Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναυάγιο

 

Screenshot-20190311-001607-Settings.jpg

 

Βλέποντας τα 4-5 πρώτα στην κατανάλωση φεύγει οποιαδήποτε θετική σκέψη και λες πως ακριβώς τα κατάφεραν (48% της κατανάλωσης στο σύστημα)

 

Screenshot-20190311-122933-Settings.jpg

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Της Μαργαρίτας λογικό να χάσει λίγο χωρίς χρήση, του Γιώργου με δυο σιμ δεδομένα και ομιλία μου θυμίζει το S9+ που έχω, δεν το έχει με τις μπαταρίες η samsung..
Link to comment
Share on other sites

Ναυάγιο

 

Screenshot-20190311-001607-Settings.jpg

 

Βλέποντας τα 4-5 πρώτα στην κατανάλωση φεύγει οποιαδήποτε θετική σκέψη και λες πως ακριβώς τα κατάφεραν (48% της κατανάλωσης στο σύστημα)

 

Screenshot-20190311-122933-Settings.jpg

Σύστημα Android και το λειτουργικό είναι υπερβολικά υψηλά,μονοψηφια πρέπει να είναι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονή θυμίζει s6 για μένα. Τραγικό standby

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλιστα. Κουρασε η samsung με την υπόθεση standby. Έχει σοβαρό πρόβλημα και πρέπει να ξαναγράψει τον kernel της, μαζί με δραστικό περιορισμό των δεκάδων processes που τρέχουν στο παρασκήνιο. Ελπίζω τουλάχιστον να φτιάξουν την κάμερα, γιατί μετά το απολύτως αναμενόμενο ναυάγιο της αυτονομίας (με 4100 ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ να υπάρχει αυτό το αποτέλεσμα) , θα είναι πρόβλημα να εμφανιστούν κι άλλα θέματα από το πουθενά...Ευτυχώς που υπάρχουν μερικοί έμπειροι χρήστες και διαβάζουμε κάποια πράγματα αντικειμενικά, για να ξέρουμε τι να περιμένουμε...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Κουρασε η samsung με την υπόθεση standby. Έχει σοβαρό πρόβλημα και πρέπει να ξαναγράψει τον kernel της, μαζί με δραστικό περιορισμό των δεκάδων processes που τρέχουν στο παρασκήνιο. Ελπίζω τουλάχιστον να φτιάξουν την κάμερα, γιατί μετά το απολύτως αναμενόμενο ναυάγιο της αυτονομίας, θα είναι πρόβλημα να εμφανιστούν κι άλλα θέματα από το πουθενά...
Πίσω προς mate 20 pro με τις ανάλογες εκπτώσεις σε ηχείο κ λίγο στο Βίντεο.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πίσω προς mate 20 pro με τις ανάλογες εκπτώσεις σε ηχείο κ λίγο στο Βίντεο.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτι χάνεις, κάτι κερδίζεις Άκη, δυστυχώς. Χάνεις ανώτερο ήχο, απόδοση εγγραφής βίντεο, το πολύ ανώτερο one ui και κερδίζεις αυτονομία, ταχύτητα φόρτισης, 3d face unlock, κάμερα (αυτή τη στιγμή σημαντική η διαφορά, που αναμένω να περιοριστεί με κάποιες αναβαθμίσεις). Α ρε Samsung...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν το έχετε πάρει μακρυά μέχρι η τιμη να πέσει σε επίπεδα λογικά.

Τα ίδια έλεγα και στο νήμα του mate 20 pro στην αρχή όταν ζητάγανε 1050€.

 

Οταν με το καλό το s10+ πέσει κάτω από τα 700€ το συζητάμε.

Μέχρι τότε μακρυά μάγκες

 

Δεν προκειται να δείτε κάτι ουαου και μάλιστα σε πολλούς τομείς είναι επιεικώς μέτριο (αυτονομία, κάμερα) και θα πρέπει να δούμε 2-3 updates για να βελτιωθεί ως έναν βαθμό

 

Επισης να γράψω ότι από επιδόσεις είναι μεταξύ 845 και 855. Άλλη φολα από εκεί φάγαμε και πήραμε δευτερατζα

 

Τουλαχιστον μας έδωσε τα ακουστικά να ακούμε κανένα εμβατήριο για παρηγοριά

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που υπαρχουν και οι ''εμπειροι''χρηστες του myphone και εχουν βγαλει κυριολεκτικα οτι κινητο κυκλοφορει σκαρτο.

