Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ειναι καλη η παραπανω χρηση οταν μετα το πρωτο ποσοστο της οθονης δευτερο με 11% ερχεται το android-system και μεχρι το 3% δεν υπαρχει καμια εφαρμογη....

 

Εγω τωρα το πρωι στην εργασια μια και ειμαι χαλαρα εχω καψει με 4G μιαμιση ωρα chrome 2 ωρες σοτ υπολοιπο 81% μπαταρια σε galaxy S9 το κανονικο.

https://z-p3-scontent.fath5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/52598014_2286453058077361_5973529717452570624_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=987ffed95b7357ddae104c051c2b1b6d&oe=5D1BF221

Edited by XP130TD
τεράστια εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήμαστε πολλοί που κάνουμε κάτι λάθος. Ευτυχώς εγώ το ξεφορτωθηκα άμεσα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καταρχας, σε 2-3-4 μερες δεν βγαζεις σωστο συμπερασμα. εχω ξανα πει οτι καθε μπαταρια και λογισμικο θελουν εβδομαδες να στρωσουν.

2ον βλεπω σταθερα απο ατομα που υποστηριζουν οτι και το νοτε9 εχει μαπα μπαταρια, να το βγαζουν σκαρτο. Οταν το παρω θα πω τη δικη μου αποψη, αλλα εχοντας 2 νοτε 9 ταυτοχρονα, ενα εγω ενα η γυναικα μου και πανε αριστα, ανεβαζω στατιστικα που φαινεται πως πανε, και χωρις "ειδικη" μεταχειριση για να ανεβουν τα στατιστικα οπως κανουν καμποσοι, τοτε δε μπορω να ειμαι σιγουρος και να δεχθω τα συμπερασματα για τη συσκευη αυτη.

ΘΕωρω οτι κατι αλλο φταιει. Δε μπορει εμενα να μου δουλευει αριστα και να το βγαζουν σκαρτο, ομοιως και εδω, δε μπορει σε 5 μερες να εχουμε τοσο μεγαλες αποκλισεις σε αποψεις και να εχουμε βγαλει και συμπερασμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μιλάμε για το note εδώ. Την αυτονομία του s10 plus κρινουμε με μεγαλυτερημπαταριακαλυτερο επεξεργαστή κλπ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδια να ξεκαθαρισουμε κατι γιατι υπαρχει ενα μικρο μπερδεμα.Στα σοτ που ανεβαζετε μια και διαβασα καμια 10αρια σελιδες μεχρι πισω δεν υπαρχει πουθενα βαρια χρηση εαν δειχνετε ποσοστα με 1-2-3 % εφαρμογων .Οι εφαρμογες με τις βαριες χρησεις πανε αν οχι πρωτες αλλα δευτερες κατω απο το ποσοστο οθονης.Ολα αυτα τα σοτ που δειχνετε σεβαστα οκ αλλα ειναι ελαφρια χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδια να ξεκαθαρισουμε κατι γιατι υπαρχει ενα μικρο μπερδεμα.Στα σοτ που ανεβαζετε μια και διαβασα καμια 10αρια σελιδες μεχρι πισω δεν υπαρχει πουθενα βαρια χρηση εαν δειχνετε ποσοστα με 1-2-3 % εφαρμογων .Οι εφαρμογες με τις βαριες χρησεις πανε αν οχι πρωτες αλλα δευτερες κατω απο το ποσοστο οθονης.Ολα αυτα τα σοτ που δειχνετε σεβαστα οκ αλλα ειναι ελαφρια χρηση.
Τη βαριά χρήση δε την κάνει το ποσοστό της εφαρμογής αν εμφανιστεί στα στατιστικά της μπαταρίας.

Δηλαδή αν τρέξω Sygic/Google maps μία ώρα και ανέβει ψηλά είναι βαριά χρήση; Ή το αντίστοιχο με κάνα παιχνιδάκι;

Πάντως εμένα με το που έμαθε τα usage patterns χθες το απόγευμα τσουπ καλυτερεψε λίγο.

