Jump to content

Οι xειρότερες ταινίες


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Jay and Silent Bob strike back, όσοι την πάτησαν και την είδαν ξέρουν!

Μόνο και μόνο επειδή έχει Silent Bob η ταινία , θα την δούνε οι φανατικοί του είδους:D

 

Η δική μου χειρότερη ταινία για την οποία πραγματικά έκλαψα τα λεφτά μου και έφυγα από την αίθουσα(μα δεν άντεξα!) είναι τα 7 σπαθιά..

 

Όσοι την έχουν δεί με καταλαβαίνουν τώρα:cry: :p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Jay and Silent Bob strike back, όσοι την πάτησαν και την είδαν ξέρουν!

 

Eπ, ξανοίγεσαι...

Η ταινία είχε κορυφαίες σκηνές και ατάκες.

Βέβαια πρέπει να έχεις δει και τις άλλες 4 για να καταλάβεις μερικά από τα αστεία, αλλά και μόνη της είχε αρκετό γέλιο.

Ποιός δε γέλασε στην σκηνή του Good Will Hunting 2? :lol:

 

Από όσες έχουν αναφερθεί επίσης μου άρεσε πολύ το Stigmata.

 

Να ρίξω και εγώ το θάψιμό μου:

 

Ο Ταξιτζής

Τα Ιπτάμενα Στιλέτα (πόσες φορές θα δούμε την ίδια ταινία; )

Ό,τι έχει παίξει η Barbra Streisand

Moulin Rouge

The way of the Samurai και όλες η ταινίες του Jarmusch ανεξαιρέτως.

Αυτά προς το παρόν.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Να ρίξω και εγώ το θάψιμό μου:

 

Ο Ταξιτζής

 

Moulin Rouge

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

????????

Αυτες ειναι για θαψιμο??????????????????:wacko: :wacko: :wacko:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

????????

Αυτες ειναι για θαψιμο??????????????????:wacko: :wacko: :wacko:

Ε όχι και στις χειρότερες ταινίες το moulin rouge. Εγώ τη θεωρώ από τις καλύτερες...

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

????????

Αυτες ειναι για θαψιμο??????????????????:wacko: :wacko: :wacko:

 

Γούστα είναι αυτά. :)

Αν δεν είμαι αδιάκριτος, έχεις δει τον Ταξιτζή; Αν ναι, πες μου τι σου άρεσε γιατί εγώ ειλικρινά προσπάθησα και δε βρήκα τίποτα. Τέτοιο μείγμα καταπιεσμένου φασισμού, αηδίας και κενότητας δεν έχει ξαναυπάρξει στην ιστορία του σινεμά, IMHO.

Το Moulin Rouge πιθανώς να είναι καλό στο είδος του, εγώ πάντως δεν άντεξα πάνω από μισή ώρα. (Το Chicago αντίθετα μου άρεσε πάρα πολύ.)

 

Νομίζω ότι έχει πιο πολύ νόημα να θάψουμε ταινίες που γενικά θεωρούνται καλές αλλά εμάς δε μας άρεσαν. Το να πώ ότι π.χ. το Scary Movie 2 ή το Ace Ventura δεν βλέπονται δεν προσφέρει και πολλά πράγματα στη συζήτηση.

While I'm at it, να προσθέσω και το 2001, Οδύσσεια του Διαστήματος το οποίο επίσης δε βλέπεται.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Οι χειρότερες

 

1)...

2)...

3)vanilla sky

4)the village

 

Δε νομίζω ότι είναι από τις χειρότερες... Το αντίθετο μάλιστα, είναι πολύ ωραίες ταινίες. Ειδικά το Vanilla Sky είναι πολύ ωραία ταινία. Ίσως σε μπέρδεψε λιγάκι και την κατατάσεις τόσο χαμηλά.

Και το The Village είναι αρκετά ωραία ταινία, με ίσως λίγο επιπόλαιο τέλος, αλλά αρκετά καλή σαν σύνολο.

Anyway, γούστα είναι αυτά όπως είπες και συ.

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά. :)

Αν δεν είμαι αδιάκριτος, έχεις δει τον Ταξιτζή; Αν ναι, πες μου τι σου άρεσε γιατί εγώ ειλικρινά προσπάθησα και δε βρήκα τίποτα. Τέτοιο μείγμα καταπιεσμένου φασισμού, αηδίας και κενότητας δεν έχει ξαναυπάρξει στην ιστορία του σινεμά, IMHO

 

You talkin' to me? You talkin' to me? You talkin' to me? Then who the hell else are you talkin' to? You talkin' to me? Well I'm the only one here. Who do you think you're talking to? Oh yeah? Huh? Ok.

Link to comment
Share on other sites

Το The Village εμένα μου άρεσε :rolleyes: :O

Ίσως αν είχε μεταφραστεί "Το χωριό" να μην προκαλούσε τόσο αρνητικά σχόλια :P

Δεν με παραπλάνησε ο τίτλος της ταινίας.

Το έργο ήταν σε γενικές γραμμές μέτριο,αλλά το τέλος του ήταν το χείριστο δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Jay and Silent Bob strike back, όσοι την πάτησαν και την είδαν ξέρουν!

 

Συγνωμη μα αυτη η ταινια δε λεω οτι ειναι κ για οσκαρ αλλα βλεπεται!κ ευχαριστα μάλιστα.Αν δεν σου αρεσουν οι ''κουφες'' ταινίες ενταξει,παω πασο,αλλα πιστεωε με,υπαρχουν πολυ χειροτερες κουφες απο αυτην..σορρυ αν ακουστηκα νευριασμενος..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο επειδή έχει Silent Bob η ταινία , θα την δούνε οι φανατικοί του είδους:D

 

Η δική μου χειρότερη ταινία για την οποία πραγματικά έκλαψα τα λεφτά μου και έφυγα από την αίθουσα(μα δεν άντεξα!) είναι τα 7 σπαθιά..