Ο αλλος στο διπλα θεμα ειπε οτι η οθονη του S10+ ειναι κατωτερη και απο του S9 γιατι ετσι,εδω τωρα διαβαζουμε για μετριες καμερες(μετρια καμερα εχει το pocophone,δηλαδη το s10+ εχει καμερα επιπεδου pocophone?),ε ενταξυ μετα μην απορειτε ορισμενοι γιατι εχει πεσει η κινηση/συμμετοχη στο forum με αυτα που γραφονται.

 

Ουτε βεβαια θυμαμαι η Samsung να εβγαλε ποτε ανακοινωση οτι το S10+ εχει την καλυτερη καμερα(να ναι καλα το dxomark που εχουμε χασει τα αυγα και τα πασχαλια με αυτα που γραφει ωρες ωρες),ουτε επισης νομιζω να περιμεναμε φοβερη αυτονομια για 9ωρα και 10ωρα sot. Αν ειχε stock android το S10+,τοτε εκει ναι προσωπικα θα περιμενα καλυτερα αποτελεσματα οπως και 1080p οθονη by default(βλεπε Oneplus).

 

Περαν τουτου ο καθενας ας αγορασει οτι θελει/τον βολευει.

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που υπαρχουν και οι ''εμπειροι''χρηστες του myphone και εχουν βγαλει κυριολεκτικα οτι κινητο κυκλοφορει σκαρτο.

 

Ο αλλος στο διπλα θεμα ειπε οτι η οθονη του S10+ ειναι κατωτερη και απο του S9 γιατι ετσι,εδω τωρα διαβαζουμε για μετριες καμερες(μετρια καμερα εχει το pocophone,δηλαδη το s10+ εχει καμερα επιπεδου pocophone?),ε ενταξυ μετα μην απορειτε ορισμενοι γιατι εχει πεσει η κινηση/συμμετοχη στο forum με αυτα που γραφονται.

 

 

 

Ουτε βεβαια θυμαμαι η Samsung να εβγαλε ποτε ανακοινωση οτι το S10+ εχει την καλυτερη καμερα(να ναι καλα το dxomark που εχουμε χασει τα αυγα και τα πασχαλια με αυτα που γραφει ωρες ωρες),ουτε επισης νομιζω να περιμεναμε φοβερη αυτονομια για 9ωρα και 10ωρα sot. Αν ειχε stock android το S10+,τοτε εκει ναι προσωπικα θα περιμενα καλυτερα αποτελεσματα οπως και 1080p οθονη by default(βλεπε Oneplus).

 

 

 

Περαν τουτου ο καθενας ας αγορασει οτι θελει/τον βολευει.

Συμφωνώ , ώρες ώρες νομίζω ότι κρατάω κάνα poco μ αυτά που διαβάζω. Ευτυχώς συνερχομαι γρήγορα.

Δεν είμαι "εμπειρη χρηστρια" βλέπεις

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναυάγιο

 

Screenshot-20190311-001607-Settings.jpg

 

Βλέποντας τα 4-5 πρώτα στην κατανάλωση φεύγει οποιαδήποτε θετική σκέψη και λες πως ακριβώς τα κατάφεραν (48% της κατανάλωσης στο σύστημα)

 

Screenshot-20190311-122933-Settings.jpg

δεν ισχυουν αυτα που λες,σε φιλο που το εχω δει εχει τρομερη μπαταρια.απο οτι βλεπω το σημα σου ειναι κακιστο και σου κανει drain.

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ , ώρες ώρες νομίζω ότι κρατάω κάνα poco μ αυτά που διαβάζω. Ευτυχώς συνερχομαι γρήγορα.

Δεν είμαι "εμπειρη χρηστρια" βλέπεις

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προλαβαινεις να το πουλησεις να παρεις το pocophone που τα κανει ολα οπως το S10+ και συμφερει και απο πλευρας τιμης.

 

Του βαζεις και gcam και η καμερα του ανεβαινει σε επιπεδο Mate20pro.Κατσε καλα λεμε :)

 

Τι οχι?Αφου το Dxomark την εβγαλε την καμερα του στα ιδια πανω κατω με τα προηγουμενα Iphone 8 και 8plus και καλυτερη απο S8+ και στα ιδια πανω κατω με Note8.