Κατάλαβα για άλλη μία φορά ότι το σήμα παίζει σημαντικό ρόλο. Η δουλειά μου είναι 30 χιλιόμετρα σε χωριό εκτός της πόλης και καθ'όλη τη διαδρομή το σήμα είναι χάλια, όπως και στο χωριό. Εκεί την πίνει νεράκι.

Μια χαρά μπαίνει και σε deep sleep. Το βράδυ το άφησα εκτός φορτιστή για να το τσεκάρω και το CPU Spy έγραψε 97% deep sleep σε 7 ώρες.

Το τελευταίο screenshot χθες το βράδυ πριν πέσω για ύπνο. Το 6ωρο το έπιανα πιστεύω.

AoD on σε tap mode, location on, night mode στο αυτό (sunrise σε λευκό theme, sunset σε dark), 2 gmail accounts, location on, sync on, edge light και panel on, 90% wifi 10% 4g+, bluetooth on με galaxy watch όλη την ώρα, 1 ώρα spotify streaming σε bluetooth ηχείο Sony XB40 (γράφω το μοντέλο γιατί παίζει ρόλο η ένταση μιας και είναι από τα πιο δυνατά που κυκλοφορούν στην αγορά).b7e8cc9371ea5673fec62251ddd44aea.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι καλη η παραπανω χρηση οταν μετα το πρωτο ποσοστο της οθονης δευτερο με 11% ερχεται το android-system και μεχρι το 3% δεν υπαρχει καμια εφαρμογη....

 

Εγω τωρα το πρωι στην εργασια μια και ειμαι χαλαρα εχω καψει με 4G μιαμιση ωρα chrome 2 ωρες σοτ υπολοιπο 81% μπαταρια σε galaxy S9 το κανονικο.

 

Κάνεις λάθος σύγκριση...

1. Το δικό μου screenshot ηταν μετα απο 12 ωρες ανοιχτο

2. Η συσκευη (Android 9) χρειάζεται τουλαχιστον μια εβδομαδα για να καταλάβει πως λειτουργεις το τηλεφωνο για να σου δωσει το μαξ απο πλευράς optimization.

3. Συγκρινεις μια δουλεμένη συσκεύη με μια που δεν έχει ούτε μια εβδομάδα στην αγορά.

 

Στο τελος της ημερας η μπαταρία που απομένει είναι more than enough που λένε και οι φίλοι μας οι Άγγλοι :)

Link to comment
Share on other sites

Το να υπαρχουν εφαρμογες κρατημενες στον τασκ μανατζερ δεν σημαινει τιποτα αυτο.Η καταναλωση μιας μπαταριας μεγαλωνει οταν εργαζομαστε πανω στις εφαρμογες . Φυσικα εαν τρεξει καποιος 2 ωρες chrome η 1 ωρα fb η μια ωρα gps η μια ωρα youtube κτλ.οτι αλλο θα δειξει οτι κανει φουλ χρηση .

Στο 100% επι του συνολου μεχρι ποσο να πουμε... 15%... το να εχει στις τελευταιες θεσεις με 2-3% εφαρμογες οκ ολα καλα αλλα εντονη χρηση δεν ειναι .

 

Επισης : Μυθος οι συγχρονισμοι.

Το να εχουμε ανοιχτους τους συγχρονισμους και να λεμε οτι τρεχει το Gmail κτλ.αυτες οι καταναλωσεις ειναι μηδαμινες.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος σε 4μιση μέρες με 3 φορτίσεις κατάλαβε ότι είναι τραγικό και το έδωσε...

Για το note 9 σε πλειοψηφία έχω διαβάσει τα καλύτερα..

Τώρα πως γίνεται να ειναι χάλια στο s10+

Εγώ παιδιά δούλεψα 5 λεπτά το mate 20 pro σε εκθεσιακό με τέρμα φωτισμό στο Κατάστημα κ κατάλαβα ότι είναι μάπα η φωτογραφία σε νυχτερινές...

Ας σοβαρευτούμε μερικοί εδώ μέσα γιατί παίρνουμε κόσμο στο λαιμό μας..

