Jump to content

Οι xειρότερες ταινίες


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το blair witch project με τεράστια διαφορά από το δεύτερο...:o

η πλάκα είναι ότι είχε διαφημιστεί τόσο που είχα αγοράσει εισητήρια 10 μέρες πριν..:o

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. BLAIR WITCH PROJECT I ( ή πως 3 αμερικανάκια με χάρτη μπορούν να χαθούν σε δάσος που διασχίζεται και από ποτάμι)Ακόμα δεν έχω καταλάβει που είδε το Σινεμά την πιο τρομακτική ταινία όλων των εποχών... Παρακαλούσαμε να σκοτώσει πρώτα την υστερική να ησυχάσει λίγο το κεφάλι μας.

2. Beowolf

3. Battlefield Earth

 

και διάφορες άλλες. :wacko:

KCB
Link to comment
Share on other sites

Κουκλίτσα υπάρχουν πολλές ταινίες-πατάτες. Άν εννοείς για φέτος, απέφυγα να δώ ταινία χωρις να έχω στείλει πρώτα άλλους να τη δούν! Βέβαια τα γούστα όπως έχω ξαναπεί είναι υποκειμενικά. Μου είπαν ότι οι "Πειρατές της Καραϊβικής" είναι αίσχος, αλλά εμένα μου άρεσε! Ένα μεγάλο ποσοστό πατατοταινιών κατά δική μου κρίση ειναι τα τύπου scary movie-american pie κλπ, οι λεγόμενες χαζοαμερικάνικες ταινίες. Έργο που είδα κι απογοητεύτηκα χμμμμ συνήθως σε sequel .. ισως και το "The mexican" ήταν κομματάκι χάλια .Καλά, θα το ξανασκεφτώ και θα ξαναποστάρω!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Μπορεί να έχεις δίκιο αδερφέ! Δεν είναι και η χειρότερη ταινία!

Ο λόγος που έκανε τους περισσότερους απο εμάς να την αναφέρουμε ως τέτοια ήταν ο εξής: ήταν μια ταινία πολυδιαφημισμένη και πολλοί περιμέναμε πως και πως να πάμε και να την δούμε, έχοντας στο μυαλό μας όλο αυτό το story που ακολουθούσε την ταινία. Και τελικά δεν ικανοποίησε τις προσδοκίες μας!

Ίσως θα της ταίριαζε καλύτερα ο χαρακτηρισμός υπερεκτιμημένη και κατώτερη τως προσδοκιών μας... :o

 

Καλά σε αυτό με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.Σε καμία περίπτωση δεν μας ικανοποιήσε,αλλά ας διευκρινήσουμε τι ενοούμε "Χειρότερη ταινία".

 

Αλήθεια ποιοί απο εσάς έχετε δεί "Το Αστέρι της μουσικής" με την Mariah Carey?Δείτε το και θα καταλάβετε τι σημένει "Χειρότερη ταινία" :p

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

" Μια αιωνιοτητα και μια μερα", Αγγελοπουλος.Ταινια για πολυ ξυλο.Απ τον παραγωγο και τον σκηνοθετη μεχρι και αυτον που τους πηγαινε τους καφεδες

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Reginald

 

Καλά σε αυτό με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.Σε καμία περίπτωση δεν μας ικανοποιήσε,αλλά ας διευκρινήσουμε τι ενοούμε "Χειρότερη ταινία".

 

Αλήθεια ποιοί απο εσάς έχετε δεί "Το Αστέρι της μουσικής" με την Mariah Carey?Δείτε το και θα καταλάβετε τι σημένει "Χειρότερη ταινία" :p

 

 

Δεν κάνουμε τέτοια λάθη φίλε... :p :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η φετινη χειροτερη ταινια ειναι αβλεπη το "Underworld"!!!

 

Ολων των εποχων μαλλον το "Starship troopers"

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερες ταινίες που έχω δει στο σινεμά, με διαφορά, είναι το Beowolf, το Solaris, το Battlefield Earth, και ενα ακόμα που δε θυμάμαι τον τίτλο του, που είχαν και καλά τοποθετημένο ενα chipaki στο χέρι ενός παιδιού και το έψαχναν να το βρούν οι κακοί.. Στις 2 τελευταίες με είχε πάρει χαλαρά ο ύπνος. Το Blair δεν θα το έβαζα στις χειρότερες ούτε στις καλύτερες ταινίες που έχω δει (για το 1ο μιλάω, το 2ο εννοείται οτι είναι άπειρη πατάτα..) αλλά το θεωρώ σαν μια normal ταινία, στα επίπεδα που την περίμενα.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Η "ΑΚΤΗ"......με τον di caprio....χάλια......το 'ξερα οτί δεν θα ήταν καμιά της προκοπής...αλλά δεν με άκουσαν.... :p :D νομίζω πως και όλοι μέσα στην αίθουσα είχαν την ίδια σκέψη με μας...."δεν φεύγουμε καλύτερα.....?!" :D :p
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και το Κωδικός Swordfish (μου το θύμισε ένα post στο thread με τις καλύτερες ταινίες)
Link to comment
Share on other sites

Πιπέρι στη γλώσσα για το Starship Troopers.. Για μένα είναι μια ταινία απο τις λίγες, μιας και όσες φορές και να την δώ δεν την χορταίνω και μάλιστα την είχα δει και στο σινεμά, εν ετη 1997 αν θυμάμαι καλά... Και το Underworld μου άρεσε επίσης...