 

Για την ποιοτητα κατασκευης το ειχα διαβασει και στο διπλα θεμα του SOny,οτι το τελευταιο XZ3 λεει εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο ολα τα αλλα κινητα γιατι..ετσι.

 

Περαν τουτου στο μονο πραγμα που συμφωνω σε οτι αφορα τις φωτογραφιες ειναι στο θεμα των νυχτερινων ληψεων για τον πολυ απλο λογο οτι η Samsung δεν εχει κατι αναλογο με το Night mode της Huawei και της Google(pixel3xl),αλλα αυτο το γνωριζαμε πριν καν κυκλοφορησει το κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ισχυουν αυτα που λες,σε φιλο που το εχω δει εχει τρομερη μπαταρια.απο οτι βλεπω το σημα σου ειναι κακιστο και σου κανει drain.

 

Παιζουν παρα πολλα πραγματα ρολο οσον αφορα την μπαταρια.

 

Απο την αναλυση και τις εφαρμογες που χρησιμοποιει καποιος,μεχρι το auto brightness,την ενταση των ηχειων,το σημα,το αν εχεις dark mode ή dark wallpaper/theme και παει λεγοντας.

Στο mate20pro που διαβαζα για κατι 10ωρα sot,πανω απο 5.30 με 6ωρες sot δεν ειδα ποτε με βαση την δικη μου χρηση. Και αν δεν μπορουσα σε αυτο το κινητο να δω SoT πανω απο 6ωρες,δεν περιμενω ουτε στο S10+(exynos ή snapdragon)να δω.

 

Τωρα ναι αν ειχε stock android και 1080p αναλυση οπως το Oneplus,εκει θα αλλαζε το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυουν αυτα που λες,σε φιλο που το εχω δει εχει τρομερη μπαταρια.απο οτι βλεπω το σημα σου ειναι κακιστο και σου κανει drain.
Το σήμα του σύμφωνα με το 6 % αναμονή που έχει είναι καλά πιστεύω. Εμένα δε μου κανει για drain. Έχει κ δύο κάρτες σιμ. Είναι ψηλά το system android συμφωνώ. Πολλές διεργασίες.με κάποια upadate θα στρώσει πιστεύω. Αλλά όπως όλοι ξέρουμε η μπαταρία είναι θέμα εφαρμογών φωτεινότητας χρήσης που κάνει ο καθένας.δε τη θεωρώ κακη τη μπαταρία του πάντως. Θα πρότεινα στο φίλο να δοκιμάσει με μια σιμ και μη ξεχνάει ότι χρειάζεται κάποιες φορτίσεις να δείξει η μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελένεστε. Ειδικά στο θέμα της κάμερας αν δείτε αρκετά συγκριτικά που κυκλοφορούν δεν είναι κάτι τρομερό. Μπορεί να είναι κορυφή σε πολλούς τομείς αλλά στο θέμα κάμερα σίγουρα όχι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που υπαρχουν και οι ''εμπειροι''χρηστες του myphone και εχουν βγαλει κυριολεκτικα οτι κινητο κυκλοφορει σκαρτο.

Ο αλλος στο διπλα θεμα ειπε οτι η οθονη του S10+ ειναι κατωτερη και απο του S9 γιατι ετσι,εδω τωρα διαβαζουμε για μετριες καμερες(μετρια καμερα εχει το pocophone,δηλαδη το s10+ εχει καμερα επιπεδου pocophone?),ε ενταξυ μετα μην απορειτε ορισμενοι γιατι εχει πεσει η κινηση/συμμετοχη στο forum με αυτα που γραφονται.

 

Ουτε βεβαια θυμαμαι η Samsung να εβγαλε ποτε ανακοινωση οτι το S10+ εχει την καλυτερη καμερα(να ναι καλα το dxomark που εχουμε χασει τα αυγα και τα πασχαλια με αυτα που γραφει ωρες ωρες),ουτε επισης νομιζω να περιμεναμε φοβερη αυτονομια για 9ωρα και 10ωρα sot. Αν ειχε stock android το S10+,τοτε εκει ναι προσωπικα θα περιμενα καλυτερα αποτελεσματα οπως και 1080p οθονη by default(βλεπε Oneplus).