Οκ πιστεύω το mate θα έχει καλύτερη μπαταρία κάνω βαριά χρήση κ δεν είμαι πάντα ευχαριστημένος με τις μπαταρίες της σαμι ΑΛΛΑ στις 4 μέρες ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΑΙ να βγάζεις συμπεράσματα για την μπαταρία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μιλάμε για το note εδώ. Την αυτονομία του s10 plus κρινουμε με μεγαλυτερημπαταριακαλυτερο επεξεργαστή κλπ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι αλλα επειδη το κινητο ειναι ελαχιστων ημερων και γινονται αναφορες-συγκρισεις αλλες συσκευες που υποτιθεται ξερουμε την αυτονομια τους, γιαυτο αναφερομαι εκει. Οταν λοιπον αυτο το κινητο εδω, το βγαζουμε μαπα στις 5 μερες, εχουμε βγαλει συμπερασμα, ενω ηδη εχουμε μεγαλες αποκλισεις στις αποψεις και στην εικονα απο διαφορα μελη, και ενω ηδη καποια απο αυτα τα μελη θελουν να δινουν τη χειροτερη εικονα για το νοτε 9 πχ που προσωπικα μπορω να κρινω, τοτε κατι δε μου παει καλα..

ειναι ενα λογικο συμπερασμα αυτο που γραφω, δε γινεται ολοι να παρουμε το σ10+ πρωτη μερα και να εχουμε αποψη αλλα μια γνωμη με αυτα που γραφονται και με αυτα που ξερουμε μπορουμε να την πουμε νομιζω τωρα που ειναι αρχη και δεν υπαρχει μεγαλο δειγμα κλπ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος σε 4μιση μέρες με 3 φορτίσεις κατάλαβε ότι είναι τραγικό και το έδωσε...

Για το note 9 σε πλειοψηφία έχω διαβάσει τα καλύτερα..

Τώρα πως γίνεται να ειναι χάλια στο s10+

Εγώ παιδιά δούλεψα 5 λεπτά το mate 20 pro σε εκθεσιακό με τέρμα φωτισμό στο Κατάστημα κ κατάλαβα ότι είναι μάπα η φωτογραφία σε νυχτερινές...

Ας σοβαρευτούμε μερικοί εδώ μέσα γιατί παίρνουμε κόσμο στο λαιμό μας..

Οκ πιστεύω το mate θα έχει καλύτερη μπαταρία κάνω βαριά χρήση κ δεν είμαι πάντα ευχαριστημένος με τις μπαταρίες της σαμι ΑΛΛΑ στις 4 μέρες ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΑΙ να βγάζεις συμπεράσματα για την μπαταρία

 

Δεν ειναι χαλια το S10.Αυτα που γραφουν τα παιδια εδω δεν ενδιαφερουν ουτε την google ουτε την samsung.Ο ενας θελει να εχεις ενεργοποιημενα τα location ο αλλος να μαζευει πληροφοριες το samsung cloud.Μαγαζια ειναι οι συσκευες με τα λειτουργικα να σε προτρεπουν να αγοραζεις προιοντα. Οι μπαταριες δεν προκειται να διορθωθουν αυτοματα δηλαδη να πεφτει το συστημα σε low energy και να εχεις μεγαλα σοτ που ζητανε τα παιδια.Ουτε προκειται να γινει ποτε.Μονο με περιορισμους η να πανε μεγαλος αριθμος χρηστων να γκρινιαξουν στα φορουμ της Samsung.Υπαρχουν συμφωιες για να τρεχουν ολα γιατι οι εταιριες πρεπει να πουλανε αυτη ειναι η δουλεια τους.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδια να ξεκαθαρισουμε κατι γιατι υπαρχει ενα μικρο μπερδεμα.Στα σοτ που ανεβαζετε μια και διαβασα καμια 10αρια σελιδες μεχρι πισω δεν υπαρχει πουθενα βαρια χρηση εαν δειχνετε ποσοστα με 1-2-3 % εφαρμογων .Οι εφαρμογες με τις βαριες χρησεις πανε αν οχι πρωτες αλλα δευτερες κατω απο το ποσοστο οθονης.Ολα αυτα τα σοτ που δειχνετε σεβαστα οκ αλλα ειναι ελαφρια χρηση.
20 ώρες ανοιχτό, 4 ώρες και youtube, max performance, μουσική, 60% της χρήσης σε 4g με σήμα κάτω του μετρίου και τόσο υπόλοιπο στο τέλος της ημέρας εγώ τη μπαταρία τη θεωρώ εξαιρετική προσωπικά. b1b07fefa8a15d7c04789a68653f0e58.jpg