Στην λίστα βάλτε επίσης το The art of war...

[sIGPIC][/sIGPIC]Die you human....
Link to comment
Share on other sites

"The beach"

"Romeo and Juliet"-με τον ίδιο,ιεροσυλία :blink:

"Gangs of New York" αν και δεν άντεξα να το δω όλο,έφτιαχνε μετά;μπα.. :p

"Νο news from God"

"Scanners"

"Sleepwalkers"

"Η εαρινή σύναξις των αγροφυλάκων" - αναρωτιέμαι αν υπάρχει πιο βαρετή ταινία από αυτη :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον a_aris

 

Μία ήταν η χάλια ταινία: Planet of the apes. :'( :'( :'(

 

H πρώτη φορά που μετάνοιωσα την ώρα και την στιγμή που μπήκα στην αίθουσα...

 

 

δικιο εχεις, η μοναδικη βλακεια του Tim Burton,

προσθεστε και το Spawn (ετσι για να πω τον πονο μου)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

BEND IT LIKE BECKHAM.... τι μ@μ@κι@ ήταν αυτή? Και πήρε και τόσα βραβεία...

 

 

Τι βραβεία πήρε αυτή η χαζοταινιούλα; :o :eek:

Κανένα αγγλικό χαζομπεκαμίστικο; ;) :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Τι βραβεία πήρε αυτή η χαζοταινιούλα; :o :eek:

Κανένα αγγλικό χαζομπεκαμίστικο; ;) :whistle:

 

 

"ΣΑΡΩΣΕ" (σάρησε) τα βραβεία στις ΚΑΝΝΕΣ. Καλύτερη ξένη ταινία, σεναρίου, σκηνοθεσίας....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nelly

 

"The beach"

 

 

 

Θα διαφωνήσω μαζί σου. Το πρώτο μισο του The Beach είναι πολύ καλό νομίζω...Όταν περιγράφει την παρέμβαση του ανθρώπου/του πολιτισμού στην φύση, την αποστροφή για τα παραπροιόντα του πολιτισμού, (Cancers....spreading like cancer), ο τρόπος με τον οποίο σχολιάζει ο σκηνοθέτης τις ψεύτικες τάσεις για φυγή. Έχω διαβάσει και το βιβλίο (Alex Garland) και στο πρώτο κομμάτι του έργου ο σκηνοθέτης τα πάει αρκετά καλα. Φυσικα, με το που αρχίζει η ιστοριουλα στην παραλία (στο βιβλίο είναι πολύ διαφορετική) τότε το έργο γίνεται μια κλασσική βαρετή αμερικανιά, με χλιαρές ερμηνείες. Μόνο καλό ίσως της ταινίας το soundtrack (με Moby, Leftfield, Blur, Faithless, και Angelo Badalamenti)

 

Επι τη ευκαιρία, να αναφέρω οτι ο συγγραφέας κλείνει το βιβλίο πολυ καταθλίπτικα (και εντελώς διαφορετικα απο οτι στο έργο)......ουσιαστικα υποστηρίζει οτι δεν υπάρχουν επιγειοι παράδεισοι, και κάθε προσπάθεια για φυγή απο τον πολιτισμό είναι αδύνατη και εκ των προτέρων καταδικασμένη σε αποτυχία.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

"ΣΑΡΩΣΕ" (σάρησε) τα βραβεία στις ΚΑΝΝΕΣ. Καλύτερη ξένη ταινία, σεναρίου, σκηνοθεσίας....

 

 

Μου είναι δύσκολο να το πιστέψω... Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω.. :(

Δεν είναι καν στο πνεύμα των ταινιών που βραβεύονται (να πω που συμμετέχουν) στο φεστιβάλ των Καννών. :!: :blink:

 

ΕDIT:

Λοιπόν έψαξα στη βάση δεδομένων να βρω μήπως υπήρχε (έστω και με ελάχιστη πιθανότητα :o ) το "Bend it like beckham" έστω και στις υποψηφιότητες του Φεστιβαλ των Καννών! Φυσικά και δεν υπάρχει!

Αυτή η παπαριά δεν πήγε ποτέ στον εν λόγω φεστιβαλ! :!: :whistle: ;)

Αυτό έλειπε. :p

Link to comment
Share on other sites

έχεις απόλυτο δίκαιο φίλε μου.

 

Δεν ξέρω πως είχα την ιδέα πως βραβέυτικε στις κάννες. Πάντως το έψαξα και έχει πάρει το BIFA για:

2002 Best British Independent Film

2002 Most Promising Newcomer

 

έχει πάρει τα:

 

2002 TORONTO INTERNATIONAL FILM FESTIVAL - won Audience Award (2nd place)

2002 BRITISH COMEDY AWARDS - won Best Film

2002 EUROPEAN FILM AWARDS - nominated Best Film

 

τέλοσπάντων, δεν νομίζω να είναι έργο που αξίζει τόση προσοχή εκ μέρους μας :)

 

πάντως ευχαριστώ για την διόρθωση....

(αυτό δεν αλλάζει όμως το γεγονός ότι είναι μια από τις χειρότερες ταινίες που προβλήθηκαν - για τους περισσότερους)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

έχεις απόλυτο δίκαιο φίλε μου.

 

Δεν ξέρω πως είχα την ιδέα πως βραβέυτικε στις κάννες.

 

Κι εγώ αυτό θυμόμουν. Νομίζω στις ειδήσεις το είχα ακούσει. Μάλλον βλακείες θα έλεγαν. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...