 

Περαν τουτου ο καθενας ας αγορασει οτι θελει/τον βολευει.

 

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι το επετειακο μοντέλο 10 ετών θα το έβγαζε μάπα.

Θεωρώ πως εκτός ότι είναι πολύ νωρίς να κρίνουμε. Σίγουρα θέματα sw λύνονται με το πρώτο feedback και με αναβάθμιση. Εξάλλου από το να τα έτρεχαν όλοι στα σέρβις για πράσινες οθόνες καλύτερα λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση στη μπαταρία.

Είδα τυχαία αυτό το βίντεο

Αν και δεν εμπιστεύομαι κανέναν YouTuber αυτό που δείχνει μου θυμίζει ακριβώς τα συμπεράσματα μου από Huawei mate 10 pro και τον τρόπο που δούλευε.

Μέχρι το 50% βράχος και μετά νεράκι.. Αυτό είδα και εδώ..

Δεν ξέρω αν σε αυτές τις συσκευές είναι στημένο το αποτέλεσμα, καθένας μπορεί να μην το δεχτεί αλλά μου θυμίζει ακριβώς αυτό που βιωσα μετά το mate 10 pro που πήγα σε σ9 plus και v30.

Τέλος, μένει να δούμε πολλά δείγματα για να βγάλουμε άκρη. Εμένα 2 note 9 βγάζουν χοντρικά 6 ώρες οθόνη με ομιλία 1.30-3 ώρες, χρήση data και σε 2-3 μέρες όλο αυτό, ανάλογα τον συνδυασμό.

Αν αυτό είναι κακή επίδοση οκ, εγώ αυτή θέλω και από s10.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι το επετειακο μοντέλο 10 ετών θα το έβγαζε μάπα.

 

Θεωρώ πως εκτός ότι είναι πολύ νωρίς να κρίνουμε. Σίγουρα θέματα sw λύνονται με το πρώτο feedback και με αναβάθμιση. Εξάλλου από το να τα έτρεχαν όλοι στα σέρβις για πράσινες οθόνες καλύτερα λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση στη μπαταρία.

 

Είδα τυχαία αυτό το βίντεο

 

 

Αν και δεν εμπιστεύομαι κανέναν YouTuber αυτό που δείχνει μου θυμίζει ακριβώς τα συμπεράσματα μου από Huawei mate 10 pro και τον τρόπο που δούλευε.

 

Μέχρι το 50% βράχος και μετά νεράκι.. Αυτό είδα και εδώ..

 

Δεν ξέρω αν σε αυτές τις συσκευές είναι στημένο το αποτέλεσμα, καθένας μπορεί να μην το δεχτεί αλλά μου θυμίζει ακριβώς αυτό που βιωσα μετά το mate 10 pro που πήγα σε σ9 plus και v30.

 

Τέλος, μένει να δούμε πολλά δείγματα για να βγάλουμε άκρη. Εμένα 2 note 9 βγάζουν χοντρικά 6 ώρες οθόνη με ομιλία 1.30-3 ώρες, χρήση data και σε 2-3 μέρες όλο αυτό, ανάλογα τον συνδυασμό.

 

Αν αυτό είναι κακή επίδοση οκ, εγώ αυτή θέλω και από s10.

Έχεις δίκιο για τα Huawei τα θεωρώ χειρότερα για την δική μου χρήση, αλλά ο συγκεκριμένος YouTuber για μένα είναι ο χειρότερος σε συγκριτικά,δεν τον θεωρώ αντικειμενικό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για τα Huawei τα θεωρώ χειρότερα για την δική μου χρήση, αλλά ο συγκεκριμένος YouTuber για μένα είναι ο χειρότερος σε συγκριτικά,δεν τον θεωρώ αντικειμενικό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως είπα δεν εμπιστεύομαι κανέναν εκεί, απλά όπως έπαιζε μόνο του στο TV box μου το άφησα να δω τι θα δείξει και είπα να το βάλω γιατί μου θύμισε την απόδοση του Mate 10 pro, μέχρι το 50 τρομερή αντοχή και μετά κατακόρυφη πτώση.. Πολλοί θυμάμαι έλεγαν ότι είχαν 3 ή 4ώρες μέχρι το 50 αλλά δεν το πήγαιναν στο μηδέν γιατί έβαζαν φόρτιση. Δεν σημαίνει ότι επειδή είχαν 4 ώρες στο 50 θα έφτανε 8 στο μηδέν.

