή η τέλεια.

Εγώ έχω το s10e αλλά μπορεί να συμβαίνει και στο plus.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε κλήση στο viber, messenger, WhatsApp ή και κανονική κληση σαν αναβοσβήνει μια τέλεια πάνω από το ποσοστό τις μπαταρίας? Το κάνω μόνο τότε όμως. Μετα εξαφανίζεται αυτή η τέλεια.

Εγώ έχω το s10e αλλά μπορεί να συμβαίνει και στο plus.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ναι είναι φυσιολογικό.. Είναι ο αισθητήρας.....

Βάλε το χέρι ή το κεφάλι εκεί κατά την κλήση κ σβήνει η οθόνη.. Μην αγχώνεσαι όλα κομπλέ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι φυσιολογικό.. Είναι ο αισθητήρας.....

 

Βάλε το χέρι ή το κεφάλι εκεί κατά την κλήση κ σβήνει η οθόνη.. Μην αγχώνεσαι όλα κομπλέ

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Να σαι καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μα πάντα βάζουμε ένα κομμάτι σελοτειπ ώστε να καλύψουμε το ακουστικό. ..γιατί υπάρχει επικυνδυνοτητα να τρέξει η Λόκα σε εκείνο το σημείο. Για να το αφαιρέσεις θα πάρεις μια μαλακή οδοντόβουρτσα στην οποία θα ρίξεις λίγη ισοπροπυλική αλκοόλη θα την βρεις στα φαρμακεία και θα αρχίσεις πολύ μαλακά να το τρίβεις.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ με έσωσες πήγα το πήρα το έτριψα και έφυγε.να είσαι καλά.κερναω καφέ.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι για να ξεκινησει καλα η μερα εφτιαχνα το πρωινο μου, για να φυγω για δουλεια και εριξα ολη την κουπα με το γαλα πανω στο galaxy :O ... μπηκε μεσα στη θηκη παντου , το σκουπισα το εκανα και με ενα dettol να φυγει η γαλατιλα και μετα απο λιγο πηγα να φορτισω και μου εβγαζε ενα μηνυμα για το φορτιστη, φυσυξα στη θυρα περασε λιγη ωρα και φορτισε κομπλε... ανοιξα sim tray και το water damage indicator ανεπαφο δεν περασε κατι... λετε να εχει παθει τπτ αυτο με τη φορτιση με προβληματισε... να το παω sammy?
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ service, το βγάζει απο εποχές s8 αυτό, σε 2-3 μέρες θα φύγει.

Δεν έπρεπε να φορτίσεις απευθείας, να στεγνώσει καλά πρώτα και μετά.

Επίσης δεν φυσάμε ποτέ μέσα στη θύρα, γιατί τα νερά μπορεί να μπουν πιο μέσα εκεί που δεν πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι για να ξεκινησει καλα η μερα εφτιαχνα το πρωινο μου, για να φυγω για δουλεια και εριξα ολη την κουπα με το γαλα πανω στο galaxy :O ... μπηκε μεσα στη θηκη παντου , το σκουπισα το εκανα και με ενα dettol να φυγει η γαλατιλα και μετα απο λιγο πηγα να φορτισω και μου εβγαζε ενα μηνυμα για το φορτιστη, φυσυξα στη θυρα περασε λιγη ωρα και φορτισε κομπλε... ανοιξα sim tray και το water damage indicator ανεπαφο δεν περασε κατι... λετε να εχει παθει τπτ αυτο με τη φορτιση με προβληματισε... να το παω sammy?

 

αυτο το μήνυμα το βγάζει οταν ανιχνεύσει υγρασία , και σε προφυλάσει ωστε να μήν βάλεις το κινητό για φόρτιση . μόλις περάσει λίγος χρόνος και "στεγνώσει" , δεν το ξαναβγάζει. Από το σ7 που είχα και μετά , την βγάζει αυτή την ειδοποίηση. Μπορεί να την έβγαζε και πιο πριν

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

μου μαυρισατε την ψυχη τωρα.. και φυσιξα και εβαλα για φορτιση μετα απο λιγο.. τωρα τι κανω να το παω smartec? :worry::worry:

Τωρα το εβαλα σε ρυζι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...