 

 

 

Edit. Μέχρι να βγει update για το notification led υπάρχει μια εφαρμογή που μπορείτε να κάνετε δουλειά.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe

 

Έχει διάφορες ρυθμίσεις μεταξύ των οποίων κ η μετατροπή των selfie καμερών σε notification led. Εχει διαφημίσεις κ τέτοια αλλά δεν είναι άσχημη προσωρινή λύση.

Edited by nfeel
me > you
Link to comment
Share on other sites

Το δικο σου σοτ δειχνει καλα μια και το mod-youtube που τρεχει και στο backgound εχει αρκετη ,μεγαλη καταναλωση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι χαλια το S10.Αυτα που γραφουν τα παιδια εδω δεν ενδιαφερουν ουτε την google ουτε την samsung.Ο ενας θελει να εχεις ενεργοποιημενα τα location ο αλλος να μαζευει πληροφοριες το samsung cloud.Μαγαζια ειναι οι συσκευες με τα λειτουργικα να σε προτρεπουν να αγοραζεις προιοντα. Οι μπαταριες δεν προκειται να διορθωθουν αυτοματα δηλαδη να πεφτει το συστημα σε low energy και να εχεις μεγαλα σοτ που ζητανε τα παιδια.Ουτε προκειται να γινει ποτε.Μονο με περιορισμους η να πανε μεγαλος αριθμος χρηστων να γκρινιαξουν στα φορουμ της Samsung.Υπαρχουν συμφωιες για να τρεχουν ολα γιατι οι εταιριες πρεπει να πουλανε αυτη ειναι η δουλεια τους.

 

να υποθεσω οτι εννοεις το μαζεμα πληροφοριων που κανουν οι διαφορες εφαρμογες?

Αν τις βαλεις σε αδρανεια ολες εκτος των σοσιαλ, χανεις σε κατι απο εμπειρια χρησης? δε νομιζω.

κερδιζεις κατι? λογικα ναι, να μην τρεχουν υπηρεσιες και στατιστικα που τυχον μαζευουν πληροφοριες για σενα για να πουλησουν..αν εννοεις αυτο.

Αρα δε νομιζω οτι διαφερει κατι, ο,τι χρηση και να κανεις, οσο αφορα τα apps, σχεδον ολα μπορεις να τα περιορισεις χωρις να χανεις κατι.

 

Οσο για τις ρυθμισεις, οκ το ΒΤ,gps Κλπ, αλλος το θελει αλλος οχι, αυτο ειναι θεμα χρησης, οχι θεμα πωλησεων ομως.. ΠΡοσωπικα το GPS δεν το θελω ανοιχτο, περαν της καταναλωσης, δεν χρειαζεται καπου εκτος απο πλοηγηση σε μενα, ουτε με ενδιαφερει να ξερω τις συντεταγμενες των φωτο μου, ξερω που τις βγαζω καθε φορα και αυτο αρκει.

Απο εκει και περα, θεωρω οτι το κακο σιμ, τυχον κομμενες παλιες σιμ, και κακο στησιμο σε apps με πολλες διεργασιες στο backround ισως οφειλονται σε κακα αποτελεσματα.