Τέλος πάντων, προτιμώ να δω δείγματα από μέλη όπως δείγματα ανεβάζω και εγώ και με σωστή και ειλικρινη περιγραφή της χρήσης μας μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς ς πως πάει κάθε μοντέλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι το επετειακο μοντέλο 10 ετών θα το έβγαζε μάπα.

 

Θεωρώ πως εκτός ότι είναι πολύ νωρίς να κρίνουμε. Σίγουρα θέματα sw λύνονται με το πρώτο feedback και με αναβάθμιση. Εξάλλου από το να τα έτρεχαν όλοι στα σέρβις για πράσινες οθόνες καλύτερα λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση στη μπαταρία.

 

Είδα τυχαία αυτό το βίντεο

 

 

Αν και δεν εμπιστεύομαι κανέναν YouTuber αυτό που δείχνει μου θυμίζει ακριβώς τα συμπεράσματα μου από Huawei mate 10 pro και τον τρόπο που δούλευε.

 

Μέχρι το 50% βράχος και μετά νεράκι.. Αυτό είδα και εδώ..

 

Δεν ξέρω αν σε αυτές τις συσκευές είναι στημένο το αποτέλεσμα, καθένας μπορεί να μην το δεχτεί αλλά μου θυμίζει ακριβώς αυτό που βιωσα μετά το mate 10 pro που πήγα σε σ9 plus και v30.

 

Τέλος, μένει να δούμε πολλά δείγματα για να βγάλουμε άκρη. Εμένα 2 note 9 βγάζουν χοντρικά 6 ώρες οθόνη με ομιλία 1.30-3 ώρες, χρήση data και σε 2-3 μέρες όλο αυτό, ανάλογα τον συνδυασμό.

 

Αν αυτό είναι κακή επίδοση οκ, εγώ αυτή θέλω και από s10.

Πλάκα κάνεις, κακή απόδοση αυτή που περιγράφεις για τα note;;!! Πες μου πώς να το κάνω και εγώ. Εγώ στις 2 μέρες έχω δει μέχρι 4 ώρες με 15% υπόλοιπο πιο πολύ wifi και τα πάντα ανοιχτά συν συγχρονισμο με smartwatch και ειμαι υπερ ευχαριστημενος. Δεν μπορώ να φανταστώ το s10+ να έχει χειρότερη απόδοση από το note. Καλύτερη έστω και λίγο ναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις, κακή απόδοση αυτή που περιγράφεις για τα note;;!! Πες μου πώς να το κάνω και εγώ. Εγώ στις 2 μέρες έχω δει μέχρι 4 ώρες με 15% υπόλοιπο πιο πολύ wifi και τα πάντα ανοιχτά συν συγχρονισμο με smartwatch και ειμαι υπερ ευχαριστημενος. Δεν μπορώ να φανταστώ το s10+ να έχει χειρότερη απόδοση από το note. Καλύτερη έστω και λίγο ναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπες στο θέμα της μπαταρίας του νοτε και δες, έχω ανεβάσει αναλυτικά από το δικό μου την τελευταία χρήση τόσο στο 50% όσο και σε χαμηλό, δε θυμάμαι κάπου στο 10%, να δεις χρόνους, αλλά και από της γυναίκας μου όπου γράφω τι χρήση έχει κάνει καθένας.

Φωτεινότητες έχουμε σταθερά στο αυτόματο και σε κανονικό ύψος, ούτε σκοτάδι ούτε τέρμα, πχ τώρα μες το σπίτι γύρω στο 40% που δεν έχω ανάψει ακόμα φώτα και χαζεύω TV.

Θεωρώ πως το s10 plus θα έχει σίγουρα 10% παραπάνω, και θα ανεβάσω δείγματα σε κάνα 2μηνο που βλέπω να το παίρνω, προς το παρόν δεν δίνω τόσα λεφτά.

