Jump to content

Smartphone έως 300 (με τιμολόγιο - χωρίς ΦΠΑ)


chris2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ενδιαφέρομαι για ένα κινητό, γύρω στα 300 ευρώ με έμφαση στο performance και στο λειτουργικό. Θα το περάσω τιμολόγιο, οπότε πρέπει να είναι από κάποιο κατάστημα το οποίο δεν θα με ταλαιπωρήσει με απαλλαγή ΦΠΑ.

Κάμερα ίσως είναι το τελευταίο που με απασχολεί. Τα Huawei τα έχω απορρίψει λόγο λειτουργικού. Τα Xiaomi Mi που έχουν Android One, έχουν την έλλειψη headphone jack και NFC (ΟΚ το NFC δεν είναι και τόσο τραγικό). Το Samsung A7 δεν έχει USB-C.

 

Τείνω πρός το Nokia 7.1 αλλά έχει αδύναμο(?) CPU. Η το Huawei P20 lite (και να κάνω τη καρδιά μου πέτρα με το λειτουργικό).

 

Να επισημάνω ότι αυτή τη στιγμή έχω το Nexus 5X το οποίο σέρνεται...Πραγματικά έχω την εντύπωση ότι σε αυτά τα χρήματα δε υπάρχει τίποτα σοβαρό. Παλιότερα ακούμπαγες 300 και έπαιρνες υπερκινητάρα όπως το Nexus 5.

 

Anyway, έχετε κάποια πρόταση, ή πρέπει να ανέβω σε Budget?

Link to comment
Share on other sites

Είχα το nexus και θα σου πω δυο συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου..

Το samsung s8 είναι στα λεφτά σου, με πολύ καλή οθόνη και φοβερά μικρές διαστάσεις για το μέγεθος οθόνης. Γενικά το μεγάλο του αρνητικό η διάρκεια της μπαταρίας.

Η άλλη μου πρόταση είναι η συσκευή που έχω μετά το s8 και είναι το sony xz2.. Σχεδόν stock Android και ότι πιο γρήγορο έχει περάσει από τα χέρια μου. Αισθητά πιο γρήγορο από το s8 και με πολύ καλύτερη μπαταρία και ήχο. Χάνει σαν μέγεθος συσκευής και ελαφρώς υστερεί η κάμερα σε χαμηλό φωτισμό.. Θέλει πολύ συζήτηση για την κάμερα όμως γιατί σε αρκετές περιπτώσεις προτιμώ το xz2 από το s8.

Γενικά σε αυτά τα λεφτά που δίνεις μην κοιτάς midrange κινητά. Χτύπα ναυαρχίδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Btw το xz2 έχει ανταπτορα για headphone jack, δεν έχει ξεχωριστή θύρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα επίσης να αναφέρω ότι το xz2 το έχει το amazon.it στα λεφτά σου με ενδοκοινοτική γύρω στα 330 μου βγήκε εμένα. Το s8 στο skroutz σε κάποιο μαγαζί με τιμολόγιο πάλι εκεί σου βγαίνει.

Edited by kekropas
Link to comment
Share on other sites

Η κλείνεις ματιά για το jack και πας σε mi a2 με 6 gb ram η κλείνεις ματιά σε os (όχι ότι έχει θέμα) και πας στο mate 20 lite (όχι το p20 lite που έλεγες)

Ναι παλιά υπήρχαν κινιτα που ήταν υπερτουμπανα πχ cpu ram και σε όλα τα αλλα low end τώρα πλέον δεν υπάρχουν είναι η το ένα η το άλλο

Ίσος το Pocophone

Link to comment
Share on other sites

300 ευρώ το θες τελική τιμή ή συμπεριλαμβάνεις και το φπα μεσα;

 

Ευχαριστώ μέχρι τώρα για τις προτάσεις. Τελική τιμή τα 300 :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα το nexus και θα σου πω δυο συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου..

[/color]Ξέχασα επίσης να αναφέρω ότι το xz2 το έχει το amazon.it στα λεφτά σου με ενδοκοινοτική γύρω στα 330 μου βγήκε εμένα. Το s8 στο skroutz σε κάποιο μαγαζί με τιμολόγιο πάλι εκεί σου βγαίνει.

 

Μιλάς για την έκδοση με 4gb RAM ή 6. Βλέπω στο amazon.it στα 399, ~300 με ενδοκοινοτική, αλλά δεν αναφέρει RAM.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μέχρι τώρα για τις προτάσεις. Τελική τιμή τα 300 :)

 

Μάλλον για pocophone σε βλέπω (στις μεγάλες αλυσίδες έχει 359 οπότε με τιμολόγιο πέφτει κάτω από 300). Δεν έχει nfc αλλα τουλάχιστον έχει headphone jack ενω σίγουρα ειναι πολύ σβέλτο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για pocophone σε βλέπω (στις μεγάλες αλυσίδες έχει 359 οπότε με τιμολόγιο πέφτει κάτω από 300). Δεν έχει nfc αλλα τουλάχιστον έχει headphone jack ενω σίγουρα ειναι πολύ σβέλτο.
Συμφωνώ. Pocophone η καλύτερη επιλογή

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες και το Nokia 8.1. Σε specs φαίνεται πολύ καλό κινητό. Snapdragon 710 με Android one για να μην φύγεις από το stock android και nfc, 3.5 jack.

 

Θα το προτιμούσα από το poco

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό τι γνώμη έχετε;

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_black_shark-9164.php

Αυτό έχει κυκλοφορήσει ως gaming συσκευή. Στην ουσία όμως δε προσφέρει κάτι παραπάνω από τις σημερινές ναυαρχιδες. Ισως λίγο μεγαλύτερη μπαταρία από τη πλειοψηφία ενώ δεν έχει και τη καλύτερη κάμερα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To LG G7 ThinQ? Έχει ίδια CPU με το Poco, NFC και Headphone και φαντάζομαι σχετικά καθαρό Android. ΟΚ έχει λίγο έως αρκετά παραπάνω...αλλά τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανείς γενικότερα να αγοράσει με τιμολόγιο απο σκρουτζομάγαζο;
Φυσικά....που είναι το περίεργο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ενα κατεβατό δικαιολογητικά, και περίμενε 10 εργάσιμες να διασταυρώσουμε κτλ. Μου φαίνεται ότι κάνουν ότι μπορούν να σε αποθαρρύνουν. Δεν θέλω να περιμένω 10 εργάσιμες και να μου πουν κάποια άλλη δικαιολογία. Αλλά ΟΚ, μπορεί να είναι ιδέα μου.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ενα κατεβατό δικαιολογητικά, και περίμενε 10 εργάσιμες να διασταυρώσουμε κτλ. Μου φαίνεται ότι κάνουν ότι μπορούν να σε αποθαρρύνουν. Δεν θέλω να περιμένω 10 εργάσιμες και να μου πουν κάποια άλλη δικαιολογία. Αλλά ΟΚ, μπορεί να είναι ιδέα μου.
Δεν ισχύει αυτό που λες.Το μοναδικό δικαιολογητικό που θέλουν είναι από το ταξις , όπως και όταν αγοράζεις από μεγάλη αλυσίδα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί χρειάζονται 10 εργάσιμες ημέρες να διασταυρώσουν;Τόσο μεγάλη διαδικασία είναι να κοιτάξουν τη λίστα με τους ΚΑΔ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...