Αντιστοιχα και πολλες φορες που βλεπουμε υπερβολικα καλα, οφειλονται στο αντιθετο, οθονη για τυφλους απο φωτεινοτητα, κλεισιμο των παντων κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν στο Android system βάλω το background usage στο restricted τι θα χάσω;46351944006d9400df11bd2a02bdfa01.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

LOL αν και δεν εχω θέμα με τη μπαταρία, το ενεργοποιησα και εγω πριν λίγο... Θα το παρακολουθησω και θα δω. Για την ωρα παιρνω notifications κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Την υλοποιηση του fingerprint πως την βρισκετε ως τωρα? Γιατι δε διαβαζω ιδιαιτερα θετικα ως τωρα.. ΟΚ λογικα σε επομενη αναβαθμιση θα βελτιωθει υποθετω αλλα θα θελα να ξερω day 1 πως ειναι σε θεμα ταχυτητας και αν διαβαζει το αποτυπωμα με την 1η..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήμαστε πολλοί που κάνουμε κάτι λάθος. Ευτυχώς εγώ το ξεφορτωθηκα άμεσα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φαντασου Ακη, μιλαμε για 4100 (!!!) μπαταρια και τον "ενεργειακα αποδοτικο" exynos 9820. Κι ο skoj πηγε στο mate 20 pro κι ειδε αυτονομια +30-40%. Απιστευτα πραγματα, αλλα δυστυχως απολυτως αναμενομενα...

Περιμενω το Σωτηρη (megatron), να δω μηπως ο snap855 βελτιωνει λιγο την κατασταση, για να δω τελικα πως θα κινηθω.

Link to comment
Share on other sites

Την υλοποιηση του fingerprint πως την βρισκετε ως τωρα? Γιατι δε διαβαζω ιδιαιτερα θετικα ως τωρα.. ΟΚ λογικα σε επομενη αναβαθμιση θα βελτιωθει υποθετω αλλα θα θελα να ξερω day 1 πως ειναι σε θεμα ταχυτητας και αν διαβαζει το αποτυπωμα με την 1η..
Την καλύτερη υλοποίηση μέχρι στιγμής για under display fingerprint. Αισθητά πιο γρήγορο από Mate και OnePlus συν το θετικό ότι δε χρειάζεται να ανοίξεις πρώτα την οθόνη για να πάρει φως.

Σίγουρα ένα κλικ πιο αργό από το capacitive του Note 9.

Επίσης, με όλους τους αισθητήρες κάποια λάθη θα υπάρχουν.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου Ακη, μιλαμε για 4100 (!!!) μπαταρια και τον "ενεργειακα αποδοτικο" exynos 9820. Κι ο skoj πηγε στο mate 20 pro κι ειδε αυτονομια +30-40%. Απιστευτα πραγματα, αλλα δυστυχως απολυτως αναμενομενα...

 

Περιμενω το Σωτηρη (megatron), να δω μηπως ο snap855 βελτιωνει λιγο την κατασταση, για να δω τελικα πως θα κινηθω.

Έτσι είναι δυστυχώς. Εμένα μου άρεσε σαν συσκευή αλλά είπαμε αν φτάσω στο σημείο να χαμηλωσω ανάλυση οθόνης κ να αρχίζω να κόβω εφαρμογές τότε δεν μου κάνει. Ειδικά για τα λεφτά που ζητάει. Έχω μια ελπίδα ότι ίσως στρώσουν με κάποιες αναβαθμίσεις τα πράγματα για να το ξαναπάρω.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη υλοποίηση μέχρι στιγμής για under display fingerprint. Αισθητά πιο γρήγορο από Mate και OnePlus συν το θετικό ότι δε χρειάζεται να ανοίξεις πρώτα την οθόνη για να πάρει φως.

Σίγουρα ένα κλικ πιο αργό από το capacitive του Note 9.

Επίσης, με όλους τους αισθητήρες κάποια λάθη θα υπάρχουν.

 

Ok Bill σ ευχαριστω. Προφανως δε με νοιαζει αν κανει μερικα msec παραπανω για να ανοιξει και το να μην πιασει 1-2 φορες στις 10. Και κυριως με νοιαζει οτι ειναι και η πιο secure υλοποιηση so far. Απλα το νωριτερο που θα εχω την συσκευη ειναι την Παρασκευη οποτε λιγο εχω μαγκωθει με αυτα που διαβαζω εδω περα. Θα κανω υπομονη οπως καθε φορα να βγαλω τα δικα μου συμπερασματα..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Την υλοποιηση του fingerprint πως την βρισκετε ως τωρα? Γιατι δε διαβαζω ιδιαιτερα θετικα ως τωρα.. ΟΚ λογικα σε επομενη αναβαθμιση θα βελτιωθει υποθετω αλλα θα θελα να ξερω day 1 πως ειναι σε θεμα ταχυτητας και αν διαβαζει το αποτυπωμα με την 1η..