Κάμερα μιας και αναφέρθηκε, σίγουρα θα υστερεί βράδυ από mate λόγω μεγέθους αισθητήρα ή σε ζουμ τη μέρα λόγω φακού, αλλά δεν ξέρω πόσο μεγάλες είναι οι διαφορές. Από την άλλη θέλω άριστο βίντεο λόγω παιδιών που δε θα έχανα. Μένει να δούμε.

Το ιδανικό είναι να δούμε συγκριτικό από μέλη, άμεσο, στο θέμα καμερων..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους κατόχους. Από ότι κατάλαβα για λίγο που το έπιασα στα χέρια μου σε μαγαζί, η κάμερα σε φουλ ανάλυση (12mp) τραβάει σε 16:9. Ισχύει η δεν είδα κάτι εγώ καλα?Γιατι αν ισχυει για μενα ειναι αναβαθμιση σε σχεση με το μοντελο που αντικαθιστά, που τραβαγε σε 4:3.Και αν ισχύει γιατί κανενας youtuber δεν το ανέφερε και όλα τα "reviews" πλέον μοιάζουν με δελτία τύπου? Έλεος δηλαδή...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, αγορασα για τη γυναικα μου το S10 Plus 512GB την Παρασκευη το μεσημερι απο το ΠΛΑΙΣΙΟ.

Χθες παρατήρησα οτι και οι δυο μπροστινες selfie καμερες δεν μπορουν να εστιασουν και δειχνουν τα παντα ολα θολα, δυστυχως αυριο παω για χρηση DOA.

Εκανα επαναφορα ολων των ρυθμισεων στην καμερα μηπως ειχε πειραξει η γυναικα μου καποια ρυθμιση αλλα δεν αλλαξε κατι....

Τα παντα ολα θολα, τι να πω απελπισμενος........

Εχει καποιος αλλος αντιστοιχο προβλημα ?

 

Επισης η καμερα του γενικα τραγικη για τα λεφτα που ζηταει η Samsung, εχουμε και το MATE 20 PRO και τα εκανα ενα σκληρο τεστ σε διαφορες συνθηκες.

Η καμερα του S10 Plus ειναι μεν πολυ καλη, αλλα δεν μπορει να φτασει σε καμια των περιπτωσεων αυτην του ΜΑΤΕ 20 PRO.

Ιδικα οσο πεφτει το φως, η ψαλιδα αρχιζει ν' ανοιγει και το S10 PLUS μενει πισω με πολυ μεγαλη διαφορα....

 

Ενα μεικρο δειγμα για να δειτε ποσα χαλια κυρια καμερα εχουμε... διαχειρηση φωτο απολυτο ΧΑΟΣ το S10 PLUS...... Τραγικη η Samsung.

Τα παντα ολα στο AUTO και στα δυο κινητα.

 

http://i66.tinypic.com/2yumzo3.jpg

 

Η διαφορά των 2 φωτό είναι χαοτική, απαράδεκτο από την Samsung.Βγαζει μια θαμπαδα σαν να είναι λερωμενος ο φακος. Αν δεν είχε γίνει η αποστολή της προπαραγγελιας μου , θα την είχα ακύρωση.Ειναι καθαρά Θέμα software της cameras. Αλλά μην περιμένετε καμία διαφορά με μελλοντικές αναβαθμίσεις. 10 χρόνια έχουν περάσει όλα τα κινητά της σειράς από τα χέρια μου και ποτέ η Samsung δεν βελτίωσε την κάμερα με αναβάθμιση. Συνεχίζει για μένα να είναι βασιλιάς το pixel 3 και θα κάνω υπομονή μέχρι το pixel 4 . Κρίμα γιατί το κινητό είναι πανέμορφο.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται προκαταληψεις και βιασυνες..2 ημερων κινητων ειναι.υπομονη!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το mate μόνο για το υποδιαιστερο ηχείο,τη χειρότερη ακουστική στις κλήσεις αλλά και την έλλειψη AoD είναι υποδιαιστερο...

Απορώ υποτίθεται ολοι εδώ είμαστε λίγο πιο απαιτητικοί χρήστες η AoD δε σας ενοχλεί που λείπει στο mate??:!::blink:

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστό της μπαταρίας γίνεται να το έχουμε κάπως στην status bar

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι Άκη γίνεται.

Ρυθμίσεις - - - - > Ειδοποιήσεις - - - - - > Γραμμή κατάστασης - - - - - > Εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...