 

Όσοι την έχουν δεί με καταλαβαίνουν τώρα:cry: :p

 

Συγνωμη που ρωταω,αλλα δεν εχω δει τις 4 προηγουμενες.μολις τωρα εκανα παραθεση κ ειδα το μνμ σου.Μπορες να μου τις κατονομάσεις να τις νοικιάσω να τις δω?ευχαριστω.(Αγγλικα κ ελληνικα αν γινεται)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Jay & Silent Bob αν και ξεκάθαρα τη βρήκα πολύ γελοία για να γελάσω, κάτι παίζεται με αυτήν γιατί αμερική παίρνει 8/10 (imdb) και σε αρκετούς από εδώ απ ότι διαβάζω τους άρεσε. Τελικά ποιά είναι η ιστορία με αυτούς τους δυο τυπάδες? Έχουν κάποια προϊστορία?
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που ρωταω,αλλα δεν εχω δει τις 4 προηγουμενες.μολις τωρα εκανα παραθεση κ ειδα το μνμ σου.Μπορες να μου τις κατονομάσεις να τις νοικιάσω να τις δω?ευχαριστω.(Αγγλικα κ ελληνικα αν γινεται)

Clerks - Υπάλληλοι (νομίζω) Το καλύτερο απ' όλα!!!

Mallrats (περίεργος και άσχετος ελληνικός τίτλος, "νεανικές κάτι")

Chasing Amy - Κυνηγώντας την Έιμυ

Dogma - Δόγμα (ΟΚ, αυτό πραγματικά δε βλέπεται)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Jay & Silent Bob (σε όλες τις ταινίες που παίζουν): :respect:

 

Nα συμπληρώσω ότι τις ταινίες με αυτούς τους 2 σκηνοθετεί ο ... Silent Bob aka Kevin Smith και συνήθως παίζουν και οι Ben Affleck kai Jason Lee (ανάμεσα σε άλλους) ...

Link to comment
Share on other sites

...και μια και μου τη θύμησε και η _crazygirl_,να προσθέσω φυσικά το πιο ανούσιο και χαζό δημιούργημα, που "βρωμάει" αρπαχτή...και φυσικά αναφέρομαι στο ηλίθιο "Για Πάντα Φίλες" με την Britney Spears :mad: :mad: :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα DesertS το εχεις δει?Εγω οχι,αν και πολλες φορες μπαινω στον πειρασμο να το παρω!!!!!ΠΑΡΑΚΜΗ!!!!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα DesertS το εχεις δει?Εγω οχι,αν και πολλες φορες μπαινω στον πειρασμο να το παρω!!!!!ΠΑΡΑΚΜΗ!!!!

 

Δεν το έχω νοικιάσει ποτέ... Είχα πάει μια μέρα σε μια φίλη μου και το είχε... 5 λεπτά άντεξα...και μετά ήθελα να βγάλω τις φλέβες μου και να κρεμαστώ απο αυτές :knife: :knife: ...

 

Δεν το έχω δει ολόκληρο (ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ, σε αυτή τη ζωή τουλάχιστον :p )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το Νησί. Καιρό είχα να δω τετοιο χάλι!

Περίεργο γιατί άκουσα από αρκετούς να έχουν την ίδια αρνητική γνώμη για "το νησί".

 

Εμένα μου φάνηκε πολύ καλή ταινία.

Link to comment
Share on other sites

H ιδέα ήταν καλή, άντε και λίγο το σενάριο. Αλλά όλα τα υπολοιπα...

 

Ακριβώς αυτό είχα σκεφτεί κι εγώ Γκάρφιλντ! ότι η ιδέα ήταν καλή, κατά τ'άλλα χάλια..Μη σου πω ότι μπορεί και να σταμάτησα να το βλέπω από τη μέση και μετά..

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα υποχρεωτικά όλο, γιατί πήγε και μου το νοίκιασε η κόρη μου και μου το 'φερε ενθουσιασμένη, οποτε καταλαβαίνεις...

Τωρα, ετοιμάζεται να μου φέρει το flightplan (αν λέγεται ετσι) ελπίζω αυτή τη φορά να είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα υποχρεωτικά όλο, γιατί πήγε και μου το νοίκιασε η κόρη μου και μου το 'φερε ενθουσιασμένη, οποτε καταλαβαίνεις...

Τωρα, ετοιμάζεται να μου φέρει το flightplan (αν λέγεται ετσι) ελπίζω αυτή τη φορά να είναι καλό.

 

Χμμμ..Δε θα το βαζα και στις χειρότερες ταινίες όλων των εποχών, αλλά δυστυχώς δεν είναι πολύ πετυχημένο. Η ιδέα είναι πολύ καλή, αλλά..

Δες το, δε θέλω να σε επηρεάσω αρνητικά και τα λέμε μετά..:)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα υποχρεωτικά όλο, γιατί πήγε και μου το νοίκιασε η κόρη μου και μου το 'φερε ενθουσιασμένη, οποτε καταλαβαίνεις...

Τωρα, ετοιμάζεται να μου φέρει το flightplan (αν λέγεται ετσι) ελπίζω αυτή τη φορά να είναι καλό.

 

 

Καλό!!!! Αλλά δεν είναι τρόμου...Είναι περιπέτεια μυστηρίου!!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...