 

Όσες φορές δεν έχει αναγνωρίσει είναι επειδή δε το βάζω στο σωστό σημείο. Είναι θέμα συνήθειας δλδ. Επίσης έχω περάσει δύο φορές το κάθε αποτύπωμα για μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας στην ανάγνωση.

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Θέλει λίγο συνήθεια το fingerprint με την έννοια του muscle memory. Να μάθει δηλαδή το χέρι που είναι ο αισθητήρας και να πηγαίνει αυτόματα γιατί όπως φαντάζεται κάνεις, με σβηστή οθόνη, υπάρχουν αρκετές ανεπιτυχείς προσπάθειες στην αρχή αφού πατάς λίγο πιο δω λίγο πιο κει από τον αισθητήρα.

 

Μόλις εξοικειωθείς δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Αφου μιλησανε οι ''εμπειροι''και βγαλανε το πορισμα και για την μπαταρια,και για την οθονη,και για την καμερα και για ολα και μαλιστα το κινητο βγηκε και μαπα(γραφτηκαν στο διπλα θεμα του mate),ε ας κλειδωθει το θεμα γιατι τα σχολια των υπολοιπων δεν εχουν καποιοι νοημα(δεν ειμαστε εμπειροι αρα δεν ξερουμε που λεμε) και επισης ας τρεξουν ολοι να το πουλησουν το κινητο για να παρουν το mate20pro για να ανεβαζουν φωτογραφιες στο forum οτι βγαζουν μεγαλα SoT.
Link to comment
Share on other sites

Αφου μιλησανε οι ''εμπειροι''και βγαλανε το πορισμα και για την μπαταρια,και για την οθονη,και για την καμερα και για ολα και μαλιστα το κινητο βγηκε και μαπα(γραφτηκαν στο διπλα θεμα του mate),ε ας κλειδωθει το θεμα γιατι τα σχολια των υπολοιπων δεν εχουν καποιοι νοημα(δεν ειμαστε εμπειροι αρα δεν ξερουμε που λεμε) και επισης ας τρεξουν ολοι να το πουλησουν το κινητο για να παρουν το mate20pro για να ανεβαζουν φωτογραφιες στο forum οτι βγαζουν μεγαλα SoT.

 

Έδωσα 1040 για να το πάρω αν μιλάς για μένα αδερφέ κ έχω απαίτηση νάτο δουλεύω σαν smartphone χωρίς περιορισμόυς ώστε να βγάζει την μέρα τουλάχιστον. Καμία ειρωνεία δεν έβγαλε κάνεις σε όσους λένε το αντίθετο.

Πες μας με επιχειρήματα που διαφωνείς αφού θελεις vs.

Καλύτερη κάμερα ποιο έχει;

Μπαταρία;

Οθόνη;

Ηχείο;

ταχύτητα;

Κάνε εσύ τις συγκρίσεις

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και απεχω θελημενα πια απο τετοιες "διαμαχες" γιατι ειναι αστειο κατα την αποψη μου να αρπαχτω με καποιον για ενα κινητο, ειναι εντυπωσιακο αυτο που εχει πετυχει η apple & samsung με τις συσκευες τους.. δλδ. να γινεται "πολεμος" για το αν ειναι οι καλυτερες συσκευες ή οχι κτλ κτλ..

Προσωπικα μ αρεσει που η Huawei μπηκε τοσο δυνατα πια στο παιχνιδι γιατι ανεβαζει τον ανταγωνισμο και σπαει το διπολο που υπηρχε ουσιαστικα. Στη κατηγορια αυτη ολες συσκευαρες ειναι παντως και ο καθενας διαλεγει συμφωνα με τα specs που τον ενδιαφερουν περισσοτερο.. δε χρειαζεται μηδενισμος για αυτο που δεν αρεσει σε